Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 5:4 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 5:2 (kon.) | Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 3:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 4:2 (kon.) | St. Louis – Montreal 5:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:2 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
Dallas Stars
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Vancouver Canucks
Pátek 20.12.2013, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

1. Erik Cole (DAL) (1 + 2)
    2. Kari Lehtonen (DAL) (28 zásahů)
    3. Rich Peverley (DAL) (0 + 2) (05:07:37)

Československá stopa v utkání

Do utkání mezi týmy Dallas Stars – Vancouver Canucks nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Je konec zápasu. Dallas vstřelil vítěznou branku ještě před polovinou prví třetiny, pak už těžil hlavně z dobře propracované obrany, která byla vidět hlavně v posledních dvaceti minutách hry. Ačkoli počet střel na branku skončil poměrně vyrovnaně, Stars se radují z výhry o tři zásahy navíc.

60:00

59:40
    Běží posledních pár vteřin základní hrací doby a je jasné, že dnes jako vítězové z ledu odejdou domácí Stars.

59:08
    Opět hostujcí výběr s kotoučem na holi v útočném pásmu. Jenže možná až příliš dlouho teď Canucks čekali se střelou a ještě přihrávali.

58:27
    Souboj v rohu nakonec lépe zvládly Kosatky, které na nic nečekají a hned se vrhají k brance Kariho Lehtonena. Ten ale ani nemusel tasit žádný ze svých zákroků.

57:23
    Kus černé gumy stále létá ze strany na stranu, nikdo se jej nemůže na delší dobu zmocnit. Tahle hra ale určitě vyhovuje Stars, kteří nemusí nikam spěchat.

56:28
    Tyler Seguin pouze zvládl zavézt kotouč do útočného pásma a nahodit jej po mantinelu. Na jeho myšlenku na druhé straně nikdo ze spoluhráčů nečekal.

56:00
    Canucks se rozhodně nechtějí vzdát. Ale jako by jim už nezbylo příliš sil na závěr. Teď se sice k zakončení dostali, ale Lehtonen s ním snad ani nemohl mít problémy.

55:30
    Další rychlá a hlavně dlouhá akce posílaná Vancouverem do pásma. Končí ale odraženým pukem na střídačce domácích.

55:10
    Ray Whitney se rychle rozjel na modré čáře k modrému kruhu, napřáhl a vypálil. Jeho pokus končí sražený Eddiem Lackem v ochranné síti.

54:39
    Puk na své hole ve středním pásmu získali Stars, do útočné třetiny ale posílali příliš dlouho přihrávku ke zpracování.

54:10
    Po delší době sledujeme větší příležitost na ledě. Hned dva hráči Dallasu prověřiili zatím bezchybného Eddieho Lacka.

53:45
    Vylučovat se nakonec za tuto situace nebude, vhazuje se po poravé ruce Eddieho Lacka.

53:25
    U střídačky hostů se strhala mela kolem jednoho z hráčů Stars, hra je ale přerušena až po chvíli.

52:34
    I nadále se odehrává velice podobný scénář. Hráči v zelených trikotech dobře vystavují zeď svým soupeřům na modré čáře a nenechávají jim ani centimetr místa.

51:32
    Když už byl Vancouver konečně dostatečně důrazný v souboji na hranici útočného pásma, nakonec tým z Kanady přichází o třetinu díky vlastní chybě.

51:04
    Zdá se, že hokej trošku ubral na tempu. Stars jako by už tolik nikam nespěchali a Canucks se nemohou dostat ke střele.

49:59
    Po dvou ubráněných oslabeních zkouší zaútočit také dnešní soupeř Dallasu, jenže zatím nemůže najít správné pozice na střelu.

49:16
    V tuhle chvíli už je po všem. Hvězdy nevyužily ani další početní výhodu a Eddie Lack si připisuje další snadný zákrok.

48:39
    Domácí poslali kus černé gumy až na zakázané uvolnění, a tak zbytek přesilové hry musí začínat od vlastního gólmana.

48:23
    Dokonce se Kosatkám povedlo ve vlastní početní výhodě zaútočit, ačkoli to nebyla žádná větší příležitost.

47:29
    Početní výhoda Dallasu ale začíná podobně, jako ta předchozí. Vancouverští posílají touš až k brance Kariho Lehtonena.

47:12
    Hned vzápětí se chystá další vyloučení na dvě minuty pro tým Vancouveru. Jannik Hansen (VAN) inkasuje trest za zdržování hry.

47:00
    Hra je přerušena a Vancouver už je v půném počtu na ledě. Vhazování je naplánovano před brankářem hostujícího výběru.

46:37
    Jordie Benn a Ray Whitney kombinovali samostatně mezi sebou, první zmiňovaný poté vystřelil, ale letící puk Lacka nepřekvapil.

45:42
    Domácí celek ale zatím nemá žádnou větší příležitost a točí se kolem branky Eddieho Lacka. Následně Canucks vyhazují přes všechny čáry.

44:51
    Dvě minuty za hákování inkasuje hokejista Vancouver Canucks Jannik Hansen (VAN). Přesilová hra pro Stars.

44:13
    Hra se po vstřelené brance zase trochu uklidnila a dá se očekávat, že Dallas se nyní bude soustředit zejména na obrannou hru.

42:23
    Ve stejném čase se z branky odebírá Roberto Luongo a střídá jej Eddi Lack.

42:23
    Dallas právě vstřelil branku!
    Druhá střela třetí třetiny už ale končí v síti. Dallas znovu ukázal, že i z mála dokáže vytěžit opravdu hodně. Tahle akce ale rozhodně nebyla o štěstí. V mezikruží stál s kotoučem na hokejce Erik Cole. Ten nádhernou přihrávku z otočky poslal za sebe na pravou stranu, kde už stál před polovinou prázdné branky připravený VALERIJ NIČUŠKIN, jenž nedává Lungovi šanci. Asistence: Erik Cole, Tyler Seguin.

41:59
    Stars jsou kompletní a hned neváhají a pouští se do útoku. Jejich první pokus o vstřelení branky v této části hry je ale zastaven.

41:35
    Poslední pár vteřin z vyloučení domácího výběru a Kari Lehtonen pro jistotu přidržuje puk na brankovišti.

40:51
    Hosté sice ještě dohrávají přesilovou hru, jenž začala na konci druhé dvacetiminutovky, ale Dallasu se podařilo už dvakrát vyhodit až k brance Roberta Luonga.

40:14
    Stejně jako na začátku druhé periody, i tentokráte jsou na vhazování lepší Vancouver Canucks.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině

Dallas Stars: 5

Vancouver Canucks: 14

Druhá perioda přinesla v Dallasu jedinou branku, jejím autorem byli domácí hokejisté. Ti tak půjdou do třetí části s pěkným náskokem dvou branek, začnou ji ovšem v oslabení.

40:00

39:39
    Vyloučeným je nakonec Ryan Garbutt (DAL) za nedovolené bránění proti Robertu Luongovi.

39:39
    Domácí se sice radují, puk je v síti a arénou zní gólová siréna. Rozhodčí ovšem upažuje a čtvrtý zásah Stars neuznává, jeden z hráčů Hvězd totiž fauloval.

39:06
    Začala poslední minuta druhé třetiny, kterou budou chtít domácí hráč dohrát co nejvíce v klidu.

38:54
    Dávat pozor musí i Kari Lehtonen, který zatím ve druhé třetině odolává náporu nebezpečných akci hostujícího celku.

38:07
    Hned další šanci měl před Luongem Gončar, tentokrát byl brankář Canucks o něco více pozorný proti jeho střele.

36:56
    Vzápětí je ovšem zase všechno jinak. Stars založili jako blesk z čistého nebe rychlou protiakci, která překvapila snad všechny v aréně. Hokejisté v zelených dresech se vydali na útočný výlet hned ve třech mužích. S pukem na hokejce se na levé straně útočného pásma zjevil ERIK COLE, jehož pokus si Luongo nejdříve zastavil mezi betony. Kotouč ale udržel rotaci a nakonec se dokutálalel k radosti Dallaských až za brankovou čáru. Asistence: Rich Peverley.

36:32
    I nadále ale musí domácá hráči bránit nápor Vancouveru, kterému vydržel herní přesah z přesilovky a drží se aktivní.

35:54
    Nyní už jsou domácí hokejisté kompletní a zatím nejhorší období druhé periody přežili bez inkasované branky.

35:29
    Garrison dorážel dvakrát na brankovišti Lehtonena. Brankář Dallas Stars si připisuje několik důležitých zákroků v řadě.

34:52
    Teď už ale Canucks v útočné třetině a oba baci na modré čáře si už připsali střelu na své konto, pouze jednu však doletěla k brance Lehtonena.

34:20
    Dallasu se ovšem hned v úvodu vlastního oslabení daří osvobodit od nebezpečí a zelení vyhazují přes všechny čáry.

33:43
    Následuje první vyloučení ve druhé části. Na trestnou lavicí míří hráč Dallas Stars Shawn Horcoff (DAL) za vražení na hrazení.

33:18
    Tyler Seguin a Jordie Benn nedovolili trable ve vlastní obrane a vyváží kotouč co nejdále od svého gólmana Kariho Lehtonena.

32:29
    Luongo už nyní zasahovat musel. A to hned dvakrát, když v obou případech puk vyráží mimo svůj dosah.

31:58
    Jedna z prvních lepších kombinací Stars, kterou mohli ve druhé třetině fanoušci Dallasu vidět. Ale znovu se ukazuje dobře slepená obrana Canucks.

30:58
    Ani tentokráte nemusel kanadský brankář Luongo tasit žádný zákrok, všechny problémy před jeho brankou řeší spoluhráči obránci.

30:04
    Canucks jsou nyní hodně aktivní při napadání v útočné třetině a je to hodně znát, útočníci Vancouveru hned dvakrát přověřili Lehtonena.

29:30
    Hráči Dallasu šli tři na tři, málem už se prodrali do zakončení, když jim nakonec nesedla úplně finální přihrávka.

28:53
    Vancouver se nyní nemůže propracovat do soupeřova pásma, tak alespoň drží puk takticky co nejdále od své branky.

27:56
    Jordie Benn zkusil po delší době založit nějakou úspěšnější útočnou akci hokejistů v zelených trikotech. Je ale zastaven obránci na modré čáře.

27:15
    I tentokrát jsou to hráči Vancouver Canucks, kdo je na ledové ploše o něco aktivnější. Brankář Dallasu má více práce a hlavně musí puku věnovat zvýšenou pozornost.

26:50
    Hráč Vancouveru Booth dostal na levou stranu útočného pásma krásný puk, ale krásnou střelou pouze provětral připravenou lapačku Lehtonena.

26:03
    Po dvou větších šancích Hvězd se kotouč nachází delší dobu ve středním pásmu, kde oba celky svádí nelítostný souboj o kus černé gumy.

25:28
    Na levém kruhu dostal nabídku ke střele domácí Peverley, jeho pokus zápěstím končí Luongem sražený mimo svatyni Vancouveru.

24:40
    Zatím asi největší šance Dallasu ve druhé periodě. Tyler Seguin prověřil Roberta Luonga bekhendem, ten se štěstím vyráží do rohu.

23:56
    Henrik a Daniel Sedinovi už dělají neplechu za zařízením Kariho Lehtonena, jenž ale zatím včas vyráží všechny nebezpečné kotouče od sebe.

23:06
    Hostujícímu celku se snaží dobře okupovat třetinu soupeře, řeší ovšem podobný problém jako v první třetině – nemají dostatek šancí na gól.

22:24
    Netrvalo dlouho a znovu se přerušuje hra z důvodu zakázaného uvolnění. Tentokrát za zmiňovaný přestupek mohou Canucks.

22:04
    Zatím jsou to hráči Dallas Stars, kdo mají na počátku druhé části větší problém se dostat před soupeřovu svatyni.

21:04
    Opět hodně podobný pokus o přechod Vancouveru přes modrou útočnou čáru. Následně se na pravém křídlě uvolnil jeden z útočníků Canucks a Lehtonen proti němu tasí svou skvělou lapačku!

20:25
    Hokejisté v bílých trikotech se po vhazování u své branky vrhli do útoku, ale tam příliš úspěchu nesklidili a sami se o výhodu pásma připravují.

20:06
    Na rozdíl od první periody, tentokrát jsou na úvodním vhazování třetiny lepší Canucks. Pro jejich smůlu ovšem vyhazují na icing.

20:01

Blíží se začátek druhé části, před kterou mají zatím o jednu branku navrch domácí Dallas Stars.

Střely na branku v první třetině

Dallas Stars: 13

Vancouver Canucks: 7

Všechny branky, které padly v první třetině, viděli diváci v Dallasu během úvodních deseti minut. Domácí Stars sice dvěmi rychlými brankami vedli 2:0, ale následně se podařilo na 1:2 důležitým gólem sníži hráčům z kanadského města.

20:00

19:25
    Znovu stejný obrázek situace. Canucks se s kotoučem dostali pouze na hranici útočné periody a tam o držení puku okamžitě přichází.

18:50
    Vancouver je v plném počtu mužů na ledě a s radostí si zaútočí. Zatím se ale nemůže dostat do vyložené šance.

18:18
    Posledních pár vteřin přesilovky začínají hráči Dallasu za vlastní brankou, ale příliš času už jim nezbývá.

17:43
    Teď už se to ale daří a hotující kádr vyhazuje kus černého neposedného puku až k brance Kariho Lehtonena.

17:20
    Už se zdálo, že by Canucks mohli kotouč vyhodit přes všechny čáry, když ještě obránci v zelených dresech udrželi kotouč na modré čáře.

16:47
    První pokus v této početní výhodě si připsal Jammie Benn po přihrávce od Whitneyho, ale Luongo v klidu připraven zasáhnout.

16:32
    Další vyloučení, nyní si jde za katr sednou Daniel Sedin (VAN), jenž se provinil podle hlavního rozhodčího sekáním. Přesilovka pro Dallas.

16:29
    Kari Lehtonen musel dávat pozor po nebezpečném nahození od modré čáry, nakonec svou lapačkou krotí neposedný puk na hranici brankoviště..

15:42
    Už se hraje v plném počtu a hra se naskýtá převážně ve středním pásmu. I nadále se ovšem jeví, že o něco větší chuť útočit mají Stars.

14:57
    Také domácí výběr měl možnost si vyzkoušet situaci, kdy útočil ve vlastní početní nevýhodě. Nic většího z toho ovšem nebylo.

14:15
    Vancouver má ale zatím problémy se vůbec udržet v útočné třetině, Dallas se dvakrát po sobě velice rychle osvobozuje.

13:08
    Ve stejném čase míří na trestnou lavici za zdržování hry domácí Ryan Garbutt (DAL). Oslabení si vyzkouší také hokejisté Stars.

13:08
    A znovu! Ve vlastním oslabení se Canucks dostali již do druhého přečíslení v poměru dva na jednoho.

12:43
    Teď ale obrovská příležitost na druhé straně, kde ve vlastním oslabení unikali na branku Lehtonena hned dva hráči Vancouveru. Domácí gólman vše řeší.

12:06
    Zdařile se před svatyní Canucks objevil Goligoski, jenže stejný hráč následně nedokázal zkrotit neposedný a skákavý touš.

11:24
    Luongo viděl dobře na první střelu v oslabení jeho týmu a připisuje si zdařilý zákrok pravým betonem.

11:06
    Chystá se dnešní první vyloučení, na trestnou lavici míří hráč Vancouver Canucks. Je jím Ryan Kesler (VAN), jenž se provinil hákováním.

10:29
    Vancouver zatím vystřelil pouze dvakrát v první třetině na branku, přes to dokázal dát gól. I nadále ale více útočí domácí Stars.

10:14
    Dallasu se sice otevírala vrátka znovu směrem do útočné periody, ale domácí obránci raději ještě podrželi kotouč na svých holích a počkali na dostřídání.

09:50
    Další důkaz rychlé hry. Problémy na druhé straně kluziště musí řešit Roberto Lungo, nyní ale neměl složity zákrok.

09:38
    Nyní musí dávat pozor finský gólman Kari Lehtonen, kolem jeho tyčí nebezpečně kroužili dva po gólu hladoví útoční Canucks.

09:14
    Už ale zase hraje Dallas. Hra je ovšem po rychlé protiakci Stars za brankou Roberta Luonga přerušena.

08:30
    Velice podobný obrázek hry pokračuje i nadále, hra je chvíli na jedné, a pak zase na druhé straně. V šanci nyní Canucks.

07:38
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Nejsme ještě ani v polovině první třetiny a vidíme třetí kotouč, který se houpe v síti. Tentokrát už se ale prosazují hráči v bílých trikotech. Mike Santorelli vyslal na modré čáře do úniku skoro osamoceného CHRISE HIGGINSE. Ten měl následně dostatek prostoru na pravém kruhu k tomu, aby vystřelil a navíc přesně zamířil. Lehtonen sice šel včas do rozkleku, ale Higgins našel místo u jeho pravé tyče. Asistence: Mike Santorelli, Kevin Bieksa.

07:17
    Podobným přestupkem se proviňují také domácí hokejisté – icing Dallasu.

06:53
    Po delší časové prodlevě se Vancouver dostal ke kotouči, Bieksa byl připraven střílet v mezikruží, jenž puk mu skočil přes hokejku.

06:34
    Hráči Vancouveru stále nemohou najít cestu do pásma soupeře, navíc teď hosté vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění.

04:49
    Hodně studená sprška pro Vancouver! Hned po vhazování a vstřelené brance na 1:0, se hokejisté Dallas Stars okamžitě vrhají vstříc další útočné akci. A i v tomto případě šlo o spolupráci dvou hráčů napříč útočnou periodou domácích. Rich Peverley našel na pravém kruhu úplně volného COLTONA SCEVIOURA, jenž střelou do pravé poloviny branky Canucks překonává Roberta Luonga. Asistence: Rich Peverley, Erik Cole.

04:34
    Krásná akce po několika nezdařilých pokusech Dallasu. Ve dvou hráčích si nyní domácí ofenziva rozebrala obranu Vancouver Canucks. JAMMIE BENN přebral kotouč od svého spoluhráče v mezikruží a po kličce a zmatení hostujícího gólmana zakončuje k bližší tyči. Luongo neměl příliš šancí na zachycení kotouče. Asistence: Tyler Seguin, Kevin Connauton.

04:05
    Znovu se zdají daleko aktivnější hokejisté v zelených dresech, jež se snaží všemi způsoby procpat puk na Luonga.

03:15
    Hra se začala přelévat ze strany na stranu. Přestože týmy se v držení kotouče často střídají, k větším příležitostem na jedné či druhé straně hrací plochy nedochází.

02:42
    Goligoskimu se nadvakrát nabídla dobrá pozice ke střele, ale v obou případech trefil pouze hráče před sebou.

01:10
    Poprvé se na útočný výlet do pásma vydali také Canucks, avšak jejich počínání velice rychle za brankou Lehtonena končí, když o kotouč přichází.

01:35
    Opět se hra točí kolem svatyně týmu z kanadského města, který musí dávat daleko větší pozor před vlastním brankářem, než soupeř.

01:08
    Tyler Seguin nevěděl co s pukem, tak zkusil vystřelit z pravého kruhu a prověřil připravenou lapačku Luonga.

00:38
    Hvězdy si zavezly kus černé gumy až za modrou útočnou čáru, ale tam nedokázaly s toušem vymyslet nic, co by ohrozilo Luonga. Hrají Canucks.

00:13
    Na úvodním vhazování si vedli o něco lépe domácí Stars, kteří pro sebe získávají kotouč a vrhrají se dopředu.

00:01

V brance domácích Stars se dnes objeví Kari Lehtonen, svatyni Vancouver Canucks se chystá chránit gólmanská jednička týmu Roberto Luongo.

Dallas Stars: Lehtonen – Dillon, Goligoski, Gončar, Benn Jord., Gaunce, Connauton – Ničuškin, Seguin, Benn – Roussel, Eakin, Garbutt – Sceviour, Peverley, Cole – Chiasson, Horcoff, Whitney

Vancouver Canucks: Luongo – Tanev, Hamhuis, Bieksa, Alberts, Garrison, Weber – Hansen, Sedin H., Sedin D., – Santorelli, Kesler, Higgins – Kassian, Richardson, Booth – Weise, Dalpe, Sestito.

Vítejte u dalšího utkání ze zámořské National Hockey League. Proti sobě tentokrát nastoupí dva týmy, jež spolu už jeden souboj v sezóně 2013/2014 svedli. Chystá se zajímavé klání mezi Dallas Stars a Vancouver Canucks.

Ani v jednom z kádrů nefiguruje žádný hráč, který by pocházel s Česka nebo Slovenska. Budeme tedy sledovat zejména hokej v podání zahraničních jmen.

Vzájemné zápasy

Oba celky se v této sezóny už jednou potkaly. Bylo to 18. listopadu ve Vancouveru, když nepadalo moc branek a Dallas Stars ovládli střetnutí velmi těsným poměrem 2:1.

DALLAS STARS

Tým s hvězdou a písmenem "D" na dresu vstoupil do sezóny 2013/2014 s novým logem i barvami svých trikotů. Zatím se ale zánovní oděvy nejeví jako cesta k úspěchu. Dallasu patří v tuto chvíli až desáté místo v Západní konference, navíc v Centrální divizi, kde je mimochodem poměrně vysoká konkurence, jsou Stars až pátí. Zatím tedy zelenobílí čekají na nějakou sérii výher, která by je poslala směrem k lepším výsledkům. Poslední duel patřil ovšem Dallasu, na svém ledě porazil ještě v základní hrací době Colorado Avalanche 3:2.

Stars zatím spoléhají hlavně na produktivitu hráčů s občanstvím Kanady. Nejlépe si doposud počínal bývalý hokejista Boston Bruins Tyler Seguin (18 + 15), který vstřelil také nejvíce branek mezi svými spoluhráči. Hned za ním na druhém místě si stojí Jammie Benn (9 + 19), další příjemné překvapení v zelenobílém převlečení. O pozici v brankovišti není určitě třeba pochybovat, tam dostává několik sezón po sobě největší důvěru funský gólman Kari Lehtonen, jenž doposud odchytal většinovou porci duelů. Naposledy ale puky lapal jeho kolega Dan Ellis.

VANCOUVER CANUCKS

Hráči z kanadského města v předchozích sezónách vždy patřili k tomu nejlepšímu, co mohl hokej v základní části NHL nabídnout. S počínáním ve vyřazovacích bojích už jsou na tom Canucks o něco hůře. Od začátku ročníku 2013/2014 se zatím Vancouver drží mezi týmy, které postupují do play-off. Akutálně Kostkám náleží šestá pozice mezi celky Západní konference, ve své Pacifické divizi poté svěřenci trenéra Torttorely okupují čtvrté místo. V zatím posledním odehraném zápase zavítali modrobílí na led Minnesoty, kde podlehli až po samostatných nájezdech.

Co se nejvíce produktivních hráčů v dresu Vancouveru týče, tam se vše odehrává poměrně podle očekávání. Nejlépe si zatím vede Švéd Daniel Sedin (11 + 21), úplně stejný počet získaných kanandských bodů má ale jeho bratr Henrik Sedin (9 + 23). Jejich bodová vyrovnanost je velice parádní. Až za nimi se nachází v tabulkách produktivity Ryan Kesler (15 + 11). V brance zatím Canucks využívají svou jedničku, kanadského ochránce svatyně Roberta Luonga.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Jamie (Seguin, Connauton), 5. Sceviour (Peverley, Cole), 37. Cole (Peverley), 43. Ničuškin (Cole, Seguin) – 8. Higgins (Santorelli, Bieksa)

Vancouver Canucks: Luongo (43. Lack) – Tanev, Hamhuis, Bieksa, Alberts, Garrison, Weber – Hansen, Sedin H., Sedin D., – Santorelli, Kesler, Higgins – Kassian, Richardson, Booth – Weise, Dalpe, Sestito

Rozhodčí: Jean Hebert, Wes McCauley – Mike Cvik, Bryan Pancich

Diváci: 15644