Omsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Barys – Vladivostok 6:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:6 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Mytišči – Ufa 2:5 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 26.12.2013, 14:00KHL

58:36
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Po dělovce Melarta od modré se kotouč odrazil od Ložkina přímo na hokejku najetého IVANA JACENKA a ten bez problému trefuje volný prostor za hostujícím brankářem. Asistence: Ilari Melart, Mikhail Tjulpakin

58:16
    Za hákování si jde odpykat 2 minuty hostující Jemelin.

58:08
    Kuzněcov je na střídačce, domácí se pokouší v 6 vstřelit alespoň jeden gól.

48:06
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    TUUKKA MANTYLA pálí od modré tvrdou ránu směrem na Kuzněcovu bránu. V cestě mu nestojí žádný hráč a tak bez problému vymetá pravý růžek domácí brány. Asistence: Artyom Garejev, Vladislav Kartajev.

47:52
    Další nedovolené bránění, tentokrát si dvě minuty jde odsedět domácí Šefer. Hosté mají více než minutu přesilovku 5 na 3.

46:14
    Na straně domácích padá další trest, tentokrát to jsou 2 minuty za vražení na hrazení pro Bulanskijeho.

45:58
    Buljanskij se zjevil před Ložkinem a dokázal mu přehodit beton. Puk ale projel těsně kolem pravé tyče hostující svatyně.

40:25
    A Ilja Musin neproměňuje trestné střílení.

40:25
    Bylo nařízeno trestné střílení.

39:56
    Pátý gól a gól do šatny střílí SERGEJ JEMELIN! Po úniku dvou na dva dostal přihrávku od Skutara a trefuje odkrytou část brány! Asistence: Mark Skutar, Nikita Vyglazov

39:16
    Nebezpečný únik dvou hostů na dva obránce, Kuzněcov na poslední chvíli nastrčil beton!

36:53
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává hostující Valuskij.

34:17
    2 minuty za podražení dostává Alexej Kuzněcov, trest si za něj odsedí jeho spoluhráč Radek Smoleňák

32:27
    Gól nakonec uznaný nebyl! Výborné zpracování Dixona u levé tyče dorazil do brány Savinainen nohou a ne holí!

32:27
    Rozhodčí čeká rozsudek videorozhodčího, situace byla sporná. Savinainen možná dopravil kotouč do sítě nohou a ne hokejkou, možná dokonce stál v brankovišti.

29:35
    Igor Veličkin a MARK SKUTAR jeli 2 na 2 na bránu. Veličkin přihrál z levého kruhu přes šíři hřiště na druhého jmenovaného a ten se nemýlil a zavěsil kotouč pod Kuzněcovu horní tyč! Asistence: Igor Veličkin, Sergej Jemelin

26:12
    Birjukov je vystřídán za Alexeje Kuzněcova!

26:12
    PAVEL KANARSKIJ vychytal rozehrávku domácích a z levého kruhu mohl zaútočit na Birjukova, který nedokázal jeho střelu vychytat. Bez asistence.

17:16
    ALEXEJ KOSOUROV dostal puk do jízdy na modrou čáru od Garejeve a přesnou střelou nad levý beton zvyšuje skóre na 2:0 pro hosty! Asistence: Artyom Garejev

15:05
    Ložkin byl venku z brány a domácí Sitnikov, který ho donutil vyjet nahrál na Plotnikova stojícího na hranici brankoviště, ale ten nedokázal tečovat kotouč do prázdné brány vzdálené pár desítek centimetrů!

14:17
    Buljansikj se na pravém kruhu otočil a překvapil Ložkina, který nečekal,že má domácí útočník puk na holi. Hostující gólman puk vytěsnil ramenem nad.

10:58
    Výtečný zákrok Ložkina pravým betonem! Vytěsnil nebezpečnou střelu Plotnikova.

07:26
    Nádherná spolupráce hostujících hráčů. Z modré čáry na poslední chvíli poslal puk k levé tyčce Skutar u které stál připravený IGOR VELIČKIN a trefuje se z pozice v kleče do odkryté klece! Asistence: Sergej Jemelin, Mark Skutar.

03:20
    První střela domácích a první velká šance! Buljansikj pálil těsně vedle pravé tyčky, u které byla velká mezera!

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 59. Jacenko (Melart, Tjulpakin) – 8. Veličkin (Jemelin, Skutar), 18. Kosourov (Garejev), 27. Kanarskij, 30. Skutar (Veličkin, Jemelin), 40. Jemelin (Skutar, Vyglazov), 49. Mantyla (Garejev, Kartajev)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov(Kuzněcov) – Šefer, Chrostov, Djakov, Starosta, Tjuljapkin, Melart, Sokolov, Švidenko – Sitnikov, Magogin, Plotnikov – Dixon, Smoleňák, Savinainen – Žukov, Jakubov, Knjazev – Chlyncev, Buljanskij, Jacenko
    Metallurg Novokuzněck: Ložkin(Sorokin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntylä, Kanarskij, Skutar, Kapotov, Kuklev – Achmetov, Galimov, Musin – Garejev, Kosourov(C), Kartajev – McLean, Valujskij, Lapenkov – Vyglazov, Jemelin, Veličkin

Rozhodčí: Kadyrov, Soin – Maitak, Pronskikh