Kazaň – Real Betis 0:2 (kon.) | Neapol – Swansea 3:1 (kon.) | Sevilla – Maribor 2:1 (kon.)
Šachtar – Plzeň 1:2 (kon.) | Salzburg – Ajax 3:1 (kon.) | Basilej – Maccabi Tel Aviv 3:0 (kon.)
Frankfurt – Porto 3:3 (kon.) | Ludogorec – Lazio 3:3 (kon.) | Fiorentina – Esbjerg 1:1 (kon.)
Tottenham – Dněpropetrovsk 3:1 (kon.) | Genk – Machačkala 0:2 (kon.) | Valencia – Dynamo Kyjev 0:0 (kon.)
Benfica – PAOK 3:0 (kon.) | Alkmaar – Liberec 1:1 (kon.) | Lyon – Černomorec Oděsa 1:0 (kon.)
Trabzonspor – Juventus 0:2 (kon.)
SSC Neapol
3:1 (1:1)
Swansea City
Čtvrtek 27.02.2014, 19:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Evropská liga

Sedmiměsíční cesta Swansea Evropskou ligou je u konce. Další krok už Velšané neudělali, naopak italská Neapol potvrdila roli favorita a dokráčela si k postupu do osmifinále. Ve druhém poločase se dlouho hrál vyrovnaný fotbal, Swansea už se chtěla ubránit k postupu, jenže v 78. minutě udeřil Higuaín. Hosté se poté vrhli do útoku, ale to už nestačilo. V nastaveném čase pak stvrdil italský triumf Inlet. To je z Evropské ligy ode mě vše, hezký zbytek večera. (20:53:10)

90+3
    Neapol právě vstřelila branku!
    A je hotovo, domácí mohou slavit postup do další fáze Evropské ligy! Do otevřené obrany Swansea zaútočil Hamšík, který posunul doleva na GOKHANA INLERA, jenž pod padajícím Vormem posunul míč do brány – 3:1!

90+2
    Bony vystřihl efektní polonůžky, jenže Reinu ohrozit nemohly.

90+2
    Z přímého kopu to zkusil Ghoulam, ale opět nepředvedl nic zajímavého. Hráči ve žlutém tak spěchají ke své brance.

90+1
    V nastaveném čase vidí žlutou kartu střídající Taylor. Nastavovat se budou 3 minuty.

90
    Higuaín spálil ohromnou šanci! Domácí opět běželi dva na jednoho, Hamšík vrátil před bránu střelci druhé branky Neapole, ale ten napálil jen obránce Daviese, který naopak předvedl parádní obranný zákrok!

88
    Domácí čekají na protiútoky, nyní jeden z nich mohl využít Higuaín s Mertensem, ale prvně jmenovaný špatně přihrával.

87
    Další standardka v podání Hernándeze skončila na hlavě Tiendalliho, který zamířil pod břevno, ale fantastický zákrok Reiny udržel Neapol ve vedení!

87
    Hosté zvýšili svou aktivitu, ale zatím to na vyrovnání nestačilo. Nepomohl ani rohový kop.

85
    Standardka Swansea nepřinesla žádné nebezpečí, naopak domácí vyráží do rychlého brejku.

84
    Inler nedovoleně zastavil Caňase a dostává žlutou kartu.

84
    Naopak domácí myslí na obranu. Za Callejóna přichází čistokrevný obránce Britos.

84
    Mertens poslal před bránu střílený centr, jenže tam nikdo ze spoluhráčů nebyl.

82
    Velšané potřebují posílit útok. Proto na úkor de Guzmána přichází Pozuelo.

80
    Před Swansea nyní stojí velmi těžká úloha. Pokud chtějí hosté postoupit, musí během deseti minut vstřelit vyrovnávací gól. Nyní se tak role obrací.

78
    Tlak domácích končí druhým gólem v síti Swansea. Callejónovu přihrávku srazil Davies nešťastně před GONZALA HIGUAÍNA, který potvrdil roli kanonýra a nekompromisně napálil míč mimo Vormův dosah – 2:1!

77
    Mertens pronikl do šestnáctky Swansea po pravé straně, ale jeho nadýchaný centr odhlavičkoval Williams.

Lukáš Švéda

Branky: 16. Insigne (Higuaín), 78. Higuaín, 90+3. Inler (Hamšík) – 30. de Guzmán (Bony)

Karty:   84. Inler (NEA) – 47. Cañas (SWN), 54. Flores (SWN), 90+1. Taylor (SWN)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 7:1.
    SSC Neapol: Reina – Maggio (C), Henrique, Albiol, Ghoulam – Insigne (68. Mertens), Inler, Panděv (60. Hamšík), Behrami, Callejón (84. Britos) – Higuaín.
    Náhradníci: Colombo – Réveillére, Britos, Hamšík, Džemaili, Mertens, Zapata.

Swansea City: Vorm – Tiendalli, Flores, Williams (C), Davies – Emnes (70. Taylor), de Guzmán (82. Pozuelo), Hernández, Cañas, Routledge (62. Dyer) – Bony.
    Náhradníci: Tremmel – Amat, Taylor, Rangel, Pozuelo, Dyer, N'Gog.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan – Sovre, Gheorghe – Ghinguleac – Coltescu, Kovács (všichni Rumunsko)

První zápas: Swansea - Neapol 0:0