Kladno – Zlín 3:2 (po pr.) | Liberec – Třinec 4:2 (kon.) | Havířov – K. Vary 0:2 (kon.)
Vsetín – Písek 8:0 (kon.) | Hr. Králové – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Letňany 7:0 (kon.)
HC Plzeň – Jihlava 4:3 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Pardubice – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Slavia – Vítkovice 3:2 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 3:5 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
8:0 (2:0, 5:0, 1:0)
IHC Králové Písek
Pátek 21.02.2014, 16:30Extraliga staršího dorostu

Důležitý zápas celků z chvostu tabulky vyhrál Vsetín jednoznačně 8:0. Domácí tak zvýšili svou šanci na záchranu, Píseckým se naopak situace dál komplikuje. (18:48:03)

60:00

59:59
    V poslední sekundě ještě jedno vyloučení. Potrestán je Weintritt (VSE) za podražení. To už ale na domácí výhře VHK v poměru 8:0 nezmění vůbec nic.

55:22
    Sentecký (PIS) – 2 minuty, sekání.

53:29
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Jenže zelenožlutí na hru v oslabení nedbali a prosazují se i při hře vš čtyřech. Autorem branky je JOSEF MIKULA. Vsetín pokladně kráčí k jasné výhře. Asistence: David Kovář.

52:26
    Domácí Ščotka vyloučen za sekání.

48:08
    Duchoň se dopustil podražení, VHK čeká další přesilovka.

40:01

Vsetín ve druhé třetině přidal pět branek a zatím zcela nekompromisně kráčí za důležitou výhrou. Za stavu 7:0 by třetí třetina měla být již pouze formalitou.

40:00

36:48
    Až v závěru druhého dějství přichází první vyloučení domácích. Potrestaným je Hořanský, jeho prohřeškem pak hákování.

36:25
    Hostům zápas na Valašsku velice hořkne. Vypadá to totiž na pořádný výprask. Sedmý gól Valachů obstaral mladý DAVID KOVÁŘ. Asistence: Ondřej Grygar, Jiří Weintritt.

34:18
    Písecký Bárta vyloučen na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

34:04
    Vsetín využívá další přesilovku, výborný PETR LAINKA připisuje na své konto hattrick. VHK tak vede už 6:0 a dál kráčí za jasnou výhrou. Asistence: Miroslav Janošek, Jindřich Abdul.

32:36
    Hosté jsou zatím úspěšní pouze ve sběru trestných minut. Přichází totiž další vyloučení na jejich straně – Skala odeslán za katr za nedovolené bránění.

28:43
    Hostující Koutenský vyloučen za držení.

27:52
    A je to 5:0! Domácím stačilo pouhých dvacet vteřin, aby zasadili svému soupeři další ránu. Po přihrávce Miroslava Janoška se podruhé v zápase prosazuje PETR LAINKA. Asistence: Miroslav Janošek.

27:32
    A to se mu i daří! Trefa IVO SVOZÍLKA dává Valachům bezpečný čtyřbrankový náskok. Asistence: Ondřej Grygar, Jiří Weintritt.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 15. Lainka (Rýpar, Toman), 16. Hořanský (Hohl), 23. Abdul (Ščotka), 28. Svozílka (Grygar, Weintritt), 28. Lainka (Janošek), 35. Lainka (Janošek, Abdul), 37. Kovář (Grygar, Weintritt), 54. Mikula (Kovář)