Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 5:4 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 5:2 (kon.) | Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 3:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 4:2 (kon.) | St. Louis – Montreal 5:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:2 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
Dallas Stars
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Vancouver Canucks
Pátek 20.12.2013, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

1. Erik Cole (DAL) (1 + 2)
    2. Kari Lehtonen (DAL) (28 zásahů)
    3. Rich Peverley (DAL) (0 + 2) (05:07:37)

Československá stopa v utkání

Do utkání mezi týmy Dallas Stars – Vancouver Canucks nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Je konec zápasu. Dallas vstřelil vítěznou branku ještě před polovinou prví třetiny, pak už těžil hlavně z dobře propracované obrany, která byla vidět hlavně v posledních dvaceti minutách hry. Ačkoli počet střel na branku skončil poměrně vyrovnaně, Stars se radují z výhry o tři zásahy navíc.

60:00

59:40
    Běží posledních pár vteřin základní hrací doby a je jasné, že dnes jako vítězové z ledu odejdou domácí Stars.

59:08
    Opět hostujcí výběr s kotoučem na holi v útočném pásmu. Jenže možná až příliš dlouho teď Canucks čekali se střelou a ještě přihrávali.

58:27
    Souboj v rohu nakonec lépe zvládly Kosatky, které na nic nečekají a hned se vrhají k brance Kariho Lehtonena. Ten ale ani nemusel tasit žádný ze svých zákroků.

57:23
    Kus černé gumy stále létá ze strany na stranu, nikdo se jej nemůže na delší dobu zmocnit. Tahle hra ale určitě vyhovuje Stars, kteří nemusí nikam spěchat.

56:28
    Tyler Seguin pouze zvládl zavézt kotouč do útočného pásma a nahodit jej po mantinelu. Na jeho myšlenku na druhé straně nikdo ze spoluhráčů nečekal.

56:00
    Canucks se rozhodně nechtějí vzdát. Ale jako by jim už nezbylo příliš sil na závěr. Teď se sice k zakončení dostali, ale Lehtonen s ním snad ani nemohl mít problémy.

55:30
    Další rychlá a hlavně dlouhá akce posílaná Vancouverem do pásma. Končí ale odraženým pukem na střídačce domácích.

55:10
    Ray Whitney se rychle rozjel na modré čáře k modrému kruhu, napřáhl a vypálil. Jeho pokus končí sražený Eddiem Lackem v ochranné síti.

54:39
    Puk na své hole ve středním pásmu získali Stars, do útočné třetiny ale posílali příliš dlouho přihrávku ke zpracování.

54:10
    Po delší době sledujeme větší příležitost na ledě. Hned dva hráči Dallasu prověřiili zatím bezchybného Eddieho Lacka.

53:45
    Vylučovat se nakonec za tuto situace nebude, vhazuje se po poravé ruce Eddieho Lacka.

53:25
    U střídačky hostů se strhala mela kolem jednoho z hráčů Stars, hra je ale přerušena až po chvíli.

52:34
    I nadále se odehrává velice podobný scénář. Hráči v zelených trikotech dobře vystavují zeď svým soupeřům na modré čáře a nenechávají jim ani centimetr místa.

51:32
    Když už byl Vancouver konečně dostatečně důrazný v souboji na hranici útočného pásma, nakonec tým z Kanady přichází o třetinu díky vlastní chybě.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Jamie (Seguin, Connauton), 5. Sceviour (Peverley, Cole), 37. Cole (Peverley), 43. Ničuškin (Cole, Seguin) – 8. Higgins (Santorelli, Bieksa)

Dallas Stars: Lehtonen – Dillon, Goligoski, Gončar, Benn Jord., Gaunce, Connauton – Ničuškin, Seguin, Benn – Roussel, Eakin, Garbutt – Sceviour, Peverley, Cole – Chiasson, Horcoff, Whitney
    Vancouver Canucks: Luongo (43. Lack) – Tanev, Hamhuis, Bieksa, Alberts, Garrison, Weber – Hansen, Sedin H., Sedin D., – Santorelli, Kesler, Higgins – Kassian, Richardson, Booth – Weise, Dalpe, Sestito

Rozhodčí: Jean Hebert, Wes McCauley – Mike Cvik, Bryan Pancich

Diváci: 15644