Opava – Orlová 2:0 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 3:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Břeclav 5:2 (kon.)
Nový Jičín – Vsetín 2:4 (kon.) | Přerov – Technika Brno 6:4 (kon.) | SHK Hodonín – Poruba 2011 6:4 (kon.)
Žďár n/S – Milevsko 7:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:4 (1:0, 2:2, 3:2)
HC Technika Brno
Středa 05.02.2014, 18:00 • Meo aréna • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Běhal, Matyáš, M. Kratochvíl, Tomeček – Haloda, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Matula, Blinka – Školoud, Kolář, Málek.

VSK Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec, Dittrich, Žalud, Štindl, Zapletal, Havíř, Odehnal – Čtvrtníček, Jurča, Boček – Česnek, Kozák, Benýšek – Hnilička, Bustin, Zábranský – Látal, Brzobohatý, Pargač – Maršálek.

Rozhodčí: Netopil – Kašík, Vožda.

Oba celky jsou již na ledě a vše je připraveno k začátku utkání.

00:01

0:28
    Technika se řítila do první šance, kterou hostům překazil domácí Haloda. Přerovský útočník vypíchl rozehrávku hostí a odehrál kotouč na zakázané uvolnění.

0:43
    Vojtek se natlačil k levé tyčce a betonem vyrazil Jurčovu dorážku.

0:56
    Zakázané uvolnění hokejistů Techniky Brno.

1:25
    Hosté opět nepřesně rozehráli a je z toho již druhý icing po sobě.

1:32
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři zažívají hodně dobrý start do utkání. Sakrajda vyhrál buly na dobře postaveného Janotu, který si všiml u pravé tyčky brněnské klece osamoceného MARKA DITRICHA a ten pohodlně uklidil puk do odkryté branky. Asistence: Petr Sakrajda, Richard Brančík.

1:48
    Chvátal musel ven z brankoviště, aby zneškodnil dorážku rychlíka Sakrajdy.

2:28
    Chvátal vyrazil Palovu střelu pouze do rohu kluziště a Přerov je stále na kotouči.

2:49
    Osina nedokázal udržet kotouč v útočné třetině a Havíř pohodlně nahazuje puk na Vojtka, aby hosté mohli vystřídat.

3:28
    Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Následuje vůbec první buly před brankou Vojtka.

3:46
    Zábranský nedosáhl na prudký pas od Davida Havíře a je tu další zakázané uvolnění. Technika nemá vůbec potřebný klid na hokejkách.

4:28
    Do kotle hostí dorazili i čtyři věrní fanoušci, kteří právě povzbuzují svoje mužstvo.

5:34
    Vojtek si nebyl chvilku jistý, kde se nachází černá guma po nahození jednoho z obránců Techniky. Vojtka ujistila až rozhodčího píšťalka, která hru přerušila.

5:53
    Hnilička našel u pravé tyčky volného Brzobohatého, který si na Vojtka z ostrého úhlu nepřišel.

7:13
    Zubři se usadili v útočné třetině a jejich menší tlak musela Technika přerušit vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

7:44
    Matyáš přiťukl kotouč Blinkovi a ten ještě parádním pasem vyslal do samostatného úniku Dominika Matulu. Zlínský mladíček ale při svojem prvním startu branku vstřelit nedokázal a měl k ní hodně blízko. Jeho zakončení vychytal parádním zákrokem lapačkou připravený Chvátal.

8:28
    Domácí se natlačili před branku Techniky a pohlednou kombinaci ukončila sražená střela Běhala.

8:49
    Sedlákovo nahození z rohu kluziště si pozorný Chvátal pohlídal a ukořistil jej do lapačky.

9:30
    Zubři jsou jasně lepším celkem a vybojovali si další buly v blízkosti brněnské svatyně.

9:58
    Zábranského nahození bylo sraženo do ochranné sítě za Vojtkem. Následuje buly před brankou domácích.

10:35
    Matula byl zasažen při úniku holí do obličeje, ale rozhodčím nejspíše tento nedovolený zákrok brněnského útočníka unikl.

12:10
    Za brankou Brna byl podražen Kovařík a toho už si rozhodčí všimli. Zubry čeká první přesilová hra.

12:14
    Jan Habrovec (TEC) 2 minuty za hákování.

12:36
    Jaroslav Chvátal (TEC) při rozehrávání kotouče dal do rozehrávky příliš razance a kotouč skončil v hledišti. Brno bude hrát minutu a 38 vteřin ve třech.

12:57
    Vyhozený kotouč brněnským brankářem zasáhl jednoho z nejmenších fanoušků, kterého musel Zdeněk Sedlák odvést na ošetření lékařům.

13:23
    Sedlák mohl dokončit povedený ťukec dorážkou k pravé tyči, puk ale přerovskému útočníkovi přeskočil přes čepel.

13:30
    Chvátal dokázal udržet před brankovou čarou dělovku od Radomíra Paly. Oba celky si vymění čerstvé síly a bude se vhazovat v obranné třetině Brna.

13:54
    Teď číhal u pravé tyče kapitán Brančík, a ani on nedokázal dorazit kotouč za Chvátala.

14:14
    Habrovec má svůj trest za sebou a Brno je ve čtyřech.

14:40
    Zubři nedokázali využít dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. Technika hraje v plném počtu.

15:05
    Pokus Habrovce končí zblokován v ochranné síťce, vhazovat se bude po pravé ruce Vojtka.

15:36
    Matula v dobré pozici nevyzrál z bezprostřední blízkosti na Chvátala, který vykopl dorážku přerovského útočníka levým betonem.

15:51
    Minelu brněnského brankáře v rozehrávce mohli potrestat Sakrajda s Ditrichem. Druhý jmenovaný však nestihl včas dopravit kotouč do prázdné branky.

16:33
    Brněnští se opět nemohou vymanit z tlaku domácích a nezbylo jim nic jiného, než poslat kotouč na zakázané uvolnění.

17:28
    Zubrům byl v nadějné šanci odpískán ofsajd.

18:10
    Matyáš šikovně zatáhl puk do útočného pásma a nachystal šanci Šťastnému, který puk posléze ztratil.

18:31
    Přerovské obraně pláchl Jiří Kozák a Vojtek se proti jeho samostatnému nájezdu vytasil s parádním zákrokem, když položil betony na sebe a zneškodnil tím šanci hostujícího útočníka.

19:23
    Do útoku se hnal s kotoučem domácí Sakrajda, kterého ale ve středním pásmu odzbrojil čistě jeden z hráčů Brna.

19:56
    Protiútok Techniky ukončil těsný ofsajd.

20:00

První třetinu vyhráli domácí Zubři, kteří se střelecky prosadili hned ve druhé minutě, kdy dopravil puk do odkryté části branky Marek Ditrich. Zubři mohli ještě využít několika okének v obraně Brna a hrubky Chvátala, ale nestalo se tak. Druhá třetina začne v 18:48.

20:01

20:10
    Nástupy do třetin dnes mají Zubři výborné. Rychlou kombinaci na tři doteky zakončil pohotovou střelou do šibenice MAREK HALODA. Pochvalu za přihrávku si zaslouží Lubomír Kovařík a Radomír Pala.

20:53
    Obránci Techniky jsou myšlenkami nejspíše ještě v šatně. Šťastný se bez potíží protlačil před Chvátala, který mu jeho parádní samostatnou akci zneškodnil. Brněnský brankář si poradil i s dorážkou Blinky, kterou vykopl levým betonem.

21:28
    Technika se ve druhé části ještě nedostala vůbec do útočné třetiny.

22:56
    ZDENĚK SEDLÁK si najel před branku a lehkým nahozením překvapil vyjetého Chvátala, který po třeti inkasované brance střídá. Asistence: Marek Haloda, Radomír Pala.

22:56
    Do branky hostí se staví Josef Novák.

23:46
    Zubři jsou po třech vstřelených brankách hodně při chuti a stále se tlačí před branku Techniky.

24:35
    Domácí Haloda mohl na svoje konto přidat ještě druhou trefu. Přerovský útočník ale nedokázal z mezikruží zamířit přesně.

25:27
    Brněnští vyhazují kotouč přes všechny čáry, icing.

26:24
    Boček se dostal k odraženému kotouči a Vojtek i s velikou dávkou štěstí zneškodnil dorážku brněnského útočníka. Po delší odmlce se vhazuje před Vojtkem.

27:01
    Novák bez potíží chytá dorážku Dominika Matuly.

27:38
    Vojtek levým betonem ztlumil přizemní střelu Štindla.

28:23
    Novák vyrazil puk po střele Nováka pouze před sebe, kde se k dorážc dostal Ditrich a brankář Techniky měl svůj beton opět na správném místě.

29:14
    Zubři se nepohodli při kombinaci s kotoučem a vznikl z toho icing. Bude se vhazovat před Vojtkem.

30:30
    Novák dvakrát fantasticky zastavil kotouč, který směřoval do sítě a v obou případech to bylo proti šancím Davida Šťastného.

31:06
    Vojtek držadlem hole vytěsnil do bezpečí tvrdou ránu od Davida Havíře.

31:53
    Janotovi uskočil kotouč na útočné modré a využít toho mohl brněnský Česnek. Útočník Techniky ale neměl dostatečnou rychlost a bránící bek Přerova mu stačil kotouč vypíchnout.

32:38
    Kotouč končí mezi diváky, tentokrát se ale nikomu nic nestalo. Bude se vhazovat před Vojtkem.

32:50
    Rozehrávka Běhala signalizuje odpískané zakázané uvolnění.

33:09
    Technika bude mít výhodu přesilové hry pěti proti čtyřem. Vyloučen je Matěj Blinka (PŘE) 2 minutami za napadení.

33:25
    Za brankou Zubrů zůstal ležet na ledě jeden z hokejistů Techniky a i Brno si vyzkouší dvojnásobnou početní převahu.

33:32
    Jiří Osina (PŘE) 2 minuty za vysokou hůl. Technika hraje přesilovou hru pěti proti třem.

33:50
    Technika právě vstřelila branku!
    Brno na nic nečekalo a bleskově dvojnásobnou početní převahu využívá. Střelu Davida Havíře tečoval mezi betony Vojtka dobře postavený PETR ŠTINDL. Asistence: David Havíř a Jurča.

34:31
    Technika je zpátky ve hře! Prsty v tom měl opět obránce Havíř, jehož střelu Vojtek vyrazil pouze před sebe, kde se kotouče chopil PETR JURČA a uklidil jej za ležícího Vojtka. Asistence: David Havíř a Benýšek.

35:28
    Na opačné straně unikali v přečíslení Matula se Šťastným. Prvně jmenovaný ještě hledal zadovkou Šťastného, který se ale přihrávce Matuly nedokázal přizpůsobit.

36:29
    Zubři se delší dobu drželi před Novákem a hosté vyhazují na icing.

36:54
    Technika se dostala do protiútoku a Vojtek musel čelit několika střelam hostujících obránců.

37:23
    Jeden z útočníku Brna překážel Vojtkovi v brankovišti a rozhodčí musel hru přerušit pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

38:35
    Havíř poslal ve středním pásmu k ledu Sedláka, který se ale rychle otřepal a pokračuje dále ve hře.

38:42
    Zubři si zahrají v závěru druhé třetiny přesilovou hru. Dvě minuty za zdržování hry si odpyká Petr Štindl (TEC)

38:58
    Novák okamžitě zasahuje proti dorážce Ditricha, další buly před brankou Techniky.

39:31
    Janotovu ostrou střelu srazil Novák do bezpečí, Zubři se ale zpět dostali ke kotouči a opět si přihrávají v útočném pásmu.

40:00

V prostřední dvacetiminutovce jsme viděli celkem čtyři góly. Zubři vstřelili druhou trefu hned po deset vteřinách zásluhou Halody. V průběhu druhého dějství byli domácí jasně lepším celkem, ale Technika zabojovala a povedlo se jí dotáhnout na rozdíl jediného gólu. Poslední třetina bude jistě zajímavá, protože je stále o co hrát.

40:01

40:26
    Zubři dnes mají opravdu famózní nástupy do začátku třetin. Pala přihrál na modrou JIŘÍMU OSINOVI a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Radomír Pala, Zdeněk Sedlák.

40:49

41:28
    Palova tvrdá rána do horní části branky končí v moci pozorného Nováka. Bude se vhazovat po levé ruce brněnského brankáře.

42:50
    Zubři se v přesilovce kromě ostré rány obránce Paly moc nepředvedli a Technika je zase v plném počtu.

44:10
    Sotva se hosté ubránili čeká je další oslabení. David Havíř (TEC) 2 minuty za nedovolené bránění.

44:31
    Pouze 19 vteřin stačilo Zubrům k využití této přesilové hry. Pohlednou kombinaci domácích zakončil pohotovou střelou MAREK HALODA, který si dnes připisuje již druhou trefu v utkání. Asistence: Zdeněk Sedlák, Lubomír Kovařík.

45:48
    Tentokrát si zahraje přesilovku Technika Brno. Tomáš Vlček (PŘE) 2 minuty za držení.

46:11
    Brno rychle odpovídá svoji využitou přesilovou hrou. Zapletalovu střelu od modré tečoval mezi Vojtkovy betony KAREL BENÝŠEK. Asistence: Jiří Zapletal, Ondřej Látal.

47:25
    Dnes se vylučuje jako na běžícím páse. Bude se hrát čtyři na čtyři.

47:29
    Petr Sakrajda (PŘE) 2 minuty za držení hole – Jan Boček (TEC) 2 minuty za hákování.

48:22
    Vojtek musel řešit ošemetnou situaci na brankovišti proti dorážkám Zábránského a Kozáka.

49:30
    Nic převratného se na ledě při hře čtyři na čtyři neodehrálo a oba celky jsou opět v plném počtu.

50:36
    Vracejicí se Matyáš dobře zblokoval Látalovovu přihrávku na Benýška.

51:07
    Zakázané uvolnění Techniky, hra se přesouvá před Nováka.

51:34
    Hra se nám na chvíli uklidnila a hraje se především ve středním pásmu.

52:24
    Sakrajdův pas nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil a bylo odpískáno zakázané uvolnění.

53:35
    Šťastný atakoval v rohu kluziště Bustina, který se těžce zvedá z ledu.

53:35
    Na ledě zůstaly krvavé stopy a do akce tak musí ledaři.

53:35
    Zraněný útočník Techniky zamířil nejspíše s otřesem mozku do kabin.

54:18
    Osina v kombinaci Zubrů hledal u pravé tyčky volného Kovaříka. Zmiňovaný útočník domácích ale zkrotit skákavý puk nedokázal.

55:07
    Vojtek ukryl lehoučké nahození Zábranského do lapačky. Následuje vhazování v obranném pásmu domácích.

55:50
    Unikající Matula byl před střídačkami stažen brněnským hráčem k ledu, rozhodčí hru ponechávají bez vyloučení.

56:34
    Technika se ještě chce poprat o výsledek. Vojtek musel dvakrát zasahovat proti dorážkám Kozáka.

57:18
    Hra se zase na chvilinku uklidnila, uvidíme co nám přinese samotný závěr utkání.

58:03
    Oba celky si nachystají nové formace a bude se vhazovat před Vojtkem.

58:03
    Technika si bere oddechový čas. Hosté se ještě pokusí něco udělat s výsledkem a případně zdramatizovat závěr utkání.

58:03
    Technika to zkusí se šesti hráči na ledě, Novák zůstává na střídačce.

58:15
    Zubři budou hrát do konce třetiny oslabení šest proti čtyřem. Zdeněk Sedlák (PŘE) 2 minuty sekání.

58:36
    Štindlova rána se otřela o Vojtkovu přilbu a zamířila do ochranné sítě. Buly před brankou Zubrů se bude opakovat.

59:05
    Technika se usídlila před Vojtkem, je tu poslední minuta třetí třetiny.

59:24
    Jurča ještě nedokázal v tutovce dopravit puk za Vojtkova záda, ale vzápětí snižuje na rozdíl jediné branky ve dvojnásobné početní převaze PETR ŠTINDL. Asistence: Petr Jurča, Karel Benýšek.

59:33
    Novák je zpátky v brance, hraje se pět proti pěti.

59:40
    Posledních dvacet sekund do konce třetí třetiny. Novák opět na střídačce, buly před Vojtkem.

59:59
    Definitivně o tříbodovém zisku domácích rozhoduje trefou do odkryté branky DOMINIK MATULA. Asistence: Zdeněk Sedlák, Janota.

60:00

Dnešní bláznivé utkání na góly dopadlo nakonec příznivěji pro domácí. Zubři si nejprve vypracovali solídní náskok, ale Technika se dokázala v obou případech dotáhnout a v závěru to dokonce vypadalo na vyrovnání. Veškeré nadějě hostí ale utnul trefou do prázdné branky Dominik Matula. Dnes je to všechno, napočtenou. (20:27:01)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 2. Ditrich (Sakrajda, Brančík), 21. Haloda (Kovařík, Pala), 23. Sedlák (Haloda, Pala), 41. Osina (Pala, Sedlák), 45. Haloda (Sedlák, Kovařík), 60. Matula (Sedlák, Janota) – 34. Štindl (Havíř, Jurča), 35. Jurča (Havíř, Benýšek), 47. Benýšek (Zapletal, Látal), 60. Štindl (Jurča, Benýšek)

HC Technika Brno: Chvátal (23.Novák) – Habrovec, Dittrich, Žalud, Štindl, Zapletal, Havíř, Odehnal – Čtvrtníček, Jurča, Boček – Česnek, Kozák, Benýšek – Hnilička, Bustin, Zábranský – Látal, Brzobohatý, Pargač – Maršálek.

Rozhodčí: Netopil – Kašík, Vožda