Orlová – Nový Jičín 3:2 (1:0 po s.n.) | Přerov – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | SHK Hodonín – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Opava 3:0 (kon.) | Technika Brno – Prostějov 3:2 (kon.) | Milevsko – Řisuty 4:2 (kon.)
Nymburk – Bílina 3:5 (kon.) | Vsetín – Břeclav 5:1 (kon.) | Klatovy – Sokolov 2:4 (kon.)
Tábor – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Děčín – Kobra 1:4 (kon.) | Vrchlabí – Žďár n/S 2:6 (kon.)
Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 22.02.2014, 17:302. liga skupina Východ

S konstatováním, že vítězstvím 5:1 si Vsetín zajistil konečnou pátou příčku po základní části a a ve vyřazovacích bojích ho čeká celek Opavy se s vámi loučíme a přejeme vám příjemný zbytek víkendu. (19:51:53)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni hostující brankář Michl Šurý a domácí obránce Michal Žák.

Střely ve třetí třetině: Vsetín – 17, Břeclav – 3.

Ve třetí periodě se domácí vrátili ke hře, která je zdobila v první třetině a po zásluze nakonec dokráčel k přesvědčivé výhře.

60:00

59:42
    Vsetín právě vstřelil branku!
    ...Jenže zapomněla na DAVIDA VÍTKA. Ten dostal přesný pas do jízdy a přeci jen se v dnešním zápase dočkal gólové radosti. Nutno dodat, že mu notně pomohl hostující brankář, který neodhadl situaci, proti Vítkovi vyjel daleko z brány a domácímu dlouhánovi nedělalo problém brankáři se vyhnout a poté dovézt puk do prázdné brány. Asistence: Jan Podešva.

59:30
    Břeclav v závěru třetiny sevřela domácí v jejich pásmu.

58:32
    Vaněk střílel z mezikruží, střela mu ale nevyšla a poté se neprosadil ani Ambruz dorážející z úhlu.

57:44
    Druhý zákrok domácího brankáře ve třetí třetině. Střelu z pravého křídla ale vyrazil s lehkostí.

56:52
    Vsetín kontroluje zápas, hra se povětšinou odehrává na polovině Břeclavi.

55:43
    Farda svou tvrdou ranou prověřil pevnost gólmanovy hole. Ta odolala.

54:30
    Kývala v ideální pozici ještě hledal Daňka, neposlal mu ale přesnou přihrávku.

54:03
    Vítek si připsal další nebezpečnou střelu, Šurého betony mu ale radost z gólu sebraly.

53:36
    MICHAL ŽÁK korunuje svůj výborný výkon druhou brankou. Tentokrát vypálil od modré a jeho projektil se zastavil až v síti Šurého branky. Asistence: Stanislav Báchor, Daniel Vaněk.

53:20
    Vaněk hledal před bránou Kajabu, tomu puk přeskočil hůl.

52:34
    I hosté jsou již v plném počtu.

52:05
    Vsetín už je v plném počtu, začíná jeho krátká přesilovka.

51:42
    MICHAL ŽÁK možná definitivně zajišťuje Vsetínu páté místo. Proklouzl s pukem do útočného pásma, kolem obránce si hodil puk na střed hřiště a pak nádhernou střelou zápěstím vymetl všechny pavouky v levém horním růžku Šurého brány. Asistence: Jan Podešva.

50:34
    Břeclavi ale přesilovka pět na čtyři končí. Daněk byl dostatečně důrazný při napadání a Novákovi (BRE) nezbylo, než si ho přidržet. Dvě minuty, nedovolené bránění. Hraje se tedy čtyři na čtyři.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 6. Ambruz (Vrba L.), 42. Podešva (Zúbek.), 52. Žák (Podešva), 54. Žák (Báchor, Vaněk), 60. Vítek (Podešva) – 28. Kučera (Rejžek)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Hruška, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, Tesařík
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Foukal) – Dora, Novák, Kovář, Höss, Nekoranec, Hrbatý – Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Rejžek, Kučera, Zháňal, Blaha, Průdek, Buhaj

Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Štěpán