Austrálie – Česko 10:34 (kon.) | Paraguay – Španělsko 9:29 (kon.) | Německo – Tunisko 26:20 (kon.)
Polsko – Argentina 31:17 (kon.) | Rumunsko – Maďarsko 21:17 (kon.) | Angola – Norsko 21:26 (kon.)
Rumunsko
21:17 (8:10)
Maďarsko
Čtvrtek 12.12.2013, 19:15 • SBC Vojvodina • Mistrovství světa žen

Od nás je to pro tuto chvíli všechno. Také další zápasy z mistrovství světa žen můžete sledovat tady na onlajnech. Přejeme vám příjemný večer. (20:58:13)

Nejlepší střelkyně utkání

Rumunsko:
    Cristina Georgiana Neaguová – 5 gólů

Maďarsko:
    Anita Görbiczová – 7 gólů

Dramatické utkání, které se muselo divákům v hale líbit, nakonec vyhrávají Rumunky. Hráčky Maďarska neudržely nadějný stav z první půle a v posledních deseti minutách nechaly své soupeřky odskočit na rozdíl čtyř branek, což celý zápas rozhodlo.

60
    Konec zápasu. (21:17)

60
    Zacsiková zamířila nepřesně. (21:17) (21:17)

59
    Zdá se, že je rozhodnuto. Minutu a osm vteřin před koncem se trefuje Neaguová. Rumunky mají čtyřbrankový náskok. (21:17) (21:17)

59
    Maďarky to ovšem budou mít těžké, protože se budou muset obejít bez Szekeresové, která je vyloučena na dvě minuty. (20:17) (20:17)

59
    Do konce druhého poločasu zbývají dvě minuty, Maďarkám stále chybí tři trefy. (20:17) (20:17)

58
    Rumunský tým si bere oddechový čas. (20:17) (20:17)

58
    Maďarky snižují! Na konci rychlé akce stála Vértenová, která dává svému týmu naději. (20:17) (20:17)

57
    Maďarky neskládají zbraně, berou si oddechový čas a trenér sděluje hráčkám taktické pokyny. (20:16) (20:16)

57
    Ardeanová-Eliseiová přidává v pořadí dvacátou branku Rumunek a přibližuje svůj výběr k vítězství v zápase. (20:16) (20:16)

56
    Chiperová si s nabídnutou šancí poradila velmi dobře a navyšuje náskok Rumunek. (19:16) (19:16)

56
    Trestný hod pro Rumunky. (18:16) (18:16)

55
    Rumunský tým si bere oddechový čas. (18:16) (18:16)

54
    Ardeanová-Eliseiová zvyšuje rumunské vedení. (18:16) (18:16)

54
    Ungureanová výborně zastavila střelu Maďarky Tomoriové. (17:16) (17:16)

53
    Rumunky přečkaly tlak Maďarek a z protiútoku se dostávají do vedení. Celou akci zakončila přesným zásahem Chiperová. (17:16) (17:16)

52
    A Maďarky u balonu ještě chvilku zůstanou, odpískán faul Rumunek. (16:16) (16:16)

51
    Maďarky kombinují s míčem na rumunské polovině. (16:16) (16:16)

51
    Zbývá posledních deset minut základní hrací doby, stav je nerozhodný a zápas pomalu vrcholí. (16:16) (16:16)

50
    Tentokrát odchází na dvě minuty maďarská Szucsánszká. (16:16) (16:16)

49
    Následný trestný hod Görbiczová pohotově proměňuje. (16:16) (16:16)

49
    Nechitová fauluje a je vyloučena na dvě minuty. (16:15) (16:15)

49
    Rumunky si ovšem berou vedení zpět, trefuje se Neaguová. (16:15) (16:15)

48
    Pokračuje se ve hře a Tomoriová krásnou střelou vyrovnává. (15:15) (15:15)

47
    Oddechový čas pro maďarský výběr. (15:14) (15:14)

47
    Zároveň Buceschiová proměnila trestný hod a Rumunky otáčejí stav! (15:14) (15:14)

47
    Zacsiková fauluje a je za to napomenuta žlutou kartou. (14:14) (14:14)

44
    Rumunky vyrovnávají! Autorkou branky je Nechitová. (14:14) (14:14)

43
    Bradeanová se trefuje a snižuje na rozdíl jediné branky. (13:14) (13:14)

42
    Pernianová vyloučena na dvě minuty. (12:14) (12:14)

42
    Trestný hod Maďarek neskončil brankou. (12:14) (12:14)

41
    Gól Marinové a už je to opět jen o dvě branky. (12:14) (12:14)

40
    Ale né na dlouho, trefuje se maďarská Vértenová. (11:14) (11:14)

39
    Maneová snižuje. (11:13) (11:13)

38
    Zatímco se začátku utkání mnoho branek nepadalo, teď jich je k vidění dost. Další maďarský zásah přidává Görbiczová. (10:13) (10:13)

37
    Buceschiová snižuje z trestného hodu. (10:12) (10:12)

37
    Bulathová zvyšuje vedení maďarských hráček. (9:12) (9:12)

35
    Trestný hod neproměněn, pokračuje se dál. (9:11) (9:11)

35
    Zároveň dostávají Rumunky trestný hod, na který se staví do branky Kissová. (9:11) (9:11)

35
    Vértenová dostává žlutou kartu. (9:11) (9:11)

34
    Görbiczová ovšem rychle odpovídá a vrací Maďarkám vedení o dva góly. (9:11) (9:11)

33
    Neaguová proměňuje. (9:10) (9:10)

33
    Rumunky dostávají k dispozici trestný hod po nedovoleném zákroku jedné z bránících hráček. (8:10) (8:10)

32
    Rumunky zastaveny v útočné snaze. (8:10) (8:10)

31
    Maďarky zahájily druhý poločas a snaží se něco vymyslet před rumunskou brankou. (8:10) (8:10)

31
    Začal druhý poločas. (8:10)

Skončila první půle krásného utkání, které doprovází také výborná divácká kulisa. Maďarky jsou neustále o kousek napřed, ale Rumunkám se daří se svými soupeřkami držet krok a zůstat na dostřel. Dvoubrankový rozdíl svědčí o tom, že zápas je stále otevřený a můžeme se těšit, co nám přinese druhý poločas.

30
    První poločas skončil. (8:10)

30
    Görbiczová prostřeluje Ungureanovou, Maďarky si z první půle odnesou dvoubrankové vedení. (8:10) (8:10)

30
    V posledních vteřinách prvního poločasu dostávají Maďarky trestný hod. (8:9) (8:9)

30
    Neaguová snižuje a Maďarky už vedou opět jen o jednu branku. (8:9) (8:9)

29
    Maďarská akce skončila na rukou brankářky Ungureanové. (7:9) (7:9)

29
    Teď už se ovšem Rumunky radují. Nechitová zakončila přesně k tyči individuální průnik. (7:9) (7:9)

29
    Rumunská akce skončila nad brankou. (6:9) (6:9)

28
    Bulathová zvyšuje vedení Maďarska. (6:9) (6:9)

27
    Ardeanová-Eliseiová si cestu do sitě nenašel zejména díky výborné práci maďarské brankářky. (6:8) (6:8)

26
    Zacsiková se dostala do dobré palebné pozice a střelou k tyči přidává další zásah Maďarek. (6:8) (6:8)

25
    Ungureanová se vrací do branky. (6:7) (6:7)

25
    Görbiczová se nenechala rozhodit a přesnou trefou pod nohu proměňuje. (6:7) (6:7)

25
    Nařízen trestný hod pro Maďarky, do branky Rumunska se staví Tolnajová! (6:6) (6:6)

23
    Maďarky rozjíždějí kombinaci. (6:6) (6:6)

23
    Ciuciuleteová se vzápětí probila obranou a srovnává stav. (6:6) (6:6)

22
    Görbiczová vrací přesným zásahem Maďarky do vedení. (5:6) (5:6)

21
    Brankářka Ungureanová si poradila se šancí Maďarek a dobrým zákrokem drží vyrovnaný stav. (5:5) (5:5)

20
    Rumunky u balonu, ale jejich akce gólem neskončila. (5:5) (5:5)

20
    Rumunsko vyrovnává díky přesné trefě Bradeanové. (5:5) (5:5)

19
    Tacaliová je vyloučena na dvě minuty. (4:5) (4:5)

16
    A díky zásahu Tacaliové už je to opět pouze o gól. (4:5) (4:5)

16
    Ardeanová-Eliseiová snižuje na rozdíl dvou branek. (3:5) (3:5)

15
    Görbiczová trestný hod proměňuje! (2:5) (2:5)

15
    Rumunský trenér dostává žlutou kartu. (2:4) (2:4)

15
    U míče jsou Maďarky, které budou házet trestný hod. (2:4) (2:4)

15
    Za patnáct branek padlo pouhých šest branek. To je důkazem, že oba týmy poctivě brání. (2:4) (2:4)

14
    Zacsiková mířila jen vysoko nad. Ungureanová zasahovat nemusela. (2:4) (2:4)

13
    Neaguová skóruje po přesné střele do růžku. (2:4) (2:4)

13
    U míče jsou Rumunky. Ty se ale nemohou přes maďarskou obranu zatím dostat. (1:4) (1:4)

12
    Trenér Rumunska si vyžádal oddechový čas. (1:4) (1:4)

12
    Zacsiková zamířila přesně do protipohybu Ungureanové. Maďarky tak vedou o tři branky. (1:4) (1:4)

11
    Zatím si výborně vedou především Ungureanová s Kissovou. Obě brankářky si připsaly už pár důležitých zákroků! (1:3) (1:3)

10
    V hale panuje vynikající atmosféra! Na palubovce je však řada nepřesností. (1:3) (1:3)

9
    Cifrová vidí za nedovolený zákrok žlutou kartu. (1:4) (1:4)

9
    Omlouváme se za technické problémy. (1:3) (1:3)

6
    Görbiczová přidává třetí branku Maďarek. (1:3) (1:3)

4
    Cifrová posílá Maďarky přesnou střelou k tyči do vedení. (1:3) (1:3)

2
    Marinová ale vzápětí vyrovnává. (1:1) (1:1)

2
    Görbiczová otevírá gólový účet dnešního utkání (0:1) (1:1)

1
    Maďarky ustály dva po sobě jdoucí útoky, Rumunka trefila jen tyč. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rumunsko: 21 Tolnajová , 30 Ungureanová – 2 Pirvutová, 4 Dincová, 6 Pinteová, 7 Nechitová, 8 Neaguová, 9 Bradeanová, 10 Tacaliová, 11 Pernianová, 13 Marinová, 15 Ardeanová-Eliseiová, 17 Ciuciuleteová, 77 Maneová, 89 Chiperová, 93 Buceschiová.

Maďarsko: 12 Herrová, 21 Kissová – 2 Zacsiková, 5 Triscuková, 6 Vértenová, 7 Szucsánszká, 9 Vinczeová, 10 Bulathová, 13 Görbiczová, 18 Szamoránská, 20 Redeiová-Soósová, 22 Bognárová-Bódiová, 23 Szekeresová, 27 Cifrová, 83 Kovacsicsová, 87 Tomoriová.

Rozhodčí: Coulibaly a Diabate (oba CIV). (9:11) (9:11)

Do začátku zápasu zbývá zhruba třicet minut. Pojďme se už nyní podívat na soupisky. V těch doznělo pouze k jedné změně. Na maďarské soupisce se poprvé na turnaji objevila Szandra Zacsiková.

Před námi je poslední dnešní zápas! Ten neslibuje pouze souboj na palubovce, ale především také v ochozech SBC Vojvodina arény! Tu na letošním šampionátu čeká zřejmě nejvyšší návštěva, neboť Maďarů i Rumunů sem přijelo opravdu požehnaně! V hale není slyšet vlastního slova.

Sestavy z posledních zápasů:

Maďarsko: 12 Herrová, 21 Kissová – 5 Triscuková, 6 Vértenová, 7 Szucsánszká, 9 Vinczeová, 10 Bulathová, 13 Görbiczová, 18 Szamoránská, 20 Redeiová-Soósová, 22 Bognárová-Bódiová, 23 Szekeresová, 27 Cifrová, 83 Kovacsicsová, 87 Tomoriová.

Maďarky jsou spolu s Německem zatím ve skupině D stoprocentní. Ani jednou nevyšly ze zápasu jako poražení, ale teď narazí na silného soupeře, kterým Rumunky rozhodně budou. Pokud Rumunsko prohraje, tak bude mít ještě co dělat, aby se v osmifinále vyhnulo silnému Norsku.

Rumunky si nevedou vůbec špatně. Ze tří zápasů dva vyhrály, ale právě v úterý nestačily na německou mašinu, které nakonec podlehly rozdílem tří bodů. Tentokrát je čeká o něco lehčí soupeř, ale ani Maďarky nedají svou kůži lacino. Stabilně dobré výkony podávají převeším Nechitová s Neaguovou, na které bude hlavní trenér rumunského národního týmu spoléhat i v tomto klání.

Krásné odpoledne všem příznivcům házené. Zdravím vás ze srbského Nového Sadu. Skupina D má na programu svůj čtvrtý hrací den, který zakončí duel Rumunek s Maďarky. Zřejmě půjde o šlágr dnešního dne, neboť se střetnou nejvyrovnanější soupeřky. V tomto zápase by bylo zbytečné hovořit o favoritovi, neboť šance na výhru mají oba týmy stejné.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.