Jablonec n/N – Mor. Budějovice 5:2 (kon.) | Přerov – Orlová 3:1 (kon.) | Nový Jičín – SHK Hodonín 4:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Technika Brno 3:4 (1:2 po s.n.) | Opava – Vsetín 1:2 (po pr.)
Prostějov – Břeclav 9:2 (kon.) | Sokolov – Řisuty 4:0 (kon.) | Klatovy – Pelhřimov 2:4 (kon.)
Tábor – Nymburk 5:4 (3:2 po s.n.) | Klášterec nO – Žďár n/S 1:3 (kon.) | Kobra – Kolín 4:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Bílina 6:5 (po pr.)
HC ZUBR Přerov
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
MSK Orlová
Středa 08.01.2014, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Oba celky jsou již na ledě a do začátku utkání zbývá už jen pár vteřinek.

00:01

0:20
    První průnik domácích hokejistů byl ukončen odpískaným ofsajdem.

0:48
    Tomáš Vlček nezachytil rukavicí poskakující kotouč a tím se nabízela solidní pozice pro hostujícího Badža. Útočník Orlové ale nebyl u kotouče dříve než Vojtek, který rozehrál kotouč na spoluhráče a ti následně vyhazují na icing.

1:28
    Haloda se dostal za brankou Orlové na led, rozhodčí však zákrok hostujícího hráče považují za čistý.

1:36
    Iláš si připisuje svůj první zásah proti ostré střele z hole Sakrajdy.

1:48
    Kombinaci hokejistů Orlové přerušil odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.

2:13
    Vyhozený kotouč podél mantinelu od Galgonka přešel přes všechny čáry a píská se icing. Vhazuje se po pravé ruce Iláše.

2:30
    Hra se nám hned od úvodu dost kouskuje, další zakázané uvolnění v podání hostujícího celku.

2:56
    Haloda si objel s kotoučem branku hostí a následně si položil i brankáře Iláše. Přerovskému útočníkovi stačilo pouze poslat kotouč do nikým nechráněné branky. To se mu však v zakončení nepodařilo. Prozatím největší šance Zubrů tak zůstává nevyužita.

3:28
    Vůbec první střelecký pokus hostí. Konkrétně střela Studeného, která branku nezasáhla.

4:29
    Zdlouhavý boj o kotouč v rohu kluziště v blízkosti přerovské klece musela ukončit až rozhodčího píšťalka.

4:56
    Vojtek neudržel pokus Studeného a měl štěstí, že Vlček dokázal odražený kotouč srazit do bezpečí.

5:11
    Přerov právě vstřelil branku!
    Kotouč se po nahození Kundrátka odrazil od Iláše před brankovou čaru, kde si jej napřed nikdo nevšiml, ale vzápětí se za kotoučem rozjel obránce RADOMÍR PALA a pohotovou dorážkou poslal svůj celek do vedení. Bez asistence.

5:32
    Hokejisté Orlové byli následně nachytání v ofsajdovém postavení.

5:58
    Zakázané uvolnění hokejistů Přerova.

6:38
    Brančíkovu střelu z velikého úhlu si brankář Orlové bez potíží pohlídal.

7:19
    Badžovo nahození kotouče se dobelhalo až na zakázané uvolnění.

8:35
    Kundrátkovo nahození ze středního pásma si pozorný Iláš pohlídal.

8:48
    Blatoňuv pokus z mezikruží byl sražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Martina Vojtka.

9:34
    Je tu další přerušení, protože kotouč po střele Vlčka končí v připravené lapačce hostujícího brankáře.

10:06
    Tomáš Mráz se dostal s kotoučem až do útočné třetiny, tam však zakončit nedokázal a díky Vlčkově zákroku o kotouč přišel.

10:38
    Školoudovi v nevhodný moment kus černé gumy uskočil po přihrávce od Davida Šťastného.

10:43
    Orlová na chvíli zamkla Zubry v útočném pásmu a jejich tlak ukončilo až odpískané vyloučení na straně domácích.

10:43
    David Kudělka (PŘE) 2 minuty za hákování.

10:56
    Orlová právě vstřelila branku!
    Hosté domácím názorně ukázali, jak se bleskově využívá přesilová hra. Galgonek obdržel od svého spoluhráče přesný pas a svižnou střelou propálil Vojtka. Asistence: Zientek.

11:28
    Zakázané uvolnění hokejistů Orlové. Buly před Martinem Vojtkem.

13:05
    MAREK DITRICH byl vyslán do samostatného nájezdu, kde si parádně položil Iláše a následně puk zasunul do sítě! Zubři tak opět stahují jednobrankový náskok na svoji stranu. Asistence: Tomáš Vlček, Marek Kundrátek.

12:17
    Orlová sehrála před Vojtkem povedenou pasáž. Ovšem střely Pavliše ani Badža domácího Vojtka nepřekvapily.

13:38
    Hokejisté Orlové se nepohodli v rozehrávce a píská se icing.

14:44
    Zubři si vypracovali pěknou šanci, ale Iláš odolal ostré střele Vlčka.

15:43
    Brankář Orlové neměl vůbec žádné potíže proti střele Osiny. Vhazuje se podruhé za sebou před brankou Iláše.

16:19
    Opět je tu zakázané uvolnění Orlové, další buly v blízkosti Iláše.

17:18
    Hra se nám v závěru první části rapidně zpomalila. Kombinaci Grepla s Mrázem ukončil ofsajd.

18:38
    Kotouč se odrazil po tečované Mrázově střele do hlediště, bude následovat buly ve středním pásmu.

19:19
    Vojtek si poradil se zakončením hostujícího Pavliše. Útočníkovi Orlové na poslední chvíli trošinku kotouč uskočil a Vojtek měl tak snadnější práci proti jeho šanci.

19:31
    Buly po pravé ruce brankáře Iláše. Čekají nás poslední vteřinky první třetiny.

20:00

Tempo hry bylo v úvodní dvacetiminutovce poněkud pomalejší, ale i přesto jsme se dočkali celkem tří branek. Do vedení se poněkud rychle dostali domácí zásluhou Paly, který dopravil nikým nehlídaný kotouč za zmateného Iláše. Hosté dostali výhodu přesilové hry, kterou bleskově využili. Galgonek obdržel přesný pas a pohotovou střelou překonal Vojtka. Ve 14. minutě se dostal do samostatného úniku Marek Ditrich a díky preciznímu zakončení poslal opět svůj celek do vedení.

20:01

20:42
    Zubři svoji kombinaci překombinovali a tím nabídli šanci hostujícímu Blatoňovi. Útočník Orlové ale nedokázal chybu domácích potrestat a na Vojtka vyslal slabou střelu.

22:00
    Hosté hráli chvilinku v šesti a rozhodčím to neuniklo. 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká za hostující lavičku Jakub Voznica (ORL)

22:39
    Palovu dělovku tečoval Goiš těsně vedle, Zubři stále na kotouči a kombinují před Ilášem.

23:04
    Hostům se podařilo rychle získat kotouč a na chvilinku se osvobodit.

23:38
    Při druhé střele nastřelil Radomír Pala pouze chráníče bránícího Studeného a hosté mohou podruhé vyhodit kotouč do bezpečí.

23:54
    Zatím hodně špatná přesilová hra v podání domácích hokejistů, Orlová vyhazuje i potřetí.

24:00
    Voznica je na ledě, Orlová se ubránila a je v plném počtu.

24:48
    Voznica se zapojil po odpykaném trestu do hry a následně vyhazuje kotouč na icing.

25:20
    Blinkova střela ani Kolářova dorážka dobře postaveného Iláše nerozhodila. Zubři jsou v těchto minutách aktivnějším celkem.

25:31
    Kotouč se dostal přímo před připraveného Tomečka, který svojí střelou zaměstnal dobře chytajícího Iláše.

25:39
    Tomis odehrál kotouč na vlastní střídačku a hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

26:27
    Goiš tečoval jen těsně vedle pravé tyče střelu z hokejky Kovaříka. Dopředu míří tentokrát Orlová.

26:54
    Dělovka Studeného pouze orazítkovala zadní mantinel za brankou Vojtka.

27:12
    Úspěšný Ilášuv zákrok proti střele Málka a následné zakázané uvolnění Orlové.

27:30
    Málek na hranici brankoviště z voleje nedokázal usměrnit kotouč za pozorného Iláše.

28:21
    Kundrátkovi stačilo poslat puk do prázdné klece. Obránce Orlové ale na poslední chvíli využil menšího zaváhání přerovského útočníka a silově ho od kotouče odstavil. Vzápětí střílel tvrdě, ale nepřesně Vlček. Následuje buly u brankáře Orlové.

28:44
    Iláš vykopl levým betonem pokus Davida Šťastného.

29:31
    Goiš v přečíslení volil střelu, Iláše ale se mu však překvapit nepodařilo.

29:34
    Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění a po menší odmlce se vhazuje u Vojtka.

30:14
    Kotouč po nahození Vydry nebezpečně poskakoval a Vojtek měl co dělat, aby mu kus černé gumy nepřeskočilo nastavený beton.

30:36
    Iláš si připsal sérii dvou úspěšných zákroků proti domácím útočníkům.

31:11
    Grepl poslal kotouč přes všechny čáry a je odpískán icing.

32:03
    Kolář byl společně se Šťastným dobře rozjetý a rýsovala se nadějná kombinace domácích. Bohužel pro Zubry se druhý jmenovaný dostal o zlomek vteřiny dříve za útočnou modrou než Kolář s kotoučem a je odpískán ofsajd.

32:31
    Brančík vyhrál buly přímo na Kundrátka, který svoji střelou Iláše nerozhodil. Opět se vhazuje v blízkosti orlovské branky.

33:48
    Galgonek vyhazuje kotouč na icing.

33:45
    Hra se opět začíná často přerušovat. Nyní byl domácímu celku odpískán ofsajd.

34:41
    Ditrich tečoval Palovu střílenou přihrávku jen těsně vedle levé tyče Ilášovy branky.

35:28
    Brančík se v přečíslení dvou proti jednomu rozhodl pro střelu, která byla nepřesná a slyšeli jsme pouze zvuk zadního plexiskla.

36:01
    Blinka přejel s kotoučem do útočného pásma již v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:27
    Hosté budou mít výhodu přesilové hry. Vyloučen je David Šťastný (PŘE) 2 minutami za sekání.

36:44
    Domácí se po vyhraném vhazování dostali rychle ke kotouči a dokonce se i chvíli zdrželi před brankou Orlové.

37:05
    Tomis svojí střelou vyprášil Vojtkův levý beton. Orlová je nadále v útočném pásmu s kotoučem na hokejkách.

37:21
    Jiří Goiš si vypracoval šanci ve vlastním oslabení na jejímž konci zasáhl bekhendem Iláše do masky.

38:30
    Domácí se v tomto oslabení dokázali ubránit a Šťastný může zpátky na led.

38:45
    Zientekovi přeskočil kotouč hokejku a Orlová po dobře strávené minutě před Vojtkem nyní ztrácí útočné pásmo.

39:01
    Šťastný nestačil dobruslit prudký Vlčkův pas a píská se icing, ještě buly u Vojtka.

39:57
    Kotouč se po odrazu odrazil mezi diváky, ještě nejspíše poslední buly před brankou Zubrů.

40:00

V této třetině jsme i přes několik mnoho šancí branku neviděli. Zubři si tak ponesou do poslední třetiny těsné vedení 2:1. Třetí třetina začne zhruba v 19:34.

40:01

40:16
    Zubři odstartovali poslední třetinu ofsajdem.

40:34
    Do šance se řítil z pravého křídla rozjetý Goiš. Jeho následnou střelu Iláš vytěsnil do bezpečí a vzápětí se hosté přesunuli do útočného pásma.

41:26
    Jakub Voznica bruslil úplně sám na Martina Vojtka. Útočník Orlové ale ve stoprocentní šanci netrefil branku.

42:29
    Vojtek pro jistotu přikryl kotouč do lapačky, protože Studený se snažil protlačit k dorážce.

43:37
    Iláš bez potíží schoval do lapačky pokus z hole Sakrajdy, buly po pravé ruce brankáře Orlové.

44:27
    Zubrům byl po zdlouhavé kombinaci při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd.

45:39
    Goiš se tlačil do branky hostí a smetl na led i brankáře Iláše. Po ukotvení branky do správného postavení se bude vhazovat před brankou Orlové.

45:53
    Orlová hrála dnes již podruhé v utkání v šesti a Zubry čeká početní výhoda pěti proti čtyřem. 2 minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Marek Matějíček (ORL)

46:07
    Hra vysokou holí a buly před Ilášem.

46:40
    Pokus Kovaříka vyrazil Iláš držadlem hokejky, pozorný zákrok brankáře hostí. Zubři se rozestavěli na přesilovkový trojúhelník a kombinují.

47:24
    Sakrajda mohl využít menšího zaváhání Iláše, který čekal střelu a povyjel si z brankoviště. Na útočníka Zubrů se usmívala prázdná branka, kterou Sakrajda trefit nedokázal.

47:53
    Iláš si připisuje další ze zákroků úspěšných. Orlová hraje v plném počtu, Zubrům se přesilovky vůbec nedaří.

48:17
    Za brankou Iláše se strhla menší potyčka. Rozhodčí budou vylučovat.

48:17
    Karel Vydra (ORL) 5. min + trest do konce utkání

48:17
    Matěj Málek (PŘE) 2+2 minuty za hrubost.

48:17
    Jan Kolář (PŘE) 2 minuty hrubost.

48:51
    Oba celky hrají ve čtyřech.

50:32
    Tomeček dobruslil odražený kotouč a jeho následná střela na Iláše byla zblokovaná do ochranné sítě.

51:28
    Sedláková zpětná žabička na Sakrajdu byla pro domácí bohužel ofsajdová.

52:19
    Tomeček nedokázal nejprve forhendem trefit prázdnou branku a vzápětí to měl na bekhend akorát proti němu ležel bránící obránce. Přerovský obránce však ani druhý pokus nedokázal zúžitkovat.

52:37
    Málek nikým nehlídaný v kleče netrefil odkrytou klec, Zubři teď spálili co mohli.

53:14
    Oba týmy zase hrají v plném počtu pět na pět. Orlová je momentálně u kotouče a operuje za Vojtkovou klecí.

53:51
    Hostům se nic vymyslet nepodařilo a na opačné straně bojoval o kotouč domácí Goiš. Ani domácím se však nic převratného vymyslet nepodařilo.

54:57
    Tomečkovu rozehrávku nikdo ze spoluhráčů nezachytil a píská se zakázané uvolnění.

55:46
    Kolářovo vyhození znamená icing. Blíží se nám závěr zápasu a domácí si stále drží pouze jednobrankový náskok.

56:48
    Zubři přidávají důležitou pojistku v závěrečných minutách zápasu. ZDENĚK SEDLÁK ujížděl společně se dvěma spoluhráči v přečíslení tři na dva. Přerovský útočník naznačil, že bude přihrávat, ale nakonce se rozhodl pro střelu, kterou Iláš uviděl až ve své síti. Asistence: Jiří Goiš, Kovařík.

57:25
    Orlová se snaží ještě dostat do šance. Vojtek měl štěstí, že povedená střela Pavliše neskončila v brance. To by bylo ještě drama.

59:01
    Máme tu poslední minutku třetí třetiny.

59:44
    Vypadá to, ale že už se na výsledku nic nezmění.

60:00

Zubři si drželi po dobu čtyřiceti minut těsný náskok 2:1. Orlová se v poslední části snažila o snížení, ale nabídnuté šance proměnit nedokázala. Zubři tak v závěrečných minutách přidali pojišťující trefu z hole Sedláka a zaslouženě si dnes připisují na své konto tři body. Dnes je to odsud z Přerova všechno, hezký zbytek středečního večera. (20:17:21)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 6. Pala, 14. Ditrich (Vlček, Kundrátek), 57. Sedlák (Goiš, Kovařík) – 11. Galgonek (Zientek)

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Janota, R. Šťastný – Haloda, Goiš, Sedlák – Kovařík, Sakrajda, Brančík – Málek, D. Šťastný, Školoud – Blinka, Kundrátek, Kolář – Ditrich.
    MSK Orlová: Iláš (Seifert) – Tomis, Hegegy, Sznapka, Zientek, Štefanka, Vydra – Szajter, Pavliš, Badžo – Studený, Grepl, Galgonek – Plášek, Mráz, Matějíček – Voznica, Blatoň.

Rozhodčí: Dědek – Linhart, Lošťák