Kazaň – Real Betis 0:2 (kon.) | Neapol – Swansea 3:1 (kon.) | Sevilla – Maribor 2:1 (kon.)
Šachtar – Plzeň 1:2 (kon.) | Salzburg – Ajax 3:1 (kon.) | Basilej – Maccabi Tel Aviv 3:0 (kon.)
Frankfurt – Porto 3:3 (kon.) | Ludogorec – Lazio 3:3 (kon.) | Fiorentina – Esbjerg 1:1 (kon.)
Tottenham – Dněpropetrovsk 3:1 (kon.) | Genk – Machačkala 0:2 (kon.) | Valencia – Dynamo Kyjev 0:0 (kon.)
Benfica – PAOK 3:0 (kon.) | Alkmaar – Liberec 1:1 (kon.) | Lyon – Černomorec Oděsa 1:0 (kon.)
Trabzonspor – Juventus 0:2 (kon.)
Sevilla FC
2:1 (1:0)
NK Maribor
Čtvrtek 27.02.2014, 19:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla (SPA) • Evropská liga

Pro tuto chvíli je to z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán vše. Už za zhruba 12 minut se můžete těšit na odvetný zápas mezi Trabzonsporem a Juventusem, na který Vás samozřejmě zvu. Na shledanou. (20:53:57)

Sevilla poráží ve druhém zápase Maribor a postupuje mezi nejlepších 16 týmů UEFA Europa League. Hostům se nakonec stal osudným katastrofální odkop Handanoviče ze závěru prvního poločasu, po jehož zaváhání vstřelil vedoucí gól Sevilly Reyes. Ve druhém poločase se poté prosadil Gameiro, na jehož gól dokázal v nastavení odpovědět střídající Vršič, to už ale bylo příliš pozdě. Konečný výsledek. Sevilla 2 Maribor 1 (AGREGÁT 4-3).

90+3
    Maribor zápas zdramatizoval, jenže s největší pravděpodobností pozdě.

90+2
    Maribor právě vstřelil branku!
    DARE VRŠIIIIČ vrací Maribor zpět do hry!! Milec našel na zadní tyči parádním pasem nabíhajícího Vršiče, který předvedl dobrý volej a přesnou střelou uklidil míč k levé tyči.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Cvijanovič byl nepříjemně udeřen loktem do oblasti hlavy a zůstal ležet na hrací ploše.

90
    Maribor vzápětí podnikl rychlý protiútok, který kromě nepřesného centru, nic nenabídl.

89
    Rakitič předvedl nepřesnou přihrávku.

89
    Obrana Sevilly se ocitla v nedbalkách, vše ale pro domácí hráče dobře dopadlo.

88
    Reyes předvedl na levém křídle odvážný průnik a poté se dostal k centru jeho spoluhráč, jeho pas ale kryl na přední tyči pozorný Handanovič.

87
    Do konce zápasu už zbývá jen něco málo přes tři minuty a Sevilla má vše pevně pod kontrolou.

86
    Dlouhý pas směrem vpřed byl odvrácen a Sevilla mohla pokojně vhazovat.

85
    ŽLUTÉ KARTY: Sevilla 0 Maribor 3

85
    Žlutou kartu dostává Željko Filipovič (NK Maribor).

84
    Marin se nadechl k individuální akci a poté před šestnáctkou upadl, od míče byl ale odzbrojen čistě.

83
    Maribor se osm minut před koncem zápasu konečně dostal ke střele na bránu.

82
    Vršič se pokusil zpoza šestnáctky přelobovat Varase, ten se ale nachytat na švestkách nenechal.

82
    Svijanovič rozehrál standardní situaci a Varas jeho centr vyboxoval do bezpečí.

Tomáš Reiner

Branky: 42. J. Reyes, 59. Gameiro (Iborra) – 90+2. Vršič (Milec)

Karty:   49. Mezga (MAR), 69. Cvijanovič (MAR), 85. Filipovič (MAR)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:0.
    Sevilla FC: Varas – Figueiras, Pareja (46. Iborra), Fazio, A. Moreno – J. Reyes (73. Marin), Carriço, Rakitić (C), Trochowski, Vitolo – Gameiro (81. Bacca).
    Náhradníci: Beto – F. Navarro, Coke, Marin, Cristóforo, Iborra, Bacca.

NK Maribor: Handanovič – Milec, Rajčevič, Arghus, Viler – Mezga (53. Cvijanovič), Filipovič, Derviševič, Mertelj (C) (60. Vršič), Bohar – Mendy (68. Fajić).
    Náhradníci: Cotman – Mejač, Vršič, Vukliševič, Cvijanovič, Zahovič, Fajić.

Rozhodčí: Luca Banti (ITA). Asistenti: Sandro Pozzi (SUI), Riccardo Di Fiore (ITA). Brankoví rozhodčí: Andrea Gervasoni (ITA), Domenico Celi (ITA). Čtvrtý rozhodčí: Matteo Passeri (ITA)

První zápas: Maribor - Sevilla 2:2