Havlíčkův Brod – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Most 2:4 (kon.) | Kadaň – Jihlava 3:1 (kon.)
Olomouc – Havířov 4:0 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 0:3 (kon.) | Litoměřice – Beroun 4:2 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 06.01.2014, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kadaň
    Domácí hokejisté nepodávali před Vánoční přestávkou vůbec přesvedčivé výkony, spíše se jim lepila na hokejky smůla. Právě prohraným utkání na ledě jihlavské Dukly se odstartovala smolná série Kadaňského mužstva, která trvala dlouhých 12 zápasů. V nichž dokázal Sportovní klub získat pouze 3 bodíky za prohry po samostatných nájezdech. V pondělním kole, které bylo prvním v roce 2014, dokázali svěřenci trenérského dua Buchal – Soudek prolomit nepovedenou sérii. Z ledu berounských Medvědů si odvezli dva body za výhru v nájezdové loterii. Kadaň tak poprvé v letošním ročníku zvládla dovednostní soutěž, která rozhoduje o vítězi duelu.

Jihlava
    Dukla měla také ve stejném období sérii, ale vítěznou, tudíž jí patří druhé místo za vedoucí Mladou Boleslaví. Od dvacátého listopadu prohrála Jihlava pouze jedinkrát a to právě na ledě favorita a vedoucího celku soutěže z města automobilů Škoda. V prvním letošním zápase porazila Jihlava v pondělí, na domácím ledě, Šumperk jasně 6:0. Tento zápas se nesl ve znamení návratu trojnásbného mistra světa Viktora Ujčíka. Člen Klubu hokejových střelců ale po zápase oznámil překvapivou zprávu. "Končím," oznámil svým spoluhráčům, těsně po záverečném hvizdu, v kabině. Viktor Ujčík tedy ukončil svou bohatou kariéru tam, kde s hokejem začínal. Jeho letošní bilance se zastavila na třech zápasech a 4 kanadských bodech (1+3).

00:01

00:52
    Hned v úvodu jsou aktivnější hráči Dukly.

02:20
    Mainer se probíjel do pásma, ale k vůbec ničemu se nedostal.

02:51
    Szakal (KAD) vyloučen za sekání.

04:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    MICHAL DŮRAS využil přihrávky od Filipa Semana a střelou z mezikruží překonal Matúše Kostúra. Puk zapadl k pravé tyči domácí branky. Asistence: Filip Seman, Petr Mocek.

05:16
    Lajna vedená Jiřím Charouskem se snaží o rychlou odpověď, leč zatím neúspěšně.

06:23
    Druhé zakázané uvolnění Dukly za krátký časový úsek.

06:58
    Po nahození do Szakala se dostal ke střele od modré David Dobrovolný, ale puk skončil na zadním plexiskle.

07:46
    Račuk se probil do mezikruží ale slabou střelou bekhnedem neohrozil Sáblíka.

08:23
    Druhá střela Marka Račuka už nadělala hostujícímu brankáři větší problémy, neboť mu kotouč vypadl z výstroje. Naštěstí pro Duklu ho poslal do bezpečí jeden z obránců.

10:20
    Mazanec čistě dohrál u mantinelu Malce a domácí se díky tomu dostali ke kotouči.

11:10
    Čápovo nahození do předbrankového prostoru se nesetkalo s větším úspěchem.

11:56
    Szakalovu dělovku od modré čáry Sáblík viděl a drží puk ve své moci.

12:34
    Haluza dostal přesnou přihrávku a vyslal nepřesnou střelu na domácí branku.

13:30
    Ton obral Sáblíka o puk ale následná přihrávka na modrou čáru byla zblokována.

13:42
    Nyní se dvakrát opakovalo vhazování v obránné třetině Dukly. Hlavnímu rozhodčimu se nelíbilo postavení ani jednoho z hráčů.

15:22
    Po rychlé přihrávce se dostal ke střele od modré čáry Zdeněk Čáp, jeho střela byla zastavena Kostúrem.

16:16
    Hokejisté Jihlavy vyhazují touš na zakázané uvolnění.

16:30
    Sáblík vyrazil Jírovu střelu z mezikruží do rohu hřiště.

17:23
    Domácí přečkali nápor Dukly a sami se nyní snaží o vstřelení branky. Posledním pokus je připsán Martinu Szakalovi, který svou střelou zápěstím ale neohrozil Sáblíka.

18:50
    Čachotský nabil Mockovi, který svou jedovatou střelou trefil Kostúrův beton.

19:30
    Hosté nepolevují a neustále ohrožují domácí branku.

19:55
    Sáblík rozehrál kotouč do míst, kde stál Petr Jíra. Kadaňský útočník toho ale nedokázal využít k ohrožení jihlavské branky.

20:00

V první třetině byla aktivnější Dukla, která také šla v páté minutě do vedení. Po přihrávce Filipa Semana se prosadil Michal Důras, který umístil puk k pravé tyčce. Domácím hráčům se nedaří pořádně ohrozit branku, kterou hájí zkušený Lukáš Sáblík.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:45
    U puku byli domácí, ale hosté ho přebírají za svou brankou.

22:05
    Chrpa svým napadáním vybojoval kotouč pro Lukáše Nováka, který se však ke střele nedostal.

22:50
    Po zaváhání domácí obrany se dostal ke kotouči Zeman a trefil boční síťku Kostúrovy branky.

23:40
    Karel Hromas (KAD) dohrál u mantinelu jednoho z jihlavských a je vyloučen za krosček.

24:13
    Po Semanově přihrávce se dostal ke střele z pravého kruhu Zeman a domácí hráči se štěstím osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

24:46
    Mainerova rychlá střela těsně za modrou čárou končí v ochranné síti.

25:25
    Zemanovu střelu drží Kostúr ve své lapačce. Z trestu Karla Hromase zbývá 15 vteřin.

25:40
    Domácí v plném počtu, Hromas na ledě.

26:28
    Čachotského nahození bylo zblokováno o chrániče jednoho z hráčů Kadaně. Puk skončil v hledišti.

27:21
    Mockova přihrávka byla přiliš rychlá, a tak je tu další icing týmu z Vysočiny.

28:33
    Vyloučen hostující Velecký na dvě minuty za podražení.

29:13
    Domácí zadáci dvakrát trefili bránícího Petra Mocka.

30:09
    Nyní Radek Havel trefil svou střelou padajícho Tomáše Čachotského.

30:33
    Hosté v plném počtu. Michal Velecký se zapojil do hry.

31:06
    Icing Jihlavy.

32:05
    Mazanec nabídl hostům velice dobrou šanci po své nepřesné přihrávce v útočné třetině. Naštěstí pro Kadaň netrefil jeden z hostů branku.

32:48
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Nyní platí přísloví "Nedáš-dostaneš". Hosté svou šanci nevyužili, a tak vyrovnává JAKUB CHRPA, který svou otočkou okolo jihlavské branky prostřelil Sáblíka. Bez asistence.

34:10
    Kadaňské hokejisty vyrovnávací branka nabudila, zatím si ale nedokázali další vyloženou šanci.

35:39
    Nyní kroužil okolo branky Matúše Kostúra Filip Seman, ale ani on se nedostal ke střele, která by slovenského brankáře ohrozila.

36:19
    Charousek přihrával na Račuka, kterého ale nepustil ke střele jeden z obránců.

37:53
    Domácí nyní míjejí hostují branku! Puk končí na hrazení za brankou.

38:29
    Malec tečoval Mockovu střelu, ale domácí brankář to viděl a puk podržel ve své lapačce.

39:10
    Důrasovu střelu, s menšími problémy, drží Matúš Kostúr.

39:37
    Jíra vyvezl puk do středu hřiště, ale tam o něj také přišel. Přesto mohl následně Martin Szakal založil další protiútok, který ale bohužel k ničemu nevedl.

40:00

Ve druhé periodě byli aktivnější domácí hokejisté, kterým se také povedlo ve třiatřicáté minutě vyrovnat stav utkání. Postaral se o to mladý Jakub Chrpa, který objel Sáblíkovu branku a zavěsil. Své šance měla i Jihlava, ale nedokázal je využít a tak je stav nerozhodný.

Další třetina začne přibližně v 19:08.

40:01

40:25
    První lajna Kadaně začíná zostra. Během pár vteřin přišli dvě zblokované střely.

41:30
    Hrozí i Dukla. Martin Kuřítko se dostal mezi oba kadaňské zadáky, ale nemířil přesně.

42:40
    Seman nahrál na Radka Hubáčka, ten přenechal na Michala Důrase, který nabil Petru Mockovi. Střela jihlavského zadáka ale nebyla přesná.

43:13
    Je tu vyloučení na domácí straně. Za katr míři Marek Račuk, který dostává dvouminutový trest za sekání.

43:21
    Po jihlavské střele skončila branka mimo své obvyklé postavení.

43:40
    Zadražilova střela těsně míjí domácí branku.

45:13

46:09
    Domácí celek otáčí vývoj zápasu! MAREK RAČUK dokázal zužitkova přihrávku od Jiřího Charouska a střelou z mezikruží prostřelil Sáblíka. Asistence: Jiří Charousek, Karel Hromas.

46:29
    A už je to o dvě branky. Dvoubrankový náskok Kadani zařidil KAREL TON. Asistence: Aleš Pavlas, Radek Havel.

47:45
    Nyní leží na ledě Nicolas Hlava. Rozhodčí ale přerušil hru až po chvíli. Vylučovat se nebude, i když se to domácím hráčům nelíbí.

49:16
    Hosté hrají v šesti, jelikož sudí signalizuje vyloučení na domácí straně.

49:26
    Daniel Opalek (KAD) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

50:01
    Matúš Kostúr drží pokus Filipa Semana.

50:30
    Po přihrávce od Tomáše Čachotského se dostal k zakočení Hubáček, ale domácí brankář si s tím poradil.

51:23
    Haluza se probil až před Kostúra, který ale puk podržel.

51:26
    Daniel Opalek je opět na ledě, Kadaň hraje v pěti.

51:45
    Mainerovu střelu vyrazil Sáblík. Domácí forvard je stále na puku a ohrožuje hostující branku.

52:30
    Charousek zavezl puk do útočné třetiny, tam ho přenechal Račukovi, který mu puk přesnou přihrávkou vzápětí vrátil a nejproduktivnější hráč Kadaně byl sám před Sáblíkem, ale jihlavského brankáře nepřekonal.

53:39
    Hostující kapitán Tomáš Čachotský je nyní vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

54:35
    Mazanec se zkoušel probít ke střele, ale neprošel přes druhého bránícího hráče Dukly.

55:27
    Kadaňští kombinují v útočném pásmu, zatím se ale dostali jen k zblokované střele.

55:39

56:31
    Jiří Dobrovolný (JIH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

56:50
    Poměr sil na ledě se srovná, neboť dvě minuty dostává Karel Hromas (KAD), také za nedovolené bránění.

57:10
    Po kombinaci Jihlavy končí puk v ochranné síti na Kostúrovo brankou.

57:48
    Důrasova střela byla zblokována o domácí hokeju a puk lízl strop kadaňského stadionu.

58:17
    Kůs s Chloubo šetří čas v útočném pásmu.

58:50
    Hraje se opět 5 na 5.

58:54
    Jihlava získala vhazování před Kostúrem.