Severní Makedonie – Česko 24:24 (kon.) | Rusko – Srbsko 27:25 (kon.) | Č. Hora – Chorvatsko 22:27 (kon.)
Polsko – Francie 27:28 (kon.) | Bělorusko – Švédsko 22:30 (kon.)
Rusko
27:25 (14:14)
Srbsko
Středa 15.01.2014, 18:00Mistrovství Evropy mužů

Utkání skupiny (C) mezi ruským a srbským národním výběrem nám končí stavem 27:25 ve prospěch ruských házenkářů. První poločas nám nabídl víc než vyrovnanou házenou, ale v druhém poločase srbský celek naprosto střelecky odpadl a Rusko si zásluhou několika využitých brankových příležitostí začalo budovat brankový náskok, který byl pro Srby problém stáhnout. Házenkářům z Balkánského poloostrova rovněž dělala problém vysunutá ruská obrana, která dobře fungovala v druhém poločase. Srbsko se několikrát v druhém poločase pokoušelo o zvrat v utkání, ale na lepší a hlavně agresivnější hru ruského celku to v dnešním utkání nestačilo. V druhém poločase byl srbský brankář několikrát v utkání proti ruským spojkám bezmocný. Nutno podotknout, že si ale rusové v útoku stále nerozumějí, tak jak by chtěli. Z tohoto utkání si tedy cenné body odnáší ruský celek, který se v příštím utkání skupiny (C) střetne s polským házenkářským výběrem. Nezapomínejte sledovat na našich on-line přenosech další utkání, které se dnes večer budou hrát. Martin Petřek

60
    Konec zápasu. (27:25)

59
    Konec oddechového času pro Rusko. (27:25) (27:25)

59
    Ruský trenér si bere pár vteřin před koncem utkání oddechový čas. (27:25) (27:25)

59
    Na druhé straně palubovky Srbsko také úspěšné z postu křídla. (27:25) (27:25)

59
    V poslední minutě utkání se prosazuje z křídla Kovalev, který navyšuje vedení Ruska o tři branky. (27:24) (27:24)

58
    Petar Nenadic obdržel dvouminutový trest, což je pro Srby smrtelná rána v závěru druhého poločasu. (26:24) (26:24)

58
    Atman pálí z postu spojky a nemýlí se. (26:24) (26:24)

57
    Srbsko bude házet sedmimetrový hod, který využívá Vujin a snižuje tak na rozdíl jediné branky! (25:24) (25:24)

56
    Konec oddechového času pro srbský celek. (25:23) (25:23)

56
    Srbský trenér si bere oddechový čas. (25:23) (25:23)

56
    Srbský brankář Milic chytá brankovou příležitost ruského celku. (25:23) (25:23)

55
    Srbové střelecky neúspěšní ze spojek. V útočné fázi nyní Rusko. (25:23) (25:23)

55
    Toto je příležitost pro Rusy pojistit si utkání. Rusko nyní dokazuje že umí využít jak oslabení, tak přesilovou hru. Rusové nyní úspěšní z křídel. (25:23) (25:23)

54
    Nyní padne dvouminutový trest, ale na stranu srbského výběru. Za stavu 24:23 si půjde odpočinout na lavičku Zelenovic. (24:23) (24:23)

53
    Ale Rusko i v početní nevýhodě umí vstřelit branku. Přes trojblok se to podařilo z postu spojky Schelmenkovi. Na druhé straně palubovky z šestky přidává za Srby branku Zelenovic. (24:23) (24:23)

52
    Rusko si nyní nepomůže! Srbský celek bude hrát dvouminutovou přesilovou hru, což může být jeden z rozhodujících okamžiků tohoto utkání. (23:22) (23:22)

51
    Rusko střelecky neúspěšné ze spojek. Na druhé straně palubovky ale srbské spojky úspěšné. (23:22) (23:22)

Martin Petřek

Rusko: Pyshkin Alexandr, Polyakov Alexey, Shishkarev Daniil, Kovalev Dmitry, Zhitnikov Dmitry, Evdokimov Egor, Levshin Igor, Aflitulin Inal, Igropulo Konstantin, Skopintsev Oleg, Atman Pavel, Aslanyan Samvel, Gorbok Sergei, Kudinov Sergei, Shelmenko Sergey, Bogdanov Vadim.
    Srbsko: Toskic Alem, Radivojevic Bogdan, Stanic Darko, Nenadic Drasko, Nikcevic Ivan, Vujin Marko, Ilic Momir, Rnic Momir, Ilic Nemanja, Zelenovic Nemanja, Manojlovic Nikola, Nenadic Petar, Prodanovic Rajko, Stojkovic Rastko, Milic Strahinja, Mitrovic Uros.

Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez (ESP) Angel Sabroso Ramirez (ESP) EHF-SUPERVISOR Panos Antoniou (CYP) EHF-OBSERVER Henrik La Cour Laursen (DEN)