Omsk – Minsk 7:2 (kon.) | Barys – Doněck 2:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Záhřeb 1:4 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 3:5 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 18.01.2014, 12:00 • Ice Palace Salavat Julaev • KHL

Je konec. Dnešní, dá se říci vyrovnané utkání končí výhrou hostujícího celku o tři branky. První dvě třetiny byly plné krásných akcí, branek a osobních soubojů. Ve třetí periodě už toho moc k vidění nebylo, hosté jednou brankou potvrdili své vítězství. To už je ode mě vše, děkuji za sledování a někdy příště na shledanou.

Střely na branku: 30 – 23
    Vyhraná vhazování: 30 – 22
    Hity: 8 – 7
    Zblokované střely: 4 – 12
    Vyloučení: 2 – 1, navíc Mereskin 10 minut osobní trest (14:15:24)

60:00

59:31
    Domácí fanoušci už se zvedají a opouštějí svá sedadla, zato hostující kotel slaví.

59:03
    Hosté se ale rychle ujímají puku a vyvážejí ho až za bránu Vasiljevského.

58:38
    Mirnov nahodil kotouč na Košečkina a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu.

57:05
    Přeci jenom to domácí bojovníci ještě nevzdávají a stále rozjíždí nové a nové akce. Všechny ale končí už ve středním pásmu, kde je o puk obírají hráči Magnitky a pouze obloučky vyhazují.

56:04
    Frustrace – jedním slovem se dá popsat celá hra domácího celku.

55:50
    Bylo nařízeno trestné střílení. – K němu se rozjel Tomáš Záborský, avšak kličkou do forhendu si na Košečkina nepřišel.

54:48
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A nejspíše je rozhodnuto. Po buly se dostal puk na SERGEJE MOZJAKINA, který si zabruslil do rohu a téměř z nulového úhlu nahodil puk na bránu. Nerozchytaný Vasiljevskij chyboval a sám si srazil puk do své branky.

54:34
    Na domácích hráčích už je vidět marnost, snaží se, ale nedaří se. Nyní chybovali v rozehrávce a je z toho icing.

54:02
    Ufa sice stále drží útočné pásmo, pálí ze všech stran, Košečkina ale ne a ne překonat.

52:39
    Dva domácí útočníci vzali do klinče Osalu a ten se jen těžko zvedá z ledu. Na hřišti se projevuje typická ruská hra – když už se nedaří, uchylují se hráči k velmi tvrdé hře.

52:14
    Mirnov se protáhl celou hostující obranou, podařilo se mu i zakončit, avšak nepřesně, Košečkin nemusel zasahovat.

51:35
    Moc dlouho to domácím ale nevydrželo a hosté vyvážejí puk do středního pásma, oba celky střídají.

51:01
    Ufa si vytváří tlak, je usazená v útočném pásmu a začíná kombinovat.

49:50
    Na hřišti se přitvrdilo a to zvedá diváky ze sedaček. Jak domácí, tak i hostující fanclub žene své hoskejisty kupředu.

48:45
    Filatov dostal přesnou nahrávku do mezikruží, odkud vypálil tahem. Košečkin na jeho střelu ale viděl a bez větších problémů lapačkou zasáhl.

48:15
    Doplňující informace – od začátku třetí třetiny nahradil v brance domácího celku Volkova Vasiljevskij.

47:33
    Hraje se v celkem poklidném tempu, ani jeden tým nechce chybovat.

46:33
    Dnešní utkání sleduje 8050 diváků.

45:23
    Veliká šance domácích! Před Košečkinem se vytvořila skrumáž hráčů, z níž se všichni snažili dorážet. Nejblíže k brance byl Mirnov, avšak branku netrefil jen o pár centimetrů!

44:52
    Hostům se podařilo osvobodit, avšak jen dos středního pásma. Následný přesun domácích na branku Košečkina zastavil ofsajd.

44:35
    Záborský opět operuje v útočné třetině a řádný z hostujících obránců není schopen ho o kotouč obrat.

43:48
    Mirnov se protáhl po levém křídle, obešel dva protihráče a zakončil. Střela ale neměla dostatek razance a Košečkin tak zasáhl bez větších problémů.

42:44
    Úvod třetí periody není v takovém tempu, v jaké se doposud hrálo. Oba celky jsou o dost opatrnější.

41:44
    Hráči Magnitky se dostali zpod tlaku a také se hnali do útoku, jejich akci ale zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.

41:25
    Jakmile se domácí dostali do plného počtu, ihned se pustili do útoku a ohrozili Košečkina střelou za pravého kruhu. Vhazování v obranném pásmu hostů.

40:45
    Ufa se ale dobře brání a vyhazuje kotouč až na Košečkina, ten je donucen zasahovat a odklonit kotouč.

40:13
    Hosté vyhráli vhazování a dohrávají 40 sekund přesilové hry.

40:01

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu, jako první a nabídla hned 4 branky! Bylo to jako na koni, nejprve domácí snížili, avšak po jejich chybě v obranné pásmu opět zvyšoval na rozdíl dvou branek Mozjakin. Ufa se dále snažila a odměna přišla necelé čtyři minuty před sirénou, když využili přečíslení 3/1 a opět snížili. Radost jim ale nevydržela dlouho, 71 sekund před koncem se nechal na čtyři minuty vyloučit Ščitov a hosté opět skórovali.

Další třetina začne přibližně v 13:40.

40:00

39:14
    Bleskurychlé využití přesilovky! Puk potoval po modré čáře, až se ho zmocnil SERGEJ TĚREŠČENKO, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jaroslav Chabarov

38:49
    Další vyloučení na straně Salavatu, Ščitov (UFA) si vykoledoval čtyři trestné minuty za hru vysokou holí.

38:01
    Mohlo být vyrovnáno! Přečíslení tří proti dvěma zakončoval Filatov, avšak Košečkin vytáhl neuvěřitelný zákrok lapačkou.

36:44
    Ufa právě vstřelila branku!
    Nádherná akce zakončená brankou a Ufa opět snižuje. Zubarev vybojoval puk v obranném pásmu a vybruslil s ním až do útočného pásma. Tam ho přenechal Pihlstromovi, který přesným pasem napříč hřištěm vyzval ke skórování IGORA MIRNOVA a ten se nemýlil. Asistence: Andrej Zubarev, Antti Pihlstrom

35:55
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde získali buly. Ihned po něm pálil Mirnov a Košečkin měl velké problémy puk zkrotit, nakonec se mu to ale povedlo.

35:20
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a v klidu kombinují po celé třetině.

34:58
    Domácí jsou trochu strnulí a neví si s pukem rady.

33:21
    Ačkoliv už byli domácí v plném počtu, potřetí inkasují. Potěchin našel křížnou přohrávkou úplně volného SERGEJE MOZJAKINA, který pohotově propálil Volkova. Asistence: Bogdan Potěchin, Michajl Junkov

32:17
    Hostům se přesilovka vůbec, ale vůbec nedaří. Více času zatím strávili ve vlastním obranném pásmu, kde je dostali pod tlak dva domácí útočníci!

31:28
    Domácí vyhráli vhazování ve svém pásmu a kotouč vyhazují obloučkem až na Košečkina. Matellurg tak musí rozehrát zpoza vlastní brány.

31:01
    Vyloučení na straně domácího týmu, dvě minuty si ze souboje odnáší Mereskin (UFA) – nedovolené bránění.

30:22
    Záborský momentálně operuje v útočném pásmu a rozdává přihrávky každému, kdo se mu nabídne. Forhendem, bekhendem, za zády, mezi nohama, vše mu vychází. Celé akci schází úspěšné zakončení.

29:55
    Mozjakin se protáhl po pravém křídle až do útočné pásma, odkud také vypálil. Volkov jeho střelu vyráží do ochranné sítě za bránou. Vhazováno v obraném pásmu domácích.

28:37
    Oba týmy trochu polevily, vše se odehrává především ve středním pásmu, které oba celky pečlivě brání.

27:02
    Kajgorodov našel v levém kruhu Pilstroma, který vyslal přízemní skrytou střelu na bránu. Košečkin si puku všiml na poslední chvíli, ale zasáhnout stihl skvěle.

26:22
    Hosté se konečně dostali k puku a snažili se zaskočit domácí z rychlého protiútoku. Celou akci ale vyřešil domácí brankář Volkov, když skočil po puku a ukryl ho ve své lapačce.

25:29
    Záborský ostře vypálil z mezikruží, Košečkin jeho střelu vyráží pouze před sebe. Tam se ale ujali obránci a vyhazují ho do středního pásma.

24:45
    Domácí jsou při chuti a vytváří si chvílemi drtivý tlak, obránci Magnitky kmitají, co jim síly stačí, avšak Ufa je stále na puku.

24:00
    A máme tu snížení! V signalizované početní výhodě se k puku dostal IGOR MIRNOV a zavezl puk za bránu. Tam s ním zamíchal, nahodil ho před bránu a Košečkin si ho sám srazil za svá záda! Asistence: Alexej Kajgorodov, Anton Slepyšev

23:23
    Ankudinov výborně napadal a vybojoval kotouč pro Slepyševa, který střelou z mezikruží trefuje pouze mantinel za bránou!

22:44
    Ufa výborně brání střední pásmo a hráči Magnitky mají problém dostat se vůbec přes modrou čáru, natož ohrozit Volkova.

22:12
    Záborský hledal před bránou nějakého za svých spoluhráčů, ani jeden nabídku nevyužil, a puku se tak zmocňují opět hosté.

21:46

21:23
    Hosté se zmocnili puku na modré čáře a vyhazují až na Volkova, který musí zasahovat a puk usměrnit.

20:52
    Zubarev ostře pálil od modré, Košečkin s obtížemi vyráží kotouč do rohu kluziště.

20:13
    Domácí vyhráli vhazování, přesouvají se do útočného pásma, kde dohrají zbylou část přesilovky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:50.

První třetina je za námi a nabídla krásný, ale opravdu krásný hokej. Zpočátku byla hra vyrovnaná, ale poté padla první branka. Z rychlého protiútoku se zásluhou Platonova dostali hosté do vedení, o necelé dvě minuty později se trefil stejný hráč a už to bylo o dvě branky. Závěr třetiny patřil opravdu jen hostům, kteří mohli vést už o 3 góly, avšak rozhodčí jim branku po poradě s videorozhodčím neuznal.

20:00

19:24
    Ještě tu máme vyloučení, Zaripov (MET) byl při napadání až moc aktivní a zahákoval jednoho z domácích. Tím si vysloužil dvě trestné minuty.

19:07
    Do konce první třetiny zbývá necelá minuta a hraje se ve velmi vysokém tempu.

18:14
    A mohlo být pro domácí ještě hůře! Ihned po buly se hráči Magnitky vrhli do útoku a podařilo se jim pěknou střelou z levého kruhu vsítit další branku, avšak hlavní rozhodčí ji po poradě s videorozhodčím neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

17:57
    Druhý gól hostů je na světě! Brent vybojoval puk u mantinelu, předložil ho na DENISA PLATONOVA a ten pohotovou střelou tahem trefuje pravý horní růžek. Asistence: Tim Brent, Jevgenij Timkin

16:50
    Ufa je usazená v útočném pásmu a snaží se vyrovnat. Vlastní chybou se ale z pásma vyhnali sami, když jim přihrávka na modrou utekla až do středního pásma.

15:55
    Domácí se nevzdávají a hrají ještě urputněji než před obdrženou brankou.

14:45
    Neuvěřitelné. Nedáš, dostaneš, nádherná ukázka v akci. Do obrovské šance se nejprve dostal MIrnov, avšak Košečkin ho výborně vychytal. Z rychlého protiútok se poté radují hosté, jejichž akci úspěšně zakončil střelou pod víko DENIS PLATONOV. Asistence: Jevgenij Timkin

13:53
    Hosté se pokoušeli rychle přejít do protiútoku, o puk ale přišli na útočné modré, kam se stihli vrátit domácí obránci.

13:13
    Další nebezpečná šance domácího celku, opět střela od modré, tentokráte už mířila na Košečkina. Ten na kotouč ale dobře viděl a pohotově ho chytá do lapačky.

12:15
    Domácí se zmocnili puku a přešli do protiútoku, od modré pálil tvrdě Zubarev, avšak nepřesně. Domácí jsou ale stále na puku.

11:15
    Nyní se hra obrací a tlak si vytváří hosté, obránci Ufy jen zoufale bruslí z jedné strany na druhou. Prozatím vyrovnané utkání se musí divákům líbit.

10:32
    Další velká šance hostujícího celku, opět z protiútoku a opět v hlavní roli Jan Kovář. Téměř totožná situace jako posledně, střela z mezikruží, avšak tentokrát směřovala do horního růžku. Volkov byl ale pozorný i tentokrát a puk pohotově chytá.

09:36
    Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu a dostávají Magnitku pod tlak.

09:23
    Okolo Košečkina se utvořila skrumáž hráčů, ve které byl nejaktivnější Mirnov, avšak puk se do brány dostat nepodařilo, Košečkin byl velmi pozorný a hbitý.

08:37
    Hosté se osmělují čím dál více a hra se začíná vyrovnávat. Domácí Ufa začíná mít problémy s rozehrávkou.

07:38
    První větší šance hostů! Kovář si sjel do mezikruží, dostal přesnou přihrávku a přízemní střelou se snažil najít skulinku mezi Volkovovými betony, ty však byly dobře postaveny.

06:38
    Hosté sice vyhráli buly ve svém obranném pásmu, v útoku se ale moc dlouho neudrželi, o puk přišli hned za modrou čarou.

06:24
    Ankudinov dohrával u mantinelu za bránou jednoho z hostujících hráčů a sám se přitom zranil. Po chvilce strávené na ledě se sbírá a po svých odjíždí na střídačku. Vypadá na jemné zraněn v oblasti obličeje.

05:13
    Makarov výborně napadal a po pár vteřinách ukořistil pro pro Ufu. Ta se opět usazuje v útočné třetině a začíná kombinovat.

04:52
    Domácí z tlaku branku nevytěžili a dopředu se tedy vrhli hostující hokejisté, po střele jednoho z obránců však puk končí v ochranné síti za Volkovem, vhazování ve středním pásmu.

03:51
    Ufa vyhrála vhazování a rozjíždí přihrávkový kolotoč, pevně usazená v útočném pásmu.

03:24
    Domácí mohli zahrozit z rychlého protiútoku, to by jim ale musela vyjít finální přihrávka před bránu. Kotouče se následně zmocnili hosté a vyhodili na zakázané uvolnění.

02:15
    Malinovskij se jako první hráč hostující Magnitky dostal až do útočného pásma a nepříjemnou střelou z pravého kruhu prověřil Volkova.

01:55
    Domácí mají stále tlak, Košečkin zatím ale všechny střely kryje.

01:24
    Obránci Magnitogorsku mají velké problémy s rozehrávkou, a tak raději vyhazují kotouč pouze do středního pásma.

00:45
    Ufa se vrhla do zápasů na plno a usazuje s v útočném pásmu. Hosté neví, kam dřív skočit.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly a rozjíždí útok.

00:01

Halou už zní ruská hymna, následuje hymna republiky Baškortostán , utkání za malou chvíli začne.

Salavat Julajev Ufa: Volkov (Vasilevskij) – Ščitov, Babčuk, Višněvskij, Kulda, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Chlystov, Tolleko, Záborský – Makarov, Filatov, Dubrovskij – Mirnov, Pilstrom, Kajgorodov – Ankudinov, Mereskin, Slepyšev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Metljuk, Těreščenko, Bereglazov, Ibragimov, Chabarov – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Pare, Timkin, Kazionov – Brent, Platonov, Potěchin – Osala, Malinovskij, Juňkov – Grigorenko.

Rozhodčí: Bělov, Gofman – Birin, Medvěděv.

Češi a Slováci v akci

Za hosty nastoupí český útočník Jan Kovář, v domácím dresu uvidíme slovenského forvarda Tomáše Záborského.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly již před čtyřmi dny, v utkání hraném na ledě Metallurgu zvítězila Ufa 4:3 po samostatných nájezdech.

14.01.2014 Magnitogorsk – Ufa 3:4sn

SALAVAT JULAJEV UFA

Domácí celek má na svém kontě o deset bodů méně než jeho dnešní soupeř a se ziskem 81 bodů okupuje čtvrtou pozici na Východě. I domácím se v poslední době vcelku daří, když dokázali zvítězit ve třech z posledních pěti zápasů.

METALLURG MAGNITOGORSK

Hosté se po odehraných 45 zápasech nachází na čele tabulky Východní konference se ziskem 91 bodů a náskokem tří bodů na druhou Astanu. Metallurg si udržuje stálou formu, z posledních 5 duelů vyhráli hosté hned čtyři a i dnes budou chtít na ledě Ufy minimálně bojovat.

Nižněkamsk – Magnitogorsk 3:5
    Magnitogorsk – CSKA Moskva 3:1

Sergej Mozjakin 62 (28+34)
    Jan Kovář 60 (19+41)
    Danis Zaripov 56 (24+32)

Příjemné poledne při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetnou celky Salavat Julajev Ufa a Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 24. Mirnov (Kajgorodov, Slepyšev), 37. Mirnov (Zubarev, Pihlstrom) – 15. Platonov (Timkin), 18. Platonov (Brent, Timkin), 34. Mozjakin (Potěchin), 40. Těreščenko (Chabarov), 55. Mozjakin

Rozhodčí: Bělov, Gofman – Birin, Medvěděv