Arouca – Guimarães 0:2 (kon.) | Olhanense – Benfica 2:3 (kon.) | Rio Ave – Porto 1:3 (kon.)
Rio Ave FC
1:3 (1:1)
FC Porto
Neděle 15.12.2013, 21:15 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila do Conde • Portugalská Primeira Liga

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám krásnou dobrou noc. U dalších utkání nejen portugalské soutěže napočtenou. (23:11:03)

A ten je právě tu. Hosté z Porta ve druhém poločase rozhodli o své výhře, když se nejprve prosadil kanonýr Jackson Martínez. V 82. minutě potvrdil vítězství po opakovaném pokusu Danilo. Porto mělo více ze hry, ale domácí Rio Ave velmi pozorně bránilo. Nakonec však odchází pokořeno.

90+2
    Hosté kontrolují na své polovici míč a nikam už se nehrnou, oba týmy čekají na závěrečný hvizd.

90+1
    Byly nastaveny 3 minuty.

90
    Nabil Ghilas si zahraje poslední vteřinky místo Jacksona Martíneze.

89
    Hostující hráč vjel skluzem do svého soupeře a hlavní rozhodčí mu po právu uděluje žlutou kartu, Sandro ani neprotestuje.

87
    A ještě jedno střídání a to poslední na straně domácích. Ukru střídá Renato Santos.

87
    Domácí střídají podruhé. Odchází Diego Lopes a jeho místo zaujímá Ahmed Hassan Koka.

86
    Ddanilo je při velké chuti, jeho projektil za vápnem likviduje Éderson.

85
    Varela si netroufl na kličku proti Marcelovi. Pak si narazil se spoluhráčem a notně vyděsil Édersona, který se musel vrhnout na zem.

84
    Teď se Porto rozestavělo okolo vápna jako házenkáři a předávají si okolo šestnáctky míč.

83
    Zdá se, že o osudu utkání je rozhodnuto, domácí se možná budou ještě bránit dalším atakům Porta.

82
    Porto právě vstřelilo branku!
    DANILO se postavil k rozehrávce přímého kopu. Poprvé trefil zeď, od ní se míč odrazil zpět k hráči Porta, který tentokrát po zemi prostřelil vše co mu stálo v cestě.

81
    Marcelo dostává žlutou kartu poté co na hranici vápna zastavil pronikajícího Varela. OD brankové čáry je to 19 metrů, zajímavá situace pro Porto.

80
    Ještě více než deset minut chybí do konce utkání, hosté z Porta zatím plní roli favorita a vedou o jednu branku, ale ve zbývajícím času se může stát cokoliv.

79
    Helton si po dlouhé době sáhl na míč, když k němu doputoval dlouhý nákop domácích.

78
    Luís Gustavo se vrhl pod nohy Herrerovi a ten mu nechtěně napálil špičkou kopačky kotník.

77
    Hosté od vystřídaní ustoupili ze své aktivity a nechávají hrát Porto, to by pro ně mohlo mít katastrofální následky.