Buffalo – Washington 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:3 (po pr.) | Toronto – Carolina 5:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 3:4 (kon.)
Calgary – Vancouver 0:2 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 4:5 (kon.) | Colorado – Winnipeg 1:2 (po pr.)
San Jose – Anaheim 3:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
New York Rangers
Pondělí 30.12.2013, 01:00 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

To je z dnešního zápasu vše, já se těším někdy příště, na shledanou. (03:48:28)

3. Teddy Purcell (TBL) 0+2

Dnešní utkání sledujovalo 19 204 diváků.

Je dobojováno. Domácí to v poslední třetině ještě zkoušeli, zmohli se ale jen na jednu branku a to jim nestačilo. V poslední minutě to ještě zkoušeli bez brankáře, ale to nezabralo. Konečný verdikt je tak výhra hostů z New Yorku, 4:3.

60:00

59:23
    Hosté se osvobozují a domácí zbývá pár posledních vteřin.

59:13
    Gudas vypálil od modré, Lundqvist kryje.

59:08
    Oddechový čas pro hosty.

59:08
    Richards jen o milimetry míjí prázdnou bránu! Nakonec je z toho zakázané uvolnění.

58:23
    Domácí to zkusí v šesti hráčích v poli!

58:23
    Jeden z domácích natlačil do brány Kreidera, který ošklivě narazil bokem do horní tyčky. S bolestivou grimasou ve tváři opouští ledovou plochu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:18
    Ze souboje u mantinelu vítězně odešli hosté a na malou chvíli přerušují tlak Tampy.

56:34
    Rangers už se nikam neženou a spíše vyhazují obloučky do středního pásma.

56:03
    Rozhodčí teď odpustili domácím jasné zakázané uvolnění.

55:21
    Je tu přesně to, co jsem naznačoval. Do rychlého protiútoku se hnal Nash, avšak Lindback vytáhl jeden z jeho nejlepších zákroků dnes!

54:40
    Tlak domácích se každou vteřinou stupňuje a je vidět snaha po vyrovnání. To však znamená dát všechny síly do útoku a nechat pootevřenou obranu, z čehož by mohli těžit hosté.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 11. Johnson (Purcell, Filppula), 17. Palát (Gudas, Cote), 49. Filppula (Purcell, Korobov) – 5. Nash (Stepan), 19. Zuccarello (McDonagh, Brassard), 25. Kreider (Zuccarello, McDonagh), 28. Pouliot (Brassard, Zuccarello)

Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Gudas, Carle, Šustr, Hedman, Barberio, Cote – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Brown, Thompson, Kucherov – Crombeen, Pyatt, Pánik
    New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Stralman, Moore, Falk, Del Zotto – Nash, Stepan, Kreider – Zuccarello, Brassard, Richards – Pouliot, Miller, Hagelin – Dorsett, Moore, Boyle

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Barton, Nansen

Diváci: 19 204