Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 5:4 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 5:2 (kon.) | Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 3:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 4:2 (kon.) | St. Louis – Montreal 5:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:2 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Minnesota Wild
Pátek 20.12.2013, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Češi na ledě
    V sestavě Pittsburghu stále figuruje sedmatřicetiletý gólman Tomáš VOKOUN, který je ale aktuálně na listině zraněných hráčů.
    Za Wild nenastupuje žádný český legionář.

Nejproduktivnějším hráčem Wild je Zach PARISE, který nasbíral sedmadvacet bodů za patnáct gólů a dvanáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtyřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Minnesoty je Mikko KOIVU, který má na svém kontě sedmadvacet bodů za sedm gólů a dvacet asistencí, aktuálně mu patří čtyřiačtyřicáté místo v bodování NHL.

MINNESOTA WILD

________________________________________

Minnesota je akutálně na čtvrtém místě v pořadí Centrální divize, když má stejný počet bodů, jako třetí Colorado. V pořadí Západní konference sice Wild drží postupové osmé místo, ale v porovnání se svými konkurenty – sedmým Coloradem, které má stejný počet bodů a devátým Phoenixem, které má o čtyři body méně, má Minnesota o tři odehrané zápasy navíc!

Nejproduktivnějším hráčem "Tučňáků" je Sidney CROSBY, který nasbíral devětačtyřicet bodů za devatenáct gólů a třicet asistencí a aktuálně vede pořadí celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Jevgenij MALKIN, který má na svém kontě jedenačtyřicet bodů za devět gólů a dvaatřicet asistencí, což stačí na třetí místo v bodování NHL.

PITTSBURGH PENGUINS

Penguins jsou aktuálně nejlepším týmem nejen Metropolitní divize, ale i celé Východní konference. Na čele konference mají "Tučňáci" tříbodový náskok před druhým Bostonem, který má ale o dva odehrané zápasy méně. A právě na ledě Bruins podlehli Penguins naposledy. Poté následovala skvělá pětizápasová série vítězství v řadě a všichni věří, že i dnes proti Minnesotě bude vítězná série pokračovat.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Pittsburgh Penguins přivítá na svém ledě Minnesotu Wild.

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Matta, Niskanen, Dumoulin, Bortuzzo, Samuelsson, Despres – Kunitz, Crosby, Dupuis – Zolnierczyk, J. Jokinen, Neal – Conner, B. Sutter, Vitale – Adams, Sill, Kobasew

Minnesota Wild: Backström (Gustafsson) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Ballard, Stoner – Parise, M. Koivu, Coyle – Niederreiter, Haula, Pominville – Cooke, Brodziak, Bulmer – Mitchell, Konopka, Heatley

Rozhodčí: Watson, Rooney – Nowak, Amell.

00:01

00:28
    Brodziak bekhendem zkouší pozornost Zatkoffa, ten chytá a přerušuje hru.

00:49
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hned první útočná akce Penguins končí gólem, Mattovo střelu ještě Backström vyrazil, na dorážku PASCALA DUPUISE byl ale krátký, gól ještě musel potvrdit rozhodčí po konzultaci s videocentrem, domácí vedou 1:0. Asistence: Sidney Crosby a Olli Maatta.

02:06
    Vhazování ve třetině Penguins, po pravici Zatkoffa.

02:19
    Taková "jakoby" bitka mezi Konopkou (MNS) a domácím Adamsem, oba bitkaři již sedí na trestné.

02:47
    Niskanen na modré, přihrává na Jokinena, domácí zůstávají ve třetině soupeře.

03:16
    To již neplatí, puk však stále na hokejkách domácích hráčů, byť ve středním pásmu.

04:19
    Další bitka, to to hezky začíná... domácí Kobasew tam "naložil" hostujícímu Ballardovi, také tito dva hráči si půjdou posedět na trestnou na pět minut.

05:08
    Po vhazování ve třetině Penguins získávají hosté puk a zkouší zatlačit svého soupeře.

05:19
    Nakonec po střele M. Koiva musí zasahovat Zatkoff.

05:46
    Dobré střídání první pětky Wild, která zatlačila soupeře v jeho třetině.

06:44
    Dupuis si sjel z levé strany až před branku, kde jeho pokus zneškodnil Bacsktröm.

06:44
    Následuje komerční přestávka.

07:55
    Suter nahazuje puk do útočného pásma.

08:25
    Puk ve středním pásmu, zatím sledujeme hokej téměř bez šancí, až na tu gólovou Dupuise.

08:55
    Dalekonosná střela Samuelssona z levé strany, od modré, Backström vyráží.

09:03
    Puk v ochranné síti, rozhodčí přerušují hru, vhazování po pravici Backströma.

09:38
    Puk za brankou Penguins, kde bojuje domácí Dumoulin, úspěšně.

10:12
    Parise se nedostal ke střele, dobrý obranný zákrok Neila.

10:14
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází za hákování Crosbyho hostující M. Koivu

10:30
    Penguins od úvodních vteřin v útočném pásmu.

10:45
    Až nyní hosté vyhazují.

11:17
    Puk ve středním pásmu, hosté se dobře brání.

11:34
    Tak až nyní se domácí opět dostávají do přesilovkového rozestavení.

11:59
    Jenže hosté znovu vyhazují, dobře odehrané oslabení Minnesoty.

12:14

12:19
    Následuje icing Pittsburghu, vhazování po levici Zatkoffa.

12:42
    Parise bojuje o puk za brankou Penguins, úspěšnější obránce Samuelsson.

13:08
    Spurgeon se dostává do zakončení z pravé strany, Zatkoff vytěsnil puk vysoko nad branku, přerušuje se, vhazování ve třetině Pittsburghu.

13:37
    Mezitím se hra přesouvá do třetiny Wild, jenže Heatley zachytil puk a vyhazuje ho.

14:05
    Puk opět ve třetině Wild, Crosby o něho bojuje s Brodziakem.

14:25
    Opět dobrá obranná hra hostů, kteří nepustili soupeře ke střele.

15:08
    Hosté mohou ohrozit Zatkoffa, jenže to by musel Brodin lépe nahrávat.

15:25
    Komerční přestávka.

15:57
    Domácí kombinují ve středním pásmu, ale nedaří se jim přejít před Backströma.

16:48
    Parise se snaží ještě prostrčit puk pod lapačkou Zatkoffa, ale už se na něho vrhli obránci Penguins, kteří mu v tom zabránili.

17:09
    Niskanen v ofsajdu na útočné modré, bude se vhazovat ve středním pásmu.

17:34
    Vhazování před Zatkoffem, hosté i přes inkasovaný gól hrají naprosto vyrovnanou partii.

18:05
    Hosté v útočném pásmu, domácí se pouze brání.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:34
    Kunitz drží puk ve třetině Wild.

19:46
    Samuelssonovo střela od modré míří pouze vedle branky.

20:00

A je konec. Skončila první, vcelku nezajímavá, třetina, která sice nabídla rychlý gól Dupuise hned v první minutě, ale to bylo tak všechno. Další šanci jsme již nezaznamenali, většina střel mířila mimo branku nebo byla zablokována, tak doufejme, že se hokejisté obou týmů v dalším průběhu polepší a nabídnou nám lepší podívanou.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Pittsburgh Penguins: 13

Minnesota Wild: 9

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:03 hodin.

20:01

20:15
    Zatkoff musí hned v úvodu druhé třetiny zasahovat, hra přerušena, bude se vhazovat po jeho pravici.

20:35
    Po střele Crosbyho na druhé straně, z pravé strany, musí zasahovat i Backström, oba gólmani si v úvodní půl minutě sáhli na puk.

20:37
    Brodziak dostává dvě minuta a hosté se budou muset bránit v oslabení.

20:40
    Tak nakonec se nevylučuje, Brodziakovi pomohlo, že při vhazování zlomil hokejku a nějakým způsobem to "uhrál" s rozhodčími.

21:25
    Penguins v útočném pásmu.

21:27
    Jenže puk končí na střídačce domácího týmu, hra opět přerušena.

21:35
    Nepřesná rozehrávka Wild ve středním pásmu, hrají domácí.

21:54
    Maatta vypálil od modré, z levé strany, BRANDON SUTTER dokázal puk zachytit, zpracovat a pohotovou střelou z levého kruhu pro vhazování překonat Backströma! Asistence: Olli Maatta a Joe Vitale.

22:18
    Tak alespoň tento gól by mohl hru trochu oživit.

22:27
    A když ne gól, tak následná přesilová hra Penguins, vyloučen hostující Niederreiter, který atakuje Zatkoffa za branou Pittsburghu.

22:45
    Puk opouští třetinu Wild.

22:58
    Brodzika odpálil další nahozený puk Penguins.

23:10
    Až Crosby zaváží puk po levé straně a domácí se dostávají do přesilovkového rozestavení.

23:33
    Dobře sehrané v podání domácích Penguins, puk se postupně dostává na modrou, odkud hned "z první" pálí MATT NISKANEN, Backström měl zakrytý výhled a puk končí za jeho zády, využitá přesilová hra. Asistence: Jussi Jokinen a James Neal.

23:49
    Nyní se již bude hostům hrát o poznání hůře, prohrávat na hřišti vedoucího týmu Východní konference o tři góly, to je hodně nepříjemné.

23:55
    První vyloučení v domácím týmu, Dumoulin dostává dvě minuty za hákování.

24:05
    Spurgeon udržel puk na modré, hosté jsou v útočném pásmu.

24:29
    Parise v dobré pozici netrefuje branku!

24:52
    Velmi dobře odehraná přesilová hra Wild, nakonec střelu od modré vyráží Zatkoff a domácí se osvobozují.

25:20
    Wild opět v přesilovkovém rozestavení.

25:35
    Heatley hledá na levé straně Brodina, ale přihrávka přes celou šířku pásma neprošla.

25:55

26:10
    Hosté sehráli přesilovou hru velmi dobře, jen ten gól tomu chyběl.

26:36
    Hvězdný Crosby nyní nedovoleně atakuje gólmana Wild v jeho brankovišti a dostává dvouminutový trest.

26:52
    Opět Wild v přesilovkovém rozestavení.

26:57
    A před dotírajícím Parisem raději Zatkoff ukrývá kotouč ve své lapačce.

27:08
    Hosté znovu výtečně kombinují ve třetině Penguins.

27:25
    Střela Spurgeona z levé strany zablokována, puk letí mimo branku.

27:38
    A vzápětí opouští i třetinu Penguins, domácí mohou prostřídat.

28:06
    Do konce oslabení zbývá poslední půl minuta.

28:36

28:40
    Heatley se ještě snaží a zkouší vypálit z mezikruží, ale přes hradbu těl střela neprošla.

28:51
    Naopak, na druhé straně musí zasahovat Backström proti střele Crosbyho z pravé strany.

30:18
    Bude se opět vylučovat, další bitka mezi hostujícím Ballardem a domácím Nealem.

30:30
    Pokračuje se, pochopitelně, v pěti na obou stranách, oba bitkaři dostali osobní pětiminutové tresty.

30:43
    CHRIS KUNITZ zvyšuje vedení svého týmu, celá první pětka nyní dokonale "rozebrala" bránící pětici soupeře a na konci celé rychlé akce je střela Kunitze, která končí v brance. Asistence: Sidney Crosby a Matt Niskanen.

30:50
    Tato třetina se zatím hostům vůbec nedaří, Wild nehrají špatně, ale inkasují skutečně "hloupé" góly a utkání tak je, zdá se, rozhodnuté.

31:20
    Minnesota právě vstřelila branku!
    JASON POMINVILLE tečuje nahozený puk Niederreiterem a puk končí za zády Zatkoffa, hosté bleskově odpovídají na čtvrtý gól Penguins. Asistence: Nino Niederreiter a Ryan Suter.

31:50
    Tento gól může být důležitý, pokud ovšem Wild opět nepropadnou v obranném pásmu.

32:56
    Utkání se hraje v naprosto komorní atmosféře, byť domácí jasně vedou, ani to diváky nedokáže vyburcovat k většímu fandění.

33:25
    Puk míří do třetiny Wild, domácí se ale nedostávají do pásma.

34:22
    Puk míří za branku Wild a domácí odchází střídat.

34:35
    Jenže ke střele se na druhé straně dostává Pominville, Zatkoff vytěsnil mimo.

35:42
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale, po hříchu, také bez šancí.

35:59
    Střelu Maatty z pravé strany, od modré, zablokoval bránící Brodziak.

36:25
    Hosté se nyní nemohou vymanit z vlastní třetiny.

36:40
    Pohotová střela Niskanena z pravé strany, od mantinelu.

37:02
    A nakonec Backström musí zasahovat proti střele Dupuise a přerušit hru, to byl drtivý tlak Penguins.

37:20
    Po komerční přestávce pokračuje tlak domácích.

37:24
    Backström opět zasahuje, tentokrát chytá nahozený kotouč a raději nerozehrává.

38:05
    Puk za brankou Wild, ale hosté ho odpalují do středního pásma.

38:27
    Coyle spěchá za nahozeným pukem do třetiny Penguins, Zatkoff ale dobře rozehrává.

39:00
    Je tu posledních šedesát vteřin druhé třetiny, domácí před Backströmem.

39:18
    To již neplatí, ale i tak domácí drží puk na svých hokejkách.

39:35
    Aktivní Pominville si nabruslil z pravé strany před Zatkoffa, ten jeho pokus vyráží do rohu.

40:00

Ve druhé třetině se již víc nestane. Oba týmy odchází do kabin za výrazně příznivého stavu pro Penguins, kteří po čtyřiceti minutách vedou již 4:1. Domácí opět měli dobrý vstup, když hned ve 22. minutě navýšil vedení Sutter a hned o dvě minuty později upravil na 3:0 NIskanen. Hostům nepomohla ani přesilová hra a když ve 31. minutě zvýšil již na 4:0 Kunitz, vypadalo to s Minnesotou hodně bledě. Ovšem prakticky hned z protiútoku se dokázal prosadit Pominville, který snížil na přijatelnějších 1:4 z pohledu hostů, kteří tak zůstávají, i pro třetí třetinu, stále v naději na nějaké ty body z ledu Penguins.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Pittsburgh Penguins: 16

Minnesota Wild: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:03 hodin.

40:01

41:01
    Puk končí na plexiskle, bude se vhazovat ve třetině Wild.

41:05
    Tak nikoliv, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

42:10
    Niederreiter se protlačil přes obránce Penguins ke střele z levé strany, ale jeho dělovka končí pouze na zadním mantinelu.

43:07
    Wild ve třetině Penugins.

43:13
    DANY HEATLEY uplatnil svou zkušenost, počkal si u tyčky na odraz puku od zadního mantinelu a pohotově ho zasunul za beton Zatkoffa, hosté snižují na rozdíl dvou branek! Asistence: Charlie Coyle a Keith Ballard.

43:45
    A Minnesota znovu znepříjemňuje život obráncům Penguins.

44:05
    Parise se dostal ke střele, ale poslal puk pouze na zadní mantinel.

44:35
    Jokinen se dokázal odpoutat od obránce Wild a nakonec i vystřelit z levé strany, Backström vyráží.

45:40
    Niederreiter pálí z levé strany, Brodziak dojíždí na dorážku, ale je faulován, navíc lapačka Zatkoffa byla rychlejší a přikryla puk.

45:44
    Vylučuje se, domácí Olli Maatta již sedí na trestné lavici, hosté mohou snížit na rozdíl jediného gólu!

45:58
    Vyrovnání nabývá nyní reálnějších obrysů, vyloučen je totiž další domácí hráč, je to Adams a hosté budou hrát přesilovou hru pěti proti třem!

46:05
    Penguins se nepodařilo vyhodit puk po vhazování.

46:21
    Pariseho střela z pravé strany míří pouze vedle branky a poté puk opouští třetinu Penguins.