Omsk – Minsk 7:2 (kon.) | Barys – Doněck 2:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Záhřeb 1:4 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 3:5 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:6 (0:0, 2:4, 0:2)
HC Donbass Doněck
Sobota 18.01.2014, 12:00 • Sport Complex • KHL

Příjemné poledne u sledování dnešního zápasu KHL mezi domácí Astanou a hosty z Doněcku. Utkání začíná přesně ve 12:00.

Sport Complex Astana

Barys Astana: Ahonen (Jeremejev) – Savčenko, Kudroc, Litviněnko, Barker, Lundin, Blochin, Grebenšikov – Dawes, Bochenski, Hamill – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Panšin, Rachmanov

HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Silnickij, Wilson, Bartulis, Kolář, Podhradský, Koněv, Piganovič – Wirtanen, Fedotěnko, Laine – Nedorost, Jakucenja, Dadonov – Kagarlickij, Robitaille, Kašpar – Kiiskinen, Běluchin, Zacharov

Rozhodčí: Bukin, Šchenjov – Gorděnko, Tomilov.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrál Donbass a žene se do útoku.

00:25
    Hosté jsou stále u puku, ale nyní oba týmy střídají.

01:13
    Úmyslný ofsajd Doněcku a vhazuje se ve středovém kruhu.

02:08
    Laco kryje střelu Rachmanova a vhazovat se bude po jeho pravici.

02:50
    Hosté jsou aktivnějším týmem a snaží se vstřelit rychlý gól, jenže Ahonen je zatím bezchybný.

04:05
    Litviněnko se snažil propálit z mezikruží Laca, ale hostující gólman předvedl výborný zákrok.

04:38
    Druhá lajna Astany teď zahrozila a Donbass se nemohl vymanit z tlaku. Až nyní mohou hostující hráči v klidu vystřídat.

04:59
    Zakázané uvolnění Doněcku a vhazuje se před Ahonenem.

06:15
    Úvodní tlak hostů je ten tam a nyní je velice aktivní Astana.

07:00
    A máme tu první vyloučení zápasu. Za podražení je vyloučen Oleg Piganovič (DON).

07:48
    Upper a spol nehrají přesilovou hru vůbec špatně. Chybí tomu pouze překvapivá přihrávka.

07:54
    A přesilová hra je u konce. Právě zmiňovaný Dmitrij Upper (AST) chtěl zabránit protiútoku, a proto putuje na trestnou lavici za hákování.

09:00
    Piganovič na ledě a Donbass si zahraje krátkou přesilovou hru.

09:40
    A bude to dokonce chvíli 5 na 3. Za vyhození puku je vyloučen Alexej Litviněnko (AST).

10:32
    Přesilová hra Doněcku vypadá mnohem lépe, než ta Astany. Hosté střílejí z každé pozice, ale skvělý Ahonen drží svůj tým.

11:17
    Teemu Laine se protáhl domácí obranou, ale jeho střelu z velkého úhlu vyrazil domácí gólman do ochranné sítě.

11:40
    Litviněnko na ledě a Astana je v plném počtu.

12:32
    Jakucenja se dožadoval odpískání jasného faulu, ale rozhodčí zůstává klidný.

13:05
    Konstantin Ruděnko vyslal ostrý projektil, který Laco nejprve vyrazil akrobatickým zákrokem a následně zlikvidoval i dorážku Starčenka!

13:32
    Zakázané uvolnění hostů a po komerční přestávce se bude pokračovat před Lacem.

14:02
    Stále čekáme na první gól zápasu. Oba týmy hrají pohledný hokej.

14:48
    Další šance domácích. Žajlauov se snažil překvapit Laca objetím brány, ale hostující gólman byl u tyčky připravený.

15:50
    Na druhé straně se usadila v útočném pásmu Laineho formace, ale o puk brzy přišla.

16:18
    Ján Laco si dojel pro puk až do kruhu pro vhazování a raději jej přikryl před domácími útočníky.

16:59
    Na ledě se nám přiostřuje. Barys i Donbass bojují o každý kousek hřiště.

17:23
    Kagarlickij se snažil z mezikruží překonat Ahonena střelou tahem, ale na domácího gólmana si nepřišel.

17:51
    A další vyloučení na hostující straně. Za vysokou hůl si odsedí dvě minuty Lukáš Kašpar (DON).

18:10
    Podhradský (DON) a Ruděnko (AST) se do sebe pustili o boxů s trestnými lavicemi a rozhodčí to řeší dvěma minutami pro oba borce za hrubost. Starčenko (AST) dostává navíc dvě minuty za krosček, takže síly na ledě se vyrovnají.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:52
    Žajlauov to ještě zkoušel od modré, ale Laco je pozorný.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli velice pohledný hokej. Obě strany si vytvořily mnoho šancí, ale zatím bez úspěchu. Druhá třetina začne přibližně ve 12:54.

20:01

20:20
    Je před námi druhá třetina a uvidíme, kterému týmu se povede rychleji skórovat.

21:10
    Zatím se hraje spíše ve středním pásmu bez šancí.

21:34
    Dawes a Starčenko byli blízko první branky! První jmenovaný dostal přihrávku a jeho střela přepadla Lacovi přes rameno. Slovenský gólman si toho naštěstí všimnul a stihnul kotouč přikrýt!

22:22
    Na druhé straně trefuje Lukáš Kašpar spojnici Ahonenovy brány!

22:55
    Tak teď byly na obou stranách k vidění šance, které mohly vést k vedoucímu gólu.

23:55
    Domácí kontrolují hru a zakládají další útok.

24:05
    Jenže jejich snaha končí na modré čáře, kde byl netrpělivý Zach Hamill.

24:48
    Václav Nedorost se snažil přihrát do šance Dadonovovi, ale ten byl hlídaný domácími obránci.

25:22
    Jan Kolář protáhl Ahonena, který puk chytá do lapačky.

26:02
    Hra se opět trochu uklidnila a oba týmy v klidu střídají.

26:13
    Žajlauov se pokoušel vystřelit, ale jeho střela byla sražena vysoko nad hostující bránu.

26:49
    Litviněnko je dnes velice aktivní. Další jeho nebezpečná střela, která končí mimo.

27:18
    Astana se zahraje další přesilovou hru. Viktor Zacharov (DON) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

27:45
    Astana právě vstřelila branku!
    A přesilová hra je u konce! CAM BARKER totiž prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a posílá Astanu do vedení. Asistence: Zach Hamill a Brandon Bochenski.

28:02
    Tak toto je obrovská nepříjemnost pro Barys! Litviněnko (AST) a Ruděnko (AST) si jdou sednout na trestnou lavici. Oba za podražení.

28:55
    Doněck právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Donbass využíva dvojitou přesilovou hru a DMITRIJ KAGARLICKIJ srovnává stav zápasu na 1:1! Asistence: Lukáš Kašpar a Oleg Piganovič.

29:46
    Fedotěnko byl Kudrocem natlačen na Ahonena a před domácí brankou se strhla menší rozmíška.

30:05
    Astana hraje v plném počtu.

30:31
    Laco si opět vyjel pro puk až do rohu a zde ho přikryl.

30:52
    Fedotěnko tvrdě narazil Barkera na mantinel a ten se nezvedá z ledu!

30:57
    Rozhodčí nechal hru pokračovat a sám RUSLAN FEDOTĚNKO uklidil po Wirtanenově přihrávce puk do prázdné brány a posílá tak Doněck do vedení! Asistence: Petteri Wirtanen.

31:29
    A pro domácí bude ještě hůř! Nyní přestali úplně hrát, JEVGENIJ DADONOV si vzal na modré kotouč a nechytatelnou střelou překonává Ahonena! Bez asistence.

32:05
    Uvidíme, jestli se Astana dokáže z tohoto ještě vzpamatovat. Dostala teď dvě obrovská rány a bude těžko otáčet.

32:28
    Chvíle odpočinku. Následuje komerční pauza.

33:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu a roztočili zde kolotoč přihrávek.

33:14
    Jejich snahu však překazil opět Laco. Vhazovat se bude po pravici slovenského gólmana.

33:20
    Tak toto už je opravdu na ručník! Lukáš Kašpar vyslal dlouhým pasem do šance RANDYHO ROBITAILLA a ten Ahonena překonává přesnou střelou nad rameno. Asistence: Lukáš Kašpar a Tuomas Kiiskinen.

34:14
    Tak ještě šance domácích na snížení. Teemu Laine (DON) si odsedí dvě minuty za držení.

35:12
    Barysu se však přesilová hra nedaří. Působí dost bezradně.

36:13
    Přesilová hra bude u konce a domácí hráči stále nic nevymysleli. Vhazuje se po pravici Laca.

36:16
    Buly se bude opakovat.

36:14
    Laine na ledě a hosté hrají v plném počtu.

36:47
    Domácí si zahrají další přesilovou hru. Trest pro hráčskou lavici Doněcku za příliš mnoho hráčů na ledě.

37:19
    Jestli chce Astana pomýšlet na úspěch, měla by přestat pohrdat těmito výhodami v podobě přesilových her.

38:16
    Tak přece jen Astana snižuje! Z přesilové hry se prosazuje po krásné kombinaci NIGEL DAWES! Asistence: Krisitan Kudroč a Mike Lundin.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Je tu konec druhé části, která nám přinesla hned šest branek! Nejprve šla Astana do vedení po gólu Barkera, ale poté už úřadovali hosté, kteří vstřelili hned čtyři branky! V závěru ještě snížil Dawes, ale více toho domácí nestihli. Třetí část začne přibližně ve 13:59.

40:01

40:13
    Hned vidíme zakázané uvolnění domácích a vhazování před Jeremejevem, který vystřídal v bráně Ahonena.

41:01
    Barys se pokouší o rychlé snížení, ale obrana Doněcku drží skvěle modrou čáru.

41:47
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím si nevytvořili nějakou větší příležitost.

42:28
    Teemu Laine nabídl před bránou puk Wirtanenovi, ale ten netrefil z bezprostřední blízkosti puk do prázdné brány!

43:13
    Astana je sice aktivnější, ale bude si muset dávat pozor na rychlé protiútoky Donbassu.

43:50
    Ofsajd zastavil domácí a vhazuje se tak na modré čáře.

44:22
    Zach Hamill si vyjel do mezikruží, ale jeho střela bylo stečována vysoko nad bránu.

44:59
    Ruděnko hledá, kudy by přihrál na nějakého volného hráče.

45:37
    Starčenko nedokázal před bránou přehodit ležícího Laca! To je obrovský tlak ze strany domácích!

46:13
    Doněck se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

46:49
    Uvidíme, jak dlouho ještě vydrží hostující obrana tento nápor.

47:17
    Opět se vhazuje po pravici Laca.

47:59
    Ruděnko si vyjel až před bránu, ale tam byli připraveni hostující obránci.

48:39
    Astana je stále usazena v útočném pásmu.

48:59
    Poliščuk se snažil objet bránu, ale Laco zde měl na poslední chvíli připravený levý beton!

49:17
    Dvě zakázaná uvolnění Doněcku za sebou. Hosté už opravdu nic nevymýšlejí.

49:55
    Astana dostane šanci v podobě přesilové hry! Petteri Wirtanen (DON) si odsedí dvě minuty za hákování.

50:15
    Velká šance na snížení na rozdíl jednoho gólu pro Barys.

51:55
    Jenže domácí přesilovou hrou opět pohrdli a budou muset dále tlačit proti pěti mužím.

52:37
    Astaně se evidentně hraje lépe při normálním počtu hráčů na ledě. Znovu se dostává do tlaku.

53:01
    Puk končí v ochranné síti, vhazuje se po pravici Laca.

53:51
    A je zřejmě rozhodnuto! Koněv zastavil jednoho z domácích hráčů loktem, ale ve hře se pokračovalo a VÁCLAV NEDOROST propálil od modré čáry gólmana Laca! Bez asistence.

54:08
    Tak teď už je zřejmě rozhodnuto. I když byla Astana lepším týmem, tak Doněck je gólově efektivnější.

55:37
    Domácí to stále zkoušejí, ale čas se jim krátí.

57:00
    Poslední tři minuty a hosté drží kotouč na svých holích.

57:12
    Tak ještě šance na snížení. Za hrubost je vyloučen Teemu Laine (DON).

57:58
    Astana je dnes dost bezzubá.

59:00
    Běží poslední minuta zápasu a domácí to zkoušejí ještě bez brankáře.

59:12
    Ještě kosmeticky upravené skóre v podobě gólu JEVGENIJE DADONOVA do prázdné brány. Asistence: Peter Podhradský.

60:00

Máme tu konec dnešního utkání ze kterého odchází šťastnější hostující hráči, kteří favorita z Astany překvapili čtyřmi brankami ve druhé třetině, které vstřelili v rozmezí necelých pěti minut a tím rozhodli dnešní zápas. Děkuji za sledování tohoto onlajn přenosu a těším se příště na počtenou! (14:43:53)

David Košinár

Branky a nahrávky: 28. Barker (Hamill, Bochenski), 39. Dawes (Kudroč, Lundin) – 29. Kagarlickij (Kašpar, Piganovič), 31. Fedotěnko (Wirtanen), 32. Dadonov, 34. Robitaille (Kašpar, Kiiskinen), 54. Nedorost, 60. Dadonov (Podhradský)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (40. Jeremejev) – Savčenko, Kudroc, Litviněnko, Barker, Lundin, Blochin, Grebenšikov – Dawes, Bochenski, Hamill – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Panšin, Rachmanov

Rozhodčí: Bukin, Šchenjov – Gorděnko, Tomilov