Vítkovice – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.) | Slavia – Kladno 4:1 (kon.) | Zlín – Litvínov 2:1 (kon.)
Liberec – Třinec 2:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.)
Berani Zlín
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 19.01.2014, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

59:38
    Čajánek, Veselý a ani Okál. Nikdo z nich nedokázal dostat puk do opuštěné klece Litvínova.

59:10
    Francouz opustil opět brankoviště a hosté to zkusí v šesti.

Litvínov právě vstřelil branku!
    Vracející se MARTIN RUČINSKÝ z trestné lavice se prosmýkl mezi obránci Zlína a přesným zakončením mezi Kašíkovy betony snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Ondřej Jurčík, Petr Kousalík.

50:33
    Václav Skuhravý (LIT) 2 minuty za nedovolené bránění. Zlín bude hrát 47 vteřin přesilovou hru pěti proti třem.

49:20
    Michal Trávníček (LIT) zbytečně seknul do hole jednoho ze zlínských a oslabuje svůj tým po dobu dvou minut.

44:10
    Martynek z mezikruží netrefil odkrytou část branky u levé tyčky Kašíkovy branky. Tohle byla asi největší šance dnešního utkání z pohledu Litvínova.

41:01
    Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za podražení. Vervu tak čeká první přesilovka ve třetí třetině.

36:01
    Václav Skuhravý (LIT) 2 minuty za hákování.

36:01
    Kašík sklidil obrovský aplaus od publika, když vychytal fantastickým zákrokem hokejkou padající kotouč do sítě po šanci Skuhravého.

32:03
    Ondráček byl v zakončení nedovoleně zastaven a teď si přesilovou hru zahrají domácí. Vyloučen je Tomáš Pavelka (LIT) 2 minuty za sekání.

27:35
    Kašík výborně zasáhl ramenem proti svižné dorážce Františka Lukeše.

26:47
    Martin Matějíček (ZLN) sestřelil litvínovského Juraje Majdana a vyfasoval trest 5 min + trest do konce utkání za faul kolenem.

26:47
    Někdo z lítvínovských hráčů zůstal ležet na ledě a bude se vylučovat.

25:57
    Zlín právě vstřelil branku!
    ZDENĚK OKÁL obdržel parádní přihrávku od Radima Tesaříka do jízdy a přesnou střelou nad beton litvínovského brankáře zvyšuje vedení Zlína již o dvě branky! Asistence: Radim Tesařík, Pavel Sedláček.

21:55
    Sotva se hosté uránili čeká je další oslabení. Ondřej Jurčík (LIT) 2 minuty vysoká hůl.

21:38
    Matějíček netrefil z dobré pozice místo mezi Francouzem a tyčkou. Následně se odkryla celá branka před zakončujícím Tesaříkem. Ani ten nedokázal dopravit puk do odkryté branky.

19:38
    Domácí budou hrát v závěru první třetiny další přesilovku. Vyloučen je Kamil Piroš (LIT) 2 minutami za sekání.

14:55
    PAVEL KUBIŠ stál ve správný čas na správném místě a svojí střelou k pravé tyči posílá svůj celek v početní převaze do vedení. Pochvalu za geniální přihrávku zpoza branky si zaslouží Petr Leška. Asistence: Petr Leška, Jiří Marušák.

13:55
    Peter Jánský (LIT) 2 minuty za držení protihráče. 45 vteřin se bude hrát 4na4 a poté začne zkrácená přesilovka Zlína.

12:40
    Dalibor Řezníček (ZLN) se pošťuchoval s hostujícím Martinem Ručinským a výsledkem jsou dvě minuty pro domácího obránce za hákování.

10:19
    František Gerhát (LIT) 2 minuty za hákování.

6:47
    Verva bude mít výhodu první přesilové hry v dnešním utkání. Hříšník Pavel Kubiš (ZLN) si odsedí dvouminutový trest za nedovolené bránění.

2:28
    Litvínov si počínal nedovoleně a Zlín čeká první přesilová hra. Tomáš Pavelka (LIT) 2 minuty za držení.

1:29
    Čech našel zpoza branky pěknou příhrou neobsazeného Čajánka. Zlínský kapitán z první trefil pouze hokejku klečícího Francouze.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 15. Kubiš (Leška, Marušák), 26. Okál (Tesařík, Sedláček) – 55. Ručinský (Jurčík, Kousalík)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Čajánek, Okál – Köhler, Holík, Kubiš – Sedláček, Melenovský, Ondráček.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Pavelka, Posmyk, Kousalík, Pavlík, Chaloupka, Stříteský – Ručinský, Piroš, Jánský – Lukeš, Gerhát, Černý – Trávníček, Jurčík, Martynek – Skuhravý, Majdan, Rapáč.

Rozhodčí: Fraňo, Minář – Ondráček, Komárek