Columbus – Washington 5:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 4:2 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 1:4 (kon.)
Tampa – San Jose 4:5 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Washington Capitals
Sobota 18.01.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Kanadsko-americká NHL má v noci z pátku na sobotu na programu 2 zápasy, z nichž se zaměříme na duel, v němž Columbus Blue Jackets přivítá na svém ledě Washington Capitals. Úvodní vhazování bude provedeno v jednu hodinu po půlnoci.

Washington zatím okupuje poslední pozici pro postup do play-off. Ze 47 utkání získal 52 bodů za bilanci 22 vítězství, 17 porážek a 8 porážek po prodloužení či nájezdech. Jejich brankový poměr je 140:141. V posledních utkáních se hostům příliš nedařilo a to jak střelecky, tak i herně.

Nicklas Bäckström – 47z. – 48b. (11+37)
    Michail Grabovskij – 45z. – 33b. (12+21)

Domácí jsou ve Východní konferenci v průběžné tabulce na 12. místě. V posledních zápasech se jim celkem daří. Získali doposud 48 bodů, za 22 vítězství a 20 porážek, ve čtyřech případech odešli poraženi v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Jejich brankový poměr je 129:131.

Češi a Slováci na ledě

Marián Gáborík je stále na listině zraněných hráčů Columbusu, takže nejspíše do dnešního střetnutí nezasáhne. V brance Washingtonu by se naopak mohl objevit český brankář Michal Neuvirth, který zatím odchytal 9 utkání a to především vinou zranění. Dále by se v dresu Capitals mohl objevit rodák z Třebíče Martin Erat, kterému se sezóna nedaří, zatím v 39 utkáních nasbíral 15 gólových asistencí.

Utkání začne přibližně v 1:10.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Wisniewski, Johnson, Nikitin, Murray, Savard, Prout – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Horton, Anisimov, Jenner – Umberger, Johansen, Foligno – Tropp, Letestu, MacKenzie.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Alzner, Green, Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin, Grabovskij, Laich – Brouwer, Bäckström, Fehr – Ward, Johansson, Chimera – Wilson, Beagle, Erat.

Rozhodčí: Pochmara, Meier – Amell, Cvik.

Oba týmy nastupují na led.

00:01

00:08
    Domácí vyhráli úvodní vhazování, Wisniewski posílá puk za Grubauera.

00:33
    Okolo hostující branky krouží Atkinson.

00:40
    Nakonec přichází střela Calverta, která přestřeluje kromě branky i hrazení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:08
    Foligno dostal kotouč do útočného pásma, ale hostům se povedlo osvobodit.

01:38
    Anisimov dostihl kotouč ještě v útočném pásmu, jeho bekhend Grubauer vyráží.

01:46
    Špatné vhazování, bude se opakovat.

02:00
    Fehr ze středního pásma poslal puk za Bobrovkseho. Washington chce dobývat útočné pásmo.

02:30
    Fehr se nakonec dostal na kruhu ke střele, Bobrovskij předvedl zákrok lapačkou, puk putuje do rohu.

02:38
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

02:56
    Domácí brankář je v permanenci střel, zatím žádnou střelu za svá záda nepustil.

03:12
    Alexandr Ovečkin dostal na kruhu trochu prostoru, bohužel pro něj jeho pokus byl tečován do ochranné sítě.

03:34
    Alzner hledal Grabovského mezi kruhy, ale domácí pas vystihli.

04:02
    Bruslí se nahoru dolů, zatím je to však bez střelby.

04:50
    Erskine nevěděl co s pukem, tak jej ve středním pásmu odevzdal soupeři.

05:15
    Capitals začínají další útok ve vlastní třetině.

05:26
    Daleko se však nedostali, Johansen se dostal do nájezdu na Grubauera, ale na hostujícího brankáře si nepřišel. Grubauer dorážku nepřipustil a puk včas zalehl.

05:54
    Martin Erat se snaží získat kotouč v rohu útočného pásma, ale zatím se mu nedaří.

06:22
    Dlouhé pasáže bez přerušení jsou sice vzrušující, ale Bobrovskij zatím zasahovat nemusel. Na druhé straně si stejně vede Grubauer.

07:27
    Mark Letestu se dostával do dobré pozice, ale Grubauer ucpal u své pravé tyče prostor a v kleče pokryl volný kotouč, čímž přerušil hru.

07:44
    Ward vystihl rozehrávku Columbusu, dostal se až před branku, jenže tam nedokázal usměrnit kotouč za záda Sergeje Bobrovskeho.

08:07
    Po vhazování u Grubauera se ke střele dostal Murray, jeho pokus minul levou tyč hostující klece.

08:44
    Foligno za brankou Grubauera, u obou tyčí hlídkují hostující obránci. Domácí útočník vymýšlí, jak dostat puk před branku.

09:25
    Ovečkin spěchá za vyhozeným kotoučem, ten nakonec sbírají domácí a posouvají hru zpět do obranného pásma Washingtonu.

10:06
    Polovina první třetiny je za námi, zatím je k vidění vyrovnaná hra, oba brankáři se zatím překonávají.

10:35
    Calvertova střela minula hostující branku.

10:48
    První vyloučeným utkání se stává hostující Tom Wilson, který dostává 2 minuty za hrubost.

10:48
    V roce 2015 by se mělo utkání hvězd NHL konat právě v Nationwide Areně.

10:48
    Tak nakonec se bude hrát 4 na 4. Za domácí byl vyloučen Corey Troop za napadení.

11:10
    John Carslon (WSH) – 2 minuty podražení.

12:00
    Columbus nastěhovaný v útočném pásmu, Washington se sotva brání.

12:08
    Washington právě vstřelil branku!
    JAMES WISNIEWSKI dostal nabito na modré čáře a propálil vše co mu stálo v cestě. Puk se zastavil až v bráně. Asistence: Jack Johnson, Ryan Johansen.

12:28
    Atkinson se dostával do nájezdu, ještě na druhé straně vybídl ke skórování Dubinského, ale Grubauer byl proti. Nyní měli Capitals štěstí.

13:10
    Oba týmy v plném počtu.

14:22
    Ryan Murray (CBJ) – 2 minuty podražení.

14:27
    Hosté vyhráli vhazování a rozestavují přesilovkový vzorec.

14:50
    Ovečkinovu střelu vyráží Bobrovskij až do středního pásma.

15:12
    Hosté znovu v útočném pásmu.

15:23
    Domácí se zatím brání skvěle.

15:32
    Ani tentokrát se Ovečkin neprosadil, nejprve minul z prostoru kruhu branku Grabovskij, následně právě Ovi, který však pálil z ostrého úhlu, Bobrovskij se stihl přesunout.

15:38
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

16:12
    Calvert posunul kotouč až za Grubauera a sám střídá.

16:22
    Vyloučený Murray na ledě, ale musel se zapojit do bránění.

16:53
    Foligno s Johansenem jeli do útočného pásma, Foligno s pukem na holi, nakonec puk posunul jen na Grubauera, který jednoduchý puk ploužící se po ledě přikryl.

17:28
    Erat se snažil obejít Murrayho, povedlo se mu to pouze částečně, hosté nakonec vybojovali vhazování před Bobrovskym.

17:51
    Jennerova rána ze střední vzdálenosti končí vysoko v ochranné síti.

18:04
    Washington vysunuje forčekink až na útočnou modrou čáru.

18:54
    Dubinsky dostal puk do pásma, předal na Calverta, ten již nepředal na Atkinsona.

19:09
    Columbus právě vstřelil branku!
    Grubauer odolával několika dorážkám. Puk nakonec zasunul za jeho záda CAM ATKINSON. Asistence: Matt Calvert, Brandon Dubinsky.

20:00

Je za námi první třetina, ve které padly 2 branky, obě do sítě Philippa Grubauera. Na první přesilovkový zásah z hole Wisniewskiho neměl nárok, na druhý těsně před koncem třetiny již mohl mít, ale Atkinson s trochou štěstí dostal puk za jeho záda. Washington zahrozil zejména při vyloučení Murrayho, kdy střílel nebezpečně především Ovečkin. Následujících 40 minut bude ještě nesmírně zajímavých.

20:07
    Grubauer je prvním brankářem druhé třetiny, který se dotkl puku, když zachytil nahození Wisniewskeho, na rozehrávku si netroufl.

20:46
    Capitals byli na chvíli na návštěvě v útočném pásmo.

21:06
    Domácí se nakonec dostali k puku, ale povedlo se jim vyhodit jen přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

21:34
    Laich přepustil na Ovečkina, který na kruhu vystřelil, ale Bobrovskij byl připraven.

21:44
    R.J. Umberger zavezl kotouč do útočného pásma, na kruhu zasekl, předal kotouč za sebe na najíždějícího RYANA JOHANSENA, který prostřelil Grubauera mezi betony. Asistence: R.J. Umberger.

21:44
    V brance hostů dochází ke střídání, místo Grubauera nastupuje Braden Holtby.

23:26
    Čtvrtá formace Washingtonu se dostala u své branky ke kotouči a uklidňuje hru.

24:10
    Calvert s Dubinskym se dostali do přečíslení 2 na 1, Calvert si nechal puk pro sebe, mířil do horní části branky, ale nakonec přestřelil.

24:58
    Ovečkin dostal puk na modrou, odkud vyslal střelu na Bobrovskeho Green, jeho pokus nakonec končí až v rohu útočného pásma.

25:18
    Po vhazování se k puku dostal Carlson, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

25:39
    Dalším vyloučeným hráčem je hostující Marcus Johansson, který dostává 2 minuty za hákování.

25:55
    Holtby si poradil se střelou Wisniewskeho od modré.

26:15
    Domácí hrají přesilovku dobře, předávka Johnsona na Anisimova mezi kruhy byla přesná, následná střela skončila v Holtbyho moci.

26:44
    Ofsajd domácího týmu, který se vracel do útočného pásma.

26:52
    Washington vyhazuje až k Bobrovskemu.

27:22
    Ward byl za brankou domácích, ale byl tam sám, takže o kotouč nakonec přišel.

27:39
    Hosté v plném počtu. Domácí přesilovku tentokrát nevyužili.

28:17
    Marcus Johansson se neprosadil v útočném pásmu, nakonec však s pukem hrají i nadále hosté, ale už ve středním pásmu.

28:53
    Erat si pohrál v útočném pásmu s pukem. Okolo pravého hrazení se otočil k modré čáře, kde již stál připravený JOHN CARSLON, který prostřelil Bobrovskeho okolo jeho levé tyče. Asistence: Martin Erat, Troy Brouwer.

29:37
    Po vstřeleném gólu je najednou Washingtonu plný led. Domácí neví teď kam dříve skočit.

29:48
    Holtby zastavil puk za vlastní brankou a pomohl obraně s rozehrávkou.

30:13
    Carrickova střela se k Bobrovskemu nedostala.

30:39
    Johansen nepředal na Foligna, který následně bojuje s Carlsonem.

31:07
    Erat ztratil puk, jeho minelu napravuje Orlov, když odzbrojuje Umbergera.

31:25

31:39
    Anisimov přejel útočnou modrou. Předal na Hortona, který z pravého kruhu mířil na lapačku Holtbyho, ten s ní máchl a letící puk do ní ukryl.

32:19
    Washington se snaží účinně napadat v útočném pásmu.

32:27
    Domácí dostávají kotouč pouze do středního pásma, i tak Capitals musí vyklidit své útočné pásmo.

33:18
    Ovečkin od pravého hrazení neposunul kotouč na Bobrovskeho.

33:40
    Na druhé straně se ke střele dostal Dubinsky, Holtby vyráží, Ovečkin zas spěchá na druhou stranu.

34:20
    Bäckström poslal přihrávku zpět na Erskina, tomu puk přeskočil hůl, takže hostující obránce musí za pukem spěchat, aby jej nepředstihl jeden z domácích hráčů.

35:10
    Letestu a jeho formace se dostala do útočného pásma.

35:31
    Nakonec je signalizované vyloučení za vražení do hostujícího brankáře.

36:03
    Na trestnou lavici nakonec usedá Boone Jenner. Byl mu vyměřen trest za nedovolené bránění brankáři.

36:40
    Domácím se povedlo vyhodit.

36:55
    Ovečkinova střela míří mimo.

37:12
    Alexandra Ovečkina v jasné pozici, kdy byl hostující hráč sám před domácí brankou, vychytal Sergej Bobrovskij. Ovečkin trefil přesně rukavici domácího brankáře.

37:46
    Další vyloučení na straně domácích. Matt Calvert odsedí trest za hráčskou lavici, když Columbus hrál v příliš mnoho hráčích na ledě.

37:46
    Oddechový čas pro hosty.

37:52
    Domácím se povedlo poslat kotouč až za Holtbyho.

38:03
    Jenner skáče na led, začíná klasická přesilovka Washingtonu.

38:23
    Jenže s ní už si ví Columbus rady.

38:40
    Za potlesku domácího publika šetří cenné sekundy.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:16
    MacKenzie udolal Carlsona, ten však ještě stihl v nouzi rozehrát na spoluhráče.

39:37
    Umberger vyvezl kotouč, dostával se před Greena, ten jej odzbrojil.

39:42
    Nakonec podle soudu hlavních sudí to byl faul Mikea Greena. Dostává 2 minuty za držení.

39:46

40:00

I ve druhé třetině padly 2 branky, tentokrát po jedné na každé straně. Nejprve se do trháku dostali domácí, když se po pohledné akci trefil Johansen. Washington následně přišel z odpovědí, Erat našel na modré dobře postaveného Carlsona, který snížil na rozdíl dvou branek. Následujících 20 minut bude ještě hodně napínavých.

40:11
    Začala třetí třetina, ve které domácí dohrávají přesilovou hru.

40:34
    Bobrovskij zastavuje kotouč za vlastní brankou.

40:52
    Tato přesilovka domácímu týmu rovněž nejde.

41:08
    Tak nakonec Columbus přesilovou hru využívá. MARK LETESTU si vyměnil puk s Hortonem, dostal se tak sám před Holtbyho, kterému poslal puk nad jeho levé rameno. Asistence: Nathan Horton, Jack Johnson.

42:00
    Washington se opět brání, obrana se pokouší zašlápnout kotouč ve svém obranném pásmu.

42:21
    Alexandr Ovečkin (WSH) – 2 krosček.

42:42
    Anisimova střela mimo, hra pokračuje v rohu útočného pásma Kabátníků.

43:08
    Hosté nakonec vyhazují.

43:21
    Minuta přesilovky již uplynula, domácí zatím na Holtbyho nevystřelili.

44:02
    Hotby vyrazil střelu Wisniewskeho i dorážku Atkinsona.

44:24
    A zdá se býti rozhodnuto! Těsně po skončení přesilovky se CAM ATKINSON objevil v mezikruží sám s pukem, když mu jej předložil Murray. Domácí hráč se otočil do střelecké pozice a Holtby neměl šanci. Asistence: Ryan Murray, Nikita Nikitin.

45:30
    Erat zpracovává za brankou Holtbyho Troppa.

46:25
    Washington začal hrát uvolněněji a hra přidala na tempu.

46:52
    Nejaktivnějším hráčem hostů je právě český reprezentant Erat.

47:24
    Poměr střel je pro Washington hrozivý, 31 – 21 ve prospěch Columbusu.

47:52
    Chimera byl rychlejší než Foligno, ale domácí si kotouč na Chimerovi vybojovali.

48:26
    Nikitin se na modré opřel do puku, jeho projektil končí v moci Bradena Holtbyho.

48:43
    Ani Ovečkinovi se dnes nedaří držet puk na vlastní hokejce. Nepřesností na straně hostů přibývá.

49:20
    Bobrovskij zastavil střelu Johanssona, který do něj následně vjel, píšťalka rozhodčího mlčí.

50:03
    Atkinson je namlsaný dvěmi přesnými zásahy. Potřetí byl již Holtby proti. Vhazovat se bude po jeho levici.

50:38
    Erat s Chimerou přešli útočnou modrou, ale nepředali si puk přesně, takže Modrokabátníci mají chvilku času na vystřídání.

51:15
    Ofsajd Washingtonu.

51:25
    MacKenzie se nerozpakoval, jakmile se dostal do střelecké pozice, tak puk vyslal na Holtbyho, ten jeho pokus kryje.

51:48
    Orlov s kotoučem jel okolo vlastní branky, hostující obrana má problémy rozehrávat vlastní akce.

52:37
    Konečně se také bude hrát před Bobrovskim.

52:45
    Ovečkinovu střelu Bobrovskij kryje.

53:22
    Matt Calvert se pustil do Carricka, který si to nenechal líbit. Oba zahodili i rukavice.

53:22
    Carrick nakonec svého soka složil na led.

53:22
    Matt Calvert dostává 2 + 5 za souboj. Carrick dostává pouze 5 minut. Takže hosté budou hrát přesilovku.

53:43
    Ovečkin na svém stanovišti na pravém kruhu míjí branku Bobrovskeho.

54:08
    Kotouč za Holtbym, hosté musí zas dobývat ztracené území.

54:40
    Domácí Letestu s MacKenziem nadělali v rozehrávce Capitals velký průvan, dokonce se jim povedlo ohrozit Holtbyho.

56:13
    Wahingtonu se dnes vůbec nic nedaří, není možné se dostat do nějakých střeleckých pozic, obrana Columbusu funguje výborně.

57:02
    Utkání se blíží pomalu ke konci, domácí vedou rozdílem 4 branek a podle vývoje na ledě se zdá, že k obratu již dojít nemůže.

57:34
    Vítězství Columbus posune zase blíže vytouženému play-off.

58:00
    S kotoučem sice hrají stále více hosté, ale většinou ve střední části ledové plochy.

58:33
    Ani nyní nemusel Bobrovskij zasahovat. Střely hostů prostě dnes létají mimo jeho klec.

58:50
    Zakázané uvolnění, které zařídil Erskine. Vhazovat se bude v obranném pásmu Columbusu.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:18
    Celý stadion stojí a tleská svým barvám.

59:50
    Savard před Bobrovskim zastavil přihrávku na Ovečkina. Následně poslal puk přes celé hřiště k Holtbymu.

60:00

Je dobojováno! Columbus byl po většinu zápasu lepší. Dnes navíc rozhodly přesilové hry. Zatímco domácí využili 3 přesilovky, tak hosté ani jedinou. Vítěznou branku si dnes připisuje Cam Atkinson, který ve třetí třetině přidal ještě další branku. Tímto by mohl aspirovat na cenu nejlepšího hráče utkání.

Martin Erat (WSH) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:43

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne a u dalších utkání NHL napočtenou. (03:54:01)

David Sochor

Branky a nahrávky: 13. Wisniewski (Johnson, Johansen), 20. Atkinson (Calvert, Dubinsky), 22. Johansen (Umberger), 42. Letestu (Horton, Johnson), 45. Atkinson (Murray, Nikitin) – 29. Carslon (Erat, Brouwer)

Washington Capitals: Grubauer (22. Holtby) – Carlson, Alzner, Green, Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin, Grabovskij, Laich – Brouwer, Bäckström, Fehr – Ward, Johansson, Chimera – Wilson, Beagle, Erat.

Rozhodčí: Pochmara, Meier – Amell, Cvik

Diváci: 14 121