Omsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Barys – Vladivostok 6:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:6 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Mytišči – Ufa 2:5 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 26.12.2013, 14:00KHL

To je ode mě vše a přeji vám krásný zbytek dne. (16:22:17)

Zápas je u konce vážení. Poslední třetina nám přinesla gólově vyrovnaný hokej, avšak během zbytku třetiny jsme viděli spíše u puku hostující celek Metallurg Novokuzněck který za 60 minut přestřílel Jugru Chanty-Mansijsk v poměru 1:6 z pohledu domácího mužstva. V polovině třetiny měl ještě šanci přidat další gól Musin, který byl při samostatném úniku faulován a bylo proto nařízeno trestné střílení, které mladičky Ilja Musin neproměnil.

60:00

58:36
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Po dělovce Melarta od modré se kotouč odrazil od Ložkina přímo na hokejku najetého IVANA JACENKA a ten bez problému trefuje volný prostor za hostujícím brankářem. Asistence: Ilari Melart, Mikhail Tjulpakin

58:16
    Za hákování si jde odpykat 2 minuty hostující Jemelin.

58:08
    Kuzněcov je na střídačce, domácí se pokouší v 6 vstřelit alespoň jeden gól.

57:53
    Tomáš Starosta posílal pas před Ložkina, nenašel se zde ale dobře najetý spoluhráč.

57:14
    Lapenkov číhá před bránou Kuzněcova a čeká na přihrávku od mantinelu.

54:05
    Novokuzněck drží kotouč v útočné třetině. Domácí již dlouho nevypálili na Ložkina.

52:46
    Kuzněcov chytá ve vzduchu nahozený kotouč a čeká na hvizd píšťalky.

51:31
    Metallurg znovu a znovu dobývá útočné pásmo, ale díky nepřesnostem se o třetinu vždy připraví.

49:52

48:06
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    TUUKKA MANTYLA pálí od modré tvrdou ránu směrem na Kuzněcovu bránu. V cestě mu nestojí žádný hráč a tak bez problému vymetá pravý růžek domácí brány. Asistence: Artyom Garejev, Vladislav Kartajev.

47:52
    Další nedovolené bránění, tentokrát si dvě minuty jde odsedět domácí Šefer. Hosté mají více než minutu přesilovku 5 na 3.

46:55
    Kuzněcov dostal ránu do helmy a skácel se k zemi. Naštěstí je v pořádku a bude i nadále chytat v zápase.

46:14
    Na straně domácích padá další trest, tentokrát to jsou 2 minuty za vražení na hrazení pro Bulanskijeho.

45:58
    Buljanskij se zjevil před Ložkinem a dokázal mu přehodit beton. Puk ale projel těsně kolem pravé tyče hostující svatyně.

45:51
    Icing Novokuzněcku.

45:20
    Velmi nejistý hokej předvádí nyní obě strany. Puk cestuje z jedné strany hřiště na druhou.

43:25
    Puk v ochranné síti za Kuzněcovem. Vhazování před jeho bránou.

42:15
    Menší závar před Kuzněcovem, McLean nakonec posílá kotouč do rohu kluziště.

41:26
    Hra přerušena u Ložkina, který drží puk pod lapačkou.

40:54
    Novokuzněck je při chuti a okupuje útočné pásmo.

40:25
    A Ilja Musin neproměňuje trestné střílení.

40:25
    Bylo nařízeno trestné střílení.

40:05
    Na buly tentokrát úspěšnější domácí, kteří na chvíli okupují útočnou třetinu.

40:01

Poslední třetina začne přibližně v 15:48.

Prostřední část nám přinesla 3 góly. V sedmadvacáté minutě se prosadil Pavel Kanarskij, tři minuty po něm Mark Skutar a čtyři sekundy před koncem usměrnil pátý kotouč do brány domácích Sergej Jemelin. V třiatřicáté minutě dostal kotouč do hostující brány Savinainen, po sedmiminutové pauze, kdy se čekalo na verdikt video-rozhodčího, nebyl gól uznaný jako platný. Oproti první třetině jsme viděli 2 vyloučení, po jednom na každé straně.

40:00

39:56
    Pátý gól a gól do šatny střílí SERGEJ JEMELIN! Po úniku dvou na dva dostal přihrávku od Skutara a trefuje odkrytou část brány! Asistence: Mark Skutar, Nikita Vyglazov

39:16
    Nebezpečný únik dvou hostů na dva obránce, Kuzněcov na poslední chvíli nastrčil beton!

38:53

38:23
    Ložkin kryje puk lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravici.

37:20
    Nyní v pásmu domácí kterým se také nedaří dobře kombinovat, nakonec putuje kotouč přes všechny čáry a Jugra musí zpátky.

36:53
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává hostující Valuskij.

36:17

36:10
    Kotouč u Ložkina.

35:40
    Metallurg kombinuje před Kuzněcovem, zatím se jim ale nepodařilo vytvořit si kloudnou šanci.

34:17
    2 minuty za podražení dostává Alexej Kuzněcov, trest si za něj odsedí jeho spoluhráč Radek Smoleňák

33:30
    Sitnikov se pokusil poslat druhý kotouč za záda Ložkina, tentokrát už podle pravidel, ale hostující gólman dobře pokryl svoji bránu.

32:27
    Gól nakonec uznaný nebyl! Výborné zpracování Dixona u levé tyče dorazil do brány Savinainen nohou a ne holí!

32:27
    Čekání se začíná velmi protahovat, každou chvíli budeme znát závěr.

32:27
    Stále se čeká na rozhodnutí. Fanoušci začínají pískat, hráči pokorně stojí u střídaček a čekají.

32:27
    Rozhodčí čeká rozsudek videorozhodčího, situace byla sporná. Savinainen možná dopravil kotouč do sítě nohou a ne hokejkou, možná dokonce stál v brankovišti.

31:10
    Knazjevovi se zamotal kotouč mezi nohama a nedokázal zakončit.

29:35
    Igor Veličkin a MARK SKUTAR jeli 2 na 2 na bránu. Veličkin přihrál z levého kruhu přes šíři hřiště na druhého jmenovaného a ten se nemýlil a zavěsil kotouč pod Kuzněcovu horní tyč! Asistence: Igor Veličkin, Sergej Jemelin

29:14
    Ložkin drží puk v lapačce. Vhazování po jeho pravici.

28:30
    Buljansikj dostal nahrávku mezi kruhy, hokejkou ale promáchl a kotouč mu narazil do brusle. K dalšímu zakončení se již nedostal.

27:50
    Jugra se snaží vybojovat útočné pásmo, Metallurg ale hraje dobře a čistě a nedává žádnou šanci domácímu mužstvu.

26:12
    Birjukov je vystřídán za Alexeje Kuzněcova!

26:12
    PAVEL KANARSKIJ vychytal rozehrávku domácích a z levého kruhu mohl zaútočit na Birjukova, který nedokázal jeho střelu vychytat. Bez asistence.

25:52
    Na druhé straně si připisuje zákrok Birjukin, který ukryl do výstroje Kuklevovu střelu.

25:22
    Ložkin drží kotouč, rozehrávat se bude po jeho pravici.

25:04
    Tomáš Starosta rozehrává kotouč od Birjukova směrem k Ložkinovi.

24:32
    Lapenkov vypálil na Birjukina, který vypadal sice zděšeně, ale jeho střelu výborně kryje.

24:06
    Ložkin nakonec musí skrýt kotouč pod lapačkou a za jeho bránou se strhla menší šarvátka, kterou rozhodčí rychle rozpustili.

23:55
    Metallurg se usazuje v pásmu. Zatím vidíme velmi plynulý hokej.

23:16
    Puk se nadvakrát odrazil od zadní síťky Ložkinovy brány a poté hosté již vyvážejí kotouč přes celé hřiště.

22:26
    Domácí se dostali do pásma a nahodili kotouč, který zdaleka nesměřoval na bránu hostů.

21:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu a žádný z týmů si zatím nepřipravil nadějnou šanci.

20:05
    Na buly opět úspěšnější hosté.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 14:51.

První dějství je za námi a byli jsme svědky dvou úspěchů hostujícího Metallurgu. Nejprve se v osmé minutě prosadil Igor Veličkin stojící poblíž brankoviště. Dostal naservírovaný velmi jednoduchý puk a stejně jednoduše ho dopravil do sítě. V 15. a 16. minutě dvakrát po sobě zahrozili domácí, ale Ložkin byl vždy připraven nebo mu dokázali hostující obránci zachránit záda. V osmnácté minutě přidal Alexej Kosourov druhý kousek do domácí brány, když z levého kruhu propálil Birjukina střelou nad levý beton.

20:00

19:33
    Nakonec se jim to daří,ale pouze na chvíli. Metallurg opět střílí na Birjukina.

19:18
    Domácí se marně snaží dostat puk pryč od vlastní brány.

17:16
    ALEXEJ KOSOUROV dostal puk do jízdy na modrou čáru od Garejeve a přesnou střelou nad levý beton zvyšuje skóre na 2:0 pro hosty! Asistence: Artyom Garejev

16:07

15:05
    Ložkin byl venku z brány a domácí Sitnikov, který ho donutil vyjet nahrál na Plotnikova stojícího na hranici brankoviště, ale ten nedokázal tečovat kotouč do prázdné brány vzdálené pár desítek centimetrů!

14:17
    Buljansikj se na pravém kruhu otočil a překvapil Ložkina, který nečekal,že má domácí útočník puk na holi. Hostující gólman puk vytěsnil ramenem nad.

13:43
    Martynov jel na bránu, v mezikruží mu do nezpracovaného puku lehce drcli domácí obránci a kotouč končí v rohu.

13:33
    Ložkin byl hned po vhazování velmi vyjetý a před brankovištěm kryje střelu z buly.

13:29
    Icing hostů.

13:18
    Žukov zkoušel pozornost Ložkina z prvého kruhu, lapačka hostujícího brankáře byla nachystaná.

12:13
    Šefer zakládá novou útočnou akci od vlastní brány.

11:35
    Puk v lapačce Birjukina, vhazování po jeho pravici.

10:58
    Výtečný zákrok Ložkina pravým betonem! Vytěsnil nebezpečnou střelu Plotnikova.

10:48
    Ofsajd hostů.

10:30
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, ale na icing to nebude.

09:46
    Chanty-Mansijsk se musel vracet zpět do útočné třetiny, ale zastavil je ofsajd.

09:30
    Domácí se snaží odpovědět na první branku zápasu, jejich střely ale létají pouze kolem brány hostů.

07:26
    Nádherná spolupráce hostujících hráčů. Z modré čáry na poslední chvíli poslal puk k levé tyčce Skutar u které stál připravený IGOR VELIČKIN a trefuje se z pozice v kleče do odkryté klece! Asistence: Sergej Jemelin, Mark Skutar.

06:35
    Jakubov nevybojoval puk na vhazování před bránou Metallurgu a Jugra se musí vracet před Birjukina.

06:25
    Pár nepřesností ve středním pásmu, nakonec se do útoku znovu dostávají hráči Jugry, puk končí v moci Ložkina.

05:40
    Nepřesná přihrávka přímo doprostřed modré čáry nenašla žádnou hůl domácích hráčů a kotouč putuje až za bránu domácích.

05:07
    Dixon atakuje za brankou hostů a jeho spoluhráči zatím drží kotouč v útočné třetině.

04:12
    Domácí jsou velmi aktivní. Buljanskij se pokusil znovu protáhnout puk do sítě ale tato příležitost byla spálena Ložkinovým betonem.

03:20
    První střela domácích a první velká šance! Buljansikj pálil těsně vedle pravé tyčky, u které byla velká mezera!

02:52
    Domácí se dokázali uvolnit, při přechodu do útoku je ale brzdí ofsajd.

02:41
    Novokuzněck si ale i přesto dákazal znovu vydobýt útočnou třetinu.

02:03
    Hosté jsou u puku v útočném pásmu, ten ale brzy končí v ochranné síti a hra se proto přesouvá za hranici útočného pásma hostí.

01:54
    Zakázané uvolnění domácích.

00:50
    Metallurg za vlastní brankou a dopředu jde druhý útok.

00:05
    Hosté úspěšnější na úvodním buly a začínají první útočnou akci.

00:01

Hráči jsou nastoupeni a halou se rozeznívá ruská hymna. Zápas brzy započne.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov(Kuzněcov) – Šefer, Chrostov, Djakov, Starosta, Tjuljapkin, Melart, Sokolov, Švidenko – Sitnikov, Magogin, Plotnikov – Dixon, Smoleňák, Savinainen – Žukov, Jakubov, Knjazev – Chlyncev, Buljanskij, Jacenko

Metallurg Novokuzněck: Ložkin(Sorokin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntylä, Kanarskij, Skutar, Kapotov, Kuklev – Achmetov, Galimov, Musin – Garejev, Kosourov, Kartajev – McLean, Valujskij, Lapenkov – Vyglazov, Jemelin, Veličkin

Rozhodčí: Kadyrov, Soin – Maitak, Pronskikh.

Češi a Slováci na ledě
    Dres domácích obléká český obránce Marek Trončinský,český útočník Radek Smoleňák a slovenský bek Tomáš Starosta. Za hosty neevidujeme žádného Čecha nebo Slováka.

Vzájemné utkání
    V letošní sezóně se již tyto dvě mužstva střetli, 3 body z utkání odvezli dnešní hosté, kteří vyhráli v poměru 2:1.

Ani domácí celek si nemůže moc pískat. Jugra má sice náskok nad Metallurgem 9 bodů, ale i přesto, 37 bodů jim zajišťuje předposlední místo ve Východní konferenci. Na 12. Chabarovsk jim ale stačí pouze jeden bod. Celková bilance je o něco lepší – 10 výher (pouze jedna po prodloužení) a 27 proher (osm po nastavené hrací době).

Posledních 5 zápasů:
    Jugra : Chabarovsk – 2:3
    Jugra : Vladivostok – 2:3
    Traktor Čeljabinsk : Jugra – 0:2
    Magnitogorsk : Jugra – 5:4 (po prodl.)
    Ufa : Jugra – 3:2 (po prodl.)

Hostující tým se nachází na samotném dně tabulky Východní konference. Jejich 28 bodů jim nepostačuje na žádnou vyšší příčku. 7 výher v sezóně, z toho ještě dvě jsou po nastavené hrací době a 30 proher. Hostům se podařila šňůra 13 a 11 proher v řadě, což je něco neobvyklého.

Omsk : Novokuzněck – 3:2
    Barys Astana : Novokuzněck – 5:3
    Novokuzněck : Sp. Moskva – 2:1 (po prodl.)
    Novokuzněck : Donbass – 0:2
    Novokuzněck : Dyn. Minsk – 3:2

Ještě jednou vás zdravím u našeho přenosu. V námi sledovaném duelu spatříme souboj mezi Jugra Chanty-Mansijsk a Metallurg Novokuzněck.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 59. Jacenko (Melart, Tjulpakin) – 8. Veličkin (Jemelin, Skutar), 18. Kosourov (Garejev), 27. Kanarskij, 30. Skutar (Veličkin, Jemelin), 40. Jemelin (Skutar, Vyglazov), 49. Mantyla (Garejev, Kartajev)

Metallurg Novokuzněck: Ložkin(Sorokin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntylä, Kanarskij, Skutar, Kapotov, Kuklev – Achmetov, Galimov, Musin – Garejev, Kosourov(C), Kartajev – McLean, Valujskij, Lapenkov – Vyglazov, Jemelin, Veličkin

Rozhodčí: Kadyrov, Soin – Maitak, Pronskikh