Děčín – Klatovy 12:2 (kon.) | Orlová – Vsetín 1:4 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 2:3 (po pr.)
Opava – SHK Hodonín 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:4 (kon.)
Nymburk – Sokolov 3:4 (kon.) | Milevsko – Jindř. Hradec 2:3 (po pr.) | Řisuty – Žďár n/S 7:5 (kon.)
Bílina – Klášterec nO 5:8 (kon.) | Pelhřimov – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Kobra 5:4 (2:0 po s.n.)

Poruba právě vstřelila branku!
    Šance domácích na dva body pohřbil LUDĚK KRAYZEL, který si sjel pro nahrávku a z blízka se nemohl mýlit. Proti tomu byl dokonce i Ondřej Kocián krátký.
    Asistence: Aleš Kilnar

63:47
    Kocián si připisuje skvělý zákrok lapačkou.

63:28
    Vrána před odkrytou bránou promáchl!

62:42
    Jedlička navíc dostává 10 minut osobního trestu.

62:42
    Jedlička je k nevoli stadionu odeslán na trestnou. Na mantinel poslal soupeře a ten se nezvedá.

62:01
    Kocián si připisuje další zmaření soupeřova snažení.

61:48
    Hned po buly střílel Chaloupka, vedle.

61:44
    Na druhé straně si připisuje zákrok také Kocián.

61:01
    Tečované nahození Kolibára si Tihlář pohlídal.

60:01

Drama nekončí, protože na 2:2 vyrovnal téměř přesně minutu před koncem zápasu hokejový matador Miroslav Javín. Je to opravdu paradox, protože předtím měla Poruba docela dost velkých šancí, ujalo se ale až nikým netečované nahození od modré, které Kocián nejspíš neviděl.

60:00

58:58
    Neuvěřitelné! Co všechno dokázal Kocián a obrana pokrýt, ale úspěch nakonec slaví nenápadně vypadající nahození MIROSLAVA JAVÍNA, který se trefil do horního růžku.

57:23
    Seidlerova střela z nultého úhlu končí Kociánovi v lapačce.

56:51
    Juraj Jurík na chvíli zbrzdil útok Poruby

56:38
    Puk byl po teči některého z hostujících hráčů tečovaný do ochranné sítě.

55:02
    A další...

54:56
    Zakázané uvolnění domácích.

54:28
    Javín dvakrát ostře vystřelil, napodruhé puk prosvištěl mimo a končí v rohu hřiště.

54:19
    Kocián raději podržel skákající kotouč.

54:12
    Puk v ochranné síti.

53:42
    Hostím se zase nepovedlo založení útoku a nahrávka šla přes všechny čáry na icing.

53:18
    Jestřábi vyhazují do středního pásma.

52:06
    Robin Malý se svíjí na ledě.

51:32
    Luňák dobře ukryl nahození od modré, Tihlář si však puk našel a pohlídal.

51:29
    Luňák nahrával před bránu kam se dral Stejskal, který se tam ale nedostal včas.

50:38
    Krayzel po chybě domácí obrany dostal prostor v mezikruží, vzápětí ale přestřelil.

48:49
    Zakázané uvolnění Prostějova.

47:08
    Polák od modré nahazoval na teč, nikdo se k ní však nedostal.

46:34
    Černý vymyslel zajímavou příležitost pro spoluhráče, kterému však utekl puk.

46:20
    Další početní výhoda pěti proti třem však Jestřábům vzápětí skončila. David Šebek byl totiž vyloučen za hákování.

46:13
    Duba si teď neporozumněl s mantinelem a těžce se zvedá z ledu. Rozhodčí příčinu, tedy faul soupeře, ocenili čtyřmi minutami pro Hruzíka.

45:59
    Veselý nahrál kousek od své brány jen soupeřovu hráči, který se však nedokázal dostat do dobré pozice k zakončení.

45:26
    Malý od modré čáry našel jen lapačku Tihláře.

45:16
    Stejskal si dobře najel na střelu, ta si však cestu do brány nenašla.

44:26
    Dvojnásobná početní výhoda pro Prostějov, vyloučen Hruzík za nedovolené bránění!

44:06
    Rozjetý Stejskal vypálil k tyči, jenže pouze do připraveného Tihláře.

43:12
    Marek Pavlačka odeslán na trestnou za hákování.

43:12
    Jedlička udělal v obranném pásmu hrubici když doslova navezl puk do soupeře. Katastrofa z toho však nebyla, hosté jsou totiž vylučováni.

42:18

42:03
    Belay ranou švihem prověřil Tihláře, ten byl pozorný a puk lape.

41:08
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

40:23
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Nádherný gól v podání prostějovského forvarda! Ne všichni diváci ještě byli pohodlně usazení když se jestřábi rozjeli ve dvou hráčích do dvou bránících soupeřů a LUKÁŠ LUŇÁK se s tím nemazal a vystřelil z kruhu přesně do šibenice!
    Asistence: Viktor Coufal a Polák.

40:01

Utkání nepozbylo ani ve své druhé části na své zajímavosti. Nejprve se prosadili po tlaku hosté a následně měli proti Jestřábům navrch. Prostějované se však z herní deprese dokázali oklepat a ještě ke všemu se jim podařilo zásluhou Michala Černého vyrovnat. Od té doby měli domácí borci více šancí a byli častěji na puku, navíc se ani Porubě nedařila hra v početní výhodě tak jako v úvodní třetině.

40:00

39:14
    Černý se v oslabení dostal do protiútoku, puk mu však sjel z čepele.

38:42
    Jestřábi vyhazují.

38:25
    Poruba drží přesilovkový zámek.

37:38
    Jan Veselý vyloučený za hákování za brankou Kociána.

36:25
    Černý znovu střílel, tentokrát však nešlo o nic nebezpečného, Tihlář kryje.

35:05
    V další šanci Michal Černý, tentokrát míří vysoko nad.

34:32
    Stejskalovu střelu od modré těsně před Tihlářem někdo tečoval, puk zamířil mimo tři tyče.

34:05
    Domácí fanoušci vhodili několik koulí z papíru na led, hra přerušena.

34:05
    Po střele od modré se puk dostal k Černému, který ještě na druhé tyči hledal Luňáka. Rychlejší však byl Tihlář!

33:27
    Utkání přihlíží 1628 diváků!

33:27
    Marek Slavík dalším vyloučeným a následuje tak téměř minutu a půl dlouhá početní výhoda 5 na 3 pro Prostějov.

32:55
    Polák střílel od modré, puk však byl tečovaný mimo branku.

32:48
    Jestřábi se hnali do útoku, snažení ale přerušil faul. Luděk Krayzel totiž zahákoval a jde si odpočinout na lavici hanby.

32:21
    Luňák šel se spoluhráčem ve dvou proti jedinému obránci, jenže nahrávka na něj neprošla.

31:10
    Zato na druhé straně následuje puk v síti a výbuch nadšení na tribunách. Po krásné ťukané se k puku dostal u tyče MICHAL ČERNÝ, který z první střílí do šibenice!
    Asistence: David Šebek, Jurík.

30:55
    Z otočky střílel Vrána, ale míjí.

30:38
    Branka Jestřábů posunuta.

30:12
    Stejskal si sice obhodil soupeře, následná střela se mu ale příliš nepovedla.

29:46
    Početní výhoda Toraxu zatím není příliš nebezpečné, teď jsou navíc hosté vykázáni z útočného pásma pro postavení hráče v brankovišti.

28:02
    Jiří Polák (PRO) poslán na trestnou za vysokou hůl.

27:13
    Jestřábi si nerozuměli v rozehrávce, puk sbírají hosté.

26:26
    POruba jela ve dvou proti jednomu, tentokrát však proti sobě měli severomoravané famózního Kociána s akrobatickým zákrokem.

26:15
    Černému na poslední chvíli před střelou poskočil puk.

25:45
    Michal Černý zavezl puk do pásma a na chvíli ho s kolegy udržel, střela z toho stejně ale nevznikla a domácí ztrácí pásmo.

24:31
    Wolf posílá puk pryč z obranného pásma Poruby.

24:09
    Domácí útočník sjížděl od mantinelu k ose hřiště s pukem, hostující hráč však byl proti a faulem ho zastavil. Potrestaným je Jiří Šindelář.

23:47
    Po nahrávce Antončíka vystřelil Martin Belay z osy hřiště do břevna!

22:48
    Hostující hráči byli teď dlouho v tlaku, který se jim nakonec vyplatil. Zblízka po pěkné souhře prostřelil Kociána JAN CHALOUPKA, brankářská jednička Prostějova neměla šanci zasáhnout.
    Asistence: Marek Pavlačka, Kilnar.

22:16
    Hosté teď naopak zle tlačí.

21:30
    Jestřábi se ocitli v přečíslení tří na jednoho, ovšem Stejskalova nahrávka byla příliš těžká na zpracování.

Další třetina začne přibližně v 17:50

Úvodní třetina šlágru kola sice branky nepřineslo, rozhodně se však bylo na co dívat. Oba týmy měly nemálo šancí a brankáři se měli co ohánět. O něco více ze hry měli hlavně ze začátku utkání hostující hokejisté, díky přesilové hře však přebrali v závěru třetiny iniciativu Jestřábi a málem se radovali ze vstřelení branky když mu byli blízko Antončík a Kolibár. Uvidíme, co nám přinese dalších 40 minut hry, vše je otevřené.

20:00

19:41
    Kocián si s první střelou soupeře v přesilovce poradil.

19:20
    Antončík znovu vyloučen, tentokrát za sekání.

18:22
    Opakované závary Jestřábů, ale branky se zatím svěřenci trenéra Zachara ne a ne dočkat.

17:41
    Kolibárův první pokus byl zblokovaný, ten druhý z bekhendu po teči skončil mimo branku. Ale velmi slibné pozice pro domácí hokejisty!

16:43
    Dalším hráčem odeslaným na trestnou lavici je Marek Pavlačka za hákování.

15:43
    Dvakrát během jednoho střídání se právě Antončík dostal do slibné pozice, avšak nedává.

13:00
    Vyloučeným na domácí straně je Šimon Antončík.

12:47
    Michal Černý ostře vypálil, ale příliš vysoko.

12:10
    V krátkém čase podruhé posunuta branka hostí.

10:44
    Kilnar vybojoval puk, zavezl ho do útočného pásma, přenechal Šindelářovi, který prověřil lapačku Kociána.

10:35
    Nahození Kolibára nebylo přesné

08:07
    Střela od domácího obránce od modré se poodrážela od shluku hráčů před bránou a skončila v rohu kluziště.

07:41
    Luňák v tutovce kdy byl osamocen v mezikruží selhává!

07:14
    Luděk Krayzel vyloučen za hákování, přesilovka pro Jestřáby.

07:14
    Klička Belayovi nevyšla, puk nakonec končí v moci Tihláře.

06:50
    Kilnar se protáhl podél mantinelu i s pukem a řítil se na Kociána. Ten ho vychytal hostující útočník však trochu přehnal rychlost a navštívil Kociána v brance.

06:32
    Bojuje se teď pro změnu u mantinelu.

05:45
    Seidler střílel hned po buly a Kocián byl donucený k pohotovému zákroku vyrážečkou, čímž zamezil jistému gólu!

05:35
    Prokop střílel přes klubko hráčů, puk se od něho odrazil a dopadl před Kociána, který kryje.

05:28
    Vhazování před Kociánem.

04:00
    Hrálo se dlouho bez přerušení. To přišlo až po střele Pavlačky do betonu Kociána.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička, Kořínek – Antončík, Belay, Šebek, Černý, Venkrbec, Stejskal, J.Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D.Jurík, Kryl

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Rudl) – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Sedlář, Seidler, Krayzel, Vaněk, Kilnar, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.

Vítám vás z prostějovského zimního stadionu! Za necelou půlhodinu začne další souboj místních Jestřábů. A tentokrát se bude určitě na co dívat, soupeřem totiž není nikdo jiný, než Poruba, která dlouhodobě Prostějov stíhá na vrcholu tabulky. Ani jednomu z týmů se však v poslední době příliš nedaří a oba týmy vyšly v novém roce hned dvakrát bodově zcela naprázdno. Na přitažlivosti duelu to však neubírá, spíš právě naopak. Už 45 minut před zápasem se před stadionem shlukovali hokeje chtiví obyvatelé města a okolí a podle zpráv je aktuálně před halou docela slušné množství lidí. A další stále přicházejí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 32. Černý (Šebek, Jurík), 41. Luňák (Polák) – 23. Chaloupka (Pavlačkka, Kilnar), 59. Javín (Sedlář), 65. Krayzel (Kilnar)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Rudl) – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Sedlář, Seidler, Krayzel, Vaněk, Kilnar, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar