Švédsko – Finsko 2:1 (kon.) | USA – Kanada 0:1 (kon.)
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Finsko
Pátek 21.02.2014, 13:00 • Ledový palác Bolšoj, Soči • Olympijské hry - muži
Sledujte:

Finálového soupeře Švédů určí zámořský souboj mezi USA a Kanadou, který vypukne v 18:00. Také tento zápas můžete sledovat na onlajnech. Komentovat ho bude můj kolega Petr Dejnožka. (15:25:53)

Do finále olympijského turnaje v Soči postupují úřadující mistři světa ze Švédska. Tre Kronor se ve třetí třetině zaměřili především na bránění výsledku, Finy téměř nepouštěli do střeleckých pozic a zaslouženě tak vítězí 2:1. Góly dnes padaly pouze v prostřední části. Skóre otevřel ve 27. minutě Olli Jokinen, ovšem ještě do přestávky otočili výsledek na stranu Švédska Eriksson a Karlsson.

Střely na branku ve 3. třetině – 3:8, celkem – 25:26

60:00

59:57
    Švédové vyhazují, kotouč je v obranném pásmu Finska. Vše je jasné!

59:31
    Za nastřeleným kotoučem pospíchal Sedin, dobruslil ho Jussi Jokinen.

59:18
    Finsko bez brankáře!

58:54
    Oddechový čas pro Finsko.

58:54
    Vatanen zahrál pouze na icing, hra je po dlouhém čase přerušena.

58:20
    Steen vyhodil a Švédové se vrací do svých obranných pozic.

57:59
    Už se hraje dlouho bez přerušení, do konce zbývají dvě minuty.

57:06
    Korpikoski se pokoušel protlačit kotouč na bližší tyčku švédské branky. Neuspěl, ale Finsko stále drží puk v útočném pásmu.

56:11
    Veterán Alfredsson obětavě padl do rány jednoho z finských hráčů!

55:14
    Situaci 3 na 2 vyřešil Krüger nahrávkou na Louiho Erikssona, ten ale trefil jen boční síťku.

54:36
    Backström z rohu posílal puk před branku, kam si najížděl Sedin, až na něho však kotouč neprošel.

53:49
    Nahození Hietanena končí na hrudi švédského gólmana.

53:43
    Finsku se pomalu krátí čas, hráči Suomi už musí pospíchat dopředu.

52:59
    Sedin na ledě, Tre Kronor se ubránili.

52:55
    V závěru přesilovky nabil Lepistö opět Salovi, další skvělý zákrok Lundqvista!

52:39
    Dělovku Sala od modré vytěsnil Lundqvist za branku!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 32. Eriksson (Jonathan Ericsson, Backström), 37. Karlsson (Steen, Sedin) – 27. O. Jokinen (Vatanen)

Švédsko: Lundqvist (Enroth) – Jonathan Ericsson, Kronwall (C), Hjalmarsson, Oduya, Edler, Karlsson, Ekman-Larsson – Alfredsson, Berglund, Steen – Backström, Eriksson, D. Sedin – Silfverberg, Johansson, Landeskog – Krüger, Nyquist, Jimmie Ericsson – Hagelin. Trenér: Pär Marts.
    Finsko: Lehtonen (Niemi) – Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Hietanen, Väänänen, Kukkonen – Selänne (C), Immonen, Granlund – O. Jokinen, Ruutu, J. Jokinen – Kontiola, Korpikoski, Aaltonen – Lehterä, Pihlström, Komarov. Trenér: Erkka Westerlund.

Rozhodčí: Olenin (RUS), Peel (USA) – Amell, Carlson (CAN)