Ottawa – Washington 3:1 (kon.) | Chicago – Los Angeles 1:0 (kon.) | Nashville – Detroit 6:4 (kon.)
Vancouver – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Los Angeles Kings
Úterý 31.12.2013, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do silvestrovského dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:51:21)

Československá stopa v utkání:

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:27
    Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:40
    Marián HOSSA (CHI) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:09

Hvězdy utkání:
    1. Antti RAANTA (CHI) 26 úspěšných zásahů, bez inkasovaného gólu, úspěšnost zásahů 100%, první čisté konto v kariéře v NHL
    2. Duncan KEITH (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 21:44
    3. Martin JONES (LAK) 29 úspěšných zásahů, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,7%

Nejvíce času na ledě: Brent Seabrook 22:21 – Drew Doughty 25:44

Branky a nahrávky: 8. Saad (Bickell, Keith). Po třetinách: 1:0, 0:0, 0:0. Rozhodčí: Kowal, Vanmassenhoven – Cherrey, Cormier. Diváci: 22161.

Velmi defenzivně pojatý zápas jsme dnes viděli v chicagském United Center. Dalo by se říci, že jsme viděli klasicky typický zápas pro play off, tedy na góly skoupý souboj s velkým počtem osobních soubojů a zblokovaných střel.

Jediným úspěšným střelcem dnešního utkání se tak stal Brandon Saad, který v 8. minutě zakončil přečíslení dvou na jednoho po přihrávce od Bryana Bickella.

Poté už se červené světlo až do závěrečné sirény nerozsvítilo, šance ale byly, a to na obou stranách. Tu největší měl ve 34. minutě na vyrovnání kapitán Kings Dustin Brown, který neproměnil své trestné střílení.

Blackhawks tak porazilo Kings na svém ledě 1:0 a dostává se zpátky na čelo celé ligy před Kačery z Anaheimu!

59:39
    Domácí hokejisté vyhodili kotouč z vlastního pásma do bezpečí!

59:26
    Sutter odvolává Jonese z branky, Králové to zkusí v šesti!

59:00
    Jones opět musel podržet puk na svých chráničích, před důrazným Bolligem si nedovolil rozehrát.

58:42
    Kings se nemohou s pukem usadit v útočném pásmu.

58:15
    Bollig hodně tvrdě narazil Doughtyho na mantinel, hra ale přerušena nebyla a Jones musel likvidovat ránu Oduyi od modré čáry.

57:53
    Domácí zatím zvládají koncovku zápasu skvěle, Dwight King ale nyní vybojoval vhazování v útočném pásmu, když nedovolil Jonesovi rozehrát.

57:00
    Blackhawks s pukem opět v útočném pásmu, do konce základní hrací doby zbývají přesně 3 minuty.

56:29
    Na druhé straně pro změnu Jones sráží do ochranné sítě střelu Bena Smithe.

55:54
    Střela Anžeho Kopitara sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Raantou.

55:12
    První lajna Blackhawks se usadila v útočném pásmu.

54:43
    Duncan Keith se na poslední chvíli dokázal vrátit a vzít puk ujíždějícímu Cliffordovi.

54:15
    Hra je hodně plynulá, hostům teče čas na vyrovnání, do konce třetí třetiny zbývá necelých 6 minut.