Buffalo – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.)
Carolina – Florida 3:2 (kon.) | Toronto – Montreal 5:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 3:2 (kon.) | Nashville – Colorado 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (po pr.)
Vancouver – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Chicago – Boston 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Tampa 3:5 (kon.)
po s.n. (1:0)
Detroit Red Wings
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Los Angeles Kings
Neděle 19.01.2014, 01:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hokeji zdar! Jmenuji se Vojtěch Balon a vítám Vás u sledování textového přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém si to mezi sebou rozdají dva tradiční týmy – Detroit Red Wings přivítá ve svém domovském stánku Los Angeles Kings. Oplatí hosté Detroitu týden starou porážku 1:3, nebo se bude opět radovat Detroit? To vše a mnohem více se dozvíme v 1:00.

V novém roce se svěřencům Mikea Babcocka nedaří, tak, jak by si představovali, svůj podíl na tom určitě nese i početná marodka. Tým má i pořádnou porci smůly, kromě jednoznačné prohry 1:4 v San José byly všechny jeho prohry vždy o jedinou branku. Ve Winter Classic vybojoval tým okolo kapitána Henrika Zetterberga bod, poté rozdrtil Dallas 5:1, následně přišla zmiňovaná porážka proti kalifornskému týmu. Poslední výhra rudých křídel (a také poslední gól) se datuje k jedenáctému lednu, kdy michiganský tým vybojoval vítězství 3:1 nad dnešním soupeřem, tedy celkem Kings. Jak jsem již zmínil, Detroit má trable se střílením gólů – v posledních dvou mačích proti Anaheimu a newyorskými Rangers ani jedno neskóroval, oba duely prohrál shodně 0:1. Časté porážky se projevily i na postavení týmu v tabulce, v rámci celé ligy stačí Red Wings 50 bodů jen k 21. místu, ve východní konferenci je až 12. Čtyři z pěti nejproduktivnějších hráčů jsou Švédové, do kvarteta Zetterberg (14+22), Alfredsson (11+19), Kronwall (4+24), Franzén (9+13) se vmístil jen ruský šikula Pavel Dacjuk (15+17), jenž je zároveň nejlepším střelcem Detroitu. Početnou marodku reprezentují Joakim Andersson, Darren Helm, Pavel Dacjuk, Johan Franzén, Joakim Ericsson, gólman Jonas Gustavsson, Stephen Weiss a veterán Daniel Alfredsson.

Výsedky celku ze slunného jihu Spojených států v roce 2014 přesně kopírají sinusoidu prohra – výhra – prohra – výhra. Nejprve svěřenci Darryla Suttera 0:5 v St. Louis, aby doma porazili Vancouver 3:1. O dva dny později podlehli po nájezdech v Minnesotě, následedně ale porážku odčinili výhrou nad silným Bostonem. V následujícím zápase proti Detroitu přišla jejich zatím poslední porážka, další dvě utkání Králové ovládli – porazili Vancouver a oplatili porážku St. Louis. Skvadra kapitána Dustina Browna se v lize sluní na skvělé sedmé příčce, v nadupané západní konferenci jim patří místo šesté. S devětatřiceti kanadskými body (13+26) je jednoznačně nejproduktivnějším hráčem Kings Slovinec Anže Kopitar. S devítibodovým (17+13) odstupem mu dýchá na záda Jeff Carter, nejlepší střelec týmu. Nejproduktivnějším obráncem je čerstvý kanadský olympionik Drew Doughty (7+18). Překvapení sezony je ale gólman, a ne, není to slovutný Jonathan Quick, nýbrž hráč, který sezónu začal na farmě v Manchesteru – Martin Jones. Rodák z Vancouveru v sezóně odchytal 11 utkání, z nichž 8 bylo vítězných. Za zmínku ale stojí jeho famózní statistiky: úspěšnost zákroků 95% a průměr 1.41 branky na zápas ho řadí do čela NHL! Kvůli zranění do zápasu nezasáhne jen Matt Greene.

Vzájemné zápasy

11. 1. 14. LA Kings – Detroit Red Wings 3:1
    24. 3. 13. Detroit Red Wings – LA Kings 3:1
    27. 2. 13. LA Kings – Detroit Red Wings 2:1

Československá stopa v utkání
    Tomáš Tatar (DET) 38 zápasů, 19 bodů (10+9)
    Jakub Kindl (DET) 45 zápasů, 11 bodů (1+10)
    Tomáš Jurčo (DET) 8 zápasů, 3 body (2+1)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader – Eaves, Glendening, Cleary – Jurčo, Sheahan, Bertuzzi – Miller, Emmerton, Tatar.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Voynov, Regehr, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Carter – Frattin, Richards, Williams – King, Stoll, Lewis – Clifford, Fraser, Nolan.

Rozhodčí: Martell,O'Halloran – Henderson, Cvik.

Do sestavy Detroitu se dnes vrací Tomáš Tatar, jenž vynechal minulý zápas, aby se zúčastnil pohřbu jeho otce.

Týmy už jsou nastoupeny na ledě, utkání každou minutou započne.

00:01

00:09
    Buly vyhrál Detroit a rozehrává.

00:27
    První zákrok si připsal Howard, jenž eliminoval golfový pokus Doughtyho.

01:05
    Abdelkader nahazuje do rohu, tam se ho ujali hosté. U puku je Kopitar.

01:45
    Ofsajd zastavil průnik druhé formace Red Wings.

02:20
    Bertuzzi nahazuje na Quicka a odjíždí střídat.

02:53
    Tatar se snažil o individuální akci, byl ale zastaven jedním z beků Kings.

03:36
    Cleary už měl napřáhnuto, narazil ale do zdi – obrovitého beka Willieho Mitchella.

04:13
    Doughtyho pokus je sražen do rohu, Detroit rozehrává.

04:33
    Několik střel teď měli Nyquist se Zetterbergem, gólman Los Angeles ale zůstal pozorný a tu poslední z nich přikryl. Vhazuje se po jeho levici.

05:16
    Justin Williams teď schytal dvě rány u hrazení, nejprve ho zboural Bertuzzi, hned, co se zvedl, vrazil do něj Jurčo.

06:01
    Emmertononova rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

06:10
    První gólovku měli k dispozici hráči Los Angeles, Howard vyrazil ránu od modré před sebe, kde číhal Dwight King, gólman Rudých křídel ale jeho střelu bravurně likviduje.

06:33
    Na druhé straně zasahuje nadvakrát Quick.

07:14
    Carter se proháčkoval až do útočného pásma, akci ale zhatil jeden z jeho netrpělivých spoluhráčů, jenž překročil modrou čáru dříve, než to umožňují pravidla. Buly ve středním pásmu.

08:11
    Další hit si do statistik připisuje Todd Bertuzzi, rozradostnění fanoušci oslavují jeho vražení do Frasera.

08:58
    Doughty zakládá útok z hloubi vlastní třetiny.

09:54
    Howard zpomalil projíždějící puk, aby tím usnadnil rozehrávku Smithovi.

10:19
    Quick si poradil se střelou Abdelkadera.

10:53
    U vyhozeného puku je první Regehr, icing Detroitu.

11:17
    Detroitu se rozehrávka nepodařila podle představ a v útočném pásmu se usadili hosté.

12:10
    Domácí mají možnost k reparátu, zásluhou Millera se nakonec do pásma dostali.

12:42
    Quick pomáhal svým obráncům s rozehrávkou, puk se ale zajímavě odrazil před jeho svatyni, kde ho se štěstím zalehl před dotírajícími forvardy Detroitu.

12:48
    Hraje se ve středním pásmu.

13:18
    Stolla a Lewise zastavil ofsajd. První jmenovaný si poté ještě ostře vyměňoval názor s Brendanem Smithem, rozhodčí je od sebe odtrhli.

13:43
    Zetterberg měl na holi první gól zápasu, zívala na něj prázdná brána, ale Quick se stihl neuvěřitelně rychle přemístit a tygřím skokem jeho střelu zlikvidovat!

13:47
    Jake Muzzin (LAK) vyloučen na dvě minuty za hákování.

14:51
    Doughty odpaluje puk přes všechny čáry.

15:14
    A napodobuje ho Voynov.

15:22
    Přesilovka Detroitu končí, mezera v komunikaci znamená trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Todd Bertuzzi.

15:47
    Hosté v plném počtu a mají k dispozici minutovou přesilovku.

16:19
    Lashoff svůj tým osvobodil.

16:48
    Emmerton teď našetřil cenné vteřiny a dokonce ohrozil Quickovu branku.

17:22
    Bertuzzi je na ledě, hraje se v plném počtu na obou stranách.

18:29
    Smith byl na modré poslán k zemi, touš má k dispozici tým Kings.

18:43
    Stoll vyhrál vhazování a přiťukl ho jednomu z beků, ten ho z první napálil mimo branku Jimmyho Howarda.

19:01
    Jonathan Quick kryje puk před všudybylem Glendeningem.

19:33
    Nyquist míří z mezikruží mimo.

19:44
    Quick lapil ránu dalšího hráče, jehož příjmení začíná na písmeno Q – Kylea Quinceyho.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka přinesla vyrovnaný hokej, o čemž svědčí i počet střel: 8:8. Oba týmy měly k dispozici jednu tutovou šanci, v obou případech se ale vyznamenali gólmani. V sedmé minutě Howard zlikvidoval dorážku Kinga, v minutě čtrnácté se musel činit Quick, aby neuvěřitelným způsobem překazil radost Henriku Zetterbergovi. Druhá třetina začne přibližně v 2:03.

Hráči jsou na ledě, můžeme pokračovat.

20:01

20:16
    Los Angeles se okamžitě hrnulo do útoku, kalifornské ale zastavuje postavení mimo hru.

20:43
    Quick radši schoval ve výstroji nahození Smitha.

21:00
    Sheahan se jako tank zaparkoval před Quickem a měl zajímavou příležitost, Quick je připraven.

22:00
    Dustin Brown obkroužil Howardovu branku, přihrál na modrou Muzzinovi, ten z první vystřelil a Howard jeho ránu kryje.

22:41
    Regehr se v rohu zmocnil puku.

22:55
    Jakub Kindl (DET) se prezentoval ošklivým hitem na Lewise, ten spadl hlavou na mantinel. Český bek je potrestán dvěma minutami za vražení.

38:30
    Martinez jen s problémy udržel Krále v útočném pásmu.

23:41
    Voynov nahazuje, Lashoff ve snaze vyhodit puk trefil svého spoluhráče Emmertona, a Kings se proto udrželi v pásmu.

24:35
    Muzzinova střela je zblokována a Glendening vyhazuje do středního pásma.

24:46
    Devět sekund před návratem Kindla do hry se vhazuje před brankou Detroitu.

24:55
    Domácí v plném počtu, Kindl už je na ledě.

25:43
    Quick do ochranné sítě srazil střelu Abdelkadera, před ním ho ještě stihli ohrozit oba jeho parťáci z útoku – Nyquist a Zetterberg.

26:15
    Sheahan nahazoval do ohně, tam byl puk po sérii odrazů nasměrován k druhému mantinelu, kde ho sebral Bertuzzi.

27:17
    Frattin o puk přišel.

27:40
    Glendeningův pokus nekončí gólem, poté ještě Detroit v pásmu udržel Quincey.

28:17
    Za krosček je na dvě minuty vyloučen Brendan Smith (DET).

29:06
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Blesk z čistého nebe! Přesilovka se hostům vůbec nedařila, než si u mantinelu puk sebral MIKE RICHARDS a vymetl pavučiny v horním rohu Howardovy brány. Asistence: Vjačeslav Vojnov.

29:47
    Detroit právě vstřelil branku!
    Tak to je opravdu rychlá odpověď! První formace domácích si vytvořila tlak před bránou a rozhodila Jonathana Quicka z gólmanského postavení, Gustav Nyquist sebral puk v rohu a bekhendem ho mezi přihlížejícím Muzzinem poslal k HENRIKU ZETTERBERGOVI, jenž zakončuje do prázdné branky! Asistence: Gustav Nyquist, Brendan Smith.

29:58
    A už to mohlo být 2:1 pro Detroit! Podle videorozhodčího ale puk čáru nepřekročil, a fanoušci ani moc neprotestují. Branka není uznána správně.

31:20
    Hra teď nabrala až neuvěřitelně rychlé tempo, každou sekundou se na ledě děje něco úplně jiného, poslední šanci spálil Jurčo.

31:45
    V rohu se strhla hromadná bitka, nejaktivnější v ní byli Mike Richards a Luke Glendening, zapojil se i gólman Jimmy Howard.

31:45
    Tak to je opravdu nečekané! Oba gólmani a budoucí spoluhráči na OH k sobě dojeli k červené čáře a začali se postrkovat. Rozhodčí O'Halloran je od sebe naštěstí odtrhl hned v zárodku sváru.

31:45
    Mike Richards (LAK) a Jimmy Howard (DET) z této šarvátky nevyjdou s čistým štítem. Jsou potrestáni dvouminutovými tresty za hrubost.

32:47
    Hraje se ve středním pásmu, atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet.

33:23
    DeKeyser obral Kinga o puk a vyslal dopředu Sheahana.

33:45
    Oba týmy hrají v plném počtu.

34:12
    Fofrník Miller přebruslil beka Los Angeles a s pomocí Quinceyho a Tatara udržel Detroit v útočném pásmu.

34:49
    Jurčo se k odraženému puku nedostal.

35:22
    Další akci Detroitu rozvíjí Nicklas Kronwall.

36:10
    Nebude to icing, Smith musí hrát.

36:28
    Glendening o puk přišel, puku se zmocnil Jarret Stoll, zasekl si ho a vystřelil. Jeho pokus ale neměl nárok na překonání Howarda.

37:26
    Když se dva perou, třetí se směje. Dva hráči u mantinelu bojovali o puk, pohodlně k nim přijel Muzzin a vystřelil.

38:21
    Carter vyslal do útoku Browna, jeho střela se pravděpodobně odrazila od Howardovy masky.

38:34
    Stoll nabil úplně volnému Kingovi, jeho dělovku Howard likviduje betonem.

38:53
    67 sekund před koncem se hosté dopustili ofsajdu.

39:35
    Drew Miller z otočky netrefil bránu.

40:00

Druhá třetina nám konečně přinesla dva góly, oba padly v 30. minutě. Střelecký účet večera otevřel v přesilovce krásnou střelou Mike Richards, o několik sekund později srovnal po chirurgicky přesné zadovce Nyquista domácí kapitán Henrik Zetterberg. Po tomto gólu oba týmy zařadily snad nadpozemský rychlostní stupeň, hraje se ve skvělém tempu s množstvím šancí na obou stranách. Třetí třetina začne přibližně v 3:03.

Jimmy Howard a Jonathan Quick si ještě něco vyřizují u červené čáry, jsem docela zvědavý na to, jak se usmíří před Olympiádou v Soči, kde budou oba hájit barvy USA.

40:01

40:28
    Howard ze své výstroje vyklepal nahození jednoho z protihráčů a přihrál puk Lashoffovi.

41:01
    Puk je opět ve středním pásmu.

42:13
    Lewis pro hosty vybojoval pásmu, Nolana ale o puk obral Sheahan.

42:59
    LA má očividně problémy s aktivním napadáním Detroitu.

43:58
    Clearyho střela Quicka nemohla ohrozit, puku se zmocnil Eaves a zakládá další útok.

44:29
    Zetterberg pálí do připraveného Quicka, z jeho výstroje puk ještě vyšťouchal Abdelkader a přihrál ho DeKeyserovi.

45:13
    Až teď je Detroit nucen opustit útočné pásmo.

45:41
    Bertuzzi se postavil před Martineze a zabránil tomu, aby střela šla jinam, než do jeho holeně.

46:20
    Tatar těsně minul branku a sám si dojel pro volný puk k mantinelu.

46:43
    Před dotírajícím Fraserem Howard radši vyčkal na hvizd arbitra.

Dnes je Joe Louis Aréna vyprodaná, zápasu oficiálně přihlíží 20066 diváků, i když některé sedačky dnes zůstaly prázdné.

47:17
    Henrik Zetterberg vyhrál další buly, už osmé z deseti, kterých se zúčastnil.

47:47
    Dvojitý závar před Quickem! Nejprve se před ním sám ocitl Jurčo, ale o brankáře se puk odrazil mimo, následně svou možnost nevyužil dobře hrající Sheahan.

48:45
    Kindlovu střelu Quick vyrazil jen před sebe, naštěstí pro Los Angeles ale připravený obránce Kings puk odpálil.

49:13
    Je tu bitka! Rukavice shodili Kindl a Fraser, první jmenovaný útočníka zasypal sprškou úderů, zkušený bitkař Fraser ale českého beka nakonec povalil na zem.

49:13
    Oba kohouti už sedí na trestné lavici se shodnými dvouminutovými tresty za hrubost.

49:53
    Signalizovaná výhoda pro Detroit.

49:58
    Justin Williams přesekl hůl Dannymu DeKeyserovi a už sedí s dvouminutovým trestem na lavici hanby.

50:04
    Zajímavou přesilovku 4 na 3 domácí začali dobře, kombinují v útočném pásmu a první ránu si připsal Kronwall.

50:32
    Nyní třikrát (!) vystřelil Zetterberg.

50:59
    Nyquist se ocitl v sevření dvou hráčů Kings a upadl.

51:27
    Už se hraje 5 na 4, u puku Tatar.

51:48
    Kindl sprintuje pro puk až k vlastnímu brankáři.

51:58

52:11
    Jimmy Howard si připisuje další zákrok po střele Justina Williamse.

52:24
    Martinez nahazuje za Howarda, puku se ujal Sheahan a do útoku vysílá Jurča.

53:04
    Nyquist z ostrého úhlu nemířil přesně.

53:22
    Quick nedopustil žádné komplikace, střelu Smitha chytil, aniž by se od něj puk odrazil zpět do hry.

53:58
    Bertuzzi neměl seřízená mířidla a z dobré pozice poslal kotouč mimo zamýšlený cíl, branku Jonathana Quicka.

54:20
    Ofsajd na chvíli přerušil útočné choutky Detroitu.

54:55
    Brown nahazuje puk k Howardovi, ten si ve třetí třetině zatím příliš nezachytal.

55:26
    Tatarovi puk před Regehrem uniká.

55:42
    Tatarovi už stačilo pouze usměrnit puk do odkryté branky, výtečným akrobatickým zákrokem mu ale radost sebral Jonathan Quick!

56:52
    Niklas Kronwall (DET) je vyloučen na dvě minuty za držení, pro hosty se tři minuty před koncem rýsuje zajímavá možnost ke vstřelení vítězné branky.

56:56
    Lashoff odpaluje puk přes všechny čáry.

57:24
    Po střele Kopitara se strhla mela před Howardem. Slovinský reprezentant krosčekem poslal k zemi Lashoffa.

57:33
    Vylučovat se ale nebude, důležité útočné buly vyhrálo Los Angeles.

57:45
    Dvě minuty a patnáct sekund před koncem se Los Angeles ujímá vedení! Jake Muzzin napřáhl na modré, puk se odrazil od nohy Mikea Richardse k JEFFU CARTEROVI a kanadský forvard zajistil střelou švihem hostům vedení. Asistence: Jake Muzzin, Drew Doughty.

58:15
    Dwight King (LAK) sevřel puk a už sedí na trestné lavici.

59:09
    Zetterberg vystřelil a Detroit má čas na spřádání závěrečných plánů na vyrovnání, Mike Babcock si vyžádal oddechový čas.

59:09
    Howard je na střídačce!

59:34
    Detroit pravděpodobně vstřelil branku!

59:33
    Tak tohle je opravdu neuvěřitelné! Zblokovaná střela NICKLASE KRONWALLA vystoupila téměř ke stropu arény, odrazila se o ochrannou síť a o záda nicnetušícího Quicka se odrazila do branky! Asistence: Henrik Zetterberg, Tomáš Tatar.

60:00

Jak poklidně třetí třetina začala, o to neuvěřitelněji končí. Jeff Carter poslal dvě minuty před koncem hosty do vedení, za domácí vyrovnal sedmadvacet sekund před sirénou Niklas Kronwall gólem, který nepadá více než jednou za sto let! Novináři po celém světě tedy mají dnes o čem psát, a my se teď budeme věnovat prodloužení, které právě začíná.

60:01

60:30
    Obrovskou šanci měl Detroit! Sheahan jel s Jurčem proti jedinému obránci Kings, vyměnil si s ním puk a přihrál mu do bezprostřední blízkosti před Quickem, americký brankář tentokrát puk za svá záda nepustil.

60:59
    V další pozici sebral DeKeyserovi téměr jistý gól jeden z beků Kings, který obětavě spadl do jeho střely.

62:06
    Až teď se hra dostává do středního pásma, oba týmy střídají.

62:29
    Ostrostřelec Carter tentokrát v jasné pozici minul!

63:15
    Brendan Smith vyprášil Quickovu lapačku, hra pokračuje.

64:04
    Kindlova střela končí těsně mimo branku Los Angeles.

64:35
    Sheahan je srovnán se zemí, čistým bodyčekem ho zboural Doughty.

64:53
    Další možnost měl Jurčo, Quick opět pozorný.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Skvělý závěr utkání! Prodloužení sice rozhodnutí nepřineslo, mohli jsme ale vidět tolik gólových šancí, kolik mnohdy nevidíme ani za celý zápas! Za pár minut začnou samostatné nájezdy, buďte u toho!

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první se rozjel Tomáš Tatar a rychlým švihem překonal Quicka! 1:0.

Za hosty jel Anže Kopitar, jeho záměr usměrnit bekhendem puk mezi betony Howard vystihl. 1:0.

Zetterbergovi v rozhodující moment sjel puk z hokejky a Quick ho přikryl. Stále 1:0.

Carter také nedává! Puk se mu zamotal mezi bruslemi.

Jurčo gól také nedává, Quick jeho střelou likviduje vyrážečkou.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Mike Richards svůj nájezd nasměrovat do plexiskla a dvacet tisíc lidí je na nohou! Rozhodující nájezd proměnil hned první exekutor – TOMÁŠ TATAR překonal Quicka a poslal pozdrav do nebe svému zesnulému otci.

Skvělé utání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž Detroitu bod navíc přiřkl Tomáš Tatar. Detroit tak zahájil pětizápasovou šňůru domácích zápasů nejlépe, jak mohl, tedy výhrou. Los Angeles se vrací s jedním bodem na kontě.

Jakub Kindl (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:22

To je ode mne pro dnešek vše, loučím se s Vámi a přeji dobrou noc, ranním ptáčatům samozřejmě dobré ráno. (04:16:21)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 30. Zetterberg (Nyquist, Smith), 60. Kronwall (Zetterberg, Tatar), rozh. náj. Tatar – 30. Richards (Vojnov), 58. Carter (Muzzin, Doughty)

Rozhodčí: Martell,O'Halloran – Henderson, Cvik

Diváci: 20066