NY Islanders – Boston 3:6 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 0:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Úterý 28.01.2014, 01:00 • PNC Arena • NHL

S konstatováním, že Columbus ještě na začátku dvaapadesáté minuty vedl o dva góly, přesto se ale z vítězství po šedesáti minutách raduje Carolina se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (03:38:57)

Střely: 35-24.
    Zásahy gólmanů: 22-32.
    Vyloučení: 0-2.
    Využití: 0-0.
    Diváci: 13641.

Československá stopa v utkání
    Andrej Sekera (CAR): 3 střely, 0+0, čas na ledě: 24:34.
    Radek Dvořák (CAR): 2 střely, 0+0, čas na ledě: 11:20.
    Jiří Tlustý(CAR): 1 střela, 0+1, čas na ledě: 15:30.

1. Eric Staal (CAR) 2+0.
    2. Jordan Staal (CAR) 1+0.
    3. Ron Hainsey (CAR) 0+0.

Už jsem to několikrát zdůrazňoval. Loni chyběl Columbusu k postupu do play-off bod a pokud tomu bude tak i letos, mohou Modrokabátníci označit tento zápas jako jednu z hlavních příčin. Již ve třetí minutě vedl Columbus o dvě branky, když se v rozmezí sedmnácti vteřin trefil Derek MacKenzie a RJ. Umberger. I přes další šance – a to nejen na straně Columbusu, branka v úvodní periodě nepadla.

Druhá třetina byla zřejmě nejslabší částí zápasu. Carolina měla střeleckou převahu, jenže Bobrovskij byl nepřekonatelný. Je však nutné podotknout, že žádné vyložené příležitosti Hurikánů jsme neviděli.

Ještě na začátku dvaapadesáté minuty ve třetí části se zdál Bobrovskij nepřekonatelný a vypadalo to, že Columbus prodlouží svojí sérii sedmi výher nad Carolinou v řadě. Jenže v čase 51:18 se trefil Eric Staal a stejný hráč přesně o minutu později vyrovnal. Když se zkraje pětapadesáté minuty trefil i jeho bratr Jordan Staal, nebylo co řešit a dva body zůstávají v PNC Areně.

60:00

59:48
    Zakázané uvolnění Columbusu, Bobrovskij musí zpět do branky.

59:23
    K ohrožení volné klece Columbusu nedochází. Carolině to vadit nemusí, Columbus má puk daleko od klece Chudobina.

59:00
    Už jen minuta chybí Carolině k tomu, aby přerušila sérii sedmi porážek proti Columbusu v řadě.

58:44
    Columbus bez gólmana v šesti.

58:16
    Nejsem si jistý, kdo nyní najížděl z pravé strany na branku Bobrovského, řekl bych, že to byl Eric Staal, ale po blafáku do bekhendu trefil jen tyčku.

57:53
    Anisimov se už radoval z vyrovnání, ale puk nepřešel po jeho střele brankovou čáru a nakonec byla za Chudobinem stejně posunutá branka.

57:28
    Columbus konečně začal trošku operovat před Chudobinem, otázka je, zda už není pozdě. Tjutin vystřelil tvrdě zápěstím, ale gólman Caroliny vyráží kotouč pryč.

57:16
    Nakonec se k puku dostal Artjom Anisimov, jenže z levého kruhu Chudobina nepřekonal.

57:04
    Anisimov má na pravém kruhu puk a rozhlíží se, komu přihrát.

56:57
    Zakázané uvolnění Caroliny.

56:50
    Foligno se ale dostal jen do pásma před Chudobina, kam nahodil puk. V boji za brankou Chudobina o kotouč jsou úspěšnější domácí.

56:29
    Johansen vyhrál buly nad Ericem Staalem a Columbus tak může rozjet útok.

56:29
    Předpokládám, že pokud se Columbusu nepodaří utkání zvrátit, bude mít Todd Richards nejen svému týmu co říct.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 52. E. Staal (Sjomin, Faulk), 53. E. Staal (Tlustý), 55. J. Staal (Lindholm, Skinner) – 3. MacKenzie (Tjutin), 3. Umberger (Johansen, Foligno)

Carolina Hurricanes: Chudobin (Peters) – Faulk, Sekera, Liles, Hainsey, Komisarek, Harrison – Tlustý, E. Staal, Sjomin – Skinner, J. Staal, Lindholm – Bowman, Malhotra, Gerbe – Ruutu, Nash, Dvořák. Trenér: Kirk Muller
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Tjutin, Murray, Wisniewski, Nikitin, Goloubef – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Anisimov, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – MacKenzie, Letestu, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: 13 Dan O'Halloran, 29 Ian Walsh – 54 Greg Devorski, 83 Matt MacPherson.

Diváci: 13641