Vsetín – SHK Hodonín 3:1 (kon.) | Klatovy – Děčín 4:1 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 9:0 (kon.)
Prostějov – Nový Jičín 4:0 (kon.) | Břeclav – Přerov 4:5 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 4:1 (kon.)
Frýdek-M. – Orlová 1:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
HC Technika Brno
Středa 11.12.2013, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím hokejové fanoušky!

Nechte úklidu, pečení, návštěv nákupních center, zastavte se v předvánočním shonu a pojďte s námi sledovat od 18 hodin hokejové utkání Poruby s Technikou Brno.

Hosté se pokusí navázat na dvě předešlá vítězství, kdy v minulém kole doma zdolali Orlovou 5:1 a ve Vsetíně vyhráli 6:1. Navíc by přerušili domácím osmi zápasovou šňůru výher. Naposledy si Poruba doma poradila se Vsetínem těsně 4:3 a z Břeclavi si přivezla výhru 6:3.

Nejlepším střelcem v Technice je Jan Česnek s třinácti brankami a nejproduktivnější s šestadvaceti body je Jan Fadrný. V obraně se může Technika Brno spolehnout na Petra Štindla (4+12) a loňského plzeňského mistra republiky Davida Havíře (5+8).

V RT TORAXu vede tabulku produktivity ostřílený matador Luděk Krayzel (9+15) a mladý útočník Martin Buček se pyšní díky čtrnácti zásahům, titulem nejlepšího střelce. Z obránců jsou v čele kanadského bodování Miroslav Javín (2+8), a Lukáš Prokop (0+9).

Uvidí návštěvníci porubského stadionu devátou výhru RT TORAXu nebo třetí plný zisk bodů Techniky? Sledujte od 18 hodin textový onlaj.

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Tihlář) – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Vajda, Prokop – Haas, Zachar, Vaněk – Zuber, Vrána, Buček – Chaloupka, Pavlačka, Kilnar

VSK Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec, Odehnal, Zábranský, Štindl, Zapletal, Havíř – Bělohlávek, Čtvrtníček, Jurča, Brzobohatý, Česnek, Kozák, Benýsek, Látal, Bustin

Rozhodčí: Čubaj – Ganger, Vengřín.

Příjemný středeční večer!

Na zimním stadionu SAREZA v Porubě se právě čtou sestavy týmů RT TORAX Poruba a Techniky Brno.

Na led vstupují roztleskávačky a čekají na příchod domácího týmu. Zápas druhého se čtvrtým začne úderem osmnácté minuty.

00:01

0:59
    Vrána potáhl kotouč do třetiny a přihrál na střed Bučkovi, který zakončil do Chvátalovy výstroje.

1:19
    Střelecký pozdrav poslal Benýsek Gleichovi. Buly po pravici porubského gólmana,

2:30
    Poruba otálela se střelbou až přišla o útočné pásmo.

2:58
    Přes modrou se tlačil Kozák. Domácí obrana jej dál nepustila.

4:02
    Jurčovi kotouč při nahrávce sklouzl. Poruba otáčí hru.

5:37
    Česnek střílí od střídaček. Gleich vyráží na opačnou stranu, ale hrozba není zažehnána.

6:16
    RT TORAX kotouč vyváží.

6:21
    Seidler se pokusil protlačit puk přes betony Chvátala.

6:24
    Vhazuje se po levici brněnského brankáře.

7:35
    Poruba roztočila kolotoč nahrávek a střel. Vrána posílá kotouč od zadního mantinelu před bránu. Tam jej zachytil obránce Odehnal a vyváží puk z třetiny.

8:50
    Gleich vyráží střelu Brzobohatého ramenem.

9:03
    Zachar napadá rozehrávku Techniky. Chvátal byl pozorný a vhazuje se po jeho pravici.

11:33
    Brzobohatý se tlačil do brány, byl Javínem zadržen nedovoleně a Brno si tudíž zahraje přesilovku.

12:10
    Česnek míří nad bránu a trefuje plexi.

12:22
    Bustin střílel a dorážel. Gleich souboj ustál.

13:02
    Brno je usazeno ve třetině domácích a zatím střílí okolo tři tyče.

13:33

13:34
    Martin Zábranský zbytečně fauloval v útočné třetině. Poruba hraje přesilovku.

14:15
    Seidler krouží v pásmu, nemá komu přihrát. Nakonec střílí z mezikruží. Chvátal puk vytěsňuje do rohu.

15:00
    Od modré pálí Hruzík a před brankou tečuje Vajda. Vhazuje se po levici Chvátala.

15:34

13:35
    Pavlačkovo nahození tečuje Chaloupka. Gól nepadl.

16:22
    V porubském pásmu zůstává na ledě Bustin. S pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku a drží se za krkem. Vylučovat se nebude.

17:12
    Icing Poruby.

18:28
    Zachar se prosmýkl okolo mantinelu a tlačil se do brankoviště. Chvátal se nenechal překvapit.

19:29
    Kotouč nedrží dlouho ani jedno mužstvo. Hraje se ve středním pásmu.

20:00

V první třetině diváci gól neviděli. Za to rychlý, místy pohledný hokej, se spoustou zvratů a střetů na hrazení. Oba týmy hrají technický hokej plný nahrávek, kliček a ani přesilovky nebyly jiné. Pár střel pochytal každý z gólmanů, ale žádná nebyla vyloženě "tutovka".

Všichni se těšíme co přinese druhá dvacetiminutovka. Zda se týmy vymaní z komorního pojetí hry a půjdou do brány přímočařeji.

Další část utkání začne cca 18:46

20:01

20:25
    Technika má přesilovku. Peslar si počínal nedovoleně a za sekání sedí na trestné.

20:30
    Česnek pálí od modré. Gleich měl dobrý výhled a kotouč schoval v náručí.

21:01
    Poměr sil je vyrovnán. Za nedovolené bránění v útočné třetině vyloučen Jan Česnek.

21:59
    Ani jednomu týmu se nedaří útočně rozehrát.

22:25

22:40
    RT TORAX bojuje za Chvátalovou bránou o puk. Brno se osvobozuje.

23:01

23:22
    Chvátal kryje lapačkou poskakující kotouč a připouští vhazování po levici.

24:15
    Poruba hraje po mantinelu. Touš získávají hosté.

24:38
    Čtvrtníčkovi znemožnil střelu Peslar. Puk končí na boční síti.

24:50
    Dvě zakázaná uvolnění po sobě předvedl RT TORAX.

26:19
    Česnek vypálil z velké dálky. Kotouč se dostává na hole domácích.

26:33
    Radovan Vajda skoro překonal Chvátala. Ten si raději zkontroloval, zda puk zachytil ještě před čarou.

27:03
    Diváci skoro volali gól, ale Chvátal je stále nepřekonán.

27:16
    Gleich zasahuje proti střele Kozáka, který převzal puk po Čtvrtníčkovi.

29:00
    Zblokované přihrávky ve středním pásmu hru neposouvají na žádnou stranu.

29:40
    Wolf nabídl gólovku Chaloupkovi. Chvátal se včas přesunul.

31:08
    Jan Česnek opět svůj tým o početní výhodu připravil.

31:23
    Aleš Kilnar překvapil Chvátala střelou z otočky.

32:07

33:08

33:43
    Chaloupka šel důrazně za střelou. Vhazuje se po pravici Chvátala.

33:51
    Technika napadá hluboko v obranné třetině domácích, kteří mají problém rozehrát.

34:01
    Hruzík vypálil od modré, Chaloupka korigoval puk do brankoviště a když kotouč Chvátal vyrazil před sebe Pavlačka dorážel. Gól nepadl.

34:37
    Další porubský pokus. Brněnský gólman se Bučkem překvapit nenechal.

35:30
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hruzíkovu sttřelu Chvátal vyrazil přímo mezi kruhy na JANA CHALOUPKU, který po ledě jako první skóruje. Asistence: Lukáš Hruzík.

36:49
    Domácí jsou při chuti. Buček vybídl obránce Prokopa ke střele od modré. Puk se odrazil od bruslí jednoho protihráče ven ze třetiny.

37:59
    Technice nejde založit útok. Ztrácí kotouč hned po přejetí útočné modré.

38:30
    Domácí zastavuje ofsajd.

39:01
    Jiří Kozák je úspěšný v napadání a prověřuje Gleichovy schopnosti.

39:41
    Hosté jsou vykázáni z pásma pro přihrávku rukou.

40:00

Druhá třetina se nesla v podobném duch, jako úvodní část zápasu. Gólmani mají ulehčenou práci, poněvadž na střely vidí, nikdo necloní před brankou, nikdo není důrazný natolik, aby se prosadil.

Chvátala měli domácí sice dvakrát na lopatkách, ale překonali jej až z dorážky při rozhození brněnské obrany. Hosté se před Gleicha v této části zápasu dostávali podstatně méně.

Třetí tercie začíná přibližně v 19:34

40:01

40:25
    Seidler prokličkoval až před Chvátala, obrana jej zpacifikovala. Domácí začínají opět od vlastní brány.

41:02
    Wolf při rozehrávce namazal přímo na hůl Benýška, který mířil příliš vysoko nad branku.

41:42
    Chvátal nedopřál radost Kilnarovi. Kotouč schoval do výstroje a vhazuje se po jeho levici.

41:42
    Kilnar hned po buly střelu jede dorážet, ale hostující gólman se bravurně dokázal v kleče přesunout proti střele.

42:42
    Zakázané uvolnění domácích.

43:01
    Stejná situace na straně hostí.

44:09
    Poruba si nahrávala za brankou Chvátala, který nestačil točit hlavou a RADIM HAAS jej překonal z brankové čáry střelou pod horní tyč. Asistence: David Zachar.

45:16
    Technika dostala Porubu pod souvislejší tlak. David Havíř vypálil od mantinelu, ale puk se otřel jen o boční síť.

46:56
    Zakázané uvolnění Brna.

47:18
    Gleich připouští po střele Čtvrtníčka vhazování po své levé ruce..

48:13
    Chvátal nestačil včas sklapnout betony. Autorem branky je DAVID ZACHAR. Asistence: Aleš Kilnar.

49:50
    Do horního rohu mířil Zábranský. Hra se rychle přenesla před Chvátala.

51:54
    Technice se nedaří proměňovat útočné výpady díky dobré obraně domácích.

52:39
    Čtvrtníček pálí ze středního pásma. Gleich puk ponechává v lapačce.

52:47
    Po buly střílí Kozák. Opět vhazování před Gleichem.

53:08
    Hosté se vystavili ofsajdu.

53:28
    Látal nezpracoval puk a Brno začíná znova ze středního pásma.

54:15
    Zábranského zastavil Buček. Kotouč končí v hledišti.