Motor ČB – Most 4:3 (po pr.) | Šumperk – Kadaň 4:3 (4:3 po s.n.) | Ústí n/L – Beroun 2:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Medvědi Beroun 1933
Sobota 22.02.2014, 18:00 • Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem • WSM Liga - O udržení

Ústečtí už pomýšleli na tříbodový zisk, veškeré naděje na vítězství jim ale sebral nevídaně šílený a skutečně neuvěřitelný závěr zápasu, ve kterém inkasovali během pár okamžiků tři branky. Slovan zničilo dlouhé čtyřminutové vyloučení a pozdější dvojnásobné oslabení v závěru. (20:26:46)

60:00

59:49
    Power-play Berouna, o osudu utkání je ale rozhodnuto.

59:37
    Beroun právě vstřelil branku!
    Tak to je naprosto katastrofální závěr zápasu z pohledu Ústeckých Lvů. Od modré čáry nyní poslal puk do odkryté klece ZBYNĚK HRDEL. Bez asistence.

59:00
    Petrásek na střídačce, power-play Lvů!

58:40
    Ústí se dere do útoku, času na vyrovnání už je ale málo.

57:54
    Medvědi využili i druhou přesilovku a možná rozhodují o svém víětzství. Po velkém tlaku a neproměnění řady příležitostí poslal kotouč do branky přes ležícího Petráska zblízka JAKUB BABKA. Asistence: Miroslav Třetina, Lukáš Chalupa.

57:04
    JAKUB MAREK nakonec v přesilovce zblízka vymetl horní roh branky. Využitá přesilovka. Bez asistence.

57:00
    Utkání sleduje 737 diváků.

56:44
    Beroun si vzal oddechový čas.

56:44
    Miroslav Třetina nyní totálně zahodil tři gólové šance Berouna! Nejprve mířil jen těsně vedle tyčky, vzápětí dostal skvělý pas k pravé tyčce a ani nadvakrát nedokázal překonat famózního Petráska! Obrovské šance, sláva Petráskovi!

56:04
    Grin vyhodil při oslabení přes všechny čáry.

55:57
    Meidl (UNL) vyloučen za hru vysokou holí. Ústečtí jdou do tří.

55:44
    Beroun je při přesilovce docela marný. Za takovou dobu ani nevystřelil na branku.

55:02
    Beroun je při přesilovce příliš statický, hosté potřebují roztáhnout hru!

54:07
    Vladimír Brož (UNL) vyloučen za hru vysokou holí. Ústecký obránce vyfasoval trest na 2+2 minuty, takže hosté si prakticky až do konce třetí třetiny zahrají dlouhou přesilovku.

53:59
    Po dalším Petráskově zákroku se bude vhazovat po jeho levici.

53:43
    Jakub Marek pálil z mezikruží, jeho pokus Petrásek vyrazil do ochranné sítě.

52:23
    Baránek střelou švihem procvičil Šimbocha, v berounském brankovišti následně došlo k šarvátce, nakonec se ale vylučovat nebude.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 10. Baránek (Hanzl), 50. Sklenička (Alinč, Přeučil) – 2. Babka (Kučný, Třetina), 58. Marek, 58. Babka (Třetina, Chalupa), 60. Hrdel

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Dlouhý) – Grin, Z. Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Rod, Pořický – Meidl, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Kuchynka. Trenér: Skrbek
    Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Tverďák, Špelda, D. Sklenička, Kučný, Chalupa, Šteiner – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, Vrdlovec – A. Půlpán, Kubeš, Malý – Hrouda. Trenér: P. Novák.

Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo