Vsetín – K. Vary 3:8 (kon.) | Jihlava – Třinec 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:1 (1:0 po s.n.)
Chomutov – Slavia 3:6 (kon.) | Sparta – Zlín 6:2 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 5:3 (kon.)
Havířov – Pardubice 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – Hr. Králové 0:5 (kon.) | Kladno – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Plzeň – Kometa Brno 5:4 (po pr.) | Písek – Ústí n/L 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 18.01.2014, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava. • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nadstavbové části skupiny play-off RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém se proti sobě na Horáckém zimním stadionu postaví domácí Dukla a hosté z Třince.

Dukle se zatím v nadstavbové části nedaří. Z pěti utkání vytěžila zatím jen bod, když v posledním zápase podlehla na nájezdy prvním Vítkovicím v poměru 2:3. Se ziskem 46 bodů patří Jihlavě 11. místo z dvanácti týmů.

Třinec se zatím nachází v tabulce na páté příčce se ziskem 65 bodů. V pěti zápasech si třinečtí hokejisté připsali tři výhry za plný počet bodů, jednu výhru na nájezdy a jednu porážku. Naposled porazili Oceláři poslední České Budějovice poměrem 2:7.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) – Pospíchal, Port, Pražák, Mandát, Kochánek, Klofáč, Dörrer – Ondráček, Balaštík, Bambula – Kolouch, Vala, Nováček – Hoskovec, Dvořák, Peschout – Hubert, Zayml, Dupljaku. Trenér: Štěpán Moravec.

HC Oceláři Třinec: Fendrich (Dudáček) – Walaski, Michal Roman, Bartko, Stránský, Janiczek, Cienciala, Adámek, Bartoň – Miloš Roman, Pála, Poruba – Kofroň, Murín, Stuchlík – Sikora, Trčka, Sztwiertnia – Christov, Petrák, Švaňa. Trenér: René Mucha.

Rozhodčí: Klouda – Plák, Rampír.

00:01

00:09
    Zakázané uvolnění Třince.

00:27
    Bambula obkroužil branku Třince a u levé tyče Fendricha vystřelil. Trefil pouze jeho levou ruku.

01:21
    Z pravé strany najížděl na Vacka David Kofroň, ale přes obránce Dukly nevystřelil.

01:45

02:29
    Třinec dvakrát nahodil puk za branku Vacka, ale ani jednou ho nezískal, pozorná jihlavská obrana byla u kotouče dříve.

02:54
    Na útočné modré měl daleko k puku Lukáš Zayml.

03:33
    Oba týmy nyní bojují o puk ve středním pásmu, do šancí se nikdo příliš nedostává.

04:24
    Třinec několikrát bojoval o puk před Vackem, ale ani jednou se ke střele nedostal a Dukla nakonec odpaluje kotouč na druhou stranu.

04:59
    Útok Třince zakončil střelou Vít Christov, kterou má Vacek v lapačce.

05:25
    V přetlačovované o puk za brankou Třince zvítězili hosté a zakládají rychlý protiútok.

05:43
    První z dvojice bratrů Romanů, obránce Michal, si po pravé straně najel před Vacka a z pravého kruhu trefil pravou tyčku!

06:20
    Dukla právě vstřelila branku!
    Otřepané nedáš – dostaneš se opět potvrzuje. Dukla se po protiútoku dostala k puku, který Peschout zavezl před branku. Nejdůrazněji si před Fendrichem počínal JAKUB HOSKOVEC (2+1), který se ujal puku a zamířil přesně doprostřed branky. Asistence: Richard Peschout (0+2).

07:23
    Zakázané uvolnění Třineckých.

07:41
    Třinec si zahraje přesilovou hru.

08:15
    Šestice třineckých hokejistů motala před Vackem pětici hráčů Jihlavy, v největší šanci byl zřejmě David Kofroň, který se zjevil sám před Vackem, ale ten ho vychytal a následně přerušili hru dotykem puku hráči Dukly.

08:15
    Vojtěch Balaštík (JIH) dostává dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 1-0.

08:37
    Poté, co Vacek chytá střelu Walaského od modré, se Dukla osvobozuje.

09:00
    David Vacek (JIH) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry. Na vyloučení: 2-0. Přesilovka pro třinec pět na tři dlouhá minutua sedmnáct vteřin.

09:04
    Dukla vyhazuje ihned po buly puk.

09:46
    Hosté jsou nastěhování před Vackem.

09:56
    Pospíchal dobře zabojoval o puk a nedovolil hostům vystřelit.

10:01
    Murín trefil z levé strany pouze boční síť Vacka.

10:15
    Dukla ve čtyřech.

10:53
    Domácí se osvobozují a vyhazují puk před Fendricha.

11:00
    Jihlava ubránila jak dlouho přesilovku hostů pět na tři, tak následnou zkrácenou výhodu Třince jednoho muže v poli, a je v plném počtu.

11:45
    Hosté chybují na obranné modré, čehož využila Dukla ke kombinaci. Následná střela Klofáče od modré našla hruď Fendricha.

11:51
    Tak tohle byla lahůdková přihrávka hostujícího Matěje Murína pro Rostislava Klofáče, který předal kotouč Danielu Kolouchovi. Ten o něj ale v útočném pásmu přišel.

12:18
    Zakázané uvolnění Dukly po nepřesné přihrávce Klofáče.

12:32
    V situaci dva na jednoho hledal Kolouch najíždějícího Nováčka, ale poslal mu příliš skákavý puk, který Nováček neměl šanci zpracovat.

13:21
    Zpoza branky Jihlavy rozjíždí útočnou akci Vladimír Port.

13:38
    Puk je za brankou hostů, kde ho ale rychle vyváží Kryštof Stuchlík. Dostal se až na pravý kruh, odkud vystřelil, jeho sražená rána končí v ochranné síti.

14:42
    Dukla při tlaku hostů raději vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

15:00
    Filip Nováček si najel před branku Fendricha, kde se prosadil i proti třem hráčům Třince a vystřelil. Jeho pokus projel těsně vedle pravé tyče gólmana hostů.

15:38
    Po pravé straně unikal s pukem Vala, daleko se však nedostal.

15:55
    Tvrdý hit jednoho z jihlavských hráčů na soupeře na obranné modré Dukly.

16:06
    Vacek raději kryje střelu Stuchlíka, aby se nikdo z hostů nedostal k dorážce.

16:19

16:38
    Poměrně nepřesná kombinace na obou stranách končí pukem za brankou Vacka.

16:53
    Nyní gólman Dukly raději chyt nahození Michala Romana.

17:22
    Jiří Ondráček se zkoušel prosadit dorážkou z bezprostřední blízkosti, ale Fendrich byl pozorný. V následném závaru se ujímají puku hosté.

18:03
    Jan Trčka projel celou šíří kluziště jako motorová myš, objel i branku Vacka, při pokusu zasunout puk k levé tyči domácí branky už však úspěšný nebyl.

18:41
    Pokud se nepletu, poprvé v celé nadstavbové části se Jihlava dostává do dvougólového vedení. Hra se rychle přesunula před branku Fendricha, kde po akci Mandáta doklepl DANIEL KOLOUCH (11+5) puk zblízka za záda gólmana Fendricha. Asistence: Michal Mandát (1+3), Filip Nováček (6+7).

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině byla Dukla aktivnější a vytvořila si více gólových šancí. V sedmé minutě poslal domácí do vedení Jakub Hoskovec a minutu před koncem navýšil vedení Dukly Daniel Kolouch.

Další třetina začne přibližně v 12:46.

20:01

20:21
    Ofsajd Třince při přechodu do útoku.

20:33
    I přes poněkud kostrbatou kombinaci se Dukla dostává před Fendricha.

21:16
    Dukla si dobře poradila s napadajícími hráči Třince a má puk ve své moci.

21:39
    Avšak jen na krátko, Třinec je velmi aktivní a nepouští Duklu dál než do středního pásma.

22:21
    Po akci Christova raději Vacek zalehl puk.

23:00
    Tečovaná střela Porta od modré skončila na hrudi Fendricha.

23:35
    Nepřesnosti jsou vidět na obou stranách, oba týmy rychle ztrácejí puky.

24:02
    Adámek se dostal na útočné modré ke střele, ale trefil jen svého spoluhráče clonícího před branou.

24:32
    Ani napodruhé nebyl Adámek přesný, nyní mířil hodně mimo branku Vacka.

25:03
    Po dlouhé době byla u puku také dukla, ale Lukáš Vala střelou z pravé strany neohrozil Fendricha, protože byl jeho pokus zblokován.

25:48
    V situaci Dukly dva na jednoho našel Nováček mezi kruhy najíždějícího Koloucha, který svůj dvanáctý gól v sezoně nepřidal, protože netrefil odkrytou klec a mířil vedle.

26:21
    Kolouch sice přešel přes obránce Třince, vystřelit už však nedokázal.

26:50
    Zakázané uvolnění hostů.

26:59
    Kochánek si dobře poradil s napadajícími hráči Třince a vyváží puk.

27:22
    Tvrdou ránu Hoskovce z pravého kruhu vyráží Fendrich před sebe, kde se puku ujímají hráči hostů.

27:43
    Šarvátku za Vackovou klecí ukončují rozhodčí, něco si mezi sebou dost důrazně vyříkávali Zayml a Christov.

28:24
    Třinci se nedaří, místo slibně se rozvíjejícího protiútoku se hosté museli bránit, protože Bartko nahrál pouze na hůl napadajícího hráče Dukly.

28:28
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

28:35
    Po buly před Vackem se k puku dostal Bambula, poslal ho na VOJTĚCHA BALAŠTÍKA (10+11), který ujel po levé straně a z levého kruhu prostřelil Fendricha. Asistence: Jiří Bambula (10+7).

29:16
    Dukla dobře brání střední pásmo, třetí gól ji viditelně povzbudil.

29:35
    Přesilová hra pro Třinec. Daniel Kolouch (JIH) dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Na vyloučení: 3-0.

29:44
    Přetlačovaná za brankou Vacka byla sice úspěšná pro Duklu, ale ta nevyhodila.

30:01
    Walaski mířil z pravého kruhu vedle, a i kdyby trefil branku, do rány mu padal jeden z beků Dukly.

30:09
    Další střela Walaského, tentokrát už Vacek musel zasahovat. Vyrazil puk na pravý kruh k Christovovi, který se však dorážkou neprosadil.

30:19
    Dukla se osvobozuje.

30:59
    Ofsajd třineckých hokejistů.

31:15
    Po pěkné kombinaci Třince se ke střele zblízka dostal Miloš Roman, ale Vacek výborně vyrazil puk!

31:35

31:38
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

32:28
    Další přesilová hra pro hostující hráče. Filip Nováček (JIH) dostává dvě minuty za faul kolenem. Na vyloučení: 4-0.

32:47
    Jihlavští se osvobozují.

33:03
    Třinecký bek Walaski zachytil puk kousek za modrou čárou, následně je pískán úmyslný ofsajd.

33:25
    Střelu Stránského tečoval Jan Poruba vedle levé tyče Vacka.

33:57
    Dukla se znovu osvobozuje, zatím hraje svá dnenší oslabení velmi dobře.

34:28

34:35
    Pospíchal viděl z trestné lavice najíždějícího Filipa Nováčka a adresoval mu puk, ten ho však nezpracoval nejlépe a poslal ho jen k Fendrichovi, který před dotírajícím Jihlavanem raději pokryl kotouč.

34:39
    Střela Nováčka prolétla vedle pravé tyče Fendricha.

35:31
    Dukla se mohla dostat do rychlého protiútoku tři na jednoho, ale přihrávku Valy na Nováčka zachytil jeden z hráčů hostů.

36:58
    Poněkud kostrbatá kombinace na obou stranách končí, puk mají Třinečtí a pokouší se dostat před Fendricha.

37:24
    Ondráček přihrávkou z pravého kruhu hledal před branou na teč Bambulu, kterému chyběl jen malý kousek, aby dosáhl na puk.

38:04
    Porába sáhl hokejkou na obranné modré do obličeje Nováčka, který nyní leží na ledě.

38:11
    Už se však zvedá a je tu první přesilovka pro Duklu. Jan Poruba (TRI) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Na vyloučení: 4-1.

38:43
    Po několika odrazech puku už už zakončoval před odkrytou klecí Jiří Bambula, ale z hole mu odpálil puk třinecký obránce Walaski.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Od modré tvrdě vystřelil Port, mířil však vedle levé tyče Fendricha.

40:00

Také ve druhé třetině byla Dukla aktivnější a zásluhou Balaštíka odskočila svému soupeři krátce před polovinou zápasu už na tři góly. Do konce třetiny již branka nepadla, takže zatím je k výhře blíže Jihlava.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

40:11

40:30

40:47
    Střelu Miloše Romana bez problémů likviduje Vacek.

41:07
    Dukla má puk ve své moci a rozjíždí útok.

41:20
    Hoskovec se sice dostal do útočného pásma, ale nevystřelil ani nenahrál puk.

41:43
    Ofsajd Jihlavy.

42:27
    Zakázané uvolnění Dukly.

43:10
    Třinec je častěji před brankou Vacka, domácí ale zatím menšímu tlaku hostů odolávají.

43:25
    Jako tank se řítil Balaštík do útočného pásma a zbavil se dvou hráčů Třince, jenže na třetího již nevyzrál a nezakončil tak.

44:27
    Nováček obrkoužil klec, ale následně přišel o puk. Poté se před Vacka dostával Miloš Roman, ale gólman Dukly si vyjel z branky a odpálil kotouč pryč.

45:53
    Fendrich raději před svojí brankou kryje puk před dotírajícími hráči Dukly.

47:08
    Ondráček ponechal puk mezi kruhy pro Nováčka, který zblízka vystřelil, jenže trefil jen beton gólmana hostů. I tak jsme ale viděli velkou šanci Dukly.

47:28
    Pražák sice na útočné modré přišel o puk, zárodek protiútoku Třince ale hodně rychle zanikl díky dobré práci Pražákových spoluhráčů.

49:24
    Střela Stuchlíka zblízka skončila na betonu Vacka, stejně jako dorážka útočníka Třince.

49:39

50:17
    Třinec míří do rychlého protiútoku.

50:25
    Ten však končí ofsajdem.

50:55
    Pátá přesilová hra pro Třinec. Dvě minuty za podražení dostává Jakub Hoskovec (JIH). Na vyloučení: 5-1.

51:06
    Třinec kombinuje přd brankou Dukly.

51:17
    Po chybě na útočné modré Třince obral hosty o puk Bambula, přihrál ho do jízdy VOJTĚCHU BALAŠTÍKOVI (11+11), který našel skulinku ve výstroji Fendricha a jeho střela zaplula přesně k pravé tyči branky Třince. Asistence: Jiří Bambula (10+8).

52:24
    V pokračující početní výhodě se hosté neprosazují, Dukla se osvobozuje a následně je pískáno zakázané uvolnění Třince.

52:55

53:33
    Jiří Bambula střelou zleva nepřekonal Fendricha.

54:43
    Jihlava dohrává bez problémů zápas a míří za svým prvním tříbodovým vítězstvím ve skupině A.

55:34
    Po akci Dukly je puk znovu před Vackem, ale gólman Dukly vyráží kotouč.

55:59
    Před brankou Fendricha se dorážkou zblízka neprosadil Richard Peschout.

56:31
    Nováček přihrával před brankou na Koloucha, ale poslal mu puk na paty.

56:52
    Střela Mandáta od modré míří vedle pravé tyče Fendricha.

57:09
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici odjíždí Daniel Kolouch (JIH), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Na vyloučení: 6-1.

57:21
    Střelu od modré v podání Adama Ciencialy bez problémů chytá Vacek.

57:29
    Bambula i v oslabení zavezl puk před Fendricha. Sice o něj vzápětí přišel, ale ušetřil Dukle cenné vteřinky z oslabení.

57:53
    Vacek už ležel téměř překonaný ve své brance, ale hostům se jej nepodařilo přehodit a Šváňa následně netrefil skákavý puk.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:39
    Rána Stránského od modré opět nebyla přesná a prolétla vedle levé tyče Vacka.

59:00
    Za brankou Vacka si něco vyjasňuje Vít Christov a Rostislav Klofáč. Oba následně míří na trestnou lavici za hrubost. Na vyloučení: 6-2.

59:09

59:35
    Dukla se osvobozuje na zakázané uvolnění.

59:57
    Tři vteřiny před koncem jsou tu další potyčky za brankou Vacka a bude se znovu vylučovat. Již předtím měl rozhodčí zdviženou pravici. Na trestnou lavici Dukly míří na dvě minuty Filip Nováček (JIH) – krosček a Vladimír Port (JIH) – hrubost. Za hosty odjíždí na dvě minuty na lavici Kamil Sikora (TRI) – dvě minuty, hrubost. Na vyloučení: 8-3.

60:00

Ve třetí třetině přidala Dukla ještě jeden gól a bez problémů si pohlídala první vítězství v nadstavbové play-off skupině, když porazila Třinec poměrem 4:0.

S konstatováním, že Třinec po včerejší hladké výhre v Českých Budějovicích 7:2 podlehl na Horáckém zimním stadionu Jihlavě poměrem 4:0, čímž si Dukla připisuje první výhru ve skupině A, se s Vámi loučí a hezké sobotní odpoledne přeje Tomáš Lysý. (14:05:18)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 7. Hoskovec (Peschout), 19. Kolouch (Mandát, Nováček), 29. Balaštík (Bambula), 52. Balaštík (Bambula)

Rozhodčí: Klouda – Plák, Rampír