Barys – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.) | N.Novgorod – Riga 0:1 (0:1 po s.n.) | Viťaz – Lev 3:4 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 2:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Úterý 28.01.2014, 14:00 • Astana Arena • KHL

To je pro tuto chvíli vše, od 18 hodin se přihlásím z dalšího zápasu, tentokráte toho juniorského mezi Kometou a Spartou. Prozatím na počtenou. (16:22:36)

Jugra nakonec svého protivníka lehce přestílela, ale není jí to nic platné. Domů se vrací bez bodu. Střely na bránu celkem: 28:32.

Je dobojováno. Třetí třetina už nenabídla takovou podívanou, jako ty dvě předchozí. Každopádně se hosté přeci jen dostali do hry. Převážně hráli v oslabení, ale jednou se povedlo ujet Buljanskemu, který vykřesal naději pro svůj tým. Více už se však nestalo, Barys dokázal hubený náskok udržet a nakonec bere tři body do tabulky KHL.

60:00

59:55
    Smoleňákovu střelu likviduje brankář Ahonen, před kterým se bude vhazovat pět vteřin před koncem.

59:05
    Icing domácího týmu, hrát se bude opět u brankáře Ahonena.

58:38
    Jugra v šesti, zkouší to tedy bez brankáře.

58:38
    Buly v útočném pásmu pro Jugru. Ještě předtím oddechový čas pro hostující mužstvo.

58:16
    Už se hrají poslední dvě minuty zápasu, Kuzněcov se každou chvíli chystá ven z brány.

57:50
    Sražená střela Bochenskiho do ochranné sítě.

57:17
    Ofsajd Mansijska, hrát se bude ve středním pásmu.

56:47
    Už se hraje v pěti a hosté mají tři minuty na to, aby s výsledkem ještě něco udělali.

55:34
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    A vůbec to nevadí. ARŤOM BULJANSKIJ ujel ve vlastním oslabení, natlačil se až před Ahonena a tam ho v poklidu prostřelil. Domácí hráli až hodně bohorovně a mysleli si, že se nemůže nic stát. Nakonec je Jugra zpátky ve hře. Asistence: Denis Sokolov.

55:15
    Lakiza poslal před bránu takové nenápadné nahození, ale nikdo ho nedokázal tečovat za Kuzněcova. Jurga zase jen vyhazuje, v této třetině hraje v oslabení skoro pořád.

54:37
    Starosta vyhazuje přes všechny čáry.

53:55
    Mansijsku už také tečou nervy. Nyní fauloval (hákoval) Knjazev a jde na trestnou.

53:26
    Bohužel třetí třetina nenabízí nikterak záživný hokej, ale Astaně to vadit vůbec nemusí. To je jasné.

53:01
    Další přerušení, hra se hodně kouskuje.

52:26
    Melartova střela končí u brankáře Ahonena, který v pohodě kryje jeho ránu.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 1. Starčenko (Antropov, Ruděnko), 24. Rachmanov (Gavrilin), 25. Antropov (Starčenko, Ruděnko), 35. Bochenski (Rachmanov) – 18. Gusev (Kuzněcov, Tjuljapkin), 33. Buljanskij (Jacenko), 56. Buljanskij (Sokolov)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Jeremejev) – Kudroč, Lakiza, Savčenko, Litviněnko, Semjonov, Blochin, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Upper (C), Panšin, Puškarjov – Poliščuk, Gavrilin, Rachmanov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Kuzněcov (Kukin) – Melart, Starosta, Djakov, Chrostov, Sokolov, Sviděnko, Putilov, Tjuljapkin – Buljanskij, Žukov, Smoleňák – Knjazev, Magogin (C), Sitnikov – Dixon, Kručinin, Gusev – Jacenko, Chlyncev, Lesnuškin.

Rozhodčí: Komarov, Safiulov – Zacharenkov, Sadovnikov