Havlíčkův Brod – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Most 2:4 (kon.) | Kadaň – Jihlava 3:1 (kon.)
Olomouc – Havířov 4:0 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 0:3 (kon.) | Litoměřice – Beroun 4:2 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 06.01.2014, 17:301. liga (ČR)

Kadaň získává veledůližité tři body proti druhému týmu tabulky. O výhře rozhodlo dvacet vteřin ve 47. minutě. O rychlé dvě branky se postaral Račuk s Tonem. Dalším důležitým článkem kadaňské výhry je vynikající Matúš Kostúr. Toto je ode mě vše a při dalším onlajnu z kadaně napočtenou. Přeji Vám hezký zbytek pondělí. (19:54:53)

60:00

59:45
    Charousek, Szakal (oba Kadaň) – 5 minut a osobní trest do konce utkání. Za Jihlavu byli vyloučeni Čachotský a Malec.

59:41
    V posledních době se strhlo několik šarvátek.

59:18
    Jíra s Tonem připravili hosty o puk. Druhý jmenovaný zkoušel štěstí bekhendem, ale trefil pouze holeň hostujího beka.

58:54
    Jihlava získala vhazování před Kostúrem.

58:50
    Hraje se opět 5 na 5.

58:17
    Kůs s Chloubo šetří čas v útočném pásmu.

57:48
    Důrasova střela byla zblokována o domácí hokeju a puk lízl strop kadaňského stadionu.

57:10
    Po kombinaci Jihlavy končí puk v ochranné síti na Kostúrovo brankou.

56:50
    Poměr sil na ledě se srovná, neboť dvě minuty dostává Karel Hromas (KAD), také za nedovolené bránění.

56:31
    Jiří Dobrovolný (JIH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

55:39

55:27
    Kadaňští kombinují v útočném pásmu, zatím se ale dostali jen k zblokované střele.

54:35
    Mazanec se zkoušel probít ke střele, ale neprošel přes druhého bránícího hráče Dukly.

53:39
    Hostující kapitán Tomáš Čachotský je nyní vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

52:30
    Charousek zavezl puk do útočné třetiny, tam ho přenechal Račukovi, který mu puk přesnou přihrávkou vzápětí vrátil a nejproduktivnější hráč Kadaně byl sám před Sáblíkem, ale jihlavského brankáře nepřekonal.

51:45
    Mainerovu střelu vyrazil Sáblík. Domácí forvard je stále na puku a ohrožuje hostující branku.

51:26
    Daniel Opalek je opět na ledě, Kadaň hraje v pěti.

51:23
    Haluza se probil až před Kostúra, který ale puk podržel.

50:30
    Po přihrávce od Tomáše Čachotského se dostal k zakočení Hubáček, ale domácí brankář si s tím poradil.

50:01
    Matúš Kostúr drží pokus Filipa Semana.

49:26
    Daniel Opalek (KAD) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

49:16
    Hosté hrají v šesti, jelikož sudí signalizuje vyloučení na domácí straně.

47:45
    Nyní leží na ledě Nicolas Hlava. Rozhodčí ale přerušil hru až po chvíli. Vylučovat se nebude, i když se to domácím hráčům nelíbí.

46:29
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A už je to o dvě branky. Dvoubrankový náskok Kadani zařidil KAREL TON. Asistence: Aleš Pavlas, Radek Havel.

46:09
    Domácí celek otáčí vývoj zápasu! MAREK RAČUK dokázal zužitkova přihrávku od Jiřího Charouska a střelou z mezikruží prostřelil Sáblíka. Asistence: Jiří Charousek, Karel Hromas.

45:13

43:40
    Zadražilova střela těsně míjí domácí branku.

43:21
    Po jihlavské střele skončila branka mimo své obvyklé postavení.

43:13
    Je tu vyloučení na domácí straně. Za katr míři Marek Račuk, který dostává dvouminutový trest za sekání.

42:40
    Seman nahrál na Radka Hubáčka, ten přenechal na Michala Důrase, který nabil Petru Mockovi. Střela jihlavského zadáka ale nebyla přesná.

41:30
    Hrozí i Dukla. Martin Kuřítko se dostal mezi oba kadaňské zadáky, ale nemířil přesně.

40:25
    První lajna Kadaně začíná zostra. Během pár vteřin přišli dvě zblokované střely.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:08.

Ve druhé periodě byli aktivnější domácí hokejisté, kterým se také povedlo ve třiatřicáté minutě vyrovnat stav utkání. Postaral se o to mladý Jakub Chrpa, který objel Sáblíkovu branku a zavěsil. Své šance měla i Jihlava, ale nedokázal je využít a tak je stav nerozhodný.

40:00

39:37
    Jíra vyvezl puk do středu hřiště, ale tam o něj také přišel. Přesto mohl následně Martin Szakal založil další protiútok, který ale bohužel k ničemu nevedl.

39:10
    Důrasovu střelu, s menšími problémy, drží Matúš Kostúr.

38:29
    Malec tečoval Mockovu střelu, ale domácí brankář to viděl a puk podržel ve své lapačce.

37:53
    Domácí nyní míjejí hostují branku! Puk končí na hrazení za brankou.

36:19
    Charousek přihrával na Račuka, kterého ale nepustil ke střele jeden z obránců.

35:39
    Nyní kroužil okolo branky Matúše Kostúra Filip Seman, ale ani on se nedostal ke střele, která by slovenského brankáře ohrozila.

34:10
    Kadaňské hokejisty vyrovnávací branka nabudila, zatím si ale nedokázali další vyloženou šanci.

32:48
    Nyní platí přísloví "Nedáš-dostaneš". Hosté svou šanci nevyužili, a tak vyrovnává JAKUB CHRPA, který svou otočkou okolo jihlavské branky prostřelil Sáblíka. Bez asistence.

32:05
    Mazanec nabídl hostům velice dobrou šanci po své nepřesné přihrávce v útočné třetině. Naštěstí pro Kadaň netrefil jeden z hostů branku.

31:06
    Icing Jihlavy.

30:33
    Hosté v plném počtu. Michal Velecký se zapojil do hry.

30:09
    Nyní Radek Havel trefil svou střelou padajícho Tomáše Čachotského.

29:13
    Domácí zadáci dvakrát trefili bránícího Petra Mocka.

28:33
    Vyloučen hostující Velecký na dvě minuty za podražení.

27:21
    Mockova přihrávka byla přiliš rychlá, a tak je tu další icing týmu z Vysočiny.

26:28
    Čachotského nahození bylo zblokováno o chrániče jednoho z hráčů Kadaně. Puk skončil v hledišti.

25:40
    Domácí v plném počtu, Hromas na ledě.

25:25
    Zemanovu střelu drží Kostúr ve své lapačce. Z trestu Karla Hromase zbývá 15 vteřin.

24:46
    Mainerova rychlá střela těsně za modrou čárou končí v ochranné síti.

24:13
    Po Semanově přihrávce se dostal ke střele z pravého kruhu Zeman a domácí hráči se štěstím osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

23:40
    Karel Hromas (KAD) dohrál u mantinelu jednoho z jihlavských a je vyloučen za krosček.

22:50
    Po zaváhání domácí obrany se dostal ke kotouči Zeman a trefil boční síťku Kostúrovy branky.

22:05
    Chrpa svým napadáním vybojoval kotouč pro Lukáše Nováka, který se však ke střele nedostal.

20:45
    U puku byli domácí, ale hosté ho přebírají za svou brankou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:17.

V první třetině byla aktivnější Dukla, která také šla v páté minutě do vedení. Po přihrávce Filipa Semana se prosadil Michal Důras, který umístil puk k pravé tyčce. Domácím hráčům se nedaří pořádně ohrozit branku, kterou hájí zkušený Lukáš Sáblík.

20:00

19:55
    Sáblík rozehrál kotouč do míst, kde stál Petr Jíra. Kadaňský útočník toho ale nedokázal využít k ohrožení jihlavské branky.

19:30
    Hosté nepolevují a neustále ohrožují domácí branku.

18:50
    Čachotský nabil Mockovi, který svou jedovatou střelou trefil Kostúrův beton.

17:23
    Domácí přečkali nápor Dukly a sami se nyní snaží o vstřelení branky. Posledním pokus je připsán Martinu Szakalovi, který svou střelou zápěstím ale neohrozil Sáblíka.

16:30
    Sáblík vyrazil Jírovu střelu z mezikruží do rohu hřiště.

16:16
    Hokejisté Jihlavy vyhazují touš na zakázané uvolnění.

15:22
    Po rychlé přihrávce se dostal ke střele od modré čáry Zdeněk Čáp, jeho střela byla zastavena Kostúrem.

13:42
    Nyní se dvakrát opakovalo vhazování v obránné třetině Dukly. Hlavnímu rozhodčimu se nelíbilo postavení ani jednoho z hráčů.

13:30
    Ton obral Sáblíka o puk ale následná přihrávka na modrou čáru byla zblokována.

12:34
    Haluza dostal přesnou přihrávku a vyslal nepřesnou střelu na domácí branku.

11:56
    Szakalovu dělovku od modré čáry Sáblík viděl a drží puk ve své moci.

11:10
    Čápovo nahození do předbrankového prostoru se nesetkalo s větším úspěchem.

10:20
    Mazanec čistě dohrál u mantinelu Malce a domácí se díky tomu dostali ke kotouči.

08:23
    Druhá střela Marka Račuka už nadělala hostujícímu brankáři větší problémy, neboť mu kotouč vypadl z výstroje. Naštěstí pro Duklu ho poslal do bezpečí jeden z obránců.

07:46
    Račuk se probil do mezikruží ale slabou střelou bekhnedem neohrozil Sáblíka.

06:58
    Po nahození do Szakala se dostal ke střele od modré David Dobrovolný, ale puk skončil na zadním plexiskle.

06:23
    Druhé zakázané uvolnění Dukly za krátký časový úsek.

05:16
    Lajna vedená Jiřím Charouskem se snaží o rychlou odpověď, leč zatím neúspěšně.

04:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    MICHAL DŮRAS využil přihrávky od Filipa Semana a střelou z mezikruží překonal Matúše Kostúra. Puk zapadl k pravé tyči domácí branky. Asistence: Filip Seman, Petr Mocek.

02:51
    Szakal (KAD) vyloučen za sekání.

02:20
    Mainer se probíjel do pásma, ale k vůbec ničemu se nedostal.

00:52
    Hned v úvodu jsou aktivnější hráči Dukly.

00:01

Jihlava
    Dukla měla také ve stejném období sérii, ale vítěznou, tudíž jí patří druhé místo za vedoucí Mladou Boleslaví. Od dvacátého listopadu prohrála Jihlava pouze jedinkrát a to právě na ledě favorita a vedoucího celku soutěže z města automobilů Škoda. V prvním letošním zápase porazila Jihlava v pondělí, na domácím ledě, Šumperk jasně 6:0. Tento zápas se nesl ve znamení návratu trojnásbného mistra světa Viktora Ujčíka. Člen Klubu hokejových střelců ale po zápase oznámil překvapivou zprávu. "Končím," oznámil svým spoluhráčům, těsně po záverečném hvizdu, v kabině. Viktor Ujčík tedy ukončil svou bohatou kariéru tam, kde s hokejem začínal. Jeho letošní bilance se zastavila na třech zápasech a 4 kanadských bodech (1+3).

Kadaň
    Domácí hokejisté nepodávali před Vánoční přestávkou vůbec přesvedčivé výkony, spíše se jim lepila na hokejky smůla. Právě prohraným utkání na ledě jihlavské Dukly se odstartovala smolná série Kadaňského mužstva, která trvala dlouhých 12 zápasů. V nichž dokázal Sportovní klub získat pouze 3 bodíky za prohry po samostatných nájezdech. V pondělním kole, které bylo prvním v roce 2014, dokázali svěřenci trenérského dua Buchal – Soudek prolomit nepovedenou sérii. Z ledu berounských Medvědů si odvezli dva body za výhru v nájezdové loterii. Kadaň tak poprvé v letošním ročníku zvládla dovednostní soutěž, která rozhoduje o vítězi duelu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 33. Chrpa, 47. Račuk (Charousek, Hromas), 47. Ton (Pavlas, Havel) – 5. Důras (Seman, Mocek)

Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Mazanec, Opalek, Havel, Pavlas, D. Dobrovolný, Szakal (C), Trefný – Hromas, Charousek (A), Račuk – Ton, Kůs, Jíra (A) – Mainer, Chlouba, Hammerbauer – Chrpa, L.Novák, Hlava – J.Novák
    HC Dukla Jihlava: Sáblík – Zadražil, Mocek, J. Dobrovolný (A), Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb – R.Hubáček, Vysloužil, Haluza – Zeman, Kuřítko, Mikeš – Seman, Velecký, Čachotský (C) – Malec, Důras

Rozhodčí: Bejček – Beneš, Krátký