Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Florida 4:1 (kon.)
St. Louis – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 0:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 4:3 (po pr.) | San Jose – Chicago 2:1 (3:1 po s.n.) | Washington – Detroit 6:5 (po pr.)
Montreal – Winnipeg 1:2 (kon.)
Arizona Coyotes
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 02.02.2014, 02:00 • Jobing.com Arena, Glendale • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:46:30)

Československá stopa v dnešním zápase:

Zbyněk MICHÁLEK (PHX) 1+0, 1 střela, čas na ledě 21:36, vítězný gól, třetí hvězda zápasu
    Martin HANZAL (PHX) 0+1, 3 střely, čas na ledě 21:10
    Radim VRBATA (PHX) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:58

Hvězdy utkání:
    1. Mike SMITH (PHX) 23 úspěšných zásahů, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 95,8%

Nejvíce času na ledě: Oliver Ekman-Larsson 27:23 – Paul Martin 23:18

Branky a nahrávky: 13. Ribeiro (Schlemko, Vermette), 31. Michálek (Ekman-Larsson, Ribeiro), 45. Vrbata (Hanzal) – 36. Malkin (Neal, Jokinen). Po třetinách: 1:0, 1:1, 1:0. Rozhodčí: Watson, Kimmerly – Lazarowich, Sharrers. Diváci: 17362.

Dnešní zápase zvládli domácí Kojoti, kteří ve čtvrtek zaváhali proti slabému Buffalu, opravdu parádně a suverénního lídra Východní konference z Pittsburghu porazili 3:1.

Skóre otevřel ve 13. minutě Mike Ribeiro, v polovině utkání na něj svou první brankou v sezóně navázal Zbyněk Michálek, který dnes proti svému bývalému klubu odehrál vynikající zápas.

Tučňákům se ale ještě do druhé přestávky podařilo snížit zásluhou Jevgenije Malkina. Ve třetí třetině ale padal už pouze jedna branka, a to opět do Fleuryho sítě, když se ve 45. minutě po Hanzalově přihrávce prosadil potřinácté v sezóně Radim Vrbata, který tak stanovil konečné skóre na 3:1 pro Coyotes!

59:50
    David Moss úžasně skočil do střely Niskanena, Vermette pak vyhazuje na další icing. Domácí fanoušci už ale slaví výhru, vstřelit dvě branky za 10 vteřin je nemožné.

59:27
    Korpikoskimu se podařilo vyhodit alespoň na zakázané uvolnění.

59:02
    Hostující kouč Dan Bylsma si bere oddechový čas, po kterém Marc-Andre Fleury zcela určitě zůstane na střídačce.

59:02
    Smith opět skvěle zasáhl proti Jamesi Nealovi, který obkroužil rychle branku a snažil se puk zasunout za vzdálenější tyč, domácí strážce svatyně byl ale u tyčky včas!

58:39
    Hosté se nemohou dostat s pukem do útočné třetiny.

58:00
    Do konce základní hrací doby zbývají poslední 2 minuty, Matt Niskanen zakládá nový útok Penguins.

57:32
    Domácí hráči pouze odevzdali puk svým soupeřům, kterým ale už moc času nezbývá.

56:47
    Jevgenij Malkin absolutně nezvládá koncovku zápasu, když se nyní chtěl pustit do pěstního souboje s Oliverem Ekmanem-Larssonem, který to ale neměl zapotřebí. Oba hráči jsou vyloučeni, obránce Coyotes za sekání, útočník Penguins za hru vysokou holí. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

56:36
    Smith chyboval při rozehrávce a Crosby měl před sebou prázdnou branku, do střely mu ale sáhl na poslední chvíli Vermette.

56:11
    Malkin je na ledě, Pittsburgh nepříjemné chvíle ustál a stále ještě může myslet na vyrovnání.

55:14
    Ekman-Larsson z levé strany minul branku, puk pak po mantinelu vycestoval až do středního pásma.

54:36
    Ani další pokus Keitha Yandlea nebyl úspěšný, mezitím už pokračuje přesilovka Coyotes 5 na 4.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 13. Ribeiro (Schlemko, Vermette), 31. Michálek (Ekman-Larsson, Ribeiro), 45. Vrbata (Hanzal) – 36. Malkin (Neal, Jokinen)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Ekman-Larsson, Michálek, Morris, Yandle, Schlemko, Murphy – Klinkhammer, Hanzal, Vrbata – Korpikoski, Vermette, Boedker – Doan, Ribeiro, Moss – Bissonnette, Halpern, Chipchura
    Trenér: Dave Tippett.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Martin, Scuderi, Bortuzzo, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Gibbons – Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter, Megna – Pyatt, Adams, Ebbett
    Trenér: Dan Bylsma.

Rozhodčí: Watson, Kimmerly – Lazarowich, Sharrers

Diváci: 17362