Real Madrid – Granada 2:0 (kon.) | Valladolid – Villarreal 1:0 (kon.) | Valencia – Espanyol 2:2 (kon.)
Sevilla – Levante 2:3 (kon.)
Valencia CF
2:2 (2:2)
RCD Espanyol Barcelona
Sobota 25.01.2014, 20:00 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký večer při sledování španělského fotbalu, resp. utkání 21. kola španělské Primera Division mezi Valencií a Espanyolem Barcelona. K vidění bude souboj dvou mužstev, které jsou na tom prakticky úplně stejně. Fotbalisté Valencie jsou se čtyřiadvaceti body devátí, hosté mají o bod více a v tabulce jsou osmí.

V kalendářním roce 2014 se ani jednomu z mužstev v La Lize zatím moc nedařilo. Domácí Valencia uhrála čtyři body za výhru nad Levante a remízu v Málaze. Tým nestačil také na Celtu Vigo, které podlehl 1:2. Dnes hostující Espanyol uhrál ještě o bod méně, když ze tří dosavadních zápasů vyhrál jen nad Celtou Vigo 1:0 a nestačil na Osasunu a Real. Oba tyto zápasy skončily porážkou 0:1.

Valencia CF: Diego Alves – João Pereira, R. Costa, Mathieu, Guardado – Banega, Parejo, Jonas, Romeu, Piatti – Alcácer.
    Náhradníci: Guaita – Vezo, Feghouli, Fuego, Cartabia, Postiga, Pabón.

Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Simão, V. Sánchez, S. García, Abraham, Stuani – Córdoba.
    Náhradníci: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, Álex, Torje, Pizzi, V. Álvarez.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Canelo.

Hráči jsou již na trávníku, zápas za pár chvil začne.

1

2
    Poprvé v zápase si na míč sáhl domácí gólman Diego Alves, který v pohodě schoval do rukavic neposedný balon. Následně dlouhým výkopem hledal své útočníky.

3
    Po centru z pravé strany zkoušel bez zakončení pálit Piatti, míč ale ideálně netrefil.

3
    Espanyol právě vstřelil branku!
    JOHN CÓRDOBA dostal ideální přihrávku patičkou mezi obránce a na jeho následnou povedenou ránu byl gólman Alves krátký – 0:1!

5
    Domácí budou muset hodně přidat, pokud chtějí rychle srovnat krok se soupeřem.

6
    Fotbalisté Valencie jsou pochopitelně u balonu a snaží se okamžitě natlačit až do zakončení.

7
    Valencia právě vstřelila branku!
    Bleskově je srovnáno na 1:1. Banega poslal míč do vápna, na ten sice nedosáhl Jonas, avšak PACO ALCÁCER byl hodně pohotový a po lehkém zpracování z bezprostřední blízkosti propálil gólmana Casillu.

8
    Oba celky pokračují v hodně ofenzivním pojetí hry a dá se očekávat zajímavá podívaná.

9
    Hodně ostrý faul nyní předvedl Romeu a dostává žlutou kartu.

10
    Následný centr do pokutového území vyboxoval mimo vápno pozorný brankář Diego Alves.

12
    Čas pomalu plyne a poslední desítky vteřin se hrají v okolí půlící čáry.

14
    Domácí fotbalisté měli možnost kopat rohový kop, po centru do vápna hosté trochu lopotně balon odrazili mimo vápno.

16
    Z levé strany se pokoušel centrovat do vápna Piatti, hosté ale nikoho z domácích k zakončení nepustili.

17
    Zatím se hraje hodně atletický fotbal a defenzivy ani jednoho z týmů si moc neodpočinou.

18
    Hosté měli možnost kopat přímý kop, takový zkrácený roh. Po centru do vápna se ale domácí ubránili.

20
    Hra se nyní přeci jen trochu uklidnila a míč se nejčastěji pohybuje ve středu pole.

22
    Domácí jsou o malinko více u balonu, jenže na dostřel brány soupeře se zatím nedostávají.

24
    Uvnitř vápna byl u balonu domácí Jonas, udělal tam několik zasekávaček, pak ale nedokázal přesně zakončit.

25
    O chvilku později se Jonas dostal již k zakončení, jeho slabá střela doprostřed brány ale nenadělala Casillovi problémy.

27
    Hodně prudký centr do vápna Valencie posílal nyní García, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal efektivně zakončit.

27
    Domácí Piatti si pěkně zpracoval míč na hrudi a následně zkusil okamžitě vystřelit. Jeho pokus ale hned v zárodku zblokoval vracející se obránce.

28
    Následný roh zahrával opět Piatti, nikoho ze svých spoluhráčů ale ve vápně nenašel.

30
    Máme za sebou skoro půl hodiny hry a stav zápasu je nadále nerozhodný 1:1.

31
    Po faulu na Sergia Garcíu kopali hosté přímý kop, nic z něj nevytěžili.

32
    Domácí se prosazují po rohovém kopu, když si na prudký centr do vápna naběhl a naskočil JONAS, který povedenou hlavičkou zaznamenal svůj devátý gól v sezoně.

34
    Zpoza vápna to levačkou zkusil Victor Sánchez, jeho nepovedená rána se ale mezi tři tyče nevešla.

35
    Hosté kopali rohový kop a po zákroku obrana budou kopat ještě jeden.

36
    Po druhém centru Simãa zakončoval okamžitě Colotto a na brankové čáře zastoupili překonaného Diega Alvese Jonas s Guardadem.

37
    Domácí se musí nadále bránit. Hosté nechtějí svou kůži prodat lacino a tlačí se do útoku.

38
    Pomalu se začíná blížit konec poločasu a nadále jsou to domácí, kteří se tlačí do útoku.

40
    Nyní to vypadá spíše na to, že oba celky vyhlížejí závěr prvního poločasu. Hraje se ve středu pole.

42
    Domácí hodně drží balon, jenže zatím daleko od brány soupeře.

44
    Penalta pro Espanyol!

44
    Na hranici vápna padl k zemi Córdoba po zákroku Mathieu a je z toho žlutá karta a penalta pro hosty!

45
    SERGIO GARCÍA poslal míč tvrdou ranou pod břevno a zkušeně tak proměnil pokutový kop! Rázem je srovnáno na 2:2!

45

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Valencií a Espanyolem Barcelona. Sledovali jsme rozhodně nadprůměrný fotbal, který přinesl čtyři góly. Do vedení se dostali hosté, avšak domácí díky brankám Acácera a Jonase vývoj zápasu otočili. V poslední minutě první půle po faulu na Córdobu proměnil ale penaltu García a je srovnáno na 2:2!

Druhý poločas začne přibližně v 21:01.

46

47
    Domácí začali náporem a fotbalisté Espanyolu se budou muset nyní bránit.

49
    Domácí obrana nyní hodně zaváhala a do šance se dostal García, který se hnal sám na Diega Alvese. Svou ránu z plného běhu ale posla nad.

50
    U míče jsou znovu hostující fotbalisté, kteří se postupným útokem blíží k bráně Valencie.

51
    Juan Fuentes zahrál při snaze hrát balon vysokou nohou a je z toho standardka pro domácí.

52
    Až do palebné pozice se dostal střelec prvního gólu domácích Alcácer, míč z jeho kopačky ale prolétl nad bránou.

53
    Opět se hraje ve vysokém tempu. Na obou týmech je vidět, jak moc chtějí dnes vyhrát.

54
    Dobrý defenzivní zákrok nyní při souboji s Córdobou předvedl Mathieu, domácí se ubránili.

56
    Domácí Jonas to nyní přehnal s nasazením a dostal žlutou kartu.

58
    Hráči Valencie nyní předvedli pohlednou narážečku a jen malý kousek chyběl Alcácerovi, aby se dostal k zakončení.

60
    Domácí hráči i fanoušci se hodně zlobí, když se dožadují penalty za hru rukou Fuentese, hraje se ale dál.

61
    Alespoň malá kompenzace pro domácí v podobě přímého kopu. U míče je Mathieu.

62
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Míchel.

63
    Následný přímý kop poslal Mathieu pouze do zdi.

64
    Hostující Simão kopal rohový kop, domácí obrana ale zafungovala dobře a míč odrazila mimo pokutového území.

66
    Až do vápna se nyní s míčem na kopačce dostal Córdoba, vystřelit ale nakonec nezvládl.

67
    Čas rychle plyne a pomalu se začíná blížit konec dnešního zápasu. Na gól ve druhém poločase zatím čekáme marně.

69
    Do vápna Valencie vlétl Córdoba, jeho rána na zadní tyč prolétla těsně mimo!

71
    Nadále se hraje velmi pohledný fotbal a ani jedno z mužstev se nechce vzdát a získat jen bod.

72
    Domácí kopali další rohový kop, jenže po centru do vápna nikdo z hráčů ve vápně nedokázal zakončit.

73
    Centr do vápna posílal Parejo, opět to ale k ničemu nevedlo a hosté se ubránili.

75
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Sergio Canales.

76
    Centr do vápna hostů posílal z levé strany Piatti, Alcácer byl dobře střežený a k zakončení se nedostal.

77
    Následný roh zahrávat znovu Piatti, stav zápasu se ale ani po této standardce nezměnil.

78
    Další roh kopal opět Piatti, znovu se hosté ale ubránili.

79
    Z dálky krásně vystřelil Míchel, jeho povedený pokus mířící pod břevno ale skvěle vyrazil Casilla!

80
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází John Córdoba, přichází Álex.

81
    Levačkou posílal míč do vápna Jonas, obrana hostů ale opět zafungovala dobře.

82
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Dorlan Pabón.

82
    Dnešní utkání sleduje 37.000 diváků.

83
    Domácí nyní obléhají vápno soupeře, hosté z Barcelony se ale dobře brání.

84
    Po dlouhém nákopu do vápna Espanyolu se míč dostal až ke Casillovi, ten ho v pohodě lapil do rukavic.

85
    Nadále jsou to fotbalisté Valencie, kteří ovládají střed pole. Hraje se na jednu bránu, hosté ale zatím drží remízu 2:2.

87
    Do vápna soupeře se snažil posílat dlouhý nákop Ricardo Costa, pas se mu ale nepovedl a míče se ujal Casilla.

88
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Simão, přichází Víctor Álvarez.

89
    Centr do vápna z plného běhu posílal João Pereira, opět z toho ale nic nebylo a hosté míč odehráli mimo vápno.

90
    Zoufalý nápor domácího celku zatím k ničemu nevede. Po akci Míchela domácí sice chtěli roh, nakonec je z toho jen odkop.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+1
    Domácím se stále moc nedaří na soupeře něco vymyslet, teď už to budou mít velice těžké.

90+2
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Abraham, přichází Raúl Rodríguez.

90+3
    Hráči Valencie mají nyní pravděpodobně poslední možnost něco udělat s výsledkem. Mají míč na svých kopačkách a ženou se do útoku.

90+4
    Asi poslední akci domácího mužstva táhl po levé straně Piatti, po jeho centru do vápna zasáhl spolehlivě Casilla.

Je tu konec zápasu 21. kola španělské nejvyšší soutěže, po kterém jsou patrně spokojenější hosté z Barcelony. Ti sice vedli od 3. minuty díky brance Córdoby, jenže následně také prohrávali 2:1. Srovnat se jim podařilo v poslední minutě první půle a od té doby se již skóre zápasu nezměnilo. Domácí sice mocně dobývali bránu soupeře, gól za celý druhý poločas ale vstřelit nedokázali. (21:50:10)

Petr Bílek

Branky: 7. Alcácer (Banega), 32. Jonas (Piatti) – 3. Córdoba (S. García), 45. S. García (pen.)

Karty:   9. Romeu (VAL), 44. Mathieu (VAL), 56. Jonas (VAL)

Valencia CF: Diego Alves – João Pereira, R. Costa, Mathieu, Guardado – Banega (62. Míchel), Parejo (75. Canales), Jonas, Romeu, Piatti – Alcácer (82. Pabón).
    Náhradníci: Guaita – Canales, Fuego, Cartabia, Míchel, Pabón.

RCD Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Simão (88. V. Álvarez), V. Sánchez, S. García, Abraham (90+2. R. Rodríguez), Stuani – Córdoba (80. Álex).

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Canelo

Diváci: 37.000