Bordeaux – Valenciennes 2:1 (kon.) | Lille – Bastia 2:1 (kon.) | Lyon – Marseille 2:2 (kon.)
Girondins Bordeaux
2:1 (0:0)
Valenciennes FC
Neděle 15.12.2013, 14:00 • Stade Jacques Chaban-Delmas, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (15:55:31)

Dnešní utkání zvládli fotbalisté Bordeaux, kteří si po těsné výhře 2:1 připisují cenné body nad týmem, který potřebuje každý bod jako sůl v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. V první půli jsme sledovali hodně nudnou podívanou, ale v té druhé, jakmile začaly padat góly, se fotbal o několik stupňů "zvedl" a nakonec jsme byli svědky velmi dobrého zápasu, z něhož odchází jako vítězové fotbalisté Bordeaux.

90+3
    Poslední vteřiny utkání, o výsledku a o vítězi je, zdá se, již rozhodnuto.

90+2
    Domácí v klidu kombinují ve středu hřiště.

90+1
    Ještě tři minuty nastavil sudí Lesage nad rámec základní hrací doby.

90
    Je tu poslední minuta řádné hrací doby, domácí vedou a zatím srdnatě hájí svůj těsný náskok.

90
    Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Saliou Ciss, přichází Aurelian Chitu.

89
    Jsme v samém závěru zápasu a ještě jedno střídání hostů.

89
    Naštěstí pro Valenciennes domácí nedokázali "výlet" Penneteaua potrestat.

88
    Napodruhé již Saivet centruje z levé strany, ale míč má Penneteau, který rozehrává... s míčem u nohy sprintuje po levé straně až téměř k půlící čáře, to je hodně velký risk!

88
    Míč však znovu mají domácí, na levé straně pálí Saivet, ale pokus je zablokován.

87
    Nafilmovaným pádem domácího N'Guéma končí akce Girondins.

86
    Mariano s Diabatém podnikli rychlý protiútok, který Mariano přibrzdil, ale nakonec se přece jenom Diabaté dostal ke střele, jenže míč letí vysoko nad branku.

85
    A rychlý protiútok hostů zastavuje taktickým faulem Mariano.

85
    Domácí rozehrávají volný kop, ale míč letí přímo do rukavic Penneteaua.

85
    Posledních pět minut utkání, hosté hrají velmi sympatický fotbal, za který by si alespoň bod zasloužili.

84
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Jussiê, přichází Fahid Ben Khalfallah.

82
    Carrasso má míč ve své moci a s rozehrávkou rozhodně nespěchá.

Martin Dvořák

Branky: 58. Jussiê (pen.), 73. Maurice-Belay – 55. Doumbia (Dossevi)

Karty:   65. Henrique (BOR) – 26. Bahebeck (VLN), 66. Penneteau (VLN)

Neproměněná penalta: 66. Enza-Yamissi (VLN), brankář Carrasso zneškodnil

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Mariano, Henrique, Sané, Pellenard – Obraniak, Sertic (59. Diabaté), Saivet, N'Guémo, Maurice-Belay (78. Savić) – Jussiê (84. Ben Khalfallah).
    Náhradníci: Olimpa – Savić, Bréchet, Chalmé, Planus, Ben Khalfallah, Diabaté.

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Néry, Angoua, Kagelmacher, Ciss (90. Chitu) – Ducourtioux, Doumbia, Dossevi, Enza-Yamissi, Masuaku – Bahebeck.
    Náhradníci: Novaes – Lala, Mater, Chitu, Camara, Saez, Massampu.

Rozhodčí: Lesage – Plancon, Denis