Toronto – Los Angeles 1:3 (kon.) | Chicago – Philadelphia 7:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 2:1 (kon.)

Jakub Voráček (PHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:12
    Andrej Meszároš (PHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:42 (04:51:42)

Je konec. Jestřábi přidali ve 3. třetině ještě další dvě branky a uťali tak veškeré naděje Philadelphie na bodový zisk z dnešního duelu. Hostům nebylo ani nic platné, že svého soupeře přestříleli v poměru 30:23.

60:00

59:40
    Chicago dohrává zápas s pukem na hokejkách.

58:01
    Poslední 2 minuty zápasu.

57:07
    Dalšími hráči, kteří se stěhují předčasně pod sprchu jsou Morin s Coburnem.

57:07
    Zakázané uvolnění Chicaga.

55:29
    Rosehill (PHI) společně s Bolligem (CHI) dostali následně osobní trest a utkání pro ně předčasně skončilo.

55:29
    Až nyní se přerušila hra po zákroku Raanty, jenž si počkal na pokus Rosehilla.

54:00
    Na obou týmech je vidět, že se utkání začíná už pouze dohrávat a vyčkává se na závěrečnou sirénu.

52:09
    A nyní už je po delší době také kompletní.

51:13
    Philadelphia už je alespoň ve čtyřech.

50:09
    Letci jdou ale opět do tří. Meszároš vyloučrn za krosček.

49:33
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Krásně to teď vykombinovali Jestřábi, kteří si poslali puk kolem dokola, aby PATRICK SHARP zakončoval do prázdné branky přes bezmocně ležícího Masona. Asistence: Patrick Kane, Marián Hossa.

49:13
    Ne na dlouho, poněvadž na trestnou lavici usedá pro změnu Luke Schenn za faul loktem a ještě Rosehill za hrubost.

48:32

47:53
    Brayden Schenn dokázal ujet domácí obraně, ale jeho bekhendový blafák přečetl lapačkou Raanta.

47:35
    Jestřábi se ale nedokáží pořádně uhnízdit v pásmu.

46:32
    Hartnell (PHI) odchází dnes podruhé na trestnou lavici. Tentokrát za Nedovolené bránění.

45:12
    Raanta si teď poradil nejprve s pokusem Rinalda a následně i Coburna.

44:43
    A právě Morin jako první vyzkoušel Masona, který do 3: třetiny vystřídal Emeryho.

44:12
    Ta je již však u konce.

43:33
    Až nyní se povedlo Letcům prověřit Raantu při přesilovce.

42:12
    Morin (CHI) vyloučen za vražení na hrazení.

41:05
    Hned z kraje 3. třetiny přidává další branku Jestřábů BRENT SEABROOK po přihrávce Handzuše. Asistence: Michal Handzuš, Kris Versteeg.

40:01

Střely po 2. třetině: 17:17.

3. třetina začne ve 4:09.

Druhá třetina byla ve znamení Chicaga. Jestřábi doslova rozcupovali Letce, když jim v rozmezí 15 minut dokázali nasázet pět gólů. Za hosty sice dokázal snížit Downie, ale uragánu Jestřábu to stejně nezabránilo.

40:00

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

37:15
    Hartnell se po návratu z trestné lavice pokoušel odčinit vyloučení. Na Raantu si však nepřišel.

36:15
    Philadelphia je v plném počtu.

35:51
    Zakázané uvolnění na straně Chicaga.

34:15
    Ve stejný čas je navíc vyloučen Hartnell (PHI) za hrubost.

34:15
    Hossa nabil na kruhy PATRICKU SHARPOVI, který se prostě z této pozice střelou golfem nemýlí. Asistence: Marián Hossa, Niklas Hjalmarsson.

32:23
    Brankář Flyers si následně ví rady i s pokusem Toewse.

31:34
    Hossa mohl přidat již pátou branku Jestřábů, ale Emery natáhl fantasticky svůj beton na brankové čáře.

29:46
    Domácí ale využili popřesilovkového tlaku. Saad tak dlouho operoval za brankou, až našel před ní volného KRISE VERSTEEGA, jenž se dokázal prosadit střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Brandon Saad, Marián Hossa.

29:18
    Philadelphia je kompletní.

28:10
    A dokáží šetřit cenné vteřinkou za brankou Jestřábů.

27:18
    Hosté jdou ale do oslabení díky podražení Rinalda.

26:11
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Letci však vzápětí odpovídají. Streitovo nahození od modré po chvilce vypadlo z Raanty, které bleskově na brankovišti doklepl STEVE DOWNIE na místo určení. Asistence: Brayden Schenn, Mark Streit.

25:27
    Ve středním pásmu se následně ujal kotouče Marcus Kruger, jenž dokázal na sebe poté navázat oba beky a ještě stačil přesunout puk na volného MICHALA HANDZUŠE, na kterého čekala pouze prázdná branka, Asistence: Marcus Kruger.

25:20
    Letci se ale špatnou rozehrávkou sami vyhánějí z pásma.

24:27
    Saad (CHI) dostává2 minuty nepodmíněně za hákování.

24:10
    Dlouho se hrálo převážně ve středním pásmu, až se kotouče ujal Voráček. Tentokrát však brankáře Chicaga nepřekonal.

22:11
    Ránu Timonena kryje lapačkou Raanta.

21:22
    Pokus Bolliga sice skončil až za brankou, ale tam si ho do parády vzal ANDREW SHAW a z otočky zasunul puk za Emeryho. Asistence: Brandon Bollig, Johnny Oduya.

20:43
    Sharp nahrál dozadu na DUNCANA KEITHA, který si ještě popojel, aby následně golfem propáli vše, comu stálo v cestě, Asistence: Patrick Sharp, Patrick Kane.

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 6:10.

První třetina je z námi. Zatím vidíme hodně opatrný hokej s minimem šancí na obou stranách. Philadelphii se ale podařilo přeci jen skórovat, když ve 13: minutě využil přesilovou hru Voráček. Jednobrankové vedení si nesou Letci i do druhé třetiny, která začne přibližně ve 3:07.

20:00

19:35
    Chicago si hrou u mantinelu vynutilo faul. Za držení protihráče usedá na trestnou lavici Kimmo Timonen (PHI).

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:36
    Icing Flyers.

17:47
    Na druhé straně musel po dlouhé době zasahovat Emery, když kryl nahození Keitha..

16:48
    Downie se prosmýkl mezi třemi domácími hráči, Mezírku mezi betony Raanty však nenašel.

15:41
    Chicago své druhé oslabení tentokrát přestálo.

15:10
    Dlaší vyhození Jestřábů až k Emerymu.

14:58
    Philadelphii navíc brzdí špatný přechod přes modrou čáru.

14:10
    Domácí celek se však nyní dokázal osvobodit.

13:41
    Chicago jde ale opět do čtyř. Tentokrát putuje na trestnou lavici Bollig za hru vysokou holí.

12:31
    JAKUB VORÁČEK dostal až příliš mnoho času na to, aby si zpracoval puk a střelou zápěstím překonal díky "teploměru" Raantu z kruhu. Asistence: Kimmo Timonen, Claude Giroux.

12:08
    Kruger (CHI) je prvním vyloučeným zápasu za držení hokejky.

11:30
    Zatím se však hraje opatrné utkání z obou stran. Oba týmy vycházejí ze zabezpečené obrany a nikam se neženou.

10:07
    Letci se osmělili po křepkém úvodu a zkouší to na Raantu ze všech pozic.

8:54

8:19
    Také Raanta si osahal černou gumu, když jej od modré prověřil jeho krajan Timonen.

7:28
    Kombinaci Jestřábů zakončil Sharp. Z bezprostřední blízkosti ale poslal puk pouze do Emeryho hrudi.

6:35
    Sharp si najel do ideální pozice, z kleče ale nastřelil pouze prvního bránícího hráče Philadelphie.

5:20
    Až nyní se teprve jeden z gólmanů dotkl kotouče. Morinův pokus jistil Emery.

4:00
    Také Chicago se již dokázalo usadit v pásmu, ale o kotouč se bojuje hlavně u mantinelů.

3:10
    Voráčkova formace zatlačila domácí před Raantu, na domácího brankáře však zatím neletěl žádný puk.

1:47
    Brookbank se Simmondsem si jdou po vzájemné rvačce odpočinout na trestnou lavici.

0:55
    Philadelphia hraje od začátku velmi aktivně a napadá Chicago až do hloubi jeho pásma. Jestřábi mají potíže s rozehrávkou.

00:01

Chicago Blackhawks: Raanta (Simpson) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Handzuš, Versteeg – Morin, Shaw, Saad – Smith, Kruger, Bollig

Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszároš, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Schenn B., Raffl – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, Rosehill.

Rozhodčí: Hebert, Van Massenhoven – Miller, Murphy.

Vzájemné zápasy

Oba soupeři se utkají téměř po 2 letech. Naposledy se setkaly 6. ledna 2012 a z vítězství se tehdy radovala Philadelphia. Druhé setkání mají oba celky naplánováno v letošní sezoně na začátek března.

Československá stopa
    Michal Rozsíval (CHI) – 18 zápas, 0+3;
    Marián Hossa (CHI) – 26 zápasů, 12+10;
    Michal Hanzuš (CHI) – 14 zápasů, 1+3;
    Jakub Voráček (PHI) – 29 zápasů: 3+9
    Andrej Meszároš (PHI) – 14 zápasů: 1+2

Letci se každým dnem rychleji vzpamatovávají z hrůzostrašného startu do soutěže. Sice jim momentálně stále patří nelichotivá 12. pozice s 29 body ve Východní konferenci. Ztrácejí však už pouze 3 body na 8. místo Caroliny zajišťující účast v play off.

Nenechává nikoho na pochybách, že i letos bude patřit mezi největší kandidáty na zisk poháru Lorda Stanleyho, Obhájci titulu vedou Západní konferenci s 49 body s dvoubodovým náskokem na Anaheim a navíc 2 zápasy k dobru.

Příjemný požitek z NHL v ranních hodinách z Illinois od Michiganského jezera. Nejlepší soutěž světa má v dnešním programu pouze 3 utkání a jedním z nich je i duel Chicago Blackhawks – Philadelphia Flyers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 21. Keith (Sharp, Kane), 22. Shaw (Bollig, Oduya), 26. Handzuš (Kruger), 30. Versteeg (Saad, Hossa), 35. Sharp (Hossa, Hjalmarsson), 42. Seabrook (Handzuš, Versteeg), 50. Sharp (Kane, Hossa) – 13. Voráček (Timonen, Giroux), 27. Downiw (B. Schenn, Streit)

Philadelphia Flyers: Emery (41. Mason) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszároš, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Schenn B., Raffl – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, Rosehill.

Rozhodčí: Hebert, Van Massenhoven – Miller, Murphy

Diváci: 21 144