Třinec – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 7:6 (kon.) | Vsetín – Kladno 1:0 (2:1 po s.n.)
Olomouc – Slavia 3:2 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
Jihlava – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 2:0 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
HC Slavia Praha
Úterý 28.01.2014, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Je dobojováno! Olomoučtí junioři zvládají veledůležité domácí utkání a do tabulky si připisují tři body. (19:41:43)

60:00

59:11
    Domácí jsou v plném počtu. Před domácí klecí ještě došlo k nějaké potyčce, kterou sudí řeší dalším trestem pro Kohouty! Na trestnou odjíždí opět Kraigher (OLO).

58:30
    Kotouč za brankou Slavie, hostům moc času nezbývá.

58:05
    Jergl přes celé kluziště těsně minul!

57:56
    Skrumáž před domácí klecí, ale hosté puk za záda Urbische nedokázali dopravit. Oddechový čas si nyní bere i domácí lodivod Přecechtěl.

57:40
    Je to tak, Frodl zůstává na střídačce. Hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.

57:40
    Po dalším přerušení hry ze strany domácího brankáře si hosté berou oddechový čas. Je dost možné, že to nyní zkusí i bez brankáře.

57:31
    Jemná teč Ječného naštěstí pro Kohouty směr střely nezměnila, jinak by Urbisch měl větší problémy.

57:03
    Domácím nastanou krušné chvíle. Kraigher (OLO) musel znovu zasáhnout proti nebezpečnému úniku soupeře. Slavia bude hrát opět proto čtyřem.

56:44
    Hanáci se dostali do šance, ránu z pravé strany si ale Frodl pohlídal.

56:12
    Slavia právě vstřelila branku!
    Přesilová hra Pražanů končí brankou, hosté se tak podruhé během třetí třetiny dostávají na dostřel jediné trefy. Kotouč putoval po ose Mašín – Andres – TOMÁŠ TÖRÖK. Poslední jmenovaný doklepával do prázdné klece. Asistence: Tomáš Andres, Dominik Mašín.

55:11
    Tomek proplul domácí obranou až do zakončení, Urbisch byl ale na něj dobře připraven a zasáhl včas.

54:37
    Hostující Török se dostal za domácí defenzívu, které nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu. Jmenovitě to byl Kraigher (OLO), který tak musí na trestnou lavici za hákování.

53:28
    Hanáci se snaží dobře střežit obrannou třetinu a svého soupeře do ní příliš nepouštět. Hraje se tak víceméně spíše ve středním pásmu.

51:51
    Střelecký pokus Töröka zlikvidoval olomoucký brankář levým betonem.

49:21
    Slávisté se nehodlají jen tak lehce vzdát a v obraně soupeře dělají pořádný vítr. Hanáci ale prozatím dobře brání.

47:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci ale okamžitě odpovídají a po necelé půl minutě si berou zpět dvoubrankové vedení. Na levém křídle dostal prostor TOMÁŠ MARKL, který tvrdým projektilem zamířil do vzdálenějšího horního růžku. Bez asistence.

46:33
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky, a třináct minut před koncem duely tak máme o drama postaráno. TOMÁŠ ANDRES se vynořil před brankovištěm Urbische a kotouč poslal pod horní tyčku. Bez asistence.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 14. Jergl (Ostřanský, Urbisch), 29. Jergl (Králík), 47. Markl – 47. Andres, 57. Török (Andres, Mašín)

HC Olomouc: Urbisch (Kochta) – Škůrek (C), Kraigher, Rašner, Hradil, Brandýs, Soukal, Nesvadba – Ostřanský, Králík, Jergl – Kocián, Fibrich, Rajnoch – Bauer, Beták, Markl – Kočiřík, Vrána, Pavlovský – Zezula.
    HC Slavia Praha: Frodl (Eder) – Novák, Mašín, Saňa, Hochel, Drahorád, Leština, Bureš – Červený, Kellerstein, Török, Tajral, Patzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Jedlička, Tomek (C), Andres, Moravec.

Rozhodčí: Humpolíček – Linhart, Lošťák