Zlín – Přerov 30:26 (kon.) | Královo Pole – Zubří 28:23 (kon.) | Frýdek-M. – Jičín 28:22 (kon.)
Karviná – Dukla 26:20 (kon.)
SKKP Handball Brno
28:23 (16:15)
HC ROBE Zubří
Středa 11.12.2013, 18:00 • MSH Brno, Vodova • Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer, vítám Vás trochu netradičně ve středu u sledování Triglav pojišťovna extraligy házené. Dnes je na programu patnácté kolo, ve kterém brněnské Královo Pole přivítá hosty ze Zubří.

Čeká nás duel, ve kterém Brno bude chtít udržet pozici v lepší šestici a týmům pod sebou odskočit na větší bodovou propast. Naopak hosté, pokud ještě chtějí bojovat o tuto lepší šestku týmů v nadstavbové části, dnes budou muset naplno bodovat. Oba týmy v tabulce dělí totiž šest bodů a tři příčky (Brno je na šestém místě a Zubří na devátém), a tak každý bod už může být rozhodující. První vzájemný souboj v letošním roce však lépe zvládli házenkáři Zubří, kteří na své palubovce Brno porazili 30:25.

Handball KP Brno

Domácí Kénig má za sebou utkání v Přerově, kde nezaváhalo a bralo za vysokou výhru dva body. Nicméně, než jeli Brňané do Přerova, tak poprvé klopýtli na domácí palubovce, což bylo vůbec poprvé v tomto ročníku. Prvním týmem, který královopolské házenkáře obral o všechny body, byl mančaft Hranic. Ti v Brně sice celý zápas prohrávali, ale koncovku zvládli lépe a dokázali zvítězit 24:26. Poslední zápas, jak už bylo řečeno, Brňané však zvládli a dnes tyto body budou chtít potvrdit na domácím stadionu.

V brněnském týmu najdeme nejlepšího střelce sedmimetrových hodů v celé lize, je jím Martin Hajčman, který si jich připsal už 35.

HC Gumárny Zubří

Hostující Zubří svůj poslední zápas sehrálo na svém hřišti s Frýdkem-Místkem, kterému však podlehlo o šest branek. Avšak co se týká zápasů, které Zubří hraje venku, tak tam je řeč o ničem jiném. Minulá tři utkání hraná venku totiž dokázali hosté vždy vyhrát. Dnes na tuto „sérii“ budou chtít hosté určitě navázat a Brno tak čeká nelehká úloha.

Handball KP Brno: Bavlnka, Štolcar – Pernička, Musil J., Hajčman, Dostalík, Mičola, Veřmiřovský, Musil T., Koubek, Burget, Kubis, Hanták, Weintritt.
    Trenér: Jan Hegar

HC Gumárny Zubří: Orság, Janků – Šlachta, Douda, Trufinovič, Horut, Třeštík, Šustáček, Bechný, Václav, Zahradníček, Dědek, Mičkal, Kašpárek.
    Trenér: Aleš Kořínek

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák, D: Jaroslav Dostál.

Obě mužstva už jsou připravena a za chvilku můžeme začít.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První útok Brňanů končí faulem Zahradníčka, který za svůj zákro vidí žlutou kartu. (0:0) (0:0)

2
    Domácí se neprosadili a do útoku míří Zubří. (0:0) (0:0)

2
    A hosté jsou při své snaze úspěšnější, Dědek je prvním střelcem zápasu. (0:1) (0:1)

3
    Pernička se napřáhl k tvrdé střele, ale ta končí v ochranné síti za Orságovou brankou. (0:1) (0:1)

3
    Na druhé straně si první přesný zákrok připisuje Bavlnka. (0:1) (0:1)

4
    A Brno vyrovnává, skulinku mezi nohama hostujícího brankáře našel Hanták. (1:1) (1:1)

5
    Ten stejný hráč vzápětí dostává žlutou kartu, hosté pokračují v útoku. (1:1) (1:1)

5
    A Václav se prosazuje, hosté znovu vedou. (1:2) (1:2)

5
    Brněnský Weintritt ho při zakončení navíc fauloval a vidí žlutou kartu. (1:2) (1:2)

6
    A v Brně se opět zažlutilo, další kartu vidí hostující Třeštík. (1:2) (1:2)

7
    Tak zatím vidíme samé žluté karty, ale góly téměř žádné. Tu další žlutou kartu dostává Bechný. (1:2) (1:2)

7
    Domácí při zakončení nebyli úspěšní a trestá to Dědek, který naopak navyšuje vedení hostí. (1:3) (1:3)

8
    Nyní vidíme vyloučení na obou stranách, po vzájemném souboji si odpočnou Dostalík (BNO) a Třeštík (ZUB). (1:3) (1:3)

8
    Brno se po dlouhé kombinaci nakonec prosazuje, a to zásluhou opět Hantáka. (2:3) (2:3)

9
    Za hosty rychle odpovídá Dědek. (2:4) (2:4)

9
    Byl navíc faulovaný a dvě minuty si odsedí Hanták (BNO). Brno je tak ve čtyřech. (2:4) (2:4)

9
    I tak se královopolští házenkáři dokázali prosadit, přesně k tyči zamířil Mičola. (3:4) (3:4)

10
    Hostům koncovka jde mnohem snadněji, Zahradníček měl spoustu prostoru i času, aby svou střelu dobře umístil. (3:5) (3:5)

10
    I Brnu to ovšem teď vyšlo, prosazuje se znovu Mičola. (4:5) (4:5)

11
    Mičkal (ZUB) dostává dvě minuty a přesilovku si teď zahrají také domácí. (4:5) (4:5)

11
    A KP vyrovnává! Většího prostoru na hřišti využívá Kubis. (5:5) (5:5)

12
    Bavlnka navíc chytá střelu Trufinoviče a Brno tak může jít poprvé do vedení. (5:5) (5:5)

13
    A to se mu také zásluhou Veřmiřovského branky daří. (6:5) (6:5)

13
    Hosté jsou navíc v útoku znovu neúspěšní, Dědek mířil vysoko nad Bavlnkovu bránu. (6:5) (6:5)

14
    Orság dobře zasáhl proti Hantákově střele a rozehrává pro své spoluhráče. (6:5) (6:5)

14
    Těm se ovšem vepředu už nedaří tolik, jako na začátku. Z následného protiútoku to trestá Kubis, který se krásně prosazuje technickou střelou z křídla. (7:5) (7:5)

15
    Trufinoviš však záhy snižuje, když ho brněnská obrana nedokázala ubránit. (7:6) (7:6)

15
    Domácím útok navíc nevychází, čímž dávají možnost soupeři, aby srovnal. (7:6) (7:6)

16
    Bechný zahrával sedmičku, kterou bez problému využil a máme tak opět srovnáno. (7:7) (7:7)

17
    Dostalík dostal míč na pozici pivota, s čímž si tento hráč ví vždycky rady a jen to potvrdil. (8:7) (8:7)

17
    Krátce po něm navíc skóruje Hanták a Brno znovu odskakuje hostům o dva góly. (9:7) (9:7)

18
    Bavlnka navíc chytá první možnost hostí na snížení! (9:7) (9:7)

19
    Ve hře obou týmů nyní registrujeme nepřesnosti. (9:7) (9:7)

19
    Nakonec to vše vyřešil Kubeš, který dostal přihrávku do běhu a dává desátou branku Brna. (10:7) (10:7)

19
    Oddechový čas pro hosty. (10:7) (10:7)

20
    Domácí obrana nyní dobře zafungovala, když zlikvidovala střelu Horuta. (10:7) (10:7)

20
    Přes Orságem však Brňané nepředvedli nic závratného a naopak inkasují po úniku Bechného. (10:8) (10:8)

21
    Hanták na to však rychle odpovídá další brankou Brna. (11:8) (11:8)

21
    Avšak ani hosté nechtějí zůstávat pozadu. O nic méně přesně mířil Mičkal. (11:9) (11:9)

21
    Domácím se to povedlo zopakovat. Autorem branky je tentokrát Koubek. (12:9) (12:9)

22
    Bavlnka chytá, Dostalík se prosazuje lobem – krásný moment brněnských házenkářů. (13:9) (13:9)

22
    Mičkal ze Zubří však opět velice rychle odpovídá a dává desátou branku hostí. (13:10) (13:10)

23
    Oddechový čas pro domácí. (13:10) (13:10)

23
    Dostalík si seběhl na křídlo, ale Orság jeho pokus kryje. (13:10) (13:10)

23
    Zato hosté to zvládli. Třeštík dává gól. (13:11) (13:11)

24
    Teď už to vychází i domácím. Mičola si prošel přes dva bránící hráče a sám elegantně zakončil. (14:11) (14:11)

25
    I hosté skórují. Zahradníček utekl všem ostatním a své sólo chladnokrevně zakončil. (14:12) (14:12)

25
    Domácí se dokázali prosadit i přes signalizovanou pasivitu, úspěšným střelcem se stal Mičola. (15:12) (15:12)

26
    Bavlnka předvedl vynikající zákrok proti střele Šustáčka! (15:12) (15:12)

26
    Nedáš-dostaneš. Pravidlo se potvrdilo po pěkné střele Jana Musila z velké vzdálenosti. (16:12) (16:12)

27
    Tak nyní se nám s těmi brankami roztrhl pytel. Další přidává hostující Zahradníček. (16:13) (16:13)

28
    Na střelu Hantáka si dobře počkal Orság. (16:13) (16:13)

28
    To stejné předvádí i Bavlnka proti střele Doudy. (16:13) (16:13)

29
    Na další šanci už ale nestačil, z levého křídla se prosadil Mičkal. (16:14) (16:14)

29
    Brňané v útoku opět neúspěšní. (16:14) (16:14)

30
    Dostalík (BNO) navíc oslavuje Brno do závěru prvního poločasu. (16:14) (16:14)

30
    A Trufinovič velice rychle početní výhodu využívá a snižuje na rozdíl jediné branky. (16:15) (16:15)

30
    První poločas skončil. (16:15)

Více už toho v prvním poločasu ani jeden celek nestihne, a tak jsou po prvních třiceti minutách o něco spokojenější domácí. Ti asi od sedmé minuty udržovali vedení, které bylo nejvíc o čtyři branky. Hosté však na samém konci poločasu stáhli brněnské vedení na rozdíl jediné branky. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne asi v 18:45.

31
    Začal druhý poločas. (16:15)

31
    Druhý poločas v útoku začali hosté, kteří díky Trufinovičovi vyrovnávají a celé utkání tak můžeme počítat od znovu. (16:16) (16:16)

31
    Brněnský Dostalík dostává červenou kartu za předčasný vstup na palubovku při vyloučení. (16:16) (16:16)

32
    A hosté se dostávají do vedení, stejně jako na začátku prvního poločasu. Ke vzdálenější tyči se trefuje Mičkal, který zůstává po dopadu z letu ležet na hřišti. (16:17) (16:17)

32
    Už se zvedá a udá se, že by mělo být vše v pořádku. Doufejme. (16:17) (16:17)

32
    Hantákova střela končí na pozorným Orságovi. (16:17) (16:17)

33
    Dobrý zákrok však předvádí i Bavlnka, který ihned rozehrává pro své spoluhráče. (16:17) (16:17)

33
    Šustáček (ZUB) dostává dvě minuty za faul na Mičolu. Chvíli tak budeme hrát 4/4 a poté si Brno zahraje zkrácenou přesilovku. (16:17) (16:17)

33
    Ještě při stejném počtu mužů na hřišti se prosazuje z levé strany Veřmiřovský. (17:17) (17:17)

33
    K tomu všem je navíc odpískán faul také Třeštíkovi a Brno rázem hraje v šesti proti čtyřem, to vše déle jako 90 vteřin. (17:17) (17:17)

35
    Většího prostoru na hřišti využívá Hanták – Brno zpět ve vedení. (18:17) (18:17)

35
    Trufinovič (ZUB) jde také na dvě minuty a Brno navíc bude zahrávat sedmičku. Teď se ty fauly hostů nějak sešly. (18:17) (18:17)

35
    Brněnský Hajčman však sedmičku neproměňuje! (18:17) (18:17)

36
    Nicméně moc ho mrzet nemusí, chvíli po něm se totiž přesně trefuje Hanták, který je dnes jednoznačně nejaktivnějším střelcem. (19:17) (19:17)

37
    Hostům se útočná fáze nezdařila a dokonale toho využívá Hanták, který se uvolnil do středu hřiště, odkud trefuje přesně do protipohybu Orsága. (20:17) (20:17)

38
    Série vyloučení hosty hodně oslavila a dalším, kdo to trestá, je Pernička. (21:17) (21:17)

38
    K tomu všem Bavlnka přidává výtečný zákrok. (21:17) (21:17)

38
    Hosté však zůstali u míče a Weintritt jejich akci zastavil je za cenu faulu, za nějž vidí červenou kartu! Krom toho si tedy Zubří zahraje přesilovku. (21:17) (21:17)

39
    Zahradníček početnou výhodu velice rychle využívá. (21:18) (21:18)

39
    Královopolští získávají cenné vteřinky na útočné polovině... (21:18) (21:18)

40
    ..zakončení se jim však nepovedlo. (21:18) (21:18)

40
    Bechný dává branku ze 7m hodu. (21:19) (21:19)

41
    Již kompletní Královo Pole se dokázalo prosadit. Mičola dostal míč od Hantáka a vší silou jej co nejrychleji napálil na bránu hostí. Jeho rána skončila až za zády Orsága. (22:19) (22:19)

42
    Hostující Horut dává dvacátou branku svého celku a snižuje na rozdíl dvou branek. (22:20) (22:20)

43
    Domácí však znovu odskakují na rozdíl tří. Autorem branky je Hanták. (23:20) (23:20)

43
    Domácí kombinují na hranici brankoviště Orsága, ale hostující obrana je zatím pozorná. (23:20) (23:20)

44
    Domácí lodivod si bere oddechový čas. (23:20) (23:20)

45
    Vypadá to, že Brňané se dobře poradili, jak ten útok dokonat k brance. Hajčman tvrdou střelou prostřeluje vše, co mu stálo v cestě. (24:20) (24:20)

45
    Útok hostí končí nezdarem, Hanták uklidňuje hru a rozehrává. (24:20) (24:20)

46
    Domácí svírají hosty na brankovišti ... (24:20) (24:20)

47
    A nakonec úspěšně, na sebe to vzal Hanták, který se ani tentokrát nemýlí. (25:20) (25:20)

48
    U míče je Brno, kterému naprosto vyhovuje, že drží míč daleko od své branky. (25:20) (25:20)

48
    Navíc díky brance Mičoly odskakují hostům už na rozdíl šesti branek. (26:20) (26:20)

49
    Střela Horuta pouze orazítkovala tyč! (26:20) (26:20)

49
    Orság si připisuje další velice povedený zákrok, když vychytal Hajčmana. (26:20) (26:20)

50
    Bavlnka skvěle vychytal Zahradníčka, který se ho snažil obhodit technickou střelou. (26:20) (26:20)

51
    Dědek si na svou střelu sice pořádně naběhl a hodně se napřáhl, ale dělovku poslal mimo tři tyče. (26:20) (26:20)

52
    Musil dostal přihrávku do ideální palebné pozice, ale mířil vysoko. (26:20) (26:20)

53
    Sledujeme nyní úsek bez branek, ale nic to neubírá na pěkné hře. Oba týmy si připravují dobré šance, ale gólmani předvádí dobré zákroky. (26:20) (26:20)

53
    Nic na tom nemění ani pokus Mičoly, jehož střela končí na brankové konstrukci. (26:20) (26:20)

54
    Opět vidíme přesné zákroky obou brankářů. (26:20) (26:20)

55
    Když už byl Orság překonán, tak míč vyslaný Kubisem zastavilo břevno jeho brány. (26:20) (26:20)

55
    Hosté to ještě budou chtít zkusit a berou si time-out na poradu. (26:20) (26:20)

55
    A první akce jim vyšla. Kašpárek vyskočil ze všech nejvýš a zamířil přesně do šibenice. (26:21) (26:21)

56
    A hosté se prosazují také z rychlého protiútoku. Střelcem je Douda a rázem je to o čtyři. (26:22) (26:22)

56
    Domácím se navíc nevyvedl další útok. Co na to hosté? (26:22) (26:22)

57
    Prozatím toho nevyužívají, pokus Kašpárka už nebyl tak přesný, jako ten první. (26:22) (26:22)

58
    Oběma celkům se nyní nepovedl rychlý přechod z obrany do útoku a míč sbírá Tomáš Musil. (26:22) (26:22)

58
    Hajčmanův pokus byl ztečován mimo hřiště. (26:22) (26:22)

59
    Domácí trenér si bere ještě jednou oddechový čas. (26:22) (26:22)

59
    Hajčman střela tentokrát doletěla až k Orságovi, ale ten ji chytá a rychle rozehrává na své. (26:22) (26:22)

59
    Jan Musil vypíchl míč hostům a sám si doběhl pro gól. (27:22) (27:22)

60
    Dědek velice rychle odpovídá, ale to už stačit na Brno nebude. (27:23) (27:23)

60
    Zvláště, když Hajčman přidává další branku. Dva body za výhru dnes zůstanou v Brně. (28:23) (28:23)

60
    Konec zápasu. (28:23)

Je dobojováno! Máme za sebou velice pěkné utkání, které přineslo dost branek i hodně emocí. Brňané sice dohrávali bez vyloučených Dostalíka s Weintrittem, ale celkem v poklidu si v druhém poločasu dokráčeli pro dva body. Tímto vítězstvím mezi sebou a Zubřím vytvořili osmibodovou propast, která by mohla být rozhodující, až se bude dělit tabulky na lepší a horší šestku.

Já Vám děkuji za pozornost a pro dnešek se s Vámi loučím. Pěkný večer a brzy na počtenou. (19:30:08)