Omsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Barys – Novokuzněck 5:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Chabarovsk 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 4:2 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 1:0 (kon.)
Mytišči – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Lev 0:3 (kon.) | Minsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhřeb – Kazaň 6:5 (kon.)
Doněck – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Admiral Vladivostok
Středa 11.12.2013, 14:00 • Arena Jugra, Chanty-Mansijsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Jugra zažívá těžké časy a do postupové osmičky má daleko. Jenže ani Vladivostok si zrovna nezapisuje na své konto dobré výsledky a stále balancuje na osmém či devátém místě. Pro oba tak bude tento vzájemný zápas hodně důležitý.

Chanty-Mansijsk naposledy vyhrál v Traktoru 2:0 a alespoň tak částečně napravil svůj poslední trip, ze kterého měl do té doby jen bod z Ufy. V Čeljabinsku se mu poprvé od konce září podařilo udržet čisté konto a tenhle úspěch rozhodně pozvedl sebevědomí celého mužstva. Ztráta na osmé místo je v tuto chvíli nemalá, dohánět musí osm bodů.

Admiralu poslední domácí série vyšla tak na půl. Po základní hrací době porazil pouze Donbass, jeden z nejhorších celků KHL Dinamo Minsk až po nájezdech. Těsně jinak nestačil na Spartak Moskva a Medveščak Záhřeb. Nováček soutěže stále může reálně pomýšlet na postup do záverečných bojů, k tomu má přitom pomoci zhruba před týdnem nově zvolený trenér Sergej Světlov, jenž nahradil Hannuho Jortikku.

V akci můžeme sledovat českého obránce Marka Trončinského, nejproduktivnějšího zadáka Jugry, jeho slovenského kolegu Tomáše Starostu a také útočníka Radka Smoleňáka, který se od svého přestupu v klubu postupně zabydluje. Vladivostok nedisponuje žádným Čechem ani Slovákem.

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuzněcov (Kukin) – Šefer, Chvostov, Djakov, Starosta, Trončinský, Sokolov, Ťuljapkin, Šviděnko – Buljanskij, Magogin, Sitnikov – Smoleňák, Savinainen, Dixon – Chlyncev, Jakubov, Knjazev – Plotnikov, Žukov, Gusev

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Hovinen) – Porseland, Těrnavskij, Osipov, Commodore, Zemčjonok, Vorobjov, Antropov – Lisin, Nikitěnko, Ugarov – Bergfors, Gynge, Schutz – Sokolov, Drugov, Gračjov – Pervušin, Barbašev, Kuzněcov

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov – Menšich, Čubykin.

00:01

00:06
    To je možná nejrychlejší vyloučení letošného ročníku. Po šesti vteřinách usedá na trestnou lavici Sitnikov (JUG) za hákování.

01:14
    Admiral se dokázal dostat do útočného pásma, Jugra se musí bránit soupeřovým kombinacím. Prozatím odolává.

02:06

03:12
    Začátek utkání je hodně vložný, oba týmy si žádnou větší šanci nevytvořily. Hosté se nyní marně hnali do útočného pásma.

04:56
    Další dvouminutové potrestání pro domácí, tentokráte pro Dixona (JUG) za sekání.

05:41
    Admiral měl nyní velkou možnost na otevření skóre! Jenže Kuzněcov mezi třemi tyčemi odolal.

06:32
    Smoleňák a Savinainen společnými silami dostali puk do bezpečné zóny. Do konce přesilovky zbývá hostům už málo.

06:56

07:23
    Puk se dostal mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.

08:11
    Domácím se zatím příliš nedaří, jsou dost nejistí. Teď Šefer poslal kotouč jen naslepo dopředu.

09:04
    Teď byla Jugra ve velké možnosti! Admiral ztratil v útočném pásmu a Buljanskij se dostal ke střele. Hosty nyní zachránil zákrok Ivannikova.

09:47
    Těrnavskij (VLD) je prvním vyloučeným na straně hostů. Minimálně na dvě minuty si posedí na trestné lavici za hákování.

10:46
    Starosta kombinoval s Dixonem, slovenská obránce nakonec vystřelil, ale neúspěšně. První přesilovka se Chanty-Mansijsku jaksi nedaří.

11:47

12:13
    Jakubov se nyní pokusil vypálit, nicméně střela skončila pouze vedle. Jugra je v posledních minutách poněkud lepším týmem.

13:15
    Jugru v posledních chvílích zlobí přesnější přihrávka. Od obou stran to nyní není moc pohledný hokej.

13:58
    Žukov zaspolupracoval s Gusevem, druhý jmenovaný střílel přes obránce, ale Ivannikov byl připravený.

14:15
    Další dvě minuty na trestné lavici, tentokráte pro Commodoreho (VLD) za vyhození puku mimo hrací plochu.

14:54
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Skvělá zpráva pro české a slovenské fanoušky. Nejproduktivnější obránce týmu MAREK TRONČINSKÝ dostal přihrávku od Starosty, sjel si do levého kruhu a zápěstím tvrdou střelou zavěsil přesně do horního růžku Ivannikovy branky. Využitá početní výhoda pro domácí. Asistence: Tomáš Starosta.

15:57
    Podražení se nyní dopustil Sokolov (JUG), dostává dvě minuty. Páté vyloučení tohoto zápasu.

16:50
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Hosté využívají rovněž svou první početní výhodu a odpovídají na vedení svého soupeře. DĚNIS OSIPOV po přihrávce Bergforse vypálil celkem ostře, takže Kuzněcov neudržel puk před brankovou čárou. Asistence: Niclas Bergfors, Enver Lisin.

18:13
    Domácí se sice snadno dostali dopředu, ovšem Knjazev následně puk ztratil. Takže z celé akce nezbylo nic.

20:00

Měli jsme možnost vidět zatím vyrovnanou první třetinu, ve kterém oba týmy využily po dvou přesilovkách. Domácí poslal do vedení Čech Marek Trončinský, za hosty korigoval Děnis Osipov. Rozhodcovské duo Anisimov – Bulanov dnes také rovněž často vylučuje, rozdalo už deset trestných minut. Zbytečná vyloučení by jinak jednomu z celků mohly srazit vaz.

20:01

20:33
    Tak to je snový start Jugry do druhé třetiny. IGOR MAGOGIN se ocitl vůbec v první možnosti před Ivannikovovou svatyní, kde se mu vyplatil neúprosný důraz, a po něm doslova a dopísmene dotlačil puk za brankovou čáru se vším, co mu padlo na hokejku. Bez asistence.

21:43
    Admiral se snaží kontrovat, ale marně. Chanty-Mansijsk měl nyní svoje obranné pásmo dobře pohlídané.

22:35
    Pervušin vyslal střelu směrem na Kuzněcova, od něho si puk hostující útočník ještě chtěl dorazit, ale i v tomhle případě domácí gólman odolal.

23:16
    Smoleňák se snažil dostat k puku, jenže upadl. A Jugra se tak i nadále musela ve vlastní obranném pásmu bránit, nakonec přece odolala.

24:20
    Admiral nyní vyhodil jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankářem Ivannikovem.

25:43
    V posledních několika minutách si žádný celek nevytvořil nějakou výraznější šanci. Hra je poměrně klidná, je vidět, že i disciplína se zlepšila.

27:12
    Smoleňák se pokusil zamířit mezi tři tyče, nenašel ovšem tu správnou mušku. Ivannikov tak zasahovat nemusel.

28:12

29:20
    Jugře se nyní velmi těžko prosazuje v útočném pásmu, Admiral má tenhle prostor výborně pohlídaný,

30:09
    Gusev se nyní pokusil ohrozit Ivannikova, dá se říci, že vladivostocký gólman mohl nakonec zůstat v klidu.

30:52
    Lisin dostal pěknou přihrávku někam do středu hřiště, odkud hezky prověřil připravenost Kuzněcova. Ten si s jeho pokusem nakonec poradil.

31:30
    Porseland nyní zahrozil střelou z levé strany! Kuzněcov i v tomhle případě byl mužem na svém místě.

32:20
    Tempo hry trošku nabralo na obrátkách. Tentokráte se Ivannikov i Kuzněcov musí mezi třemi tyčemi ohánět, jako nyní v případě druhého jmenovaného proti pokusu nebezpečného Bergforse.

32:38
    Chanty-Mansijsk se po reklamní pauze vřítil do útoku, ale bez většého úspěchu. Obrana Admiralu pracuje v posledních několika minutách prostě skvěle.

33:04
    Nakonec další akci Jugry zakončil Plotnikov, proti němuž ovšem Ivannikov včas zasáhl. Vhazovat se bude před jeho brankovištěm.

35:02
    Dixon dobře kombinoval se Savinainenem, tahle pětka spolu se Smoleňákem je dnes asi nejkreativnější a nejnebezpečnější. Vladivostok se i jim v tuto chvíli ubránil.

35:48
    Savinainen (JUG) a Sokolov (VLD) spolu měli velký problém! Oba dostávají čtyřminutový trest za hrubost.

36:36
    Sekání se nyní dopustil Plotnikov (JUG), domácí se tak budou muset bránit ve zmenšeném počtu hráčů.

37:10
    Lisin si nakonec nepřipisuje druhý kanadský bod tohoto utkání, ačkoli byl prvotně označen jako autor branky. Jednoduchá akce, po níž se Admiralu vyplatilo především stínění gólmanovi Kuzněcovovi. Těrnavskij vypálil od modré a dorážka ANDREJE NIKITĚNKA nakonec byla už za brankovou čárou, takže Lisinovo klepnutí do kotouče v prostoru brankoviště bylo už vlastně zbytečné. Asistence: Arťom Těrnavskij.

39:15
    Sitnikov v závěru druhé třetiny ještě pálil z dobré pozice, vedení svému týmu ale tímhle pokusem nenavrátil.

40:00

Také druhé dějství nám přineslo dvě branky ve druhé třetině a obě na straně Jugry i Admiralu. Zatímco domácí navrátili vedení na svou stranu zásluhou Magogina ihned zkraje, hosté díky Lisinovi dvě minuty před koncem z početní výhody už podruhé v utkání vyrovnali.

40:01

41:08
    Savinainen byl prvním, kdo ohrozil Ivannikova. Ten jeho pokus stačil vyrazit do bezpečí.

42:09
    Žukov se řítil vstříc útočné třetině, jenže tam byl proti přesile, takže svůj nájezd na protivníka může hodnotit jako neúspěšný.

43:27
    Buljanskij nyní nenapravil nepřesnosti v rozehrávce, takže i v tomhle případě Jugra snadno přichází o puk.

44:44
    Savinainen nyní ohrozil gólmana Ivannikova svou střelou. Jugra je nyní častěji u kotouče, Admiral se vepředu zatím moc neprosazuje.

45:15
    Sokolov nyní Kuzněcova ohrozit opravdu nemohl, jeho pokus neměl příliš dobré parametry. Na druhé straně Gusev špatně přihrával na Guseva, takže z celé akce také nezbylo nic.

46:40
    Autorem branky je SERGEJ BARBAŠEV, který dostal parádní bekhendeovou přihrávku od rohu kluziště ze strany Commodora a sám z mezikruží měl snadnou práci zamířit nad ležícího Ivannikova. Obrat Admiralu je dokonán. Asistence: Michael Commodore.

47:23
    Tohle je velký zásah do psychiky Jugry, která dvakrát v utkání vedla a nakonec prohrává. Teď si budou moci domácí malinko odpočinout, následuje totiž komerční přestávka.

48:02
    Smoleňák obkroužil branku a střílel z otočky, Ivannikov ale prostor u tyčky měl pohlídaný. Chytrost českého útočníka nenašla úspěch.

49:11
    Těrnavskij (VLD) vyhodil nešťastně puk mimo hrací plochu a usedá na dvě minuty na trestnou lavici.

50:03
    Ťuljapkin střílel od modré čáry, Ivannikov na jeho střelu dobře viděl a polapil jí. Do konce přesilovky zbývá domácím více než minuta.

50:53
    Nyní ještě Trončinský ohrozil soupeřovu branku, Ivannikov je ovšem maximálně koncentrovaný a odolává.

51:11

51:34
    Další vyloučení Admiralu po návratu Těrnavského na led. Tentokráte se podražení dopustil Osipov (VLD).

52:14
    Chlyncev snyní netrefil puk, který mu následně utekl z hokejky. Ivannikov tak mohl zůstat úplně v klidu.

53:21
    Chanty-Mansijsk svojí přesilovky nehraje dobře. Je to přitom jedna z posledních možností, jak s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.

53:34

54:17
    Tohle domácím rozhodně nepomůže. Sitnikov (JUG) dostal 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

55:21
    Admiral se nikam nežene, nemá potřebu za tohoto stavu nějak bláznit. Především je důležité nechybovat v obraně, aby se vítězství udrželo.

56:17

57:20
    Chlyncev si dnes s pukem prostě nerozumí. Nejprve ho netrefil vůbec, poté vystřelil jen mimo.

58:14
    Starosta v dobré možnosti. Jenže ani on od modré čáry Ivannikova nepřekonal. Sekundy do konce utkání se Jugře krátí a krátí.

59:09
    Oddechový čas pro domácí.

59:09
    Jugra hraje power-play, Kuzněcov zamířil na střídačku.

59:16
    Dobrá spolupráce Savinainena s Dixonem. Druhý jmenovaný vypálil velmi slušně, ale Ivannikov stále mezi třemi tyčemi ve třetí třetině čaruje.

59:38
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Jugra měla zápas rozehraný slušně – dvakrát vedla, jenže ani v jednom případě ho zkrátka neudržela. Admiral dokonal obrat ve třetím dějství, kde vsítil rozhodující gól Andrej Barbašev a zajistil týmu důležité tři body v boji o play-off za vítězství 3:2. Domácí naopak ztrácejí díky další porážce na svého konkurenta už hrozivých 11 bodů.

Z mé strany vše, u KHL brzy nashledanou. (16:16:05)

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 15. Trončinský (Starosta), 21. Magogin – 17. Osipov (Bergfors, Lisin), 38. Nikitěnko (Těrnavskij), 47. Barbašev (Commodore)

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov – Menšich, Čubykin