Boston – Calgary 2:0 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:2 (kon.) | Toronto – Florida 1:3 (kon.)
NY Islanders – Tampa 2:3 (1:2 po s.n.) | Montreal – Arizona 3:1 (kon.) | Detroit – Anaheim 2:5 (kon.)
Philadelphia – Washington 5:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:4 (kon.) | Nashville – Chicago 1:3 (kon.)
Minnesota – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Colorado 3:2 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 3:0 (kon.)
Montreal Canadiens
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Arizona Coyotes
Středa 18.12.2013, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:21:51)

Československá stopa v utkání:

Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:59

Radim VRBATA (PHX) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:55
    Martin HANZAL (PHX) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:59
    Zbyněk MICHÁLEK (PHX) 0+0, 0 střel, čas na ledě 0:40 – odehrál pouze jedno střídání, poté odstoupil

Hvězdy utkání:
    1. Carey PRICE (MTL) 26 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,3%
    2. Max PACIORETTY (MTL) 2+1, 6 střel, čas na ledě 20:47
    3. Mike SMITH (PHX) 25 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 92,6%

Nejvíce času na ledě: P. K. Subban 26:02 – Keith Yandle 27:46

Branky a nahrávky: 43. Markov (Pacioretty, Desharnais), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban), 60. Pacioretty (Gionta) – 7. Boedker (Chipchura, Murphy). Po třetinách: 0:1, 0:0, 3:0. Rozhodčí:Devorski, St. Pierre – McElman, Nansen. Diváci: 21273.

Hodně dlouho se dnešní utkání odvíjelo jasně ve prospěch Coyotes, kteří dominovali první třetině, kterou vyhráli na střely 15:3. Z první třetiny také pochází jediný střelecký úspěch Phoenixu v dnešním utkání, v 7. minutě se z dorážky prosadil Mikkel Boedker.

Montreal ale postupem času zabral na úplně jiný rychlostní stupeň a od poloviny utkání převzal iniciativu, góly ale Canadiens začali střílet až v závěrečné periodě. Ve 43. minutě srovnal skóre v přesilové hře Andrej Markov.

Další přesilovou hru využil v 54. minutě trochu šťastně, kdy si puk do vlastní branky kopl Michael Stone, Max Pacioretty a stejný hráč byl také u poslední trefy dnešního večera, když 3 vteřiny před závěrečnou sirénou pečetil vítězství Montrealu 3:1 gólem do prázdné branky!

Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí stvrzují svou výhru gólem do prázdné branky! Střelou přes celé kluziště se podruhé v zápase prosazuje MAX PACIORETTY! Asistence: Brian Gionta.

59:27
    Domácí nyní nepochopitelně propadli v defenzivě a Kojoti se řítili do přečíslení 3 na 1, Martin Hanzal ale pokazil finální přihrávku!

59:03
    Smith pádí na střídačku, hosté zkusí štěstí v šesti hráčích!

58:30
    Hosté ztratili útočné pásmo, Ekman-Larsson rozjíždí nový útok.

58:08
    Střela Vermetta sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Pricem.

57:50
    Hosté se nejsou schopni na delší dobu udržet v útočném pásmu, čas plyne strašně rychle.

57:16
    Desharnais se dostal do takového polovičního úniku, neměl ale moc času na střelu, Smith si jeho slabý pokus pohlídal.

56:31
    Hanzal už neudržel puk v útočném pásmu, píská se tak ofsajd hostí.

55:54
    Ribeiro přiklepl puk Vrbatovi, který z dobré pozice minul branku!

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut, hra se odvíjí opět v útočné třetině Montrealu.

54:17
    Boedker ideálně našel Klinkhammera, před kterým zívala odkrytá branka, mladý útočník Coyotes ale trefil pouze tyč!

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 43. Markov (Pacioretty, Desharnais), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban), 60. Pacioretty (Gionta) – 7. Boedker (Chipchura, Murphy)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Subban, Gorges, Jemelin, Murray, Diaz – Galchenyuk, Plekanec, Gionta – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Bournival, Eller, Briere – Moen, Prust, Bourque
    Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Michálek, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Stone, Schlemko – Kennedy, Hanzal, Vrbata – Chipchura, Vermette, Boedker – Klinkhammer, Ribeiro, Moss – Bissonnette, Halpern, Szwarz

Rozhodčí: Devorski, St. Pierre – McElman, Nansen

Diváci: 21273