Košice – Nitra 2:5 (kon.) | Skalica – Trenčín 4:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 4:1 (kon.)
Poprad – Martin 4:3 (kon.) | Piešťany – Žilina 3:0 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (1:1, - 2:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 12.01.2014, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Majster prežíva hektické obdobie, štvorzápasová séria prehier im veľmi na psychike nepridáva, takisto znervózňuje fakt, že po vyliečení opôr tímu Zvolen hrá pomerne horšie, ako s bojovnými mladými náhradníkmi aktuálneho majstra Slovenskej extraligy.

Domáca prehra s Nitrou na nulu naznačovala, že ďalšia "minikríza" je na svete, potom prišla prehra s trápiacimi sa Martinčanmi práve na ich ľade, keď doslova Zvolenčania pomohli menej presvedčivým výkonom navrátiť plný mesačný plat kolegom z konkurenčného tímu(čo sa možno ešte nestalo skutočnosťou, no Martinčanov víťazstvo nad majstrom určite nabudí a pomaly sa k tomuto kroku dopracujú).

Kde hľadať vysvetlenie, prečo Zvolen dokáže raz zahrať ako majster, neskôr ako adept na vyhadzov z najvyššej slovenskej súťaže ?

Pán Šupler ale istotne vie, čo robí, určite teda tuší, že každý neúspech je cestou k vylepšeniu svojho výkonu, ak sa dokážu hráči učiť na vlastných chybách.

Po odchode Lukáša Juríka prišla staronová tvár pod Pustý hrad, Vladislav Baláž však už od začiatku prízvukoval, že nemôže nahradiť plnohodnotne Lukáša Juríka, keďže on je center a Vlado hráva na krídle. Zatiaľ jeho slová neklamú, výkony Baláža sú zatiaľ iba bojovné, no bez potrebnej štipky šťastia, ktoré treba ku kanadskému bodovaniu.

Všetci sme si však zvykli, že naša najvyššia súťaž nemala nikdy favorita, vždy sa môže stať čokoľvek. Nanešťastie zápasy momentálne skôr ovplyvňujú (ne)skoré výplaty na účtoch samotných hokejistov, keď sa na vec pozrieme s otvorenými očami.

Banská Bystrica dokázala zatiaľ oveľa viac, ako jeho dnešný súper, z troch vzájomných zápasov Baranov a Rytierov v aktuálnej sezóne zatiaľ viac ukázali Zvolenčania.

Prvé derby bolo v znamení Bystričanov, neskôr však prišla prekvapujúca prehra na ľade Zvolena v pomere 0:8. Prekvapenie to bolo hlavne preto, že Zvolen hral práve vtedy v oklieštenej zostave a predzápasové predpoklady viac naznačovali úspech hostí. Napokon došlo, ako to už patrí, k niekoľkým bitkám a kolotoču pred Kalembovou bránkou. Práve Američan Kalemba si vtedy držal prvenstvo v úspešnosti brankárov celej súťaže, následná osmička na ľade pod Pustým hradom ho samozrejme zosunula z trónu, zaujímavosťou však vtedy bolo, že práve Kalemba vytrpel všetkých osem gólov, čo sa len tak na našich klziskách nevidí.

Tretie derby tejto sezóny bolo ešte prekvapivejšie a nieslo sa v znamení ďalšieho výprasku Baranov, teraz však ešte zahambujúcejšie bolo aj preto, že sa hralo v Banskej Bystrici. Zvolen tam dokázal vyhrať 6:1, lepší výsledok zatiaľ Rytieri na ľade v Bystrici nedosiahli.

Vzájomné zápasy hovoria v prospech Zvolena, forma zasa naznačuje víťazstvo hostí. Banskobystričania získali z posledných šiestich zápasov 15 bodov, zatiaľ čo Zvolenčania iba 5.

Osobne si myslím, že tento zápas zvládnu lepšie hostia, keďže po dvoch prehrách so Zvolenom určite budú chcieť zabojovať a využiť trápenie Zvolenčanov. Veľa šťastia pri tipovaní.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Chovan, Brabenec (C), Zuzin Peter – Baláž, Jurík (A), Podkonický (A) – Ďaloga, Bortňák, Síkela – Škvaridlo, Čanky, Puliš

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Saracino, Lepine, Martin, Bambúch (A), Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Macík – Konečný, White, Hudec (C) – Handlovský, Heizer (A), Bendík – Lunter, Zigo, Lamper – Wilson, Gašpar, Kadura

Rozhodca: Jonák, J.Konc – Holienka, Valach.

00:30
    Zvolen dal gól!
    MICHAL CHOVAN sa dostal do útočného pásma zásluhou Kamila Brabenca, Michal následne obišiel Bambúcha a triafa pravý roh bránky hostí ! Asistencie: Kamil Brabenec, Lubor Pokovič.

00:59
    Zvolenčania začali teda zápas lepšie, ako súper, zatiaľ však po úvodnom góle hrajú aktívnejšie hostia.

01:36
    Zvolenčania po dlhom čase pri puku, Mucha spoza bránky vysúva dlhou prihrávkou Škvaridla.

02:16
    Škvaridlo za bránkou Kalembu stráca puk, nasleduje však aj chyba hostí v strednom pásme.

02:49
    Ľahkú strelu zo stredného pásma Kalemba radšej kryje, nasleduje buly po jeho ľavici.

03:31
    Brabenec krásne odstavil od puku Hudeca za vlastnou bránkou a Šimko si môže nateraz oddýchnuť.

04:00
    Zvolen na buly pred Kalembom neuspel, z prava začína akciu hostí Bambúch.

04:26
    Milan Jurík sa nepredral cez obrannú dvojicu Predajniansky – Rosandič.

04:43
    Strela Martina Ďalogu bola zblokovaná, puk padol presne do Kalembovej lapačky a prerušuje sa.

04:55
    Ján Ťavoda to skúsil od modrej čiary, triafa však iba mantinel.

05:11
    Tomáš Zigo prekorčuloval útočnú modrú, následne strieľa zápästím iba do Šimka, znovu sa prerušuje.

05:25
    Lepine v strednom pásme zle prihrával na ľavú stranu, nasleduje akcia Zvolena.

05:54
    Michal Chovan v druhej gólovej šanci, tentokrát zápästím triafa iba vyrážačku Kalembu a stav sa nemení.

06:15
    Bambúcu cez Petra Zuzina dokázal vysunúť Bendíka, ten však stráca za domácou bránkou.

06:25
    Rastislav Konečný odchádza na trestnú za podrazenie, Zvolen má k dispozícii presilovú hru.

06:47
    Strela Jána Muchu od modrej nebola nebezpečná, nahodený puk netečoval ani jeden z domácich hráčov.

07:09
    Po následnom buly hostia dokázali dvakrát po sebe poslať puk až za Šimkovu bránku.

07:30
    Ďalšia neúspešná snaha domácich usadiť sa v pásme – tentoraz sa dokonca Hudec skoro prebojoval k streleckému pokusu z ľavého kruhu.

07:55
    White s Hudecom dokázali v oslabení prečísliť súpera v ich obrannom pásme, White nahrával Hudecovi pred prázdnu bránku, Hudec však netrafil dobre puk a gól z toho nie je.

08:25
    Hostia v plnom počte.

08:58
    Prvá desaťminútovka je ukončená už menej výraznou snahou oboch tímov o skórovanie.

09:35
    Hudec mohol strieľať z ľavého kruhu, nakoniec sa rozhodol pre prihrávku, tá bola nanešťastie pre hostí zblokovaná.

10:00
    Hostia sa usadili v útočnom pásme a Zvolen sa musí brániť.

10:35
    Šimko následne prerušuje zápas, keď puk prikrýva po strele od modrej čiary.

11:17
    Podkonický mohol strieľať, pri prechode do útočnej tretiny však chybuje a prihráva cez modrú čiaru späť, je z toho ofsajd a v hre domáci nemôžu pokračovať.

11:36
    Ťavoda získava puk a čaká s ním za vlastnou bránkou na rozohrávku.

12:20
    Ťavoda tentokrát aj pri streleckom pokuse od modrej čiary – Kalemba s prehľadom chytá.

12:39
    Strela Kaduru z pravého kruhu – Šimko vyráža na mantinel.

13:00
    Martin Ďaloga bol narazený na mantinel, našťastie sa však zodvihol a v hre pokračuje, takisto sa ani nevylučuje.

13:32
    Puliš strieľal zo stredného pásma, triafa iba mantinel, následne mohol Ďaloga dorážať vďaka dobrému odrazeniu, nepodarilo sa, triafa iba bočnú sieť.

13:50
    Zvolen pokračuje v snahe dostať sa z vlastného obranného pásma.

14:26
    Brabenec obetavo padá a hokejkou v poslednej chvíli ruší prečíslenie hostí.

15:12
    Handlovský prešiel za Šimkovu bránku po ľavej strane, tam však stráca puk a Zvolen sa môže opäť snažiť o ďalší útok.

15:27
    Buly pred Kalembom vyhráva Zvolen, následne však puk smeruje do stredného pásma pre nedorozumenie domácich hráčov.

15:59
    Saracino odstavil Síkelu pri jeho snahe zaútočiť, vynikajúci obranný zákrok.

16:05
    Banská Bystrica dala gól!
    PATRICK WHITE predviedol niečo, čo vo Zvolene nevideli diváci už dlho. Po úspešnom buly obkorčuloval bránku a zasúva za Šimka, ktorý sa nedokázal presunúť k ľavej tyčke. Asistencie: Michal Hudec.

16:38
    Banskobystričania na koni – tentoraz sa rozhodol Zigo prejsť s pukom spoza vlastnej bránky až do útoku.

17:17
    Patrik Lamper mohol poslať hostí do vedenia, v poslednej chvíli ho však dostavil domáci obranca a puk smeruje k mantinelu.

17:40
    Bendík v páde nedokázal prestreliť Šimka, bol však faulovaný.

17:53
    Andrej Podkonický odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

18:10
    Hudec strieľal z pravého kruhu iba do špičky Šimkového betónu.

18:48
    Michal Chovan bol následne v útočnej tretine jasne faulovaný, nevylučuje sa však.

19:15
    Puk teraz Zvolenčanom dosť často preskakuje cez hokejky pred ich bránkou, zatiaľ na to nedoplatili.

19:30
    Baláž dobre získal sekundy v útočnej tretine, keď pridržal puk pri mantineli.

19:50
    Handlovský dostal prihrávku pred prázdnu bránku, potom však nedokázal posunúť svoj tím do vedenia, puk posiela do spodnej zadnej tyčky bránky Šimka !

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli 2 ukážkové góly, najprv Chovan vymietol pravý roh Kalembovej bránky, následne v 17. minúte White obkorčuloval bránku a využil nepozornosť Šimka. Stav je teda vyrovnaný, na počudovanie zatiaľ na všetkých extraligových štadiónoch svieti stav 1:1.

Druhá tretina začne približne o 17:45.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:26
    Zvolenčania pri puku, Pokovič predlžuje po ľavej strane do útočnej tretiny.

20:55
    Nahodený puk do útočnej tretiny hostí nakoniec získal Konečný.

21:27
    Puk sa zatúlal ku Kalembovi, ten ho vyráža na mantinel ľavým betónom.

21:58
    Lukáš Bambúch strieľa z ľavého kruhu iba do vyrážačky Mareka Šimka, puk končí na ochrannej sieti.

22:00
    Zakázané uvoľnenie Zvolenčanov – buly nasleduje pred Šimkom.

22:06
    Baláž bol vrazený na mantinel pri Kalembovi, našťastie odchádza na striedačku po svojich, no s bolestivou grimasou.

22:30
    Kelsey vysunul Gašpara do útoku, jeho strela neuspela, následne Gašpar prihrával pred dezorientovaného Šimka na Kelseyho, puk sa však až k nemu nedostal.

22:58
    Škvaridlo v úniku strieľa z pravého kruhu iba do výstroje Kalembu.

23:43
    Peter Zuzin napáda obrancov hostí, napriek všetkému sa im rozohrať podarilo, nie však dovoleným spôsobom – je z toho zakázané uvoľnenie.

24:23
    Hraškova strela od modrej mala hlavu a pätu – počas clonenia Milana Juríka však Hraško nedokázal trafiť priestor bránky.

24:34
    Puk sa dostal k JÁNOVI ŤAVODOVI do pravého kruhu v útočnom pásme, ten napriahol a triafa to naozaj perfektne popod lapačku Kalembu – pre tohto hráča to bol prvý gól za zvolenské áčko a to už odohral 3 sezóny ! Asistencie: Michal Chovan, Martin Ďaloga.

25:16
    Zvolenčania nabudení hrajú svoju hru a znovu sú vo vedení, Šimko pomáha svojím spoluhráčom v rozohrávke...

25:38
    Následne však puk dostali domáci iba do stredného pásma.

26:15
    Bystričania sa sami vytlačili z útočného pásma, keď Wilson nedokázal zachytiť puk na modrej.

26:39
    Buly pred Šimkom vyhral Podkonický, predlžuje na Hraška a Zvolen je už v útočnej tretine.

27:17
    Milan Jurík však následne v útočnej tretine nedokázal dokorčulovať puk a neberie ho na hokejku.

27:40
    Lukáš Bambúch od modrej triafa iba do plexiskla.

28:17
    Gašpar nedokázal pred prázdnou bránkou dosiahnuť gól – Šimko vynikajúco špičkou hokejky zastavil puk !

28:40
    Zvolen sa v útočnej tretine zdržal iba chvíľu, následne sa prerušuje pre ofsajd.

29:18
    Škvaridlo sa dostal do stredného pásma, následne ale korčuluje späť k vlastnej bránke, keď nemal komu prihrať.

29:38
    Buly pred Kalembom – Zvolenčania získali puk, Pokovič od modrej následne iba nahadzuje.

29:59
    Brabenec zpred pravého kruhu takisto iba skúša pozornosť Kalembu, ten bez problémov kryje jeho strelu.

30:26
    Michal Chovan narobil teraz vzruch pred hosťujúcou bránkou, dlhšie sa neprerušuje, aktivita trochu ochabla.

31:01
    Michal Chovan bol následne natlačený do bránky hostí, tá bola posunutá a prerušuje sa.

31:38
    Veľká šanca hostí – Lunter v čistej šanci triafa iba výstroj Šimka, puk sa následne odrazil do vzduchu a dezorientovaný Šimko nevedel kde je, po dopade zastal pred bránkovou čiarou a Šimko v poslednej chvíli telom prikrýva a našťastie pre domácich zabraňuje gólu.

32:00
    Šimko puk posiela na mantinel, útok hostí však pokračuje.

32:30
    Bortňák nedokázal na prvýkrát vysunúť Škvaridla, na druhýkrát sa mu podarilo dosiahnuť iba zakázané uvoľnenie.

32:48
    Michal Hudec tečoval strelu Lepineho perfektne, puk padá na betóny Šimkovi, ktorý si zatancoval v bránkovisku a len tak tak posiela puk k mantinelu.

33:16
    Konečný v šanci, puk však triafa iba do lapačky Mareka Šimka.

33:39
    Podkonický sa snažil prihrávať cez dvoch obrancov na Milana Juríka, nepodarilo sa.

34:10
    Síkela iba posunul puk do útočnej tretiny, následne ho získali hostia, ktorí ihneď vyhadzujú, je z toho zakázané uvoľnenie.

34:42
    Lepine prihrával spoza bránky nepresne na Whitea, protiútok Zvolenčanov sa nepodaril.

35:07
    Petrovi Zuzinovi zobral puk Kadura, následne však Banskobystričan prihrával rukou, prerušuje sa.

35:55
    Bambúch od modrej čiary triafa iba mantinel, počas clonenia pred Šimkom tak nedošlo k strele.

36:26
    Kadura s Podkonickým sa pochytili na ľade, došlo však iba k strkaniciam.

37:09
    Heizer dokonale tečoval Bendíkovu strelu, Šimko si však pokryl priestor pri pravej tyčke a následne pri dorážkach mu pomohla aj obrana.

37:30
    Buly v útočnej tretine zvládli lepšie Zvolenčania, v rohu klziska však stratili puk.

37:43
    KAMIL BRABENEC najprv spálil niekoľko šancí, následne mohol zakončovať do odkrytej bránky a aj sa mu to podarilo, keby sme odfotili situáciu pri tomto góle, všimli by sme si, že v bránkovisku sú dva obetaví Banskobystričania, ktorí chceli vlastným telom zastaviť puk. Asistencie: Michal Chovan.

38:25
    Zvolen vo vlastnom obrannom pásme iba prežíva útoky hostí, na počudovanie hostia hrajú aktívnejšie, majú však menej šťastia.

38:53
    Pichnarčík odchádza na trestnú lavicu za držanie.

39:33
    Radomír Heizer netrafil prázdnu bránku z pravého kruhu, ďalšia šanca pre hostí skončila neúspechom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Premiérový Ťavodov gól je zatiaľ pre Zvolen víťazný, náskok Zvolena zvýšil v 38. minúte Kamil Brabenec. Zvolenčania sú na najlepšej ceste k víťazstvu.

Tretia tretina začne približne o 18:36.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:16
    Pokračuje presilová hra hostí, Zvolenčania sa po vyhratom buly oslobodili.

40:41
    Chris Saracino strieľa do poloprázdnej bránky, Šimko sa stihol presunúť a chytá perfektne lapačkou !

40:53
    Zvolen v plnom počte.

41:35
    Prihrávka Heizera v útočnej tretine nebola úspešná, Zvolen zakladá útok.

42:16
    Maritn Ďaloga zasekol puk v rohu pri hosťujúcej bránke, násedne však Zvolen stráca puk a aj pásmo.

42:37
    Puliš odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

43:04
    Zvolenčania bojujú o puk pri mantineli, zatiaľ sa oslobodiť nedokázali.

43:34
    White nastreľuje tyčku domácej bránky ! V hre sa pokračuje pri Šimkovej svätyni !

44:00
    Peter Zuzin z pravého kruhu strieľa iba nad Kalembu.

44:29
    Podkonický zablokoval prihrávku na Heizera, ktorý by po prípadnom spracovaní tohto puku mohol strieľať do prázdnej bránky, puk končí na ochrannej sieti.

44:37

44:44
    Marekovi Šimkovi sekli po lapačke, prerušuje sa, na ľad musí prísť lekár domáceho tímu a pozrieť sa na to.

44:44
    Po krátkej prehliadke priamo na ľade Šimko nasádza lapačku na ruku a v hre sa môže pokračovať.

44:47
    Buly pred Šimkom – to sa však bude ihneď opakovať, keďže sa puk dostal práve k Šimkovi, ktorý ho prikryl.

45:36
    Hraško predlžuje aj za cenu straty puku za Kalembovu bránku.

46:07
    Wilson sa dokázal dostať dopredu cez dvojicu protihráčov, sám však nič nevymyslel.

46:25
    Dnešné stretnutie sleduje 3140 divákov.

47:06
    Heizer prekorčuloval do útočnej tretiny, z pravého kruhu z uhla však nedokázal ohroziť Šimka.

47:21
    Baláž odchádza na trestnú za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

48:00
    Veľká šanca hostí, White skúšal znovu obkorčulovať bránku, obrancovia hostí už dvíhali ruky, gól však z toho nebol.

48:36
    Lepine od modrej čiary skackavý puk posiela iba na mantinel.

49:20
    Peter Zuzin oslobodzuje dlhým vyhodením puku, Kalemba pomáha v rozohrávke.

49:21

50:10
    Hraško iba nahadzuje do útočnej tretiny, hostia sa tak ľahko dostali k puku.

50:24
    Zigo skúšal obkorčulovať bránku na štýl Whitea, nepodarilo sa, následne sa pobil s Hraškom pri domácej bránke, vylučovať sa však nebude.

50:51
    Hostia začínajú spoza vlastnej bránky, dopredu vedie puk Hudec.

51:25
    Konečný v čistej šanci ! Šimko už ležal na ľade becmocný, Konečnému stačilo zdvihnúť puk, v poslednej chvíli však Šimko zdvihol nad betón lapačku a práve tam mieril Konečný, neuveriteľné, čo všetko dnes hostia ešte zahodia.

51:58
    Handlovský a Heizer sa po vzájomných prihrávkach dostali do útoku, vystreliť ale nedokázali.

52:30
    Zvolenčania už netvoria, čakajú na záver stretnutia a teda aj ich zisk 3 bodov.

53:06
    Zvolen sa musí brániť, po čase získava puk v súboji pri mantineli Chovan, ten sa následne radšej otáča a korčuluje za vlastnú bránku.

53:39
    Postavenie mimo hry hostí, vhadzuje sa v strednom pásme.

54:17
    White neuspel ani tentoraz, mohol prihrávať na ľavú stranu,neurobil však tak a iba po blafáku triafa Šimka.

54:55
    Martin sa neprebojoval do medzikružia s pukom, na druhej strane vzniká protiútok domácich.

55:17
    Kadura odchádza na trestnú za podrazenie, nasleduje presilová hra Zvolena.

55:40
    Z pravého kruhu v oslabení strieľa White, Šimko radšej prikrýva puk.

55:51
    PETER ZUZIN využíva nepozornosť Kalembu, ktorý najprv iba sledoval, ako Kamil Brabenec netrafil odkrytú bránku hostí bez prípravy, puk sa však následne odrazil na Zuzinovu hokejku a ten skóruje po ľade. Asistencie: Kamil Brabenec, Michal Chovan.

56:27
    Presilovú hru si zahrajú aj hostia, Hraško je vylúčený za držanie.

57:04
    Banskobystričania sa hrajú s pukom za domácou bránkou, po krátkom čase Ján Ťavoda oslobodzuje svoj tím.

57:30
    Zvolen sa oslobodzuje, hostia pôsobia bezmocne.

57:58
    Pokovič padá v súboji pri mantineli, hostia sú naďalej rozostavení v útočnej tretine.

58:14
    Peter Zuzin vykorčuloval s pukom do útočnej tretiny a nazbieral tak cenné sekundy.

58:27

58:59
    Čaká sa na koniec zápasu, o víťazovi zápasu je už rozhodnuté.

59:15
    Mucha z ľavého kruhu triafa iba Kalembu.

59:31
    Zvolen sa hrá s pukom za vlastnou bránkou, nasleduje buly po pravici Šimka.

60:00

Zvolen získava prvé body v tomto roku, Banskobystričania doplatili na nepremieňanie šancí.

Prajeme príjemný zvyšok dňa ! (19:08:34)

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 1. Chovan (Brabenec, Pokovič), 25. Ťavoda (Chovan, Ďaloga), 38. Brabenec (Chovan), 56. Zuzin Peter (Brabenec, Chovan) – 17. White (Hudec)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Chovan, Brabenec (C), Zuzin Peter – Baláž, Jurík (A), Podkonický (A) – Ďaloga, Bortňák, Síkela – Škvaridlo, Čanky, Puliš
    HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Saracino, Lepine, Martin, Bambúch (A), Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Macík – Konečný, White, Hudec (C) – Handlovský, Heizer (A), Bendík – Lunter, Zigo, Lamper – Wilson, Gašpar, Kadura

Rozhodčí: Jonák, J.Konc – Holienka, Valach