Severní Makedonie – Česko 24:24 (kon.) | Rusko – Srbsko 27:25 (kon.) | Č. Hora – Chorvatsko 22:27 (kon.)
Polsko – Francie 27:28 (kon.) | Bělorusko – Švédsko 22:30 (kon.)
Rusko
27:25 (14:14)
Srbsko
Středa 15.01.2014, 18:00Mistrovství Evropy mužů

Utkání skupiny (C) mezi ruským a srbským národním výběrem nám končí stavem 27:25 ve prospěch ruských házenkářů. První poločas nám nabídl víc než vyrovnanou házenou, ale v druhém poločase srbský celek naprosto střelecky odpadl a Rusko si zásluhou několika využitých brankových příležitostí začalo budovat brankový náskok, který byl pro Srby problém stáhnout. Házenkářům z Balkánského poloostrova rovněž dělala problém vysunutá ruská obrana, která dobře fungovala v druhém poločase. Srbsko se několikrát v druhém poločase pokoušelo o zvrat v utkání, ale na lepší a hlavně agresivnější hru ruského celku to v dnešním utkání nestačilo. V druhém poločase byl srbský brankář několikrát v utkání proti ruským spojkám bezmocný. Nutno podotknout, že si ale rusové v útoku stále nerozumějí, tak jak by chtěli. Z tohoto utkání si tedy cenné body odnáší ruský celek, který se v příštím utkání skupiny (C) střetne s polským házenkářským výběrem. Nezapomínejte sledovat na našich on-line přenosech další utkání, které se dnes večer budou hrát. Martin Petřek

60
    Konec zápasu. (27:25)

59
    Konec oddechového času pro Rusko. (27:25) (27:25)

59
    Ruský trenér si bere pár vteřin před koncem utkání oddechový čas. (27:25) (27:25)

59
    Na druhé straně palubovky Srbsko také úspěšné z postu křídla. (27:25) (27:25)

59
    V poslední minutě utkání se prosazuje z křídla Kovalev, který navyšuje vedení Ruska o tři branky. (27:24) (27:24)

58
    Petar Nenadic obdržel dvouminutový trest, což je pro Srby smrtelná rána v závěru druhého poločasu. (26:24) (26:24)

58
    Atman pálí z postu spojky a nemýlí se. (26:24) (26:24)

57
    Srbsko bude házet sedmimetrový hod, který využívá Vujin a snižuje tak na rozdíl jediné branky! (25:24) (25:24)

56
    Konec oddechového času pro srbský celek. (25:23) (25:23)

56
    Srbský trenér si bere oddechový čas. (25:23) (25:23)

56
    Srbský brankář Milic chytá brankovou příležitost ruského celku. (25:23) (25:23)

55
    Srbové střelecky neúspěšní ze spojek. V útočné fázi nyní Rusko. (25:23) (25:23)

55
    Toto je příležitost pro Rusy pojistit si utkání. Rusko nyní dokazuje že umí využít jak oslabení, tak přesilovou hru. Rusové nyní úspěšní z křídel. (25:23) (25:23)

54
    Nyní padne dvouminutový trest, ale na stranu srbského výběru. Za stavu 24:23 si půjde odpočinout na lavičku Zelenovic. (24:23) (24:23)

53
    Ale Rusko i v početní nevýhodě umí vstřelit branku. Přes trojblok se to podařilo z postu spojky Schelmenkovi. Na druhé straně palubovky z šestky přidává za Srby branku Zelenovic. (24:23) (24:23)

52
    Rusko si nyní nepomůže! Srbský celek bude hrát dvouminutovou přesilovou hru, což může být jeden z rozhodujících okamžiků tohoto utkání. (23:22) (23:22)

51
    Rusko střelecky neúspěšné ze spojek. Na druhé straně palubovky ale srbské spojky úspěšné. (23:22) (23:22)

51
    Srbové snižují na rozdíl dvou branek. V útoku ruský celek. (23:21) (23:21)

50
    Ze spojky vyslal střelu na bránu Atman, která končí v levém dolním rohu brány. (23:20) (23:20)

49
    Rusko opět vysunuje obranu, což je pro Srby v dnešním utkání problém. (22:20) (22:20)

48
    Srbové proměňují nařízený sedmimetrový hod. Na druhé straně ruský celek úspěšný z křídel. (22:20) (22:20)

47
    Srbsko bude hrát v početní nevýhodě. Rozhodnutí rozhodčích se ale nelíbí srbskému trenérovi, který toto rozhodnutí řeší s delegátem utkání. (21:19) (21:19)

46
    Srby bude v tomto utkání velmi mrzet brankový výpadek na začátku druhého poločasu. (21:19) (21:19)

46
    Rusové si špatně v útoku nahráli. Dopředu jdou srbští házenkáři. (21:19) (21:19)

45
    Ruský celek již v šesti. (21:19) (21:19)

45
    Nenadic prostřeluje obranu ruského celku a snižuje tak na rozdíl dvou branek. (21:19) (21:19)

44
    Rusové střelecky neúspěšní ze spojek. V útoku nyní Srbsko. (21:18) (21:18)

43
    Gorbok obdržel po verdiktu rozhodčích dvouminutový trest, což je výborná zpráva por Srby. Srbsko bude mít možnost dohnat brankovou ztrátu. (21:18) (21:18)

42
    Rusové se prosazují v útoku zásluhou střední spojky. (21:18) (21:18)

42
    Srbům signalizováno prorážení. V útoku jsou nyní ruští házenkáři. (20:18) (20:18)

41
    Nenadic prokličkoval mezi obranou ruského celku a snižuje na rozdíl dvou branek. (20:18) (20:18)

41
    Srbové přidávají branku z rychlého útoku zásluhou Nenadice. Na druhé straně palubovky úspěšné ruské spojky. (20:17) (20:17)

40
    Srbům signalizována útočná chyba. Dopředu jde ruský celek. (19:16) (19:16)

39
    Ze spojky obdržel na křídlo nahrávku Skopinstev, který brankovou příležitost využívá. (19:16) (19:16)

39
    Ruské straně končí oddechový čas. (18:16) (18:16)

39
    Z proskoku se prosazuje za Srby Vujin. Ruský trenér si vyžádal oddechový čas. (18:16) (18:16)

38
    V osmé minutě druhého poločasu se Srbsko poprvé prosazuje zásluhou Ilice, který se nemýlí z křídla. (18:15) (18:15)

37
    Rusové vysunují obranu, což dělá srbskému výběru problém. (18:14) (18:14)

37
    Srbsko opět pálí na bránu z postu spojek, ale neúspěšně. (18:14) (18:14)

36
    Ruská střelecká úspěšnost pokračuje. Rusové nyní přidávají branku zásluhou pivota. (18:14) (18:14)

36
    Srbsko v útoku neúspěšné v podání křídel. (17:14) (17:14)

35
    Rusové ze spojek neúspěšní. Dopředu jdou tedy házenkáři Srbska. (17:14) (17:14)

35
    Volný devítimetrový hod pro Rusy. (17:14) (17:14)

35
    Ruský tým bude hrát v početní nevýhodě. (17:14) (17:14)

34
    Rusové si stále drží tří brankové vedení. Srbský celek se nedokáže střelecky prosadit. (17:14) (17:14)

33
    Ruský brankář chytá střely srbských spojek. (17:14) (17:14)

33
    Konec oddechového času. (17:14) (17:14)

33
    Srbský trenér okamžitě reaguje oddechovým časem. (17:14) (17:14)

32
    Rusové nyní úspěšní z postu pivota. Vzápětí ruský výběr přidává další branku z rychlého útoku. (17:14) (17:14)

32
    Až na šestku došel ze spojky Shelmenko, který je autorem první branky druhého poločasu. (15:14) (15:14)

31
    Ruské oslabení končí. (14:14) (14:14)

31
    Rusové budou dohrávat 24 vteřin v početní nevýhodě. (14:14) (14:14)

31
    Začal druhý poločas. (14:14)

Rozehrávat bude srbský národní výběr.

Druhý poločas začíná již za 60 vteřin.

První poločas nám nabídl velice dramatickou a vyrovnanou podívanou, ze které nedokázal ani jeden z týmů odejít o poločase do šaten jako vítěz.

30
    První poločas skončil. (14:14)

29
    Přes dvojblok se z postu spojky v závěru prvního poločasu prosazuje Ilić, což znamená že oba dnešní celky budou odcházet do šaten za nerozhodného stavu. (14:14) (14:14)

29
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (14:13) (14:13)

29
    Rusko si v závěru poločasu stále drží jednobrankové vedení. (14:13) (14:13)

28
    Poměr střel na bránu je 38:26 ve prospěch Srbska. (14:13) (14:13)

27
    Ruský celek obdržel dvouminutový trest. Atman si půjde na dvě minuty odpočinout na lavičku, což znamená že srbský celek bude hrát 3 vteřiny 6:4. (14:13) (14:13)

27
    Oba celky se nedokážou střelecky prosadit. (14:13) (14:13)

26
    Ruský celek rovněž svůj útok nevyužívá. Dopředu jde znovu Srbsko. (14:13) (14:13)

26
    Srbsko v útoku neúspěšné z křídel. (14:13) (14:13)

25
    Rusové budou hrát v početní nevýhodě. (14:13) (14:13)

24
    Z devítky až na šestku prošel ruský Schelmenko, který se nemýlí. (14:13) (14:13)

23
    V útoku nyní celek Ruska. (13:13) (13:13)

22
    Z postu spojky proměňuje za ruský výběr Jevdokimov. Na druhé straně palubovky srbský výběr okamžitě odpovídá v podání Prodanovice. (13:13) (13:13)

21
    Srbové budou muset vystřelit ze strany rozhodčích je jim signalizována pasivní hra. V poslední chvíli proměňuje ze spojky Nenadic, který srovnává stav utkání. (12:12) (12:12)

20
    Faul při vzniklé brankové příležitosti znamená sedmimetrový pro Srby, který s lehkostí a přehledem využívá Vujin. (12:11) (12:11)

19
    Konec oddechového času pro srbský celek. (12:10) (12:10)

19
    Šiškarjov využívá svůj samostatný únik na bránu. Srbský trenér reaguje oddechovým časem pro své svěřence. (12:10) (12:10)

18
    Srbové nevyužívají svůj útok. Na druhé straně Rusko neúspěšné z křídel. (11:10) (11:10)

17
    Přes obranu Srbska krásně prokličkoval Gorbok, který využitou příležitostí posílá Rusko do vedení rozdílem jediné branky. (11:10) (11:10)

17
    Srbové budou hrát za nerozhodného stavu v početní nevýhodě. (10:10) (10:10)

16
    Ze vzdálenosti desíti metrů vyslal z postu spojky střelu na bránu Atman, který se nemýlí. Srbové okamžitě odpovídají z rychlého útoku. (10:10) (10:10)

15
    Úprava hrací plochy a následovat bude volný devítimetrový hod pro Rusko. (9:9) (9:9)

14
    Na obou stranách palubovky oba dnešní týmy nevyužívají své útočné šance. (9:9) (9:9)

13
    Stav utkání je zásluhou tohoto hráče srovnán. (9:9) (9:9)

12
    A nyní z proskoku přidává branku za Rusy Šelmenko. (9:9) (9:9)

11
    Srbové si drží vedení rozdílem jediné branky. (8:9) (8:9)

10
    Úspěšný autor předchozí branky Skopinstev nyní úspěšně proměňuje trhák. (8:9) (8:9)

10
    Skopinstev obdržel ze spojky nahrávku na křídlo, kterou úspěšně využívá. (7:9) (7:9)

9
    Kovaljov úspěšně proměňuje nařízený sedmimetrový hod. (6:9) (6:9)

9
    Přes bránící hráče se z šestky dokázal probojovat Nikcević, který přidává další branku utkání. (5:9) (5:9)

8
    Z postu spojky se prosazuje přes dvojblok Gorbok. Na druhé straně palubovky Rusko využívá nařízený sedmimetrový hod. (5:8) (5:8)

7
    Konec oddechového času pro ruské házenkáře. (4:7) (4:7)

7
    Nyní srbský výběr přidává dvě branky z rychlých útoků za sebou. Trenér ruských házenkářů reaguje oddechovým časem. (4:7) (4:7)

6
    Faul při jasné brankové příležitosti značí sedmimetrový hod, který využívá Kovaljov. (3:5) (4:5)

5
    Opět si ruští házenkáři nerozumí v útoku a netrestá to nikdo jiný, než Prodanović brankou z rychlého protiútoku. (3:5) (3:5)

4
    Rusko dvakrát za sebou chybuje v útoku, čehož využívá brankou z trháku Prodanović. (3:4) (3:4)

4
    Srbský výběr si zahraje oslabení. (3:3) (3:3)

3
    Ruským házenkářům prozatím střelba z křídel funguje, což potvrzuje využitou příležitostí Jevdokimov. Na druhé straně je autorem srovnávací branky srbského výběru Nenadic. (3:3) (3:3)

2
    Nyní se rusové prosazují z postu spojek. Vzápětí, ale Srbsko srovnává z rychlého útoku. (2:2) (2:2)

1
    Srbský národní výběr okamžitě odpovídá brankou. (1:1) (1:1)

1
    Z křídla otevírá utkání brankou Jevdokimov. (1:0) (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Za několik málo okamžiků nám odstartuje utkání mezi ruským a srbským národním výběrem.

Toto
    Toto utkání skupiny (C) odstartuje již zítra o čase 18:00. Přejeme vám zajímavou podívanou a ne méně zajimavý házenkářský zážitek. Martin Petřek

Ruská házenkářská reprezentace se v minulém utkání potkala na půdě Dánska s favorizovanými Francouzi, kterým podlehla poměrem 35:27. Rusové vytvořili v tomto utkání spoustu technických chyb. Zároveň si nedokázali v útocích přesně nahrát, ztráceli cenné miče a nedokázali se střelecky prosadit jako jejich soupeř. Nyní budou mít možnost nápravy ve střetu s házenkáři s Balkánského poloostrova.

Házenkáři z Balkánského poloostrova se v minulém utkání střetli s týmem Polska, který v dramatické bitvě zdolali o jedinou branku. Srbům se ulevilo, když odbyla poslední vteřina druhého poločasu a utkání končilo v jejich prospěch 20:19. Svěřence srbského trenéra Vladana Matice čeká v zítřejším utkání skupiny (C) nelehký úkol a to porazit dravé házenkáře z Ruska.

U 11. mistrovství Evropy v házené mužů, které se letos hraje v Dánsku, Vás vítá Martin Petřek. V dnešním utkání proti sobě nastoupí ruský a srbský reprezentační výběr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Petřek

Rusko: Pyshkin Alexandr, Polyakov Alexey, Shishkarev Daniil, Kovalev Dmitry, Zhitnikov Dmitry, Evdokimov Egor, Levshin Igor, Aflitulin Inal, Igropulo Konstantin, Skopintsev Oleg, Atman Pavel, Aslanyan Samvel, Gorbok Sergei, Kudinov Sergei, Shelmenko Sergey, Bogdanov Vadim.
    Srbsko: Toskic Alem, Radivojevic Bogdan, Stanic Darko, Nenadic Drasko, Nikcevic Ivan, Vujin Marko, Ilic Momir, Rnic Momir, Ilic Nemanja, Zelenovic Nemanja, Manojlovic Nikola, Nenadic Petar, Prodanovic Rajko, Stojkovic Rastko, Milic Strahinja, Mitrovic Uros.

Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez (ESP) Angel Sabroso Ramirez (ESP) EHF-SUPERVISOR Panos Antoniou (CYP) EHF-OBSERVER Henrik La Cour Laursen (DEN)