Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 5:4 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 5:2 (kon.) | Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 3:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 4:2 (kon.) | St. Louis – Montreal 5:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:2 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Calgary Flames
Pátek 20.12.2013, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám vás u sledování zápasu NHL mezi týmy Detroit Red Wings a Calgary Flames.
    Domácí odehráli třicet šest zápasů s bilancí 15-12-9. Celkem získali devětatřicet bodů a patří jim čtrnáctá pozice v tabulce NHL. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem je Henrik Zetterberg, který vstřelil jedenáct branek a na devatenáct přihrál. Tento hráč pro zranění do zápasu nezasáhne. Nejlepším střelcem je se třinácti přesnými zásahy Pavel Datsyuk. V brance je jedničkou Jimmy Howard. Záda mu kryjí Jonas Gustavsson a Petr Mrázek.

Hostující celek odehrál o dva zápasy méně než jeho dnešní soupeř. Calgary má bilanci 13-16-5 a získalo třicet jedna bodů. Zaujímá čtvrtou příčku od konce tabulky National Hockey League. Nejproduktivnějším hráčem celku je český centr Jiří Hudler, který vstřelil devět branek a na jednadvacet přihrál. Momentálně vládne i v oblasti gólových přihrávek. Dva hráči se dělí o pozici nejlepšího střelce. Sean Monahan a Mike Cammalleri vstřelili po deseti gólech. V brance se o prostor dělí Karri Ramo a Reto Berra.

Vzájemné zápasy
    Tento zápas bude druhým vzájemným zápasem ze dvou plánovaných. Úvodní střetnutí vyhrál Detroit 4:3, rozhodující branku vstřelil Abdelkader.

Detroit právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DANIEL ALFREDSSON. Asistence: Pavel Dacjuk a Niklas Kronwall.

05:11
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MIKAEL BACKLUND. Asistence: Mike Cammalleri a Kris Russell.

06:41
    Máme tady první vyloučení. Na trestnou lavici odchází domácí Jiří Hudler.

07:11
    Po půlminutě hry v útočném pásmu se hosté dostali do zajímavé pozice, TJ Brodie minul branku v dobré pozici.

07:21
    Detroit odpověděl stejnou mincí. Sheahan vypíchl kotoč, v brejku minul branku Calgary.

07:33
    Eaves dobruslil kotouč a napálil ho přímo do náruče gólmana hostů.

08:41
    Domácí hrají v plném počtu.

10:35
    Po delší době jsme viděli střelu na branku. Postaral se o ni český hráč Jakub Kindl.

11:12
    TJ Brodie si vybruslil před branku. Na Gustavssona si nepřišel.

11:39
    Sheahen minul branku hostujícího celku.

13:10
    Stempniakova střela zápěstím našla lapačku gólmana Gustavssona.

13:19
    Ericsson tvrdě sestřelil Jonese, oba borci jsou v pořádku a ve hře pokračují dál.

13:52
    Alfredsson dostal kotouč do středního pásma, tam v jeho snaze nikdo nepokračoval.

14:31
    Šmíd ve středním pásmu narazil na Glendeninga, který se mu postavil do cesty. Oba hráči jsou v pořádku.

15:43
    Vyloučen hostující Lee Stempniak na dvě minuty za hru vysokou holí.

15:51
    Sheahan střelou zápěstím našel vyrážečku brankáře Calgary.

16:56
    Druhá nebezpečnější střela na branku. Bertuzzi obkroužil branku a nedokázal zasunout puk za Karriho Rama.

17:29
    Alfredsson vystřelil nebezpečně, ale Ramo byl připraven a celou situaci z pohledu hostů zachránil.

17:43

18:04
    Datsyukova střela neměla šanci na úspěch. Gólman Calgary dobře viděl puk, a tak se zákrokem neměl problém.

19:00
    Hraje se poslední minuta třetiny.

19:45
    Kotouč ve středním pásmu na hokejkách Detroitu.

20:00

V první třetině padly dvě branky, po jedné na každé straně, a tak je zatím stav vyrovnaný 1:1.

20:01

20:01
    Stajan vyhrál buly nad Glendeningem.

20:24
    Clencross střelou příklepem trefil jen gólmana Gustavssona.

21:40
    Domácí měli gól na holi. Bertuzzi v dobré pozici kotouč nedokázal trefit přesně.

22:11
    Útočnou snahu hostů hned ve středním pásmu překazil Andersson.

23:10
    Buly v útočném pásmu Rudých Křídel. Domácí se však ke střele nedostali, soupeř otáčí směr hry.

23:52
    Hostující Backlund vyhrál buly nad Datsyukem, ale k výraznějšímu ohrožení branky Detroitu to nevedlo.

24:55
    Český hráč Jiří Hudler se dostal do postavení mimo hru.

25:49
    Hosté se brání tlaku Detroitu. Russell se obětavě vložil do střely, a tak přerušil hru, puk se odrazil do ochranné sítě.

26:02
    Komerční přestávka. Na střely vede Detroit 17:7, na góly je zápas vyrovnaný 1:1.

26:18
    Glendenning sestřelil ve středním pásmu Stajana, který se raději vydal na střídačku nabrat síly.

27:10
    Hra přerušena kvůli přihrávce rukou domácího celku.

27:30
    Šmíd zablokoval střelu Ericssona.

28:08
    Andersson bekhendem neuspěl před Ramou.

28:11
    Kindel dojel odražený puk a vystřelil. Střela zápěstím se o brankáře Flames odrazila mimo branku.

29:19
    Na druhé straně se do dobré pozice dostal Brodie, s jeho střelou si Gustavsson poradil.

29:19
    Vyloučen Andersson na dvě minuty za krosček. Přesilovka pro hostující celek.

29:50
    Domácí vyhodili přes všechny čáry až za branku Calgary.

30:20
    Hosté se nemohou dostat do pásma.

30:41
    Stále stejný problém má Calgary.

30:55
    Bulter vyslal střelu z dálky na branku Detroitu ale neuspěl.

31:19

31:38
    Domácí se obránili v oslabení a rychle skórují. Alfredsson vystřelil od modré a JOAKIM ANDERSSON tečoval před brankou kotouč mimo dosah gólmana. Asistence: Daniel Alfredsson, Pavel Datsyuk.

32:02
    Vyloučen hostující Ladislav Šmíd na dvě minuty za krosček.

32:37
    Datsyuk vyhrál buly, puk byl v útočném pásmu. Ramo musel zasahovat.

32:46
    Dacjuk vystřelil z předbrankového prostoru. Kotouč se pohyboval po brankové čáře. Domácí hráči se začali radovat. Rozhodčí raději zavolal kolegovi u videa, který následně oznámil, že puk celým objemem nepřekonal brankovou čáru. Gól tak nemůže být uznán.

33:28
    Vyloučen domácí Tomáš Jurčo na dvě minuty za podražení.

33:46
    Vyloučen domácí Brendan Smith na dvě minuty za podražení.

34:02
    Hosté v plném počtu, domácí hrají oslabení tři na pět.

34:50
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale nemohou se ke střele dostat.

35:09
    Hostující Cammallery vystřelil od modré jen do Gustavssona.

35:21
    Vyloučen domácí Jonathan Ericsson na dvě minuty za vysokou hůl.

35:28
    Jurčo na ledě. Detroit stále v oslabení.

35:46
    Končí trest Smitha, Detroit ve čtyřech proti pěti hráčům hostujícího celku.

35:53
    Nakonec hosté přesilovou hru využívají. Ke střele z mezikruží se dostal MARK GIORDANO, který překonal domácího brankáře. Vyrovnal tak na 2:2. Asistence: Curtis Glencross, Michael Cammalleri.

36:12
    Šmídova tvrdá nebezpečná rána skončila na betonu Gustavssona.

36:29
    Andersson prověřil pozornost brankáře hostů, ten byl pozorný a puk přidržel.

36:59
    Backlund ani Stemniak na gólmana Gustavssona nevyzráli. Domácí brankář podržel svůj tým v závěru třetiny.

37:21
    Skóre je vyrovnané a souboje se odehrávají ve středním pásmu.

37:26
    Ramo musel být pozorný, vystřelil na něj Eaves.

38:08
    Eaves se znovu dostal do dobré pozice, ale odkrytou část branku netrefil.

38:41
    Kronwall střelou příklepem trefil jen brankáře hostujícího celku.

39:00
    Hraje se poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:49
    Milerova střela ze střední vzdálenosti nemohla brankáře Rama výrazněji ohrozit.

40:00

I druhá třetina přinesla dvě branky. Domácí se dostali do vedení, hosté vyrovnali v přesilové hře. Skóre je tak znovu vyrovnané 2:2. Na střely vede Detroit 26:15.

40:01

40:01
    Stajan vyhrál vhazování nad Glendeningem.

40:28
    Hráč Calgary si nechal kotouč, vybruslil si do útočného pásma, za dolní hranici kruhu vystřelil. Puk z jeho hole branku minul.

41:09
    Hostující Cammalleri dostal pěknou přihrávku, ale domácí brankář se stihl přemístit.

41:15
    Giordano střelou příklepem trefil dobře postaveného Gustavssona.

41:24
    Šmídova pumelenice si cestu do branky nenašla.

41:50
    Domácí Bertuzzi branku minul.

42:06
    Ramo chtěl založit akci, jenomže kotouč poslal do území nikoho.

42:54
    Bouma sestřelil Smitha ve středním pásmu, oba borci šli raději střídat.

44:37
    Rudá Křídla hrají aktivněji, Bertuzziho střela bekhendem si cestu za záda Karriho Ramy nenašla.

45:05
    Hudler hitoval Ericssona. Vše proběhlo podle pravidel zcela v pořádku.

45:45
    McGrattan ve snaze rychle založit brejkovou situaci přihrál nepřesně, a tak se píská icing.

46:29
    Jurčo vystřelil zápěstím, brankáře hostů nepřekonal.

46:46
    Stejně dopadl i jeho kolega Tootoo, který dostal kotouč před odkrytou branku, ale nedokázal ho poslat do branky. Velká šance Red Wings.

47:01
    Cleary poslal k zemi dovoleným způsobem Stajana.

47:41
    Tatar přišel o kotouč ve středním pásmo, hrozil brejk Calgary, domácí hráč se však stihl vrátit a na poslední chvíli překazil přihrávku.

49:10
    Vyloučen domácí Andersson na dvě minuty za hákování.

49:26
    Giordano v přesilové hře vystřelil zápěstím, gólman Gustavsson byl připraven.

50:00
    Hosté se dostali do postavení mimo hru.

50:57
    Domácí Eaves se dostal do brejku, ale branku netrefil. Střelu z jízdy poslal mimo zařízení.

51:32
    Glencrossova střela bekhendem se zastavila v lapačce brankáře domácího týmu.

52:36
    Ericsson minul odkrytou branku hostů.

54:25
    Momentálně jsou aktivnější hosté, kteří nechtějí jít do prodloužení. Hudlerova střela od modré si našla cestu před branku, kde ovšem úřadoval Gustavsson.

54:48
    Bertuzzi sestřelil Šmída, oba hráči zamířili na střídačku. Cestou si ještě slovně vyřizovali účty.

55:18
    Dackujova střela od modré skončila mez betony brankáře Ramy.

56:28
    Aktivněji momentálně hrají domácí, Anderssonova střela minula branku o pár centimetrů.

57:00
    Hrají se poslední tři minuty základní hrací doby.

57:50
    Hra je ve středním pásmu. Souboje o puk se odehrávají u mantinelu.

58:25
    Ani jeden tým se nikam nežene, zdá se, že bude následovat prodloužení.

59:00
    Ohlášena poslední minuta základní hrací doby.

59:18
    Vyloučen hostující TJ Brodie na dvě minuty za hákování Dajcuka, který byl v dobré pozici.

59:18
    Oddechový čas pro domácí.

59:29
    Ráma teď podržel svůj tým. Vychytal v šanci Bertuzziho.

59:42
    Kotouč ve středním pásmu.

59:57
    Alfedsson stál v hodně malém střeleckém úhlu, ale zkusil puk nahodit před branku, kde stáli jeho spoluhráči. Ani jeden však nepropasíroval puk do branky.

60:00

Šedesát minut nepřineslo vítěze, a tak se bude prodlužovat.

60:01

60:01
    Bouma vyhrál buly nad Dackujem.

61:00
    Dacjuk minul branku v dobré pozici.

61:03
    DANIEL ALFEDSSON dostal přihrávku do mezikruží, odkud parádní střelou překonal brankáře a získal tak pro domácí bonusový bod. Asistence: Pavel Dacjuk, Niklas Kronwall.

Jiří Hudler (CGY) – 0+0, 2 střely, čas na ledě: 16:49;
    Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 19:27.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (04:21:59)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Alfredsson (Dacjuk, Kronwall), 32. Andersson (Alfredsson, Datsyuk), 62. Alfredsson (Dacjuk, Kronwall) – 6. Backlund (Cammalleri, Russell), 36. Giordano (Glencross, Cammaleri)

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Smith, Kindl, Lashoff, Quencey, Ericsson, Kronwall – Alfredsson, Dacjuk, Sheahan, Eavesm Andersson, Miller, Tatar, Tootoo, Jurčo, Glendening, Bertuzzi, Cleary
    Calgary Flames: Ramo (Berra) – Šmíd, Russell, Giordano, Brodie, Butler, O'Brien – Colborne, Backlund, Cammalleri, McGrattan, Bouma, Stanjan, Glencross, Stempniak, Monahan, Hudler, Byron, Jones.

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Brisebois, Gibbs