Přerov – Poruba 2011 3:4 (0:1 po s.n.) | Opava – Prostějov 2:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 20.12.2013, 18:002. liga skupina Východ

Dramatické utkání musely v MEO Aréně rozhodnout až nájezdy, které letos Zubrům nejdou. Bod navíc tak slaví hokejisté Poruby. Z Přerova přeji hezký zbytek pátečního večera! (20:30:52)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba.

Rozhodující gól vstřelil ALEŠ KILNAR.

Brančík (PRE) netrefil, takže Poruba je v utkání vítězem.

Kilnar (POR) proměňuje nad Vojtkovo rameno!

Málek (PRE) mířil nad lapačku, ale kotouč dostatečně nezvedl.

Haas (POR) zkoušel po kličce zakončit u tyče, což se mu nepovedlo.

Šťastný (PRE) si dal puk na bekhend a nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

V nájezdech budou začínat Zubři, což právě v MEO Aréně oznámil hlasatel.

Prodloužení taktéž nepřineslo rozuzlení zápasu, takže po úpravě ledu vítěze určí samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:21
    Chaloupka v ofsajdu, proto se bude vhazovat ve středním pásmu.

63:53
    Ani Goiš se střelou neuspěl. Nastavený čas se blíží k poslední minutě.

63:10
    Málek se prokličkoval až před Tihláře, na kterého však recept nenašel. Přerovský forvard byl už hodně tísněn, proto byla jeho střela slabší.

62:14
    Běhalovu střelu zblokoval Haas a hned vyrazil do protiútoku, ze kterého však minul.

61:23
    Skvěle Vojtek! Zachar mířil do volného místa u tyče, kam však gólman Zubrů v poslední chvilce postavil svůj beton. Porubští reklamují úmyslné posunutí brány, ale to rozhodčí odmítl.

60:42
    Pala v útočném pásmu šikovně prostrčil puk na Školouda, proti kterému však Tihlář zasáhl.

60:01

Po šedesáti minutách má zápas remízový stav 3:3, takže přichází na řadu krátká pauza a po ní bude následovat prodloužení.

60:00

59:33
    Vrána si ještě dobře najížděl, ale Vojtek kotouč vyrazil do rohu.

58:50
    Brančík střílel těsně za modrou a s jeho pokusem si Tihlář poradil. Už jen něco málo přes minutu zbývá ze třetí třetiny.

57:57
    Totéž platí i v případě Poruby. Vhazuje se před Tihlářem.

57:28
    Další příliš prudká domácí rozehrávka. Kvůli zakázanému uvolnění teď Zubři nemohou vystřídat, zatímco Poruba posílá na led novou pětici.

56:36
    Ostravané se přesile Zubrů ubránili.

55:31
    Vlček přebral puk v ofsajdu, proto je hra opět přerušená. Vhazuje se ve středním pásmu.

54:56
    Pala však nerozehrál zrovna nejlépe. Domácí se trochu zlobí, ale se zakázaným uvolněním už nic neudělají.

54:23
    Necelých šest minut před koncem je tady přesilovka pro Přerov. Za podražení odjel na trestnou lavici Prokop (POR).

54:03
    Kotouč se teď před Vojtkem všemožně odrážel, proto ho domácí gólman po Hruzíkově střele raději podržel v lapačce.

52:52
    Vyloučený Blinka už je zpátky na ledě, takže Přerov hraje opět v plném počtu.

51:40
    Domácí se velmi srdnatě brání. Také Šťastnému se podařilo dostat kotouč daleko od vlastní klece.

51:02
    Sedlák však získal kotouč a dlouhým výhozem Zubry na chvíli osvobozuje.

50:38
    Potrestaným za napadení je Blinka (PRE).

50:27
    Jeden z domácích hráčů fauloval a pravice sudího Volfa okamžitě vylétla nahoru. Poruba hraje ve výhodě.

48:30
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla nádhera! PETR ŠKOLOUD jel s Davidem Šťastným ve dvou na jednoho a famózní střela prvního jmenovaného pod horní tyčku znamená vyrovnání! Asistence: David Šťastný.

47:09
    Domácím se ztráta jednoho gólu pranic nelíbí. Obrana RT TORAXu však zatím dobře odolává.

45:20
    Při hře ve čtyřech se před Vojtka probíjel Seidler. Přerovský gólman střelu zlikvidoval vyrážečkou.

44:09
    Goiš (PRE) a Peslar (POR) dostali menší tresty za hrubost.

44:09
    U Tihlářovy svatyně vznikla po šanci Goiše menší šarvátka, která zřejmě přinese tresty na obou stranách.

42:46
    Poruba právě vstřelila branku!
    Tak to je pro Zubry hodně kruté, protože začátek třetí části měli velmi dobrý. Haas naservíroval puk před bránu na volného ALEŠE KILNARA, který jej poměrně lehce doklepl za Vojtkova záda. Asistence: Radim Haas, David Zachar.

42:31
    Blinka nepřesně rozehrával. Zubrům je odpískáno zakázané uvolnění.

40:20
    Zubři mohli ve třetí třetině jít bleskově do vedení! Po Goišově zakončení skákal puk na brankové čáře a jen díky Tihlářově výborném zákroku za ní neskončil.

40:01

40:00

39:46
    Málek byl v úniku společně s Kolářem, ale kotouč při zakončení šel kousek vedle!

38:38
    Další porubskou snahu zastavil hvizd rozhodčího signalizující ofsajd.

37:12
    Šindelářovu bombu od modré Vojtek zlikvidoval. Ubráněné oslabení hostující tým viditelně povzbudilo.

35:56
    Poruba už je v plném počtu a hned Vojtka prověřila. Přerovský gólman nebyl v dobré pozici, ale střelu Seidlera přesto vyrazil.

34:19
    Už v klasické přesilovce Brančík přihrával zpoza brány na Vlčka, který poslal puk do Tihlářova betonu. Ostravané jsou teď pod drtivým tlakem!

33:40
    Haloda byl po sérii přihrávek zcela volný před bránou, ale Tihlář měl betony sevřené a puk nepustil.

32:42
    Přerov bude minutu a osm vteřin hrát dvojnásobnou přesilovku. Za držení protihráče totiž rozhodčí vylučuje Javína (POR).

32:22
    Brančík si vyjel až k modré čáře a hodně nepříjemnou střelou těsně minul.

31:50
    Porubští si komplikují situaci. Na trestnou lavici totiž putuje Kilnar (POR) za podražení.

30:33
    MATĚJ MÁLEK nic velkého nevymýšlel a perfektně zasunul puk mezi Tihlářovy betony. Je vyrovnáno!

30:33
    Matěj Málek dostal parádní přihrávku do jízdy a v souboji s Tihlářem byl zezadu atakován Seidlerem. Přerov pojede trestné střílení!

28:50
    Sedlák se obtočil kolem brány, ale nedal! Následně měl dvě výborné šance Osina. Poprvé trefil Tihlářův beton a podruhé zvedl puk příliš vysoko!

28:03
    Goiš se snažil udržet puk v útočném pásmu, což se mu však nepodařilo.

26:00
    Jenže po zlepšení je tady druhý úder Poruby, která tak znovu vede! DAVID ZACHAR z kruhu střílel přesně nad Vojtkův beton. Asistence: Aleš Kilnar.

25:29
    Přerov po vyrovnání ožil! Goišovu střelu tečoval Sedlák velmi nepříjemně. Z těžkým odrazem puku si ale Tihlář poradil.

25:15
    Zakázané uvolnění Poruby. Bude se vhazovat v útočném pásmu Zubrů.

24:00
    Hned z další šance už je však Tihlář překonán a v MEO Aréně se slaví vyrovnání. JAN KOLÁŘ před bránou dorážel a kotouč prošel mezi Tihlářovy betony. Asistence: Richard Brančík.

23:41
    Tihlář teď riskantně rozehrál, ale dobrý Javínův zákrok sebral Málkovi šanci.

22:52
    Sedlák přejel útočnou modrou a pořádně se opřel do puku. Letící kus černé gumy však skončil u Tihláře, který vymrštil svou lapačku.

21:42
    Školoud se obtočil kolem brány, zakončil však vedle.

20:50
    Brančík byl v ofsajdové pozici, proto Zubři nemohli ohrozit Tihlářovu klec. Poruba však následně zahrála na zakázané uvolnění.

20:01

V první třetině příliš šancí k vidění nebylo, jednu však Poruba dokázala zužitkovat a proto po úvodních dvaceti minutách vede 1:0. Druhá část začne asi v 18:46.

20:00

19:22
    Hra se však znovu vrací před Vojtka, tentokrát po úmyslném ofsajdu domácích.

18:20
    Prudká střela Halody trefila Tihláře do ramene. Porubský gólman to těžko rozdýchává!

16:50
    Zubři se snaží o vyrovnání, ale porubská defenzíva zatím pracuje na výbornou. Běhalova střela byla sražena na ochrannou síť nad bránou.

16:04
    Pala to s rozehrávkou o mantinel trochu přehnal. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Vojtkem.

15:24
    Ani přerovská početní výhoda neměla gólový efekt. Ostravané jsou na ledě znovu kompletní.

14:27
    Málek hledal zadovkou zpoza brány najetého Koláře, který však puk nezpracoval. Poruba vyhodil a rychle vystřídala.

13:44
    Goišem nastřelený puk skončil v Tihlářově lapačce. Vhazuje se v útočném pásmu Přerova.

13:06
    David Šťastný se už málem vydal do úniku, byl však poslán k zemi Hruzíkem (POR), který dostal menší trest za nedovolené bránění.

11:32
    Ostravané se z první vážnější šance dostávají do vedení. ALEŠ KILNAR si vyjel zpoza brány a poslal kotouč do místečka nad ramenem brankáře Vojtka. Bez asistence.

10:01
    David Šťastný přihrál na modrou k Janotovi, jehož střela však byla zblokována. Oba týmy si v první třetině dávají velký pozor na zadní vrátka.

08:24
    Pala měl dobrou pozici na střelbu, ale kotouč dle čárového rozhodčího už přeskočil do středního pásma. Zubrům je tedy odpískán ofsajd.

07:30
    Oslabení přerovské mužstvo zvládlo bez potíží. Zubři jsou už v plném počtu.

06:51
    Další vyhození, tentokrát od Běhala až k Tihlářovi. Čtveřice Zubrů jede rychle střídat.

05:42
    Pala byl sice u mantinelu tísněn, ale nadvakrát se mu povedlo kotouč prošťouchnout do středního pásma.

05:26
    Poruba si za aktivitu vysloužila první přesilovku. Za držení protihráče jde pykat Kudělka (PRE).

03:47
    Vránu před bránou Zubrů dobře odzbrojil obránce Běhal.

02:17
    V úvodu zápasu je zatím o chloupek lepší tým z Ostravy. Zachar si sjížděl k bráně, ale vystřelil mimo.

01:16
    Na druhé straně pálil od modré Kudělka a Tihlář se štěstím prudký puk vyrazil.

00:29
    Hned na úvod velmi slušná možnost Poruby. Kilnar střílel z prostoru mezi kruhy a Vojtek zasáhl lapačkou.

00:01

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Janota, Kudělka, Šťastný R. – Blinka, Šťastný D., Goiš, Haloda, Málek, Kundrátek, Ditrich, Sakrajda, Školoud, Sedlák, Brančík, Kolář

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Wolf, Hruzík, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar, Haas, Kilnar, Zachar, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 24. Kolář (Brančík), 31. Málek, 49. Školoud (Šťastný D.) – 12. Kilnar, 26. Zachar (Kilnar), 43. Kilnar (Haas, Zachar), rozh. náj. Kilnar

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Wolf, Hruzík, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar, Haas, Kilnar, Zachar, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka

Rozhodčí: Volf – Linhart, Lošťák