NY Islanders – Boston 3:6 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 0:1 (kon.)
New York Islanders
3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Boston Bruins
Úterý 28.01.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Československá stopa v utkání

Obránce Lubomír Višňovský se po dlouhé rekonvalescenci vrátil do sestavy a odehrál přes 22 minut. Ačkoli jeho celek inkasoval šest branek, Višňovský měl v hodnocení účasti na ledě +1 bod. V obraně Bostonu znovu vyčníval Zdeno Chára a jeho branka na 6:3 byla jeho 500. bodem v NHL. Chárův čas na ledě se blížil 23 minutám a urostlý bek si připsal +2 body. Centr David Krejčí v dnešním utkání nebodoval a na ledě byl téměř 20 minut. (03:49:33)

Tři hvězdy zápasu

1. Brad Marchand (BOS) – 1+3, +3
    2. Patrice Bergeron (BOS) – 1+2, +1
    3. Kyle Okposo (NYI) – 1+2, +2

Nakonec z toho nebylo takové drama, jak se po dvou třetinách zdálo. Boston rychle skóroval ve třetí třetině a domácí naděje definitivně pohřbil gól Zdena Cháry, který si za rámeček nedá Kevin Poulin.

60:00

59:55
    Bailey obstaral nejspíš poslední střelu dnešního duelu.

59:45
    Utkání se dohrává v pásmu domácích.

58:50
    Paille se dostal do brejku, Nabokov výborně zakročil.

58:13
    Domácí se ještě pokouší o nějaký náznak tlaku a korekci výsledku.

57:42
    Vanek v přečíslení příliš dlouho vymýšlel, až Islanders o šanci přišli.

56:35

56:26
    Clutterbuck přestřelil.

56:10
    Nahození de Haana se k brance ani nedostalo.

55:46
    MacDonald hodně nepřesně nahrával před branku, Boston vyhodil puk.

55:08
    Tavares využil hodně riskantního vyhození Cháry, ale netrefil branku.

54:35
    Gregory Campbell (BOS) dostává dvě minuty za podražení.

53:45
    Ostrované se trápí v rozehrávce, nejsou schopni se dostat z vlastního pásma.

53:09
    Strait z mezikruží míří vysoko nad.

52:33
    Söderberg se dostal od mantinelu ke střele, která ale nebyla moc nebezpečná.

51:03
    MacDonald chtěl tečovat Vanekovo nahození, ale spíš ho zpomalil a Johnson tak neměl mnoho práce.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 16. Nielsen (Okposo), 29. Grabner (Okposo, Hickey), 36. Okposo (Grabner) – 8. Eriksson (Paille, Krug), 25. Marchand (Bergeron, Smith), 33. Smith (Thornton, Marchand), 40. Söderberg (Lucic), 43. Bergeron (Marchand), 49. Chára (Marchand, Bergeron)

New York Islanders: Poulin (49. Nabokov) – Strait, MacDonald, Hickey, Višňovský, de Haan, Carkner – Vanek, Tavares, Okposo – Regin, Nielsen, Bailey – Grabner, Nelson, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald.
    Boston Bruins: Johnson – Chára, Boychuk, Bartkowski, Miller, Krug, Hamilton – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Paille, Söderberg, Eriksson – Caron, Campbell, Thornton.

Rozhodčí: Pollock, L'Ecuyer – Nowak, Amell

Diváci: 13 819