Žilina – Trenčín 6:4 (kon.) | Banská Bystrica – Piešťany 2:3 (kon.) | Martin – Skalica 2:4 (kon.)
Nitra – Zvolen 1:0 (kon.) | Košice – Poprad 4:0 (kon.)
HK Nitra
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 02.02.2014, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa nám stretnutie 46. kola medzi Nitrou a Zvolenom. Keď už sme si mysleli, že sa duel prenesie do predĺženia, približne minútu pred koncom tretej tretiny udreli z nenápadnej akcie hráči tretej nitrianskej formácie a inak vynikajúci Šimko inkasoval gól, za ktorý vôbec nemohol. Treba povedať, že domáci dnes zvíťazili zaslúžene, počas celého duelu mali viac z hry a hostia môžu ďakovať svojmu gólmanovi, že neinkasovali v meste pod Zoborom viac "kúskov". Nitra teda vyhrala nad Zvolenom futbalovým výsledkom 1:0 a môže ešte reálne pomýšľať na víťazstvo v základnej časti. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem ešte príjemny zvyšok víkendu! (19:10:08)

60:00

59:50
    Domáci pri puku, už sa nič nestane.

59:35
    Power play Zvolena!

59:25
    Zvolenčanom sa však nedarí vyjsť z vlastného obranného pásma.

59:00
    Podarí sa hosťom vyrovnať v poslednej minúte výsledok dnešného stretnutia a poslať ho do predĺženia?

58:53
    Oddychový čas hostí.

58:53
    Nitra dala gól!
    Explózia radosti v Nitra Aréne! Z ničoho nič nahodil puk pred Mareka Šimka Tomáš Chrenko a za chrbát bezmocného zvolenského brankára ho šikovne tečoval MIROSLAV PUPÁK! Asistencia: Tomáš Chrenko.

58:21
    Teraz strelou od modrej čiary vystrašil Lakosila jeden zo zvolenských obrancov.

57:43
    Domáci sú nasťahovaní v obrannom pásme Zvolena, ale teraz sa hrá zväčša pri mantineloch.

56:40
    Domáci prepli na vyšší herný stupeň a chcú rozhodnúť o svojej výhre ešte v riadnom hracom čase.

55:49
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

55:39
    Obrovský tlak Nitry, hostia teraz nevedia, kde im hlava stojí.

55:20
    Strela Lukáša Nováka, vynikajúci Šimko!

54:40
    Puk teraz poskakoval vo zvolenskom bránkovisku, ale ani jeden z nitrianskych hráčov ho nedokázal doklepnúť do brány hostí!!

54:25
    Uvidíme, komu viacej bude vyhovovať hra 4 proti 4.

53:49
    Trošku vzrušenia na štadióne v Nitre! Henrich Ručkay si vyšliapol na Michala Chovana, ktorý mu zrejme niečo nepekné musel povedať. Bude sa vylučovať na oboch stranách. Michal Chovan inkasuje dve minúty za faul lakťom, Henrich Ručkay zase dve minúty za údery.

53:24
    Na opačnej strane z otočky pálil Tomáš Škvaridlo, Lakosil vyráža ľavým betónom.

52:40
    Henrich Ručkay v samostatnom úniku, ktorý mu svojim pošmyknutím umožnil Michal Pichnarčík! Opäť skvelý Marek Šimko, ktorý zneškodnil tento pokus svojou vyrážačkou!

52:25
    Veľké napätie na nitrianskom zimnom štadióne, rozhodnúť už môže jeden jediný gól.