Litvínov – Chomutov 5:0 (kon.) | Lev – Ambri-Piotta 5:3 (kon.)
5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
HC Ambri-Piotta
Pátek 21.02.2014, 19:45 • Küssnacht • Přípravné zápasy

Děkujeme za pozornost a na shledanou. (11:50:43)

Lev nakonec vítězí i ve druhém přípravném zápase na švýcarské půdě. Hlavně díky skvělé 2. třetině, ve které nasázel do branky Schafera 4 góly, vyhrává 5:3.

60:00

59:58
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    MICHAL ŘEPÍK okradl o puk na modré čáře Bottena a střelou do prázdné branky pojistil výhru Lva. Bez asistence.

58:50
    Ambri si bere oddechový čas a zkouší hru bez brankáře.

57:42
    Azevedo se rozhodl pro individuální akce, vjel do třetiny a z poměrně značného úhlu vystřelil. Schafer utlumil v pohodě puk ve své výstroji.

56:36
    Další solidní šance švýcarského celku. Stucki přejel modrou, nic nevymýšlel a opřel se do puku. Od masky Vehanena se puk odráží mimo hrací plochu.

55:55
    A tyčka i na druhé straně. Blízko ke gólu měl Pacovský, ale po pěkné akci i střele se pouze podíval ke stropu haly.

54:30
    Lvi měli namále, Lhoták se zničehonic ocitl před Vehanenem a orazítkoval levou tyč branky pražského celku.

53:20
    Švýcaři zamkli lvy v jejich obranné třetině a Pražané se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

52:24
    Ullström přešel přes dva protihráče a přihrál volnému Zackrissonovi, který z první napálil puk do boční sítě.

51:39
    Přesilovka zatím nevychází Piottě podle představ a lvi se úspěšně brání.

50:05
    Jakub Nakládal si přidržel Lhotáka a posílá svůj tým do čtyř.

49:20
    Hraje se celkem opatrný hokej. Ambri už nechce udělat chybu a chystá závěrečný nápor.

48:22
    Pěkná předávka puku mezi Řepíkem a Kapanenem končí výpadem českého forvarda před branku Piotty. Obrana švýcarského klubu měla co dělat, aby bojovného lva odstavila.

47:52
    Thörberg si vybruslil od pravého mantinelu do střelecké pozice a zápěstí napálil puk do hrudi Schafera.

46:32
    Gragnaniho dělovka od modré se otřela o boční konstrukci Schaferovy branky.

45:45
    Kapanen prokázal svůj klid a v dobré pozici našel ještě lépe postaveného O'Byrnea, který střelou po zemi nedokázal překonat Schafera.

44:35
    Poudrier si udělal v oslabení výlet a beckhendem vystrašil Vehanena, finský brankář situaci ustál.

Ondřej Kalát

David Soumar

Branky a nahrávky: 22. O'Byrne (Kapanen), 26. Vrána (Thörnberg, Gragnani), 36. Řepík (Jaakola), 38. Ullström (Pacovský), 60. Řepík – 5. Schlagenhauf (Bianchi), 9. Schlagenhauf (Trunz), 42. Trunz (Assaoui)

Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Gragnani, Němec, Jaakola, O’Byrne, Humphries, Nakládal – Azevedo, Ullström, Pacovský – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Kubalík – Matai.
    HC Ambri-Piotta: Schafer (Zukirchen) – Grieder, Gautschi, Botten, Kobach, Noreau, Sidler, Nordlund, El Assaoui, Trunz – Giroux, Lhotak, Grassi, Stucki, Pestoni, Bianchi, Poudrier, Williams, Schlagenhauf, Duca, Pedretti.