Vladivostok – Ufa 3:2 (kon.) | Chabarovsk – Nižněkamsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Novosibirsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 1:5 (kon.) | Minsk – Atlant 1:7 (kon.)
Doněck – Čerepovec 2:3 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 1:0 (kon.)
Medveščak Záhřeb
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 25.01.2014, 17:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vzájemné zápasy

Jaroslavl – Medveščak Záhřeb 3:2 Náj.

Medveščak Zagreb

Zagreb má po čtyřiceti osmy odehraných zápasech na kontě osmdesát jedna bodů za dvacet pět výher a dvacet tři proher s celkovým skórem 128:114. Se svým počtem bodů se Záhřeb sedmém místě.

Jaroslavl má po čtyřiceti sedmy odehraných zápasech na kontě sedmdesát dva bodů za dvacet čtyři výher a dvacet tři proher s celkovým skórem 89:89. Se svým počtem bodů se Jaroslavl nachází na osmé příčce.

Metallurg Novokuzněck: V, P, V, P, V

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich – Popovic, Martinovic, Švarný, Foster, Klubertanz, Katic, O´Connor, Nystrom – Cheechoo, Murley Thomas – Linglet Vesce, Ellison – Glumac, Ryan, Iggulden – Murray, Kane

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford – Gorokhov, Lyjubuškin, Kronwall, Jakovlev, Holos, Peretyagin, Pašnin, Vasilejev – Apalkov, Averin, Plotnikov – Sprukts, Redlihs, Platt – Petrov, Černikov, Galimov – Musatov, Kapustin, Maltsev

Rozhodčí: Zacharov Anatolij, Kadyrov Raphael – Alexander Shelyanin Sergey.

00:01

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál celek domácích.

00:10
    Domácí dnes budou hrát v dresech modrých, hosté v dresech bílých.

00:56
    Averin přihrával na střed volnému Plotnikovu, který okamžitě vypálil. Dekanich, však bez větších problémů chytá.

01:57
    Ellison se protáhl mezi dvěma obránci Jaroslavli a bekhendem zakončoval, jeho pokus však skončil na bruslích jednoho z obránců Jaroslavli.

03:15
    Domácí jsou v úvodu aktivnější a hrnou se do útoku.

03:17
    Bjorstrand vypálil jedovatou střelu z pravého křídla, jeho pokus však skončil mimo tři tyče.

03:46
    Rychlý útok domácích byl zastaven připravenou obranou hostů.

04:25
    Vhazovat se bude před Sanfordem.

04:25
    Střela Cheechoo byla ještě tečována jedním z forvardů Záhřebu, ale připravený Sanford bez větších problémů chytá.

04:45
    Domácí v útočném pásmu.

06:14
    Střelou od modré se prezentoval Katič, ale Sanford včas zakročil a puk skryl do své lapačky.

06:14
    Vhazovaní před Sanfordem.

06:45
    Linglet objel Sanfordovu branku a následně se pokusil zakončit, jeho střela však byla zablokována Fosterem.

07:29
    Velká šance domácích. Vesce nahodil puk před Sanforda, tam ho ještě tečoval Linglet, ale skvělý Sanford vyráží. Následný zmatek vyřešil vyhozením Kronwall.

08:48
    Hra se nám začíná pořádně přiostřovat.

09:14
    A máme tu první vyloučení. Na trestnou lavici si půjde sednout Mikel Ryan (ZAG) – 2 minuty za podražení.

09:40
    Hosté jsou již v útočném pásmu, ale do souvislejšího tlaku se jim dostat zatím nedaří.

09:47
    Po ofsajdu hostů se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:05
    Hosté vyhráli buly a rozjíždějí další útočnou akci.

10:27
    Střela od modré Lyjubškina končí na hrudi Dekaniše.

10:57
    Poslední sekundy přesilové hry.

11:03
    Skvělým zákrokem se ted prezentoval Dekaniš. Kronwall poslal tvrdou střelu na Dekaniše, ten ještě puk vyrazil, ale těsně před Spruktse, který nedokázal z velké blízkosti golmana domácích překonat.

11:14

12:15
    Kapustin si vzal puk, prosmýkl se podél levého mantinelu a následně zakončil, jeho střelu brankař vyráží.

12:15
    Kvůli posunuté bráně je hra přerušena.

12:15
    Hosté se pomalu dostávají do hry a nutí domácí dávat si velký pozor na jejich útoky.

12:53
    Pašnin vypálil od modré, jeho střela však končí pouze na hrudi připraveného Dekaniše.

12:53
    Saša Martinovič (ZAG) si půjde odsedět dvouminutový trest za hrubost.

13:20
    Domácím se podařilo vyhodit puk a ušetřit tak nějaký čas.

14:11
    Hostům se přesilovka zatím moc nedaří a domácí znova vyhazují puk.

14:53
    Petrov dostal puk na modrou, udělal pár kroků dopředu a vypálil, jeho střela však byla zablokována těly domácích obránců.

15:23
    Vhazování před Dekanišem.

15:51
    Foster(ZAG) ted tvrdě atakoval Maltseva a půjde si tak sednou na trestnou lavici – 2 minuty za hrubost.

16:12
    Tak máme tu další přesilovku hostů, uvidíme jestli ji tentokrát dokážou využít.

16:29
    Po střele od modré zůstali před Dekanišem tři útočníci Jaroslavli, ale ani jeden se rychle nezorientoval a nedokázal puk dopravit do brány domácích.

17:20
    Kronwall zkusil překvapit Dekaniše střelou od modré, jeho pokus však bez větších problémů Dekaniš chytá.

17:51

17:55
    Medvědi se dokázali znova ubránit a stav je tak stále 0:0.

18:57
    Pašin(JAR) dostane dvouminutový trest za hru vysokou holí.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:33
    Domácím se zatím nedaří dostat se do útočného pásma.

20:00

Prozatím je na ledě mírně lepší hostující mužstvo, ale své větší gólové šance Jaroslavl využít nedokázala. Jaroslavl v úvodu utkání nepředváděla prakticky vůbec nic a až v druhé části třetiny několikrát ohrozila brankáře Dekaniše.

Další třetina začne přibližně v 18:30.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 14-13
    Vyhrané buly: 20-8
    Vyloučení: 3-1

Hráči jsou již na ledě a druhá třetina začne za malou chvíli.

20:01

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál celek domácích.

20:57

21:16
    Střelu Petrova z pravé strany vyráží Dekaniš.

21:55
    Medveščak právě vstřelil branku!
    MIKE GLUMAC se prosmýkl podél levého mantinelu, přihrál Ryanovi, který svedl boj o puk před Sanfordem, Glumac mezitím objel branku a dostal se k odraženému puku, který bez větších problému poslal do odkryté branky hostů. 1:0 !
    Asistence: Michael Ryan

24:04
    Zakázané uvolnění hostů.

24:04
    Vhazovat se tak bude před Sanfordem.

24:14
    Domácí publikum konečně ožilo a žene své miláčky do útoku.

25:11
    Černikov udělal několik rychlých kroků a následně vystřelil, jeho střela však zasáhla pouze tyč. Rozhodčí si jdou ještě zkontrolovat svůj verdikt k videu rozhodčímu.

25:11
    Gol samozřejmě nebyl uznán, a tak se bude pokračovat dál.

26:18
    Domácí znovu přebírají kontrolu nad hrou.

26:59
    Hlasatel právě ohlásil, že dnešní utkání sleduje 15200 diváků.

26:38
    Murley našel přesnou přihrávkou Cheechooa, který poslal na Sanforda tvrdou střelu, jeho pokus však končí mimo tři tyče Sanfordovy branky.

26:40
    Apalkov se pokusil o rychlý protiútok, jeho pokus však zablokovala obrana domácích.

28:07
    Domácí fanoušci se ted snažili pokořit rekord arény v hluku, který činí 140dB, jenže i přes skvělý výkon jim bylo naměřeno pouze 130dB.

28:52
    Mike Glumac mohl vstřelit svůj druhý gol, ale v cestě mu stál Sanford, který brilantním zákrokem likviduje Glumacovu střelu ze středu hřiště.

30:00
    Na druhé straně Dimitrij Maltsev selhal, když se řítil sám na Dekaniše.

31:10
    Iggulden přihrál volnému Glumacovi, ten si ale nedokázal puk zpracovat a následně o kotouč přišel.

32:21
    Kurtis Foster(ZAG) si půjde odsedět dvouminutový trest za hru vysokou holí.

33:00
    Hosté tak mají možnost jak srovnat stav zápasu.

33:06
    Jenže skvělá obrana domácích je k ničemu většímu nepouští.

33:30
    Platt se vřítil do útočného pásma, naznačil střelu a následně přihrál na modrou Kronwallovi, ten vystřelil, ale jeho pokus vyráží Dekaniš ramenem.

34:21

35:01
    Domácí skvěle napadají a nedávají hostů možnost dostat se do útočného pásma.

35:27

35:45
    Igor Musatov (JAR) si půjde odsedět dvouminutový trest za hrubost.

36:27
    Střela Elisona končí na hrudi Sanforda.

36:40
    Domácím už zbývá jenom minuta přesilové hry.

37:00
    Domácí drží útočné pásmo, ale do stálejšího tlaku se zatím nedostali.

37:18
    Po pěkné kombinaci domácích se k puku dostal Bill Thomas, ten ještě prodloužil na Jonathana Cheechooa, který okamžitě vypálil, jeho pokus však skvělým zákrokem vyráží Sanford.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina je za námi. V ní jsme mohli vidět první gol utkání o který se postaral v druhé minutě pohotovou střelou Mike Glumac. Hosté měli v úvodu druhé třetiny taky velké šance, ale díky skvěle chytajícímu Dekaniši je stav zápasu 1:0.

40:51
    Kronwall vypálil od modré, ale z jeho pokusem neměl Dekaniš žádné problémy.

41:02
    Thomas si nabruslil do středu a pak střelou švihem vypálil, jeho pokus skončil mezi betony Sanforda.

42:23
    Začátek třetí třetiny je velmi opatrný.

43:40
    Kapusti s Apalkovem se pokusili prolomit obranu Medvědů, ale neúspěšně.

44:13
    Velká šance hostů mohla znamenat vyrovnání. Janis Sprukts poslal na Dekaniše skvělou střelu, ten ji ale vyrazil, jenže znova před Spruktse, který nedokázal z následné dorážky usměrnit puk do odkryté brány.

45:39
    Hned po vyhraném vhazování vypálil Plotnikov, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.

46:40
    Kronwall je dnes velmi aktivní. Jeho střela z levé strany kluziště, však končí pouze na hrudi Dekaniše.

47:11
    Kronwall znova zkusil pozornost Dekaniše, ale jeho střela tentokrát neskončila ani mezi třemi tyčemi Dekanišovy branky.

47:45
    A bude se vylučovat na trestnou lavici si půjde sednout Matt Ellison (ZAG) – 2 minuty za hru loktem.

48:03
    Střelu Gorokhova ted skvělým zákrokem vytěsnil do ochranné sítě Dekaniš.

48:11
    A mohlo být vyrovnáno!! Střelu Holose ještě tečoval bruslí Plotnikov, ale Dekaniš předvedl pohotový zákrok a stav je tak stále 1:0.