Prostějov – Orlová 7:1 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Přerov – SHK Hodonín 3:2 (kon.)
Vrchlabí – Klášterec nO 4:2 (kon.) | Milevsko – Kobra 4:10 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:2 (kon.)
Bílina – Mor. Budějovice 3:2 (kon.) | Kolín – Tábor 2:0 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Tygři Klášterec nad Ohří
Čtvrtek 13.02.2014, 18:00 • Vrchlabí • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Vrchlabí: Pavelka (Jeschke) – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Provazník – Jakubec "C", Fořt, Filip M. "A", Oppelt, Fořt D., Šťastný, Březina, Jirků, Gengel, Bláha "A". Trenér: Biegl

HC Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) – Štrach, Žižka, Loučka, Kuncl, Zicho, Dostál, Beran – Kalinovič, Suk, Diviš, Toman, Schönauer, Neuman, Toušek, Fencl, Drazdík. Trenér: Nerad

Rozhodčí: Stolín – Prokop, Tasch.

00:01

1:17
    Domácí se poprvé na chvilku ocitli v útočném pásmu, zápas zatím šanci nenabídl.

01:53
    První zákrok utkání si připsal domácí brankář Pavelka.

02:24
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Mezi kruhy se úplně sám ocitl Ondřej HAMERSKÝ a posílá horaly do vedení. Asistence: Fořt, Filip M.

03:41
    Vrchlabí je lepším týmem a Damašek v hostujícím brankovišti musel hasit ošemetnou situaci, kdy přímo před ním tečoval jeden z domácích hráčů nahozený puk.

05:30
    Gengel protečoval do útočného pásma, kde ale puk záhy získali hosté a vyhodili na zakázané uvolnění.

06:21
    Toušek s Neumanem a následně Fencl byli velmi blízko skórování. Puk nakonec skončil těsně vedle pravé tyče.

07:26
    Znovu nejproduktivnější formaci domácího celku držela kotouč v útočném pásmu, ale nahození z levého kruhu nenadělalo žádné potíže Damaškovi.

08:15
    Vrchlabí zkouší pálit téměř ze všech pozic. Po dalších dvou střeleckých pokusech odehráli hosté jen na zakázané uvolnění.

08:50
    Po zalehnutém kotouči v rohu obranného pásma Vrchlabí se vhazuje ve středním pásmu.

09:08
    Před Pavelkou nyní byl velký počet clonících hráčů. Puk však našel cestu přímo do jeho lapačky.

09:30
    Fencl dlouho váhal nad střelou až nakonec přestřelil.

09:55
    Jakubec nahrával Filipovi do prázdné branky, puk se k němu však nedostal a hostující hráč poté využil odražený puk k brejku. Pavelka ho vychytal.

11:10
    Jirků ukázal své šikovné ruce, ale jeho úmysl v útočném pásmu nikdo nepochopil.

11:50
    Lenoch netrefil z první nahrávku do mezikruží.

12:10
    Hraje se nahoru dolů. Šanci si připsal Klášterec. Pavelka zatím nedal hostům šanci skórovat.

13:40
    Ani jedno z mužstev se nemohlo usadit ve svém útočném pásmu. Vše končí šancí hostí, kterou kryje zatím bezchybný Pavelka.

14:12
    Jirků po lehce krkolomné, ale jinak pěkné akci zakončil těsně nad branku.

14:42
    Hamerský měl nyní štěstí, že hosté neujeli do protiútoku. Nakonec sám vystřelil a Damašek kryje.

15:11
    Domácí chybou nabídli další šanci Klášterci, který ale stále netrestá.

16:30
    Šťastný zavezl kotouč do pásma. Ohraná písnička se opakuje. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

17:41
    První přesilovou hru v utkání si zahraje Klášterec nad Ohří. Vyloučen Lecnoch za faul loktem.

18:47
    Hosté v přesilové hře téměř nic nepředvedli a na druhé straně mohl v úniku skórovat Šťastný. Branku netrefil.

19:35
    Dlouho Klášterec bojoval o útočném pásmo až ho získal a Kuncl vystřelil velmi pěkně, ale těsně vedle pravého horního rohu branky.

19:53
    Zakázané uvolnění hostí dává poslední šanci v první třetině domácím. Ti už ji ale nevyužijí.

20:00

Po první třetině vede domácí tým nad Kláštercem 1:0 díky brzké brance Ondřeje Hamerského. Při souhře několika málo okolností se mohou oba soupeři utkat v osmifinálové sérii.

20:01

20:15
    Přesně jak to Patrik Fořt umí, tak se protáhl z křídla před branku a nechybělo mnoho a zdvojnásobil náskok domácích.

20:52
    Další obrovská šanci domácích. V situaci dva na jednoho se ocitli Fořt s Filipem a druhý jmenovaný byl zastaven betonem Damaška.

20:53
    Domácí si ale zahrají přesilovou hru. Loučka hákoval a dostává dvě trestné minuty.

21:24
    Klášterec se osmělil v oslabení a zkoušel ohrozit Pavelku.

22:07
    Klášterec se v klidu ubránil.

23:27
    Po hře vysokou holí se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.

24:16
    Damaškovi se podařilo vyrazit kotouč před sebe, tam ale číhal Patrik FOŘT a pohodlně dloubnutím dorazil za bezmocného brankáře. Asistence: Jakubec.

25:39
    Nebezpečná střela Klášterce byla zbytečná. Ještě před ní byl odpískán hostům ofsajd.

26:36
    Zajímavý závar před brankou hostí brankou neskončil.

27:03
    Lajna kolem Oppelta a Vondráčka se také usadila v útočném pásmu, ale branka nepřichází.

27:52
    Znovu se Klášterec nedostal přes střední pásmo a Vrchlabí rozjelo další útok.

28:43
    Hosté se dostali do útočného pásma, puk však získalo Vrchlabí a využilo rozhozené obrany. Stále platí však stejný stav.

29:22
    Zakázané uvolnění předvedli také domácí.

29:40
    Rozvážná rozehrávka domácích končí ofsajdem.

29:54
    Proč to nezkusit také z poloviny hřiště. Takových branek už jsme viděli v hokeji spoustu. Pavelka byl pozorný a branku nepustil.

30:34
    Hosté budou hrát znovu dvě minuty v oslabení. Za sekání na dvě minuty vyloučen Kuncl.

30:54
    Domácí ztrácí útočné pásmo. Hned ho však získávají zpět a poté opět okamžitě ztrácejí.

31:33
    Hamerského rána končí v lapačce Damaška.

31:49
    V oslabení velmi nebezpečně ohrozil Pavelku Suk.

32:34
    Přesilová hra domácích končí.

32:54
    Klášterec právě vstřelil branku!
    Pod tělem domácího brankáře protlačil kotouč do branky TOUŠEK. Zápas dostává nový náboj. Asistence: Štrach, Freiberg.

34:10
    Řada nepřesností dostává domácí až za jejich vlastní svatyni.

35:07
    Hosté dostávají šanci na vyrovnání. Vyloučen domácí Klement.

35:57
    Domácí se osvobozují. Hosté předvedli trochu platonický tlak.

36:27
    Kotouč skončil v náruči Pavelky. Poté domácí Vondráček důrazně domlouval dorážejícím hráčům.

36:48
    Martin Filip osvobozuje svůj celek.

37:05
    Pavelka našel kotouč v lapačce a do konce oslabení zbývají dvě vteřiny.

37:07

37:16
    Sotva skončila přesilová hra hostí a domácí využívají svůj kontr ke zvýšení vedení. Branku z mezikruží vstřelil KLEMENT. Asistence: Šťastný.

37:45
    Po další šanci domácích na ledě zůstává ležet jeden z hostujích hráčů a nutno říci, že nevypadá vůbec dobře. Domácí obdrží trest na 5 minut a do konce utkání. Trest odpyká Oppelt, v utkání už si nezahraje Lenoch.

38:08
    Domácí jdou na celé dvě minuty do tří, pokud ovšem hosté přesilovou hru nevyužijí. Vyloučen Hamerský na dvě minuty za podražení.

38:36
    Střela od modré čáry trefila vlastního hráče a kotouč skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude až za modrou čárou ve středním pásmu.

38:54
    Štrach dvakrát nebezpečně pálil z místa před modrou čarou. Jednou branku netrefil a podruhé ho vychytal dnes velmi dobrý Pavelka.

39:36
    Domácí teď hráli defakto ve dvou. Vondráček v obranném pásmu kulhal. Vyhodit se podařilo nakonec Filipovi.

39:56
    Poslední vteřinky přinesli ještě jednu ránu, po níž skončil kotouč v rohu kluziště.

40:00

Domácí díky brankám Fořta a Klementa zvýšili ve druhé třetině svůj náskok. Stav korigoval Toušek. Do třetí třetiny si hosté nesou přesilovou hru pět na tři. Ta skončí po osmi vteřinách a za další dvě a půl minuty se do hry dostane i Oppelt odpykávající pětiminutový trest za faul Lenocha.

40:01

Dnešní utkání sleduje 720 diváků.

40:08
    Domácí přežili i poslední kousek oslabení ve třech.

41:00
    Klášterec až nyní získal pásmo a snaží se o snížení.

41:17
    Domácí ukrajují důležité vteřinky z oslabení.

42:15
    Pavelka řešil složitou situaci po teči, která proběhla možná i dvojnásobně těsně před ním.

42:46
    Domácí v plném počtu. Konec oslabení dohrál Martin Filip s pukem na své hokejce.

44:02
    Šťastný si poěkně nabruslil mezi kruhy, ale branku netrefil.

44:47
    Náznak šance domácích byl důvodem pro vyhození na zakázané uvolnění hostí.

45:13
    Gengel nabízel před branku, ale nebyl pochopen.

45:30
    Znovu Gengel s pukem na holi vybídl nakonec ke střele Vondráčka. Jeho střela byla zblokována.

46:35
    Oppelt se snažil prohodit si obránce, ale nezadařilo se mu.

47:09
    Puk se ocitl mimo hřiště. Vhazování ve středním pásmu.

47:48
    Neuman nabízel před branku zajímavou žabičku. Teč jeho spoluhráče však směřovala vedle pravé tyče.

48:30
    Fořt v ofsajdu. Zlobil se, ale s rozhodnutím rozhodčích již nic nenadělá.

48:53
    Domácí dosáhli branky. Bohužel se v síti neobjevil puk, ale důrazně atakovaný Jakubec.

49:09
    Uvolnění ve středním pásmu znamenalo přečíslení, které zakončil FREIBERG střelou, která se štěstím projela pod betony Pavelky. Asistence: Kalinovič, Suk.

50:05
    Toman zkusil štěstí, ale jeho střela byla zblokována mimo branku.

50:24
    Série zakázaných uvolnění Klášterce v dnešním zápase ještě nekončí.

51:00
    A už se zlobí i diváci. Domácí byli v šanci, zatímco rozhodčí pískal vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest dostávají hosté a odpyká ho Fencl.

51:56
    Formace Daniela Filipa se chystá na vhazování.

52:11
    Puk skončil v ochranné síti. Byl však tečovaný a máme tu znovu vhazování v obranném pásmu hostí.

52:32
    Tentokrát to je formaci Martina Filipa, která se brance přibližovala, ale nakonec se sama vytlačila až za modrou čáru.

52:56
    Hosté obětavě zblokovali i ránu Vondráčka.

53:00
    Další rána na Damaška a hosté zároveň již v plném počtu.

53:20
    Pěknou akci předvedli Březina a Jirků. Druhý jmenovaný už byl příliš blízko, aby přihrávku umístil za záda brankáře Klášterce nad Ohří.

54:40
    Toman se dostal ke střele, která byla zblokována.

54:46
    Pavelka likvidoval střelu, která mu vypadla, ale pokryl kotouč i následně.

56:02
    Toušek tečoval před Pavelkou kotouč tak, že z některých míst na stadionu to chváli vypadalo na branku. Kotouč se však objevil za brankou.

56:31
    Vrchlabské hráče zastavuje ofsajd.

56:56
    O střelu se pokusil Šťastný, ale podle trendu v posledních minutách byla jeho rána zblokována.

57:18
    Nahození kryje Damašek.

57:31
    Gengel se neprotlačil před branku a hosté si připisují další čárku do statistiky svých zakázaných uvolnění.

58:08
    Poslední dvě minuty třetí třetiny mají na vyrovnání hostující hráči.

58:25
    Hosté si vybrali svůj oddechový čas.

58:25
    Hostí hrají v šesti hráčích v poli a s prázdnou brankou v zádech.

58:50
    Kalinovič se velmi hezky proháčkoval před branku a jeho bekhend chytil Pavelka.

59:11
    Jirků a Šťastný překombinovali situaci, kdy mohli skórovat do prázdné branky.

59:46
    ŠŤASTNÝ trefil prázdnou branku a rozhoduje tak s největší pravděpodobností dnešní utkání. Asistence: Hamerský.

60:00

Dnes tedy zůstávají všechny body ve Vrchlabí po výhře 4:2, kterou pojistil Šťastný trefou do prázdné branky čtrnáct vteřin před posledním hvizdem. Hráči se na ledové ploše loučí s diváky. (20:14:26)

Marek Komárek

Branky a nahrávky: 3. Hamerský (Fořt, Filip M.), 25. Fořt, 38. Klement (Šťastný), 60. Šťastný (Hamerský) – 33. Toušek (Štrach, Freiberg), 50. Freiberg (Kalinovič, Suk)

HC Stadion Vrchlabí: Pavelka – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Provazník – Jakubec, Fořt, Filip M., Oppelt, Fořt D., Šťastný, Březina, Jirků, Gengel, Bláha. Trenér: Biegl
    HC Tygři Klášterec nad Ohří: Damašek – Štrach, Žižka, Loučka, Kuncl, Zicho, Dostál, Beran – Kalinovič, Suk, Diviš, Toman, Schönauer, Neuman, Toušek, Fencl, Drazdík. Trenér: Nerad

Rozhodčí: Stolín – Prokop, Tasch