Heerenveen – Den Haag 3:0 (kon.) | Zwolle – Kerkrade 3:1 (kon.) | Heracles – Breda 1:2 (kon.)
Alkmaar – Groningen 2:0 (kon.)
AZ Alkmaar
2:0 (2:0)
FC Groningen
Sobota 01.02.2014, 20:45 • AFAS Stadion • Nizozemská Eredivisie

Přeji příjemný zbytek večera a brzy u dalšího onlajn přenosu nashledanou. (22:45:19)

Statistiky zápasu

Držení míče: 54% : 46%
    Střely celkem: 15:14
    Střely na branku: 10:4
    Rohové kopy: 5:7
    Fauly: 14:10

Tým Dicka Advocaata si tak připisuje tři body a posouvá se tak nejen před svého dnešního soupeře, ale i před PSV Eindhoven na šesté místo. Alespoň tedy do zítřka, kdy PSV čeká zápas na hřišti předposledního Waalwijku. Naopak Groningen se propadá na devátou pozici.

Byli jsme svědky dvou diametrálně rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním bylo tempo nasazeno na vysoké úrovni, hlavně díky aktivitě domácích. V druhém poločase, díky výborně řízené hře domácí obrany, se nedokázal Groningen dostat do výraznějších možností skórovat.

90+2
    Gudmundssonova střela míjí branku o několik metrů.

90+1
    AZ kombinuje na vlastní polovině a čeká na závěrečný hvizd sudího Bloma.

90
    Nastavují se dvě minuty.

88
    Rohový kop Alkmaaru končí v rukách Bizota.

87
    Zápas už se v podstatě dohrává, Groningen je bez naprosté snahy o zvrácení vývoje skóre.

86
    Bizot byl nyní o chvíli rychlejší než Johannsson a míč schoval ve své náruči.

79
    Alkmaar mohl definitivně rozhodnout o dnešním osudu utkání! Johannsson skvěle prošel přes dva obránce Groningenu, ale jeho střelu výtečně vyrazil Bizot.

76
    Zároveň střídají také domácí. Odchází ofenzivní hráč Berghuis, jeho místo zaujme Gudmundsson.

76
    Poslední střídání Groningenu. Ze hřiště odchází Hiariej, nahrazuje jej Zeefuik.

75
    Střela Gudelja levou nohou minula branku Bizota o dva metry.

71
    Groningen se snaží dostat na dostřel Alvaradovi branky, to se mu však příliš nedaří. Domácí trpělivě vyčkávají na chybu v rozehrávce, aby mohli podniknout následný protiútok.

70
    Johannssonovi skákal na rohu vápna míč, a tak ani chvíli neváhal a opřel se do něj vší silou. Rána však letěla dobrých pět metrů nad branku Groningenu.