Ostrava – Liberec 8:4 (kon.) | Tatran – Třebíč 10:7 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 7:8 (po pr.)
Bulldogs – Bohemians juniorky 1:0 (kon.) | Havířov – Sparta 14:3 (kon.) | Chomutov – Benešov 7:3 (kon.)
Bulldogs Brno
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
FbŠ 7OAKS Bohemians juniorky
Neděle 26.01.2014, 14:00 • SH SportPoint Brno • G2 liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

V neděli přichází už tradičně druhé utkání víkendového programu juniorské ligy. Dnešní soupeři v současné chvíli řeší dost odlišné problémy. Zatímco Bohemians už mohou být celkem v klidu a soustředí se jen na udržení v první čtyřce, Bulldogs neustále bojují o účast ve vyřazovací části. Díky včerejšímu vítězství to s nimi vypadá dobře, ale potřebovali by tuto výhru potvrdit i dnes. Favoritem zápasu jsou jednoznačně hosté, ale s velkou dávkou bojovnosti mohou jistě uspět i hráči z města pod Špilberkem.

Pěkné nedělní odpoledne, vítám Vás u zápasu 17. kola G2 Ligy juniorů mezi itelligence Bulldogs Brno a FbŠ Bohemians DDM Praha 7.

itelligence Bulldogs Brno

Brno ve svém včerejším zápase nastoupilo proti Spartě a vedlo si dobře. Po většinu zápasu bylo jasně lepším týmem, což demonstrovalo i vstřelenými brankami, díky kterým slavilo vítězství. Po zisku těchto důležitých tří bodů se navíc posunulo na 6. pozici a svůj bodový účet rozšířilo na 25 bodů. Stejně jako před tímto kolem jim ovšem na nepostupové pozice zůstal náskok dvou bodů.

FbŠ Bohemians DDM Praha 7

Bohemka si včera zahrála důležité utkání, když se setkal třetí tým se čtvrtým a především díky špatné první třetině nebylo co slavit. Po prohře 8:5 v Havířově je právě tento soupeř přeskočil a vzájemně si tak vyměnili pozice. Zisk 32 bodů jim ovšem už dává velikou šanci na umístění mezi čtyřmi nejlepšími týmy.

Jan Severa – 20 KB (11 + 9)

itelligence Bulldogs Brno: Provazník (Bartek) – Jalový, Frydrych, Grábl, Adámek, Klaška, Krovický, Švácha, Musil, Kazatel, Voltner, Lysoň, Hrazdira, Sobotka, Šebela, Konečný, Kovář, Němeček, Gregor

FbŠ Bohemians DDM Praha 7: Mazák (Cimbálek) – Musil, Tůma, Křivanec, Bezpalec, Sklenář, Mandík, Severa, Sluka, Kolář, Bielik, Krbec

00:01

00:03
    Bohemians začínají zápas kombinací na vlastní polovině.

00:27
    První faul utkání od Konečného a také možnost pro první vystřídání.

00:50
    Buldoci byli v obraně dobře zformovaní a díky tomu snadno získávají míček.

01:30
    Lysoň byl vzadu pod tlakem, ale situaci zvládl.

01:55
    První střelecký pokus přišel z hokejky Jalového, Mazák připraven.

02:51
    Brno se nyní zabydlelo u hostující brány, ovšem zatím je to bez ohrožení brány.

03:10
    Až teď se k ráně odhodlal Gregor, jenže minul.

03:40
    Brněnské přihrávky dobře vystihl Tůma.

04:01
    První ostrý zákrok i pro Provazníka. S Kolářovým pokusem moc starostí neměl.

04:27
    Zato Kovářova střela na druhé straně už vypadala lépe, nicméně gólem také neskončila.

04:58
    Jalového dalekonosnou ránu zblokoval těsně před bránou Bezpalec.

05:38
    Klaška fauloval, rozehrávka z rohu pro Pražany.

06:04
    Gregor usoudil, že hra je příliš rozběhaná, takže ji teď uklidňuje.

06:24
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    Brno otevírá gólový účet zápasu! Kombinace na středu hřiště nakonec dospěla až ke střele LUKÁŠE JALOVÉHO a ten ranou k tyči dává Buldokům výhodu vedení. Asistence: Jan Grábl.

07:50
    Bohemka se snaží o rychlou odpověď, ale jejich nahrávky zatím k ničemu nevedou.

08:33
    Němeček chyboval při rozehrávce, ale rychle svou chybu napravil.

08:57
    Křivancův pokus vyletěl vysoko nad.

09:31
    Mazák nyní podržel hosty, když lapil velkou příležitost Krovického z hranice velkého brankoviště.

09:50
    Musil pálil od levého mantinelu, jenže na svém místě byl znovu Provazník.

10:26
    Lysoňova pumelice byla razantní, nikoliv už tak přesná.

10:54
    A to stejné můžeme říct i o Hrazdirově pokusu.

11:24
    Šance na obou stranách kryjí brankáři, takže stav zůstává i teď neměnný.

11:49
    Brno začíná znovu z vlastní poloviny.

12:12
    A jejich přihrávky vyústily až ve střelu Kováře.

12:58
    Jalového příklep na poslední chvíli vyrazil Mazák.

13:34
    Je tu první přesilová hra utkání. Jalový jde na dvě minuty za "katr" za sekání.

13:54
    Mandík měl nabyto v dobré pozici, jenže minul.

14:35
    Opět střela Mandíka, opět končí mimo bránu.

15:05
    Grábl vyhazuje míček do bezpečí a dává domácí obraně chvíli na odpočinek.

15:28
    Severovi střela z pravého křídla nesedla.

15:34
    A Buldoci tak jsou bez větších problémů kompletní.

16:23
    Na hřišti se objevuje i třetí brněnská lajna a Adámek se hned dostal do střelecké pozice.

16:55
    Mandík zůstal osamocen před bránou, ale složitou přihrávku nezpracoval.

17:48
    Lysoň s Gregorem drží balónek na holích u vlastní brány.

18:31
    Po delší době je tu klidnější část hry, kdy se ani jeden z týmů do ničeho nežene.

19:08
    Jalový dobře zapracoval v obraně a získává zpět ztracený míček.

19:57
    Ještě jedna střela Krovického, ovšem jeho pokus jednoruč neměl nárok na úspěch.

20:00

Viděli jsme zajímavou první třetinu, ve které sice nepadlo příliš branek, ovšem o gólové šance nouze nebyla. Jediným úspěšným střelcem první části tak je Jalový, který svým úspěšným pokusem ze 7. minuty dává domácím do další části zápasu lepší výchozí pozici. Nezbývá, než věřit, že takovéto svižné tempo zápasu vydrží i nadále a přidá se k němu i více gólů.

Střely na bránu v první třetině: 9:15.

20:01

20:14
    Bulldogs začínají druhou periodu s míčkem na holích.

21:03
    Gregorův pokus zastavili hostující obránci.

21:50
    Němeček vysprintoval po pravém křídle až na útočnou polovinu a trefuje břevno Mazákovy brány!

22:31
    Tůma sekl do soupeřovi hokejky, takže je pískáno proti hostující bráně.

22:49
    Mandíkova střela proletěla jen těsně mimo levé tyče.

23:26
    Kovář se už už objevoval v dobré pozici, ale nakonec mu míček sjel z hole.

23:52
    Brno dobře brání svou polovinu a nepouští soupeřovy útočníky ke střelbě.

24:35
    Nejprve mohl na jedné straně vyrovnat Sklenář a hned vzápětí naopak navýšit vedení Klaška, jenže ani jeden z nich netrefil bránu.

25:49
    Další z mnoha pokusů Němečka, nicméně ani tato střela se nevešla mezi tři tyče.

26:18
    Musil byl tvrdě dohrán v rohu, ale rozhodčí nechávají hru plynout dál.

26:48
    Nyní už ovšem je pískáno a to znamená míček pro hosty.

27:09
    Hosté měli velkou možnost na vyrovnání v podobě rozehrávky z hranice velkého brankoviště, jenže nakonec ani nevystřelili.

27:44
    Gregor se probíjel před bránu a byl zastaven až s pomocí faulu pražských obránců.

28:04
    Teď to Bohemka trochu překombinovala.Hosté chtěli situaci dohrát až do prázdné brány, což se jim ovšem nepovedlo.

28:40
    Voltnerovu střelu z první kryje Mazák.

29:28
    Severa natáhl k výborné střele a Provazníkovi asi ještě teď zvoní v uších poté, co se míček odrazil od tyče!

30:07
    Němečkova rána rozvlnila jen boční síť.

30:59
    Voltner trefuje jen Mazákovu hruď.

31:38
    Grábl byl při průniku po levém křídle faulován.

31:51
    Hosté už se málem dostali do přečíslení dva na jednoho, ale na poslední chvíli dobře zasáhl Hrazdira.

32:31
    Němeček se vydal napadat soupeřovu rozehrávku, jenže fauloval.

33:00
    S Klaškovým pokusem z poloviny hřiště neměl Mazák problém.

33:33
    Jalového nepřesná nahrávka vrací domácí až ke své bráně.

33:45
    Adámek pálil z otočky jen do připraveného brankáře.

34:20
    Tůmova přihrávka před bránu neprošla.

34:56
    Hra je nyní dost neurovnaná a vyskytuje se v ní spousta chyb na obou stranách.

35:39
    Jak rychle Jalový míček ztratil, tak ho zase získal zpět.

36:18
    Bezpalec v rohu vybojoval balónek pro Prahu.

36:48
    Voltnerova zadovka svého adresáta nenašla a z nadějné situace není nic.

37:40
    Musil se proháčkoval až před bránu a nakonec i dobře zakončil.

38:18
    Další zákrok si Provazník připisuje proti střele Sklenáře.

39:10
    Lysoňova rána se od soupeřových nohou odráží vysoko ke stropu.

39:41
    Teď Mazák hosty podržel. Nejprve kryl Jalového střelu z poloviny a následně v leže i dorážku Voltnera!

40:00

Tak druhá část měla velmi podobný scénář jako ta první. Gól jsme v ní sice neviděli, i přesto byla divácky zajímavá. Za oběma brankáři zvonila jednou tyč a právě gólmani mají velkou zásluhu na tom, že dnes zatím padá tak málo branek. Mazákův zákrok maskou z posledních vteřin třetiny dává Pražanům ještě velkou šanci, aby si z Brna odvezli nějaké body. Uvidíme, jak se bude vyvíjet třetí perioda a kdo bude mít na konci více důvodů k radosti.

Střely na bránu ve druhé třetiny: 11:6.

40:01

40:19
    Tůma hned ze začátku střílel, Provazník zakročil maskou.

40:55
    Musil faulován u poloviny hřiště.

41:16
    Až teď Brno získává míček a má možnost k vystřídání.

41:50
    Boj v rohu vyšel lépe pro Bezpalce a ten vyráží na zteč.

42:17
    Severovu střelu srazil mimo Jalový.

42:34
    Perfektní možnost pro hosty na vyrovnání. Vyloučen Krovický na dvě minuty za vrážení.

42:57
    Severův pokus bez potíží kryje Provazník.

43:43
    A domácí brankář byl skvěle připraven i proti další střele tohoto hráče.

44:08
    Bezpalec se střelou z opačné střely také neuspěl.

44:34
    Domácí hrají v plném počtu.

44:40
    A zisk míčku využívají k prostřídání formací.

45:22
    Lysoňův průnik zastavila hostující obrana už v jeho zárodku.

46:02
    Hosté ztečovali Jalového střelu nad bránu.

46:47
    Mandíkovo popostrčení míčku na bránu lapil domácí gólman.

47:24
    Další tyč dnešního zápasu! Křivanec ji rozezvučel střelou od pravého mantinelu.

47:59
    Musilovi vysekl míček od hole Hrazdira.

48:16
    Po faulu Jalového se pojede trestné střílení, ke kterému se staví Severa!

48:16
    Ale Severa nebyl úspěšný, protože Provazník si dobře počkal na jeho bekhendový blafák. Hosté ovšem budou hrát přesilovku, jelikož Jalový zůstává za vražení na trestné lavici.

48:54
    Buldoci zatím brání skvěle a domácí brankář tak nemá žádnou práci.

49:18
    Teď navíc s míčkem na holi získávají cenné vteřinky.

49:50
    Na Bohemce je vidět chuť vyrovnat, ale beze střelby to nepůjde.

50:16
    A domácí své další oslabení opět ubránili a už hrají v plném počtu.

51:18
    Další ránu z hokejky Křivance chytá Provazník.

51:44
    Množství chyb se znovu s postupujícím časem zvětšuje.

52:42
    Grábl ze slibné pozice bránu minul.

53:14
    Sluka číhal sám u soupeřovy brány, ale nahrávku k němu neprošla.

53:45
    Němečkův "taháček" lapil Mazák do ruk.

54:37
    Lysoň byl nakonec podle názoru rozhodčích faulován, na polovině budou rozehrávat domácí.

55:01
    Buldoci se už nikam neženou a naopak se snaží spíše co nejdéle držet míček.

55:33
    To bylo těsné. Gráblův příklep letěl jen pár centimetrů vedle levé tyče.

56:06
    Němeček se doslova položil do střely, jenže opět trefuje jen boční síťku.

56:39
    Provazník si dnes bránu postavil skvěle. Po bekhendové střele Krbce ho totiž znovu zachránila tyč!

57:04
    Opět je tu obrázek zdlouhavé rozehrávky domácích.

57:43
    Provazník vykopl další z mnoha pokusů Tůmy.

58:17
    Klid pro Brno mohl zařídit Grábl, jenže vůbec netrefil zařízení.

58:34
    Mazák běží na lavičku a hosté hrají v šesti.

59:01
    Navíc přichází faul Gregora a hosté tak budou hrát další přesilovku. Domácí obránce je vyloučen za sekání.

59:02
    Mazák znovu na střídačce, hosté v šesti.

59:34
    Severova rána se do brány nevešla a teď už to Bohemka bude mít hodně těžké.

59:56
    Grábl vyhazuje a to už pro domácí bude dobré.

60:00

Střely na bránu ve třetí třetině: 4:12.

Máme tu konec zápasu 17. kola G2 Ligy juniorů mezi Bulldogs a Bohemians a šťastnějším týmem jsou domácí. Těm totiž stačila jediná vstřelená branka k tomu, aby si z dnešního mače odnesli všechny tři body, přičemž vítězný gól padl tedy už v 7. minutě po střele Jalového. Jasnými hvězdami zápasu se stávají oba brankáři, protože to byli právě oni, kdo se postaral o takto hubený výsledek. Vzhledem k dnešním výsledkům se Buldoci v počtu bodů dorovnávají 5. Boleslavi a účast v play-off by jim už neměla uniknout. Bohemians zůstanou i po dnešním utkání na 4. pozici.

Já Vám pro dnešek děkuji za pozornost, přeji dobré zahájení nového týdne a těším se na Vás u dalších přenosů! (15:53:03)