Oostende – Waasland-Beveren 2:1 (kon.) | Leuven – Waregem 1:0 (kon.) | Kortrijk – Lierse 3:4 (kon.)
Mons – Mechelen 0:2 (kon.) | Cercle Bruggy – Charleroi 3:0 (kon.)
RAEC Mons
0:2 (0:0)
YR KV Mechelen
Sobota 25.01.2014, 20:00 • Stade Charles Tondreau (Mons) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u 23. kola belgické nejvyšší fotbalové soutěže, dnes nás čeká souboj domácího RAEC Mons s YR KV Mechelen. Přeji příjemnou zábavu.

RAEC Mons

Mons je posledním týmem ligy. Po 22 zápasech má na kontě pouhých 13 bodů za tři výhry a 4 remízy. Průběžné skóre Mons je 18:36. Na 14. pozici, která jako poslední zaručuje udržení se v nejvyšší soutěži ztrácí Mons 7 bodů. Z posledních sedmi zápasů Mons třikrát zvítězil, stejný počet zápasů i ztratil. Též se jednou remizovalo. V posledním ligovém vystoupení Mons prohrál ve Waaslanu 1:4.

Mechelen je 11. týmem belgické ligy. Zatím si připsal 6 výher, 5 remíz a 11 proher při průběžném skóre 28:40. Dosud tak nasbíral 23 bodů. Forma Mechelenu není příliš dobrá. Z posledních sedmi zápasů tým prohrál hned čtyřikrát, jednou remizoval a dvakrát zvítězil. Naposledy hrál Mechelen doma s Anderlechtem, který porazil překvapivě 2:1.

Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál Mechelen hned 4x, Mons jednou. Naposledy dopadl zápas 4:2 ve prospěch dnešních hostů.

Utkání začíná ve 20:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

RAEC Mons: Saussez – Timmermans, Dussenne, Gijseghem, Monteyne – Matthys, Le Postollec, Diandy, Soumah – Ericsson, Arbeitman.
    Náhradníci: Werner, Chatelle, Jarju, Matumona, Ntambwe, Sapina, Spungin.

YR KV Mechelen: Pačovski – Vandam, de Witte, Kosanovič, Ghomsi – Trajkovski, Bateau, De Petter, Destorme – Junker, Mokulu.
    Náhradníci: Biebauw, Claes, Dialiba, Kamavuaka, Karahmet, Rits, Vanlerberghe.

Rozhodčí: Loeaman – Vandeweghe, De Belder.

Utkání začne za malý okamžik.

1

3
    Utkání zatím strhující tempo nenabízí, oba soupeři jsou spíše opatrní, nikdo nechce chybovat.

6
    Domácí zatím drží balon na svých kopačkách výrazně častěji než soupeř, k ohrožení branky Pačovského se ale zatím nedostávají.

9
    Domácí RAEC je výrazně aktivnější, Pačovski ale s výjimkou stažení vysokého centru moc práce v posledních minutách nemá.

11
    Na dosavadním výkonu týmu Mechelenu je jasně patrné, že tým není v pohodě, hosté se zatím jen nečinně brání a nechávají hrát domácí. Vidět je především aktivní Ericsson.

14
    Vedení se ale mohli ujmout velmi překvapivě hosté. Po rychlém průniku Junkera ale fantasticky zasahuje domácí gólman Saussez!

16
    Skóre mohl otevřít i domácí záložník Matthys, jeho zakončení ale vyráží Pačovski!

19
    Žlutou kartu dostává Le Postollec (RAEC Mons).

22
    Saussez v pohodě chytá zakončení Mokula ze střední vzdálenosti, na první branku si musíme počkat.

25
    Domácí tým bude zahrávat přímý kop...

26
    Soumah sice branku Pačovského trefil, gólmana Mechelenu ale překonat nedokázal.

28
    Dosavadní poměr držení míče (v %): 63:37.

30
    Diandy to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho střelecký pokus ale výraznější šanci nepřináší.

33
    Hra je zatím hodně neurovnaná, oba týmy ztrácejí zbytečně hodně míčů, hraje se tak převážně na středu hřiště.

35
    Po individuálním průniku Junkera zasahuje připravený Saussez.

38
    Na hřišti fouká silný vítr, který měl výrazný podíl na pokažené kombinaci domácích. Do protiútoku tak mohou přejít hosté.

41
    Žlutou kartu dostává Timmermans (RAEC Mons).

44
    Pohotovou střelou se prezentoval Le Postollec, jeho ránu ale ukryl pohotový Pačovski.

45+1

Druhý poločas začne cca ve 21:05.

První půle příliš šancí nenabídla, i proto je skóre bezbrankové. Domácí Mons byl aktivnější a vytvořil si více šancí, Pačovski v brance Mechelenu je ale zatím stoprocentní.

Statistiky v první půli:

Držení míče: 59% : 41%
    Střely: 6:4

46

48
    Domácí záložník Matthys si připsal první střelu na branku ve druhé půli, Pačovski byl ale připraven a chytá.

50
    Oba soupeři ztrácí řadu balonů po nepřesných přihrávkách, hra nyní nemá dobré tempo.

52
    Na útočné půli vhazuje domácí záložník Soumah, domácí to zkouší po levém křídle.

55
    Střela Ericssona jde vysoko nad, Pačovski zasahovat nemusel.

57
    Le Pastollec fauluje na středu pole, v útočné akci tak může Mechelen nadále pokračovat.

59
    Hraje se nahoru dolů, po nepřesném zakončení Arbeitmana to zkusil za hosty i Trajkovski, ani on ale nebyl úspěšný.

63
    Žlutou kartu dostává Trajkovski (YR KV Mechelen).

65
    Domácí výběr začíná působit poněkud unaveným dojmem, Mechelen se začíná čím dál více dostávat do hry.

66
    Střelu Mokulu chytá připravený Saussez.

70
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Jako první se dnes radují hosté! Obrana Monsu zcela pozapomněla na DAVIDA DESTORMEHO, který po vynikající přihrávce Junkera překonává domácího brankáře střelou do pravého rohu branky!

72
    Domácí se snaží zvýšenou aktivitou odpovědět, obrana Mechelenu ale pracuje velmi dobře.

74
    Arbeitman poslal svůj střelecký pokus těsně vedle pravé tyče branky Pačovského.

76
    Žlutou kartu dostává Vandam (YR KV Mechelen).

77
    Domácí útočník Ericsson se drží za hlavu, svou střelu z dobré pozice poslal jen těsně nad břevno branky Mechelenu!

78
    Střídání v týmu RAEC Mons: ze hřiště odchází Le Postollec, přichází Matumona.

79
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Junker, přichází Diabang.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, hosté nyní už jen sveřepě brání těsné vedení, domácí Mons vrhá naopak všechny síly do útoku...

82
    Domácí drží balon častěji, zakončení Soumaha ze střední vzdálenosti se ale vůbec nepovedlo.

84
    Mokulu byl v dobré pozici, Saussez ale včasným zákrokem akci likviduje.

85
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Trajkovski, přichází Vanlerberghe.

87
    Domácí Mons už musel vrhnout všechny síly do útoku, nyní tento risk nevyšel. Tak to je tedy vyvedené střídání, JORDI VANLERBERGHE překonává Sausseze po přihrávce Diabanga. Domácí brankář proti tomuto umístěnému zakončení k pravé tyči neměl moc šancí.

88
    Hostů je nyní plné hřiště, naopak domácí fotbalisté už na utkání zřejmě rezignovali.

89
    Fanoušci opouští tribuny stadionu ve velkém, zápas je již rozhodnutý...

90
    Nastavovat se budou 2 minuty.

90+1
    Zoufale to ještě zkusil Soumah, branku ale netrefil.

Mechelen poráží domácí Mons 2:0, v 70. minutě se trefil Destorme, tři minuty před koncem poté i Vanlerberghe. Domácí fotbalisté byli v úvodu utkání jasně lepší a soupeře přehrávali, překonat Pačovského se ale až do konce zápasu nepovedlo. Tři body si tak připisují hosté, kteří se soustředěným výkonem probojovali až k vítězství.